2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben hala hiç bişeyi hazırlamadım 🙈 eksiği kalmadı şükür ama kıyafetleri yıkanıp ütülenmedi çantası da hazır değil niye bu kadar rahatım bilmiyorum 😂 bu hafta yıkayacaktım ama hafta boyu yağışlı mecbur 1 hafta daha bekleyecek
Ben de bugün 35+0 oldum ve ortada hâlâ çanta yok. Bebeğin kıyafetlerini yıkadım ama çok şükür 😂 Ütülemesi kaldı. Burada da yağış vardı odada kuruttum artık.

Kızlar depremi hisseden herkes için büyük geçmiş olsun rabbim beterinden korusun 🙏
Suyu gelen arkadaştan haber var mı, etiket atamadım. İnşallah herşey yolundadır bebiş ve annemiz cooook iyidir 🙏🙏

Bir şey danışmak istiyorum, doğum sancılarını nasıl ayırt edeceğiz? İlk olduğu için acemiyim, tecrübeli annelerden bilgi istiyorum 🥰
35+6 oldum, bazen sancı giriyor kasık bölgeme. 38 haftalık falan olmuş olsam sanki hemen hastaneye gidecekmişim gibi hissediyorum 😂

Ben de 34 hafta oldum bugün , iki gündür gece aniden sancı giriyor kalıyor bazen sızlıyor bazen de karnında tümsekler oluşuyor. Yarın sabah 8 de kontrole gideceğim diye kendimi dizginliyorum doğum olsa duramazsın ,doğum değildir diye diye bakalım ne diyecek Dr 🤣

Ben de bugün 35+0 oldum ve ortada hâlâ çanta yok. Bebeğin kıyafetlerini yıkadım ama çok şükür 😂 Ütülemesi kaldı. Burada da yağış vardı odada kuruttum artık.
Cuma günü kontrolüm var ara ara da sancım oluyor çantasını eşyalarını falan gitmeden hazırlasam mı diye düşünmüyor değilim. En azından yıkanmış seninkiler bi yerden başlamışsın çok bi şeyi kalmamış ben kurutmayı dert ediyorum çok zor kuruyor çamaşırlar kışın 🤦🏻‍♀️

Kızlar bir sorum var. Genel anestezi mi spinal mi? Ben öncekini genel olmuştum. Suyum geldikten sonra gittim hastaneye. Erken dogacaklar kuvöze girecekler psikolojisiyle ne ben sordum ne bana bişey dediler. Direk uyutup aldılar. Bunda eğer bana seçme hakkı verirlerse hangisini tercih etsem? Avantaj dezavantajları nelerdir bilen var mı? Genelde her şey hızlıca bitiyor. Uyanınca bebek odada olacak belki de. Diğerinde ise bebeğin doğum anına şahit oluyorsun. Belki koklayıp öpuyorsun. Ama sonra bebeği gotürüp anneyi tutuyorlar ya dikiş için. O zaman sabirsızlanır mıyim? Kafamda donüp duruyor sabahtan beri bu sorular.
Defalarca genel anestezi ile ameliyat oldum bir kez de belden uyuşturma ile sezaryen oldum. Kişiden kişiye değişir bu tercih ama ben kesinlikle belden uyuşturma diyorum. Genel anesteziden çabuk uyanmama rağmen onu vücuttan atmak gerçekten ızdırap gibi geliyor bana, her defasında kusarak atıyorum, ve ağrılı da oluyor. Zaten uyutulmakta bana endişe veriyor, ama bazı ameliyatlarda mecbur uyutuyorlar. Belden uyuşturmada sadece ilk kesi atilacagi an bı endişe oluyor. Doktor soruyor bişey hissediyor musun diye, hissediyormus gibi geliyor evet diyorsun ama o an kesiveriyor 😁 işte o iki saniye biraz sıkıntılı, başladım dediği anda bişey hissetmediğini görünce rahatsin. Sadece sezaryen esnasinda önünde perde var ya benim gibi sıkıntıya gelemeyen insanlar için o biraz darlayici. Ama kısa süren bı işlem sezaryen, başındaki anestezi uzmanına bı kaç soru sorduğunda zaten vakit geçmiş oluyor. Benim 3.5 saat sürdüğü için ziyadesiyle sıkılmıştım. Artık saracak kimse kalmamıştı, keşke eşim olsaydı yanımda demiştim. Ama şimdi 25 dakka sürecek ya çok daha rahatım.

Şükürler olsun darısı başımıza bende 30 oldum şükür bebisim biraz kilo olarak alt sınırda ondan üzgün ve stresliyim ama şükürler olsun buna da 🙏🏻
Yok hiç stres yapma lütfen. Arada birkaç haftalık ilerilik gerilik olabiliyor. 30. Hafta çok güzel artık rahat hisset kendini. Bebek için yemen gereken şeyler var. Daha önce burada konuştuk biz baya. Kaşar,muz,kabak çekirdeği,yeşil mercimek,yumurta aklıma gelenler. Bunlardan bol bol ye. Kilo toparlanan bişey yeterki sağlığı iyi olsun 🙏🏻🥰

Rabbim kolaylık versin inşallah 🙏 Keşke doğum sonrası 6 ay izin olsa da bunlara gerek kalmasa. Ben de ücretsiz alamam dönemi de kapatamam büyük ihtimal.Doktor doğum için ya aralığın son haftası ya da ocağın ilk haftası dedi. Zor olacak ama programı ayarlayabilirsek dönüşümlü bakarız diye düşünüyoruz.
Bu arada sizin taşınma işi ne oldu? Ev bulabildiniz mi?
Ay hayır hala ev bulamadık, piyasa inanılmaz durgun ve işin tuhafı yeni ilan hiç olmuyor. Tekirdagin ilçelerine kadar açıldık biz de geniş, sağlam ve yeni bir ev bulabilmek için

Yok hiç stres yapma lütfen. Arada birkaç haftalık ilerilik gerilik olabiliyor. 30. Hafta çok güzel artık rahat hisset kendini. Bebek için yemen gereken şeyler var. Daha önce burada konuştuk biz baya. Kaşar,muz,kabak çekirdeği,yeşil mercimek,yumurta aklıma gelenler. Bunlardan bol bol ye. Kilo toparlanan bişey yeterki sağlığı iyi olsun 🙏🏻🥰
Çiğ badem de çok kilo aldırıyor bebeğe.

Hangi hastane bu, yani sadece hastane ücreti olarakta fazla doktorunun aldığı ücrette çok fazla geldi bana. 46 bin sezaryen, şuana kadar duyduğum en yüksek ücret.
Ankarada ücretler bu şekilde ortalama ne yazık ki bende ortalama bu fiyatla anlaştım. sonra tabi Ankara değil Mersin olunca doğum yeri fiyatta değişti. Ama gerçekten ciddi miktarlar isteniyor

Ankarada ücretler bu şekilde ortalama ne yazık ki bende ortalama bu fiyatla anlaştım. sonra tabi Ankara değil Mersin olunca doğum yeri fiyatta değişti. Ama gerçekten ciddi miktarlar isteniyor
Ankara da pahalı bı şehir evet, ama en azından üniversite hastaneleri ve şehir hastaneleri var, küçük sehirlerdekiler daha da mahkum bu fiyatlara demekki 😔 Şu pahalilikta Allah herkesin yardımcısı olsun. Sağlık olunca para da önemini yitiriyor.

Ben de 34 hafta oldum bugün , iki gündür gece aniden sancı giriyor kalıyor bazen sızlıyor bazen de karnında tümsekler oluşuyor. Yarın sabah 8 de kontrole gideceğim diye kendimi dizginliyorum doğum olsa duramazsın ,doğum değildir diye diye bakalım ne diyecek Dr 🤣
Ay evet aynıları, kramp sancı tümsek sızı hepsi olarak adlandırabilirim bende sbsbsj tam 37 de gidicem bı daha doktoruma sorayım bakayım 😂😂

Geceleri benimde çok sancım oluyor 9 oldu mu başlıyor 1-2 ye kadar ama hastaneye girer girmez ne hareket ne sancı hiç bişey yok şuan karnım aşağıda taş gibi aşağıda da baskısı var nstye girsem eminim 50-60 görürüm garanti ama hastane kapısından girince bitiyor 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Cuma günü kontrolüm var ara ara da sancım oluyor çantasını eşyalarını falan gitmeden hazırlasam mı diye düşünmüyor değilim. En azından yıkanmış seninkiler bi yerden başlamışsın çok bi şeyi kalmamış ben kurutmayı dert ediyorum çok zor kuruyor çamaşırlar kışın 🤦🏻‍♀️
Bende cadde ğzerinde oturuyorum karşımda inşaat var balkona asamıyorum zaten dediğin gibi havada soğuk evin içinde kuruttum zaten temiz kıyafetler ben hepsini renk ayırmadan 15 dk da attım makineye salonun odanın heryerine serdim öyle kurudu 35 desin sanırım valla ne olur ne olmaz yarın bi solukta atıver hepsini kuruyanları bi sandalye çek oturarak ütüle çantana diz direk kalanları yavaş yavaş dolabına yerleştirirsin onların acelesi yok zaten valiz öyle ha diyince kapanmıyor aklına sürekli bişey geliyor çünkü birde kızlar hepinize söyleyeyim ne olur ne olmaz yenidoğan dışında bir takımda 1-3 aylık koyun konuşuldu mu hatırlamıyorum ama belki şiş ödemli doğar bebek bide kıyafetin içine sıkışıp kalmasın bebişler

Çok teşekkür ederim sağolun durumu keyfi iyi dedi doktorum sadece kilosu az dediğiniz gibi beslenmeye dikkat etmeye başladım çok sağolun 🤲🏻🤲🏻

Kuzenim doğum yaptı 30 kasımda, normal doğum beklerken 5 cm açılma ile acil sezeryana almak durumunda kalmışlardı. Kendisi ile görüştüm ona sormuşlar kendisi genel anestezi istemiş, hemşireler epidural yapalım dese de kuzenim istememiş o can havli ile sanırım. Doğumu başarılı geçti yavrusu kucağında çok şükür. Epiduralle spinal aynı şey mi bilmiyorum acemiliğime verin. Ancak kuzenimde hamilelik esnasında olmayan odemler siskinlikler doğumdan sonra oldu eli ayağı davul gibi. İlk doktor kontrolüne gittiğinde sormuş, doktor da 'genel anestezi tüm vücuda yayılıyor, normal. Epidural olsaydın böyle olmazdı ' tarzında konuşmuş. Ne kadar doğru bilemiyorum 😌
Ama sanırım sezeryan olsa ve bana da sorsalar bende genel isterdim. Evet epidural de bebeği görüyorsun temas ediyorsun eminim paha biçilemezdir. Ama konuşulan her şeyi duyuyorsun, bı cümleyi yanlış anlaşan stres sıkıntı olacak. Sonra dediğin gibi bebiş çıkıyor sen kalıyorsun işlemin devam ediyor vs. Hiç birini yaşamadım, ilk tecrübem olacak rabbim sağ sağlım devam ettirsin doğuma kadar inşallah. Ancak bende genel isterim sanırım.
Çok kararsız kaldım ben. Hoş belki bana sormayacak bile ama belden uyuşturma sanki daha doğum gibi geliyor bana. Öncekinde ben uyanana kadar bebeklerin durumları belli olmuş, eşim kuvöze gitmis gormüş. Ben sürecin hiçbir yerinde olamamıştım. Sadece bana anlattılar şöyle şöyle diye. Teşekkür ederim 🌸

Renklerine göre ayırınca 3-4 posta attım.Bir haftada ancak kurudu.Sen de odada kurutabilirsin.En azından hastane için gerekli olanları aradan çıkarırsan rahat edersin.Ben ütü işini öyle yapacağım önce hastane çıkışlarını haftaya izne ayrılınca diğerlerini ütülemeyi düşünüyorum.

Defalarca genel anestezi ile ameliyat oldum bir kez de belden uyuşturma ile sezaryen oldum. Kişiden kişiye değişir bu tercih ama ben kesinlikle belden uyuşturma diyorum. Genel anesteziden çabuk uyanmama rağmen onu vücuttan atmak gerçekten ızdırap gibi geliyor bana, her defasında kusarak atıyorum, ve ağrılı da oluyor. Zaten uyutulmakta bana endişe veriyor, ama bazı ameliyatlarda mecbur uyutuyorlar. Belden uyuşturmada sadece ilk kesi atilacagi an bı endişe oluyor. Doktor soruyor bişey hissediyor musun diye, hissediyormus gibi geliyor evet diyorsun ama o an kesiveriyor 😁 işte o iki saniye biraz sıkıntılı, başladım dediği anda bişey hissetmediğini görünce rahatsin. Sadece sezaryen esnasinda önünde perde var ya benim gibi sıkıntıya gelemeyen insanlar için o biraz darlayici. Ama kısa süren bı işlem sezaryen, başındaki anestezi uzmanına bı kaç soru sorduğunda zaten vakit geçmiş oluyor. Benim 3.5 saat sürdüğü için ziyadesiyle sıkılmıştım. Artık saracak kimse kalmamıştı, keşke eşim olsaydı yanımda demiştim. Ama şimdi 25 dakka sürecek ya çok daha rahatım.
Ben de iki defa oldum. Bı sezaryende bir de endoskopi olmuştum o zaman. İkisinde de sikınti yaşamadım uyanınca. Hatta sezaryenden sonra ilk ayağa kalkacagımda hemşire şimdi başın dönecek demişti. Bana hiçbir şey olmamıştı. Kuvöze inmek istemiştim hemen. Ama ben uyurken her seyi kacırdım psikolojisi yasamıştim. Herkes bebekleri görmüş, bana fotograflarını göstermişlerdi. Ben de epidural istiyorum. En kolayı olsun inşallah 🤲

Kızlar depremi hisseden herkes için büyük geçmiş olsun rabbim beterinden korusun 🙏
Suyu gelen arkadaştan haber var mı, etiket atamadım. İnşallah herşey yolundadır bebiş ve annemiz cooook iyidir 🙏🙏

Bir şey danışmak istiyorum, doğum sancılarını nasıl ayırt edeceğiz? İlk olduğu için acemiyim, tecrübeli annelerden bilgi istiyorum 🥰
35+6 oldum, bazen sancı giriyor kasık bölgeme. 38 haftalık falan olmuş olsam sanki hemen hastaneye gidecekmişim gibi hissediyorum 😂
Çok sağol canım. Allah beterinden korusun. Benim sancılar adet sancisı gibiydi. Ama belirleyici olan karnımdan girip belime geçiyordu. Bir süre sonra belimden girip karnıma geçiyordu. Ben de bu şekilde olduğunu o zaman kadınlar kulübünde okumuştum. Hemen tanimıstım. O sayede çok erken gittim hastaneye ve bebeklerim 1 hafta daha kalabildi karnimda.

Rabbim kolaylık versin inşallah 🙏 Keşke doğum sonrası 6 ay izin olsa da bunlara gerek kalmasa. Ben de ücretsiz alamam dönemi de kapatamam büyük ihtimal.Doktor doğum için ya aralığın son haftası ya da ocağın ilk haftası dedi. Zor olacak ama programı ayarlayabilirsek dönüşümlü bakarız diye düşünüyoruz.
Bu arada sizin taşınma işi ne oldu? Ev bulabildiniz mi?
Benim de senin gibi olacak buyuk ihtimal. Aktarabileceğim iznim de yok hiç. Bana da her şey yolunda giderse 8 Ocak dedi. Mart ortası gibi dönmek durumundayım.

Kendi cantanızı hazırlayın ama ne zaman ne olacağı belli olmuyor. Esin getirdiklerine kaliyorsun. O da o telaşla ne bulup ne getirirse. Çok zor oluyor ihtiyaçları toparlamak. Yaşandı bunlar😊.

X