Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,5%
  • erkek

OY: 86 52,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    164
Önemli olan ilk 1-1 buçuk saatten son düşmesi canım bence de. Perocuk insülin vurmasa her seferinde 200-300 aralığında bir değer çıkabilir ve düşmeyebilir o da onun için fazla olur. Bizim ilk 1 saat yüksek sonra normal seyrinde. Arada da kaçamaklar olur valla hamileyiz yani bugün değilse ne zaman yicez :KK70: Dün bir kadın 60 kilodan 115 kiloya çıktım diyordu ya sosyal medyada sonra geri 60 kiloya kadar düşmüş ama 3 kilo çocuk doğurcam diye 55 kilo almış yani. Onlarda asıl şeker kolesterol neler olmuştur neler de bakmamışlardır bile fkdsf
kız ben bi de kilo almış olsam yediklerime dikkat etmesem demek hiç yaşamayacakmış çocuğum. her şerde bir hayır var gerçekten

kız ben bi de kilo almış olsam yediklerime dikkat etmesem demek hiç yaşamayacakmış çocuğum. her şerde bir hayır var gerçekten
Ayy Allah korusun evet ama cidden hiç kilo almadan şekerin çıktı. Benim hep ayla uyumlu gitti 4 ayda 4 kilo, 6 ayda 6 kilo, şimdi 8 ay dolacak inşallah 7-8 güne kadar muhtemelen 8 kilo çıkacak. Buna rağmen ben doğru düzgün kilo bile almadan nasıl bu kadar şeker olabilir falan dedim yani, kaldı ki sen hiç almadın bana kıyasla jdsdf Ay tabloya doğuma kadar kaç kilo aldığımızı da mı yazsak bizden sonrakilere teselli falan olur dfhksd Bir de şey yazalım doğum tipi; Bağ Kurma Durumu. Cevap evetse vajinal doğum yapılmıştır, hayırsa sezaryen ahahhaha :KK70:

Ayy Allah korusun evet ama cidden hiç kilo almadan şekerin çıktı. Benim hep ayla uyumlu gitti 4 ayda 4 kilo, 6 ayda 6 kilo, şimdi 8 ay dolacak inşallah 7-8 güne kadar muhtemelen 8 kilo çıkacak. Buna rağmen ben doğru düzgün kilo bile almadan nasıl bu kadar şeker olabilir falan dedim yani, kaldı ki sen hiç almadın bana kıyasla jdsdf Ay tabloya doğuma kadar kaç kilo aldığımızı da mı yazsak bizden sonrakilere teselli falan olur dfhksd Bir de şey yazalım doğum tipi; Bağ Kurma Durumu. Cevap evetse vajinal doğum yapılmıştır, hayırsa sezaryen ahahhaha :KK70:
bağ durumu önemli sonuçta sezeryan doğurunca beboyu hastanede unutabiliriz bağsızlıktan lkfkldkd

Allah korusun, hepimiz sağlıkla iyilikle yavrularımızı kucaklarimiza alalım ama şekerin yan etkileri ille de iri bebek ya da doğum öncesi ve doğum esnasında ortaya çıkacak diye bir şey yok ki. Şimdi tam doğru bilgi vermek adına tekrar okuyup strese girmek istemiyorum ama şekerin çocuğun ileriki hayatını etkileyecek yan etkileri var. 9 ayda 55 kg alan bir vücudun her hormonu optimal seviyede ilerlemiş olabilir mi? Ki gebelik döneminde insülin, tsh, t4 falan oynayacak yer arıyorlar, değil ki o tip durumlarda karaciğer enzimleri vs. ne oluyordur? Bizim sağlık sistemimizde kapsamlı kan testi yaptırmak deveye hendek atlatmaktan zor olduğu için çoğu zaman herkes bilmeden yaşayıp gidiyor.

Diyeceğim o ki, emekler boşa değil 🤍

Hem burcu hem yükseleni oğlak biri olarak geldim ben bile bazen kendime ayar oluyorum ama bizdeki disiplin bir başak burcunda varsa vardır 😅 Kızların yazdıkları her şey birebir doğru bu arada. İş ve görev insanıdır oğlak en tipik özelliği budur. Başlarda biraz soğuk oluruz yavaş yavaş açılırız eşim çok duygusuzsun der 😢 Eki Görüntüle 3488871
Ben bunu görmüştüm ve büyülenmiştim, benim çocuğum olsa gurur duyarken bayılırım muhtemelen 😂 ben kovayım realist tarafım çok ağır basıyor. İçten içe korkuyorum her şeye ağlayan bir bebe olursa naparım diye 😂 umarım böyle olur tam benlik bir bebo 🤓

Benim de annem oğlak, yakın arkadaşım var iki tane oğlak. Dediğin gibi daha mantıksal ilerleyorlar. Annem de asla cevap verip tartışmaya girmez olayı kapatır ama diğer arkadaşlarım genelde lafları ağızlarındadır. Tartışmaya girmek istemem onlarla mesela djdjdj. Bir de bana oğlak denince düzen aklıma geliyor. 3 kişi de aşırı düzenlidir. Farklı fikirleri olur. Birisi mimar mesela çok iyi bir ev yapmışt kendisine. Annem de mimar değil ama evde sürekli bişeyler değişir ve herkes bayılır. İnatçı olması bence dediğinde hep haklı olduğunu düşündüğünden geliyor. Kendisini hep doğru buluyor 😁 bir de kaynım var 10 yaşında oğlak ondan hiç bahsetmek istemiyorum yeni nesil beni geriyor komple🤣🤣🤣 ama yine de o da çok düzenli dikkatlidir mesela. Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 Bence rutinleri çok sevicek bebeğin. Uyku saatlerine falan sadık olacak gibi hissediyorum. Senin de kuralların olur olmazların net gibi duruyor. Belki bu yönden çatışabilirsiniz gibi geliyor ama bu yönden bence hepimiz çatışcaz 🤣
İhihihih ne güzel anlattın ya, tam benlik bu bebe 😂 arada döğüşürüz artık napalım 🥲

Ben de bu minderli modelden kullandım, yine kullanacağım. Minderin alt kısmını yatakla parmaklıklar arasına ve biraz da aşağıya inecek şekilde koymustum ve hem alttan hem üstten sıkıca bağlamıştım. Yeni doğduğu dönemde zaten dönüp oraları bozamiyor ama sonrasında da bir sıkıntı yaşamadım. Kapı pencere kapalı olsa da yatağın dört yanı açık olursa esinti oluyor gibi hissediyordum 🤦🏻‍♀️😀, bu minderler o açıdan da beni rahatlatmıştı.
Ben ne puset örtüsü ve emzirme örtüsü aldım, parmaklıklar kapalı fikri bana daral getirdi mesela herkes farklı işte 🥲 büyük bebek arabaları bile darlıyor beni shfkdkdk sıcağı falan hiç sevmem o yüzden itici geldi bana güvenli değil meselesi de işime gelince saldım vurmayıversin kafasını 🤪

Kızlar 1 numara bez 2 numaradan az kullanılsa da baya gidiyor bilginiz olsun bir paketten çok daha fazla gidiyor. Zaten bebeklerin doğum kilosu ilk bir kaç günde düşüyor tekrar aynı kiloya gelmesi bile zaman alırken 4.5-5 kiloya ha deyince gelmiyor. 2 numara çok sızdırır. Kızım 4 kilo doğmasına rağmen baya paket paket kullanmıştık.

Bu ayın sonunda doğuma 3 gün mü kalmış oluyor kız abartmış o da dsfksf Ayyy ben şahsen asla istemezdim o yüzden de izne ayrılır ayrılmaz ilk iş bebeğin odasını kıyafetlerini çantasını falan halletmekle başlayacağım ki bu bahane ile bana yardıma gelmek istemesin kimse dfksdk
Ben de sessizce anamla ve kadınla halledeceğim ödüm patlıyor soracak diye zaten acayip mesafe koyduk bu ara çok memnunum o yüzden. Bir tane zıbın ütülese dünyayı kurtarmış gibi tribe girip 3 defa çat kapı gelir yine dengesiz deli

Evet ben nedense sana oğlak kızını çok yakıştırdım 😁 arkadaş olsanız belki anlaşmak zor olabilir evet ama bence anne kız olarak çok iyi uyum yakalayacaksınız 😍
Bana da öyle hissettiriyor hep biliyor musun, çatışacağız ama içten içe o bağımsızlığını prensiplerini takdir edecekmişim gibi geliyor 🥲 biz de böyleydik annemle. Ben yengeç yükselenli kovayım annem yengeç babam yengeç yükselenli yengeç sjfksjdjsjs 😂

Bana da öyle hissettiriyor hep biliyor musun, çatışacağız ama içten içe o bağımsızlığını prensiplerini takdir edecekmişim gibi geliyor 🥲 biz de böyleydik annemle. Ben yengeç yükselenli kovayım annem yengeç babam yengeç yükselenli yengeç sjfksjdjsjs 😂
Yengeç baba nasıl ya? Eşim de yengeç çocuklarla ilgili falan ama sürekli bi çocuk sorumluluğunda nasıl olacak merak ediyorum açıkçası 😁 yükseleni bilmiyoruz ama doğum saati belirsiz dkdjd

Allah korusun, hepimiz sağlıkla iyilikle yavrularımızı kucaklarimiza alalım ama şekerin yan etkileri ille de iri bebek ya da doğum öncesi ve doğum esnasında ortaya çıkacak diye bir şey yok ki. Şimdi tam doğru bilgi vermek adına tekrar okuyup strese girmek istemiyorum ama şekerin çocuğun ileriki hayatını etkileyecek yan etkileri var. 9 ayda 55 kg alan bir vücudun her hormonu optimal seviyede ilerlemiş olabilir mi? Ki gebelik döneminde insülin, tsh, t4 falan oynayacak yer arıyorlar, değil ki o tip durumlarda karaciğer enzimleri vs. ne oluyordur? Bizim sağlık sistemimizde kapsamlı kan testi yaptırmak deveye hendek atlatmaktan zor olduğu için çoğu zaman herkes bilmeden yaşayıp gidiyor.

Diyeceğim o ki, emekler boşa değil 🤍
evet beybi amaan bu kadardan bi şey olmaz dememe sebebim bu zaten. çociğimi kucağıma alana kadar. kız ben zaten tiroid hastasıyım tiroidten gol beklerken şekerden yedik :KK70:

Yengeç baba nasıl ya? Eşim de yengeç çocuklarla ilgili falan ama sürekli bi çocuk sorumluluğunda nasıl olacak merak ediyorum açıkçası 😁 yükseleni bilmiyoruz ama doğum saati belirsiz dkdjd
Ben tek çocuğum dolayısıyla babam kız babası, bence aşırı duygusal ve ilgili kızsam da kıyamıyorum mesela o yüzden🥲 erkek çocuklarına karşı nasıllardır bilmiyorum ama şefkat tarafları yüksek bence genel olarak. Benim de yükselenim yengeç bence fazla anaç bir tarafımız var. Çocukluğumda annemden çok babamla vakit geçirip oynuyordum mesela onu hatırlıyorum.

Haa anladım çok yiyince bu değerler normal. Zaten yükseleceğini bilerekten yemiştim. Hepsi karbonhidrattı
@dnzerdgn canım nasılsın iyisindir umarım bi süredir yazmıyorsun. Sana bişey soracaktım. Doktorum hastane değiştirdi demiştin. İsmi nalan mıydı doktorunun. Şu an kimle ilerliyorsun. Eğer doktorun nalan hanımdıysa bi kaç bişey daha sormak istiyorum. Doğum için hastane değiştirme durumum var.
Merhaba canım bende Antalyadayım medstara mı gidiyorsun?

takdirlik bi' şey yok yavrum analığı doğmadan öğrendik valla. her şeyden vazgeçebilmekmiş. doğar doğmaz kızın götünü ısırınca hiçbir şeyim kalmaz lsdkjfklsj
Hiç dikkat etmeyen de var bir şey olmaz diyip ya, yüklemeyi yaptırmayan var doktoru istediği halde 😂 geçen gün 9 ay boyunca içki ve alkol içen arkadaşım bize geldi, balkona çıktı sigara içmek için diyo ki GELMİYO MUSUN ajfksks yok dedim neden diyo. Anan

Eklentiler

• IMG_0829.png
    IMG_0829.png
    496,4 KB · Görüntüleme: 19
X