2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Instagram'da ki yabancı hesaptı hamburger yapıp koydu bir surü😊. İkizler 8 yaşında. Allah'ım bağıslasın tüm yavrularımızı. Ama bu sefer onlar da yardımcı oluyor tabi. Dün sofra topluyorlar bebek doğunca bu işlerden kurtulcaz diyorlar birbirlerine. Siz öyle zannedin dedim içimden😊.
Ay yerim ben onları ya 🥰🤗

Kızlar bu hastane çantasına konmaz tabi de aklınızda bulunsun hastaneye giderken yanınızda bulundurabilirsiniz. Benim çok işimi gormustu ketl. Umarım hepimizin daha ilk saatler sütleri gelir ama her ihtimale karşı ketl götürcem ben. Her bir buçuk iki saatte bir mama hazırlamıştık. Gündüz neyse de gecenin 2 sinde 4 ünde sabahın köründe sıcak su aramak bebek ağlarken zor olurdu eminim. Bı de hemsireler de istirahat ederken her defasında su istemek gererdi annemi. Kaynatılan musluk suyu mu arıtma suyu mu hazır su mu onu da bilemiyorsun. Biz bi şişe suyu önce kaynatmistik, sonra her defasında ketılı bir kaç dakika çalıştırıp suyu ısıtıp mama hazirlamistik çok kolaylık olmuştu. Benim oğlan daha ilk gün acıkınca kiyametleri kopararak uyaniyordu, elimiz ayağımıza dolanıyordu aceleden 😁
Evet ketıl çok lazım bir şey. Doğum sonrası sıcak çay, su o kadar iyi gelmişti ki bana terleye terleye içmiştim. Yorgunluk çayı gibi. Kız kardeşimin doğumundan sonra eşi getirmişti iki bardakla. Bir de bebek için dediğin gibi şişe yıkamak için bile kaynamış su lazım.

ya bu benim de aklımdaa, hatta lego beğendim yılbaşı temalı gibi de, sepette bekletiyorum her zamanki gibi :KK70: böyle hem yeni yıl hem abla olma hediyesi bir arada bi şeyler hoşuna gider dedim. :)
Zam gelmeden alsan mi acaba😊? Gerçi kasımın son haftası indirim de olabilir.

Kızlar bu hastane çantasına konmaz tabi de aklınızda bulunsun hastaneye giderken yanınızda bulundurabilirsiniz. Benim çok işimi gormustu ketl. Umarım hepimizin daha ilk saatler sütleri gelir ama her ihtimale karşı ketl götürcem ben. Her bir buçuk iki saatte bir mama hazırlamıştık. Gündüz neyse de gecenin 2 sinde 4 ünde sabahın köründe sıcak su aramak bebek ağlarken zor olurdu eminim. Bı de hemsireler de istirahat ederken her defasında su istemek gererdi annemi. Kaynatılan musluk suyu mu arıtma suyu mu hazır su mu onu da bilemiyorsun. Biz bi şişe suyu önce kaynatmistik, sonra her defasında ketılı bir kaç dakika çalıştırıp suyu ısıtıp mama hazirlamistik çok kolaylık olmuştu. Benim oğlan daha ilk gün acıkınca kiyametleri kopararak uyaniyordu, elimiz ayağımıza dolanıyordu aceleden 😁
Yaa o benim de aklımda ama sorun şu ki evde ketl yok😊. Sırf hastane için de alınmaz. Acaba termosla sıcak su gotürsem ne kadar dayanır🤔

Evet ketıl çok lazım bir şey. Doğum sonrası sıcak çay, su o kadar iyi gelmişti ki bana terleye terleye içmiştim. Yorgunluk çayı gibi. Kız kardeşimin doğumundan sonra eşi getirmişti iki bardakla. Bir de bebek için dediğin gibi şişe yıkamak için bile kaynamış su lazım.
Valla ben de ilk duyduğumda komik gelmişti koca ketilin ne işi var hastane odasında diye ama dedigin gibi doğum sonrasında istediğin zaman çay kahve icebilmekte çok güzel oluyor. Sezaryen sonrası ben baş agrisi olmasın diye kahve içmiştim, bı de temizliginden emin oldugum suyla mama yapmak daha güzel tabi, suyun ne olduğunu da biliyorsun, nerde kaynatildigini da.

Yaa o benim de aklımda ama sorun şu ki evde ketl yok😊. Sırf hastane için de alınmaz. Acaba termosla sıcak su gotürsem ne kadar dayanır🤔
Stanley 24 saate kadar sıcak tutuyor. Ama diğer termoslari bilmiyorum. Kahve makinesi götüren arkadaşlar olmuştu. Suyu kaynatmasa da ısıtıyor. Evden kaynatılmış suyu şişeye doldurup goturmuslerdi, sadece ilitmak için kahve makinesini kullanmislardi. Su Sinbonun plastik makineleri var ya. Belki kardeslerinde ya da annenlerde vardır sende yoksa da bı sorarsin

Henüz karar vermedim normal doğum istiyorum doktorumla da bugüne kadar hiç doğum şeklini konuşmadık cumartesi randevum var konusu açılır diye tahmin ediyorum artık çünkü 34 un içindeyiz. Bebisko normale uygun olursa beklerim normal doğumu sanırım. Tabi son dakka ay ben yapamicam beni sezeryana alın falan demezsem🥲
Ben de kendime güvenmiyorum sonuna kadar kararlı olamıyorum normal doğumda. Hele ki kendiliğinden gelmezse suni sancı falan hiç istemiyorum😕 çantaya gecelik koymak gerekmez mi normal doğumda. Ben şimdiye kadar 1 pijama 1 de gecelik aldım ama annem 1 tane daha gecelik al diyor kan olur diye

Stanley 24 saate kadar sıcak tutuyor. Ama diğer termoslari bilmiyorum. Kahve makinesi götüren arkadaşlar olmuştu. Suyu kaynatmasa da ısıtıyor. Evden kaynatılmış suyu şişeye doldurup goturmuslerdi, sadece ilitmak için kahve makinesini kullanmislardi. Su Sinbonun plastik makineleri var ya. Belki kardeslerinde ya da annenlerde vardır sende yoksa da bı sorarsin
Doğru diyorsun. Ketl için de sorabilirim. Teşekkür ederim 🌸

Bebe takımi ben de fazla koymayı düşünüyorum çünkü kusuyorlar ya da alt acınca etrafı suluyorlar 😊. Benimkiler yanıma gelmedi ama kuvözden sonra biriyle odada kaldık 2 gün. Altinı açınca hemen çis yapıyordu. Kolunda serum olduğu için de değiştirmek çok zordu. Sürekli hemşire cağırıyorduk kıyafet degıstirecegiz diye.
Aman ozaman bende çok koyayım benim ilkim kızdı pek yapmıyordu öyle şeyler şimdi oğlan yapar belki dediğiniz gibi 🙈🤔😄

Eklentiler

• IMG_6655.jpeg
    IMG_6655.jpeg
    71,8 KB · Görüntüleme: 54
Merhaba kızlar 🤗mavisaçlıkadına ulaştım iyiymiş doğum yaklaşınca stresi artmış biraz uzaklaşmak istemiş buraya yazacakmış ama fırsat olmamış, doğumdan sonra tekrar dönmeyi düşünüyor. Buarada doktora randevum var 1 de🫣
Çok selam söyle fazla ozletmesin lütfen zaten bir elin parmakları kadariz şurda 😣 bu arada benim de bir buçukta randevu bekliyorum

Merhaba kızlar 🤗mavisaçlıkadına ulaştım iyiymiş doğum yaklaşınca stresi artmış biraz uzaklaşmak istemiş buraya yazacakmış ama fırsat olmamış, doğumdan sonra tekrar dönmeyi düşünüyor. Buarada doktora randevum var 1 de🫣
Çok selam söyle fazla ozletmesin lütfen zaten bir elin parmakları kadariz şurda 😣 bu arada benim de bir buçukta randevu bekliyorum
Güzel haberlerinizi bekliyoruz kızlar 🙏🏻❤️❤️

X