2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Cook geçmiş olsun...
Sancılarını kontrol altına alırlar ve bu süreci atlatırsın insallah

Kızlar hazırlık listesi önerisi bulmuştum bir hamilelik uygulamasında şimdi bulamıyorum tekrar da aklımda şu kalmış başka çocuğunuz varsa onun için hediye diyordu. Çok mantıklı geldi bana. Nasıl bişey olur henüz karar vermedim ama güzel bir teselli olur onlar için diye düşündüm. Hastaneden ayrılırken hiç olmazsa knun heyecanını yaşarlar.

Amin. Ben de bunaldıkça Allah kimseyi elden ayaktan düşürmesin diyorum. Baskasından iş beklemek çok zor. Az kaldı ama Allah'ın izniyle. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Sabrın sonu selamet olsun inşallah

Bebeğin kilosu normal değil mi? Öyleyse hiç önemi yok. Protein ve kalsiyumu aksatma sıkıntı olmaz Allah'ın izniyle. Ben şekerden dolayı pek yiyemiyorum. Hatta kilo verdim bı ara. Bebek de 2 hafta geri düstü kilosu. Sonra ekmeği bırakip yerine protein koyunca almaya basladı tekrar elhamdülillah. O kadar az şey yiyorum ki kimse doymaz onla. Ama bebek kilo aldikça sikıntı olmaz. Ara oğunlerde kuruyemiş ye düzenli. İştahin yoksa. Az ve öz yemeye çalış yani. Sağlıkla gelsin bebiş

Hamilelikte yapacağınız en iyi doğum hazırlığı dipfrizi doldurmaktır. Instagram'da cımti karsıma. Ben oncekinde yapmıstım çok işe yaramışti. Dolma doldurup koymuştum, mantı vardı buzlukta. Gerçekten doğum sonrası çok işimizi görmüştü. Tabi bizim ikiz olunca evde kaos vardı. Şimdi daha sakin olur Allah'ın izniyle. Ama ben günlük işlerimi yapamazken bu sefer dolduramicam buzluğu. Yapabilenlerin çok işini görür.

Çok şükür günlük işlerime yetebiliyorum fakat büyük birsey yapmam yasak . Ya sürekli yatmak zorunda olsaydık diye kendimi telkin ediyorum
Amin ,inşallah sonu güzel olsun herşey hallolur

Ben 3 gece 4 gün kalıyorum, bunda da öyle olacak 4. Gün mesai bitiminde onay verirse taburcu oluyorum. Bebeğe iki takım yetiyor da küçük gelme durumu olduğu için bir de iki takım 3 aylık koyacağız çoğumuz. Benim ilk doğumda başıma gelmişti, Allah'tan yedek vardi yanımızda. Yoksa hepsi giydirilmiyor tabi ki. Tek pijama bana hayatta yetmez, iki takım koymazsam rahat edemem, kanamalı durum sonuçta çıkar mı çıkmaz mi endişesi yaşamak istemem. Çıkarsa koridorda o halde yürüyüş yapmak istemem. Bı pijama da valizimde yedek olmalı ki ben geçen dogumumda iki takımı da giymistim 4 gün. Hastane ortamı malum WC ye filan girip çıkıyoruz oturup kalkıyoruz, sonra bebeği kucağımıza alıyoruz. Ben normalde de hastaneden gelir gelmez kıyafetleri çıkarıp hemen makineye atarım onlarla oturmam hayatta. Battaniye olarakta hastane çıkışının likralı battaniyesini kundak için kullanırım, bı de peluş battaniye koyarım.

Hediyeyi kardeşin sana getirmiş mi dicez sanki öyle bişey okumustum ben de çok eskiden, çocukların kardeşleriyle bağ kurmasını sağlıyormuş ama 6 yaşındaki çocuk bunu yutar mi bilmiyorum, küçücük bebeğin hediye getiremeyecegini bilir tabi ama bı denemek lazım

Ayyyy evet yazdıklarının arasinda koyavaklarim vardı benimde, nasıl da aklımdan çıkmış. Çok teşekkür ederim

Sanırım bende senin gibi düşünüyorum. Zaten sık değiştirilen bez pişik olmaması adına bı önlem bence

İkizleriniz kaç yaşında şu an
Benim buzluk dolu da hep sebze ile dolu . Yazın sonunda iyi iken yapmıştım fakat gaz yapma riski olan seyler . Hamur işi de hamilelikten önce pek tuketmiyorduk ama pratiklik açısından çok iş görür ,haklısın

Benimkiler 8 yaşında haytta yutmazlar ama sevinirler tabi. Diş perisinin de olmadığını ögrendikten sonra yine de dişlerini yastığın altına koyuyorlar. Aynı oyun devam ediyor. Derim ama şakadan kardeşimiz getirmiş diye. Hoş bir anı olur.

Instagram'da ki yabancı hesaptı hamburger yapıp koydu bir surü. İkizler 8 yaşında. Allah'ım bağıslasın tüm yavrularımızı. Ama bu sefer onlar da yardımcı oluyor tabi. Dün sofra topluyorlar bebek doğunca bu işlerden kurtulcaz diyorlar birbirlerine. Siz öyle zannedin dedim içimden.

Ay valla iyi ki varsınız bak sormasam hiç aklimda değil, ama gayette gerekli bir parça. Kışın ortası zaten normal de olsa sezeryanda olsa banko gerek olur, teşekkür ederim

Canım normal doğum mu olacaktı senin. Sancı esnasında demişsin de
Henüz karar vermedim normal doğum istiyorum doktorumla da bugüne kadar hiç doğum şeklini konuşmadık cumartesi randevum var konusu açılır diye tahmin ediyorum artık çünkü 34 un içindeyiz. Bebisko normale uygun olursa beklerim normal doğumu sanırım. Tabi son dakka ay ben yapamicam beni sezeryana alın falan demezsem

İnşallah istediğin gibi sular seller gibi kolay bir doğum olur

Kızlar bu hastane çantasına konmaz tabi de aklınızda bulunsun hastaneye giderken yanınızda bulundurabilirsiniz. Benim çok işimi gormustu ketl. Umarım hepimizin daha ilk saatler sütleri gelir ama her ihtimale karşı ketl götürcem ben. Her bir buçuk iki saatte bir mama hazırlamıştık. Gündüz neyse de gecenin 2 sinde 4 ünde sabahın köründe sıcak su aramak bebek ağlarken zor olurdu eminim. Bı de hemsireler de istirahat ederken her defasında su istemek gererdi annemi. Kaynatılan musluk suyu mu arıtma suyu mu hazır su mu onu da bilemiyorsun. Biz bi şişe suyu önce kaynatmistik, sonra her defasında ketılı bir kaç dakika çalıştırıp suyu ısıtıp mama hazirlamistik çok kolaylık olmuştu. Benim oğlan daha ilk gün acıkınca kiyametleri kopararak uyaniyordu, elimiz ayağımıza dolanıyordu aceleden

ya bu benim de aklımdaa, hatta lego beğendim yılbaşı temalı gibi de, sepette bekletiyorum her zamanki gibi böyle hem yeni yıl hem abla olma hediyesi bir arada bi şeyler hoşuna gider dedim. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…