2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hiçbirşeyimiz olmayabilir ama kapı süsü ve avizemiz hazır 🫠🫠 çok güzel değil mi yaaaaa

Eklentiler

• 27CECAD6-7464-40DD-928F-DA90F46D5107.jpeg
    27CECAD6-7464-40DD-928F-DA90F46D5107.jpeg
    21,7 KB · Görüntüleme: 48
Bende 0 3 aldım hep . Bir tek 10lu kutulu hastane cikislari var ya yenidoğan olarak o var . Onu da kayınvalide almak istedi gönlü kırılmasın diye aldım 😀 0 3 aylar bile küçük geliyor benim gözüme 😂 Gerçi benim kızım minnoş gbi şimdilik haftasından ileri çıkmıyor .

Maasallah senin bebise de 😍
Ay benimki de minnoş bence ya haftasında gidiyor oğluşum 🐣 Sağlıklı gelsinler de önemli değil boyu posu .Benimde var bir tane 10 lu hatta onu hemşireye vereceğim onda da 0-3 yazıyor ama bir tık küçük gibi o dediğin gibi.Baya kıyafet almışım ya bazıları boşa çıkar benim illa ki sonradan farkettim 😌

İğne korkumla baş edebilirsem kesinlikle epidural düşünüyorum herkes çok rahat diyor 🙈 zaten normal olmazda sezeryan olursa direk bayıltcam kendimi ben ayılana kadar çocuğa bakacak insan çok nasılsa 🙈🙈
İğne korkusu olacak kadar ne boyutta bi iğne ki ya o 😮 senin genel bir iğne korkun mu var ya da 😄

Cahilligime verin lütfen 🤔
Epidural ile spinal anestezinin farkı ne ? Hastane epidural için ekstra ücret istiyoruz diyince şöyle bir kaldım 😀 Ne olduğunu tam bilmediğim için...
İnan sen söyleyene kadar 3. Bi anestezi seçeneği olduğunu bilmiyordum 🫶 cevaba benide etiketleyin

Yok ben Avrupa yakasindayim, tam fay hattının ve çukurunun olduğu bolgeye yakınım bı de. O yüzden de biraz fazla seciciyiz ev konusunda, Marmara denizinden uzak yüksek ilçelerden biri olsa biraz daha eski yapılara da yonelebiliriz ama burada mümkün olduğunca yaşı küçük yapılara bakıyoruz, haliyle onlar da minicik kutu kadar. Ben de evlendiğimden beri hiç küçük evde oturmadim ilk evim dubleksti sonrakiler de en az 130 M2 civarı, esyam da ona göre fazla. Küçük eve sığabilir miyim hiç bilmiyorum, en kotu ihtimal daha da sadelesicem. Her tasinmada esyalarin bı kısmı gitti zaten 😁
Ay ben seni Anadolu yakasında sanıyordum. Çok rahat ev bulursun gbi dusunmustum . Avrupa yakası pişmanlıktır maalesef 😔 (Anadolu yakasından Avrupa yakasına taşınmış biri olarak mutsuzum )

Yeni binalar gerçekten çok kucuk ama umutsuzluk yok inşallah gönlüne göre bir ev bulacaksindir 🙏

İğne korkusu olacak kadar ne boyutta bi iğne ki ya o 😮 senin genel bir iğne korkun mu var ya da 😄
Her kan vermemiz bi aygınlık baygınlık 😂😂 bide normalden bi tık farklı iğne sadece onu araştırdım bana yetti 🫠🫠 ama iğne korkusu yoksa asla korkacak bişey yok 🤓🤓🫠 sorun bende yani 😂😂😂

Ben de merak ettim baktim neymis diye :KK48:

Eğer anestetik madde, beyin omurilik sıvısının da bulunduğu dura mater ile araknoid mater arasındaki boşluğa uygulanırsa buna subdural veya spinal anestezi adı verilir. Eğer anestezik madde; dura mater ile bunun dışındaki bağ dokularının arasındaki kısıtlı boşluğa uygulanırsa, buna epidural anestezi adı verilir.

Ay benimki de minnoş bence ya haftasında gidiyor oğluşum 🐣 Sağlıklı gelsinler de önemli değil boyu posu .Benimde var bir tane 10 lu hatta onu hemşireye vereceğim onda da 0-3 yazıyor ama bir tık küçük gibi o dediğin gibi.Baya kıyafet almışım ya bazıları boşa çıkar benim illa ki sonradan farkettim 😌
Sağlıkla giysin inşallah 🥰

Her kan vermemiz bi aygınlık baygınlık 😂😂 bide normalden bi tık farklı iğne sadece onu araştırdım bana yetti 🫠🫠 ama iğne korkusu yoksa asla korkacak bişey yok 🤓🤓🫠 sorun bende yani 😂😂😂
Aa anladım canım ben de iğne çok büyük dev bişey herhalde dedim 🤣 o an inşallah korkmazsin ve rahat geçer 🥰

İğne korkumla baş edebilirsem kesinlikle epidural düşünüyorum herkes çok rahat diyor 🙈 zaten normal olmazda sezeryan olursa direk bayıltcam kendimi ben ayılana kadar çocuğa bakacak insan çok nasılsa 🙈🙈
İğneyi sen gormuyorsun ki arkan dönük olacak, belden yapıyorlar, koldan vs olsa kötü olursun ama oturduğun yerden anlamazsın bile acıtan bı iğne de değil çünkü

Kızın yetişkin olduğunda ortalama boyu tahmini 163.5 (+- 5cm) olacak ☺️ şimdi çocukluktan başlıyorlar spora cimnastige sen ona +5 daha ekle 168-169 civarı bence gayet güzel bı boy uzunluğu 🥰
Yaaaaaaa yerim onu ben 🫠🫠 çokta uzun olmasın koca bulamaz sonra 😂😂😂 babasının canına minnet o zaman 😂😂

Eğer anestetik madde, beyin omurilik sıvısının da bulunduğu dura mater ile araknoid mater arasındaki boşluğa uygulanırsa buna subdural veya spinal anestezi adı verilir. Eğer anestezik madde; dura mater ile bunun dışındaki bağ dokularının arasındaki kısıtlı boşluğa uygulanırsa, buna epidural anestezi adı verilir.
Anladım tamam o zaman 😂😂

[/QUOTE]

Bunun bir meali vardır dimi 😂

Anladım tamam o zaman 😂😂

Bunun bir meali vardır dimi 😂
Ben meal bilmem ama bi de şu bilgi var 😂

Spinal anestezi yönteminde, anestetik madde verilmeden önce beyin omurilik sıvısının bir miktar boşaltılması gerekir. Bu; hem beyin zarlarına girişim yapılmasına yol açar hem de boşalan sıvı nedeniyle baş ağrısı gibi yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olur. Epidural anestezide beyin zarlarına bir işlem yapılmadığından, bu riskler ortadan kalkar.

Ben meal bilmem ama bi de şu bilgi var 😂

Spinal anestezi yönteminde, anestetik madde verilmeden önce beyin omurilik sıvısının bir miktar boşaltılması gerekir. Bu; hem beyin zarlarına girişim yapılmasına yol açar hem de boşalan sıvı nedeniyle baş ağrısı gibi yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olur. Epidural anestezide beyin zarlarına bir işlem yapılmadığından, bu riskler ortadan kalkar.
Bak buradan anladığım şey bana epidural yapılmış demekki, baş ağrım olmadı, doğru mu anlamışım hocam 😁

X