Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,5%
  • erkek

OY: 86 52,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    164
Yarın bime gelen tabak n11 dede aynı fiyatmış sadece önlük ve kaşıkta fiyat farklı önlük zaten almayı düşünmüyordım giydirilenler daha çok hoşuma gidiyordu kaşık belki diye bende indirimli sandım baya zaten önemli olan tabaktı

Eklentiler

• IMG_0831.png
    IMG_0831.png
    113,5 KB · Görüntüleme: 16
Kayınvalidem bu ayın sonunda gelecek, çamaşırları vs halleder çantayı hazırlar dönerim diyor. Beyim yine gergin abime 3 ay önceden gitti bize doğumdan 3 gün önce mi gelecek diye dkgkg ana oğul arasında kaldım
Ben de ne güzel erkenden yapacaksınız diye düşündüm 🤔 3 ay önce yıkansa ütülense kirlenirdi zaten. Bence böylesi daha iyi olmuş 🥰

Leydiyz günde ne kadar su içebiliyosunuz? Ben hatırlatma kurdum kendime ama şu saat itibariyle yine 1600 ml içmişim az diyor diyetisyen içim dışım su oldu

ben de çok hastayım ya 😭 iki gün rapor aldım. bütün kemiklerim ağrıyor. sadece parol verdi doktor. devrile devrile yatıyorum.
Geçmiş olsun canım. Benim doktorum ateşin çıkarsa antibiyotik iç demişti. 2 gün az vermişler raporu. Ben 4. Günümdeyim hala burnum tıkalı. Ihlamur bal karabiber limonlu çay içip, bol bol mandalina yedim. Bir de klorobenle ağzımı gargara yaptım canım. Boğaz ağrım oldu. Belki işine yarar

Ay bende sanirim onda olucam nasildi kuzum agri fln yapti mi ?
Hiç ağrım olmadı ama bağışıklığım düşmüştü sanırım hasta oldum kuzum. Sordum aşıdan mı diye doktoruma, hayır O sadece kol ağrısı yapar dediler. Ben de hiç ağrım yapmadı kuşum. 700tl bi de. Aslında çimlere şikayet etmelik tam. Hamile için sağlık ocaklarının bu aşıyı temin etmesi gerekiyormuş

Merhaba canım bende Antalyadayım medstara mı gidiyorsun?
Momoriale gidiyorum doktorumu da çok seviyorum memnunum ama doğum biraz pahalı bağkur borcumuz olduğu için 54bin dediler. Erken doğum riskim olduğu için de küveze girme durumunda bizi zorlayacak. Vitale hastanesi ile görüşmeye gitmeyi düşünüyorum. Daha uygun olduğunu söylüyorlar. Sen nerede takiplisin memnun olduğun birisi varsa öneriye açığım

Sağlık ocağı yüzünden tetanoz aşısı olamadım yok ama gelcek dediler öyle kaldı. Adacel içinde bugün kendi gittiğim doktora sordurdum teyzem de hamile aynı doktora gidiyoruz( devlete gittiğim için telefonda irtibat kuramıyorum doktor ile) o da adacel önermemiş enfeksiyon doktoruna danışmış daha doğrusu ilgili bir doktor enfeksiyon da önermemiş tetanoz da 25. Haftadan sonra önermiyoruz demiş. Kendi doktorumda enfeksiyon uzmanı olduğu için onun görüşünü dinleyelim demiş. Öylece kaldım🥲umarım sıkıntı olmaz en son 2022 10. Ayda tek doz tetanoz aşısı olmuşum. Koruyuculuğu hakkında net bir şey yok tetanozun doktorlar hep farklı konuşuyor bakalım. Sağlık ocağına sinir oldum ama
Ben de 2.doz için ağustosta gitmiştim ellerinde olmadığını sağlık bakanlığından gelmediğini söylediler. Olmasam olur mu diyince sen bilirsin ama 1.doz anneyi 2.doz bebeği koruyor dediler.Hemşirem yakınlardaki bir eczaneyi aradı ellerinde varmış uygun bir fiyata eczaneden aldım soğuk kalacak bozulmayacak şekilde verdiler gidip yaptırdım istersen sen de bu tarz imkanın olup olmayacağını sorabilirsin canım

Hiç ağrım olmadı ama bağışıklığım düşmüştü sanırım hasta oldum kuzum. Sordum aşıdan mı diye doktoruma, hayır O sadece kol ağrısı yapar dediler. Ben de hiç ağrım yapmadı kuşum. 700tl bi de. Aslında çimlere şikayet etmelik tam. Hamile için sağlık ocaklarının bu aşıyı temin etmesi gerekiyormuş
Ya sacma bi saglik sistemimiz var zaten suan , farkindaysan kimi s. Ocagi bazi testleri yapiyo kimisi yapmiyo. Yapiyosa hepsi yapmali yapmiyosa yapmasin . Bana doktorum zaten sana ben yapicam demisti oyuzden saglik ocagina sormadim bile. Ama bana ebe sordu nezaman yapalim diye demekki vardi ellerinde

Momoriale gidiyorum doktorumu da çok seviyorum memnunum ama doğum biraz pahalı bağkur borcumuz olduğu için 54bin dediler. Erken doğum riskim olduğu için de küveze girme durumunda bizi zorlayacak. Vitale hastanesi ile görüşmeye gitmeyi düşünüyorum. Daha uygun olduğunu söylüyorlar. Sen nerede takiplisin memnun olduğun birisi varsa öneriye açığım
Ben Yıldız Medstar Koray Bey’e gidiyorum memnunum 2 gün önce hastaneyi aradık fiyat almak için 1 gece yatış, bebek için işitme testi, topuk kanı ve doğum sonrası 5 fotoğraf dahil 28.000 fiyat verdiler bize iyi geldi düşünürsen doktorumuda seviyorum çok babacan insanı sıkmıyor bunaltmıyor :)

Geçmiş olsun canım. Benim doktorum ateşin çıkarsa antibiyotik iç demişti. 2 gün az vermişler raporu. Ben 4. Günümdeyim hala burnum tıkalı. Ihlamur bal karabiber limonlu çay içip, bol bol mandalina yedim. Bir de klorobenle ağzımı gargara yaptım canım. Boğaz ağrım oldu. Belki işine yarar
çok teşekkür ederim canım. sana da çok geçmiş olsun. hafta sonuyla 4 oluyor pazartesiye geçer inş. ben de karabiberli tavuk çorbası içtim epey yumuşattı.

Ya sacma bi saglik sistemimiz var zaten suan , farkindaysan kimi s. Ocagi bazi testleri yapiyo kimisi yapmiyo. Yapiyosa hepsi yapmali yapmiyosa yapmasin . Bana doktorum zaten sana ben yapicam demisti oyuzden saglik ocagina sormadim bile. Ama bana ebe sordu nezaman yapalim diye demekki vardi ellerinde
benim sağlık ocağı da şimdiye kadar 3 kere çağırdı kontrole ve her seferinde kana baktılar. 3 kere daha kontrolün var doğuma kadar dedi. aşı için de onlar aramıştı gel diye. farklılık olması çok saçma.

benim sağlık ocağı da şimdiye kadar 3 kere çağırdı kontrole ve her seferinde kana baktılar. 3 kere daha kontrolün var doğuma kadar dedi. aşı için de onlar aramıştı gel diye. farklılık olması çok saçma.
Asla aramadilar beni gel kontrole diye 17. Haftada aramisti bi hersey yolunda mi ve tetenoz icin o kadar. Degisik bir isleyis gercekten

Ben bebonun hareketsizleşme nedenini buldum ya, diyet bence şaka maka gerçekten öyle. Her gün bir şekilde tatlı tüketiyodum çünkü tatlı herkesi hareketlendirmiyo mu, onla alakalı bence. Doktor da sevdiğin şeyleri yiyip içiyosun dimi dedi he dedim de diyetteyim diyemedim mdgm şimdi minnak bi diyet bozdum bakalım nolcak

X