Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,5%
  • erkek

OY: 86 52,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    164
Kızlarrr selamm 🌸 Yataş’ın juno yenidoğan yatağından alan var mı ya da alacak mısınız? 2 ay önce doğum yapan bir arkadaşım aldı memnunum kesinlikle al falan dedi kararsız kaldım gerek var mı diye

Kızlarrr selamm 🌸 Yataş’ın judo yenidoğan yatağından alan var mı ya da alacak mısınız? 2 ay önce doğum yapan bir arkadaşım aldı memnunum kesinlikle al falan dedi kararsız kaldım gerek var mı diye
Reflü yatağı almadıysan alınabilir ama ben babynestli reflü yatağı aldım fiyat olarak da daha makul en fazla 3 aya kadar zaten ondada

Hiç dikkat etmeyen de var bir şey olmaz diyip ya, yüklemeyi yaptırmayan var doktoru istediği halde 😂 geçen gün 9 ay boyunca içki ve alkol içen arkadaşım bize geldi, balkona çıktı sigara içmek için diyo ki GELMİYO MUSUN ajfksks yok dedim neden diyo. Anan
böylelerinden nefret ediyorum. benim etrafımda da hamile kalınca sigarayı bırakan yok biliyor musun? çok şaşırıyorum insan değillermiş gibi. bencil gerizekalılar.

ben bebek planlamadan 3 ay önce sigarayı bıraktım, folikasite başladım, paketli gıdaları kestim, çayı günde 10 tane içerdim demirimi almasın diye 2ye düşürdüm. yani hamile kalana kadar 3 ay hamileymiş gibi beslendim. tabi herkes aynı disiplinde olmayabilir ama en azından sigara içme alkol almayıver yaa ölmezsin

Hiç dikkat etmeyen de var bir şey olmaz diyip ya, yüklemeyi yaptırmayan var doktoru istediği halde 😂 geçen gün 9 ay boyunca içki ve alkol içen arkadaşım bize geldi, balkona çıktı sigara içmek için diyo ki GELMİYO MUSUN ajfksks yok dedim neden diyo. Anan
Ay diyetisyene gittiğimde bana alkol alıyo muydun dedi evet dedim peki hamilelikten sonra aldın mı dedi. Şok oldum ama demek ki alan varmış ki soruyor kadın. Bugün doktor da sence ne sebep olmuş olabilir hareketsizliğe dedi canım sıkkındı dedim, sigara falan? Dedi hatta eşimin yanımda içip içmediğini bile sordu. Hareketsizliğe ve nelere nelere sebep oluyo demek ki buna rağmen içenler beni çok üzüyo

evet beybi amaan bu kadardan bi şey olmaz dememe sebebim bu zaten. çociğimi kucağıma alana kadar. kız ben zaten tiroid hastasıyım tiroidten gol beklerken şekerden yedik :KK70:
Ama gece yastığa başını koyunca için rahat değil mi? Benim gebelik öncesinden başladığı için bu iş 9 ay oldu herhalde ağzıma şeker sürmeyeli. Bu açıdan şanslısın bak, son birkaç ayın böyle geçiyor 😀 Buraya yazmıyorum ama sanma ki tek kasan sensin 😀 Yine de bugünümüze sonsuz şükürler olsun, her gün geçer gider, yeter ki sağlık olsun 🙏🏻

Doğumdan sonra yiyeceklerimin listesini yapıyorum bir yandan tabii ki 😂😂

Ama gece yastığa başını koyunca için rahat değil mi? Benim gebelik öncesinden başladığı için bu iş 9 ay oldu herhalde ağzıma şeker sürmeyeli. Bu açıdan şanslısın bak, son birkaç ayın böyle geçiyor 😀 Buraya yazmıyorum ama sanma ki tek kasan sensin 😀 Yine de bugünümüze sonsuz şükürler olsun, her gün geçer gider, yeter ki sağlık olsun 🙏🏻

Doğumdan sonra yiyeceklerimin listesini yapıyorum bir yandan tabii ki 😂😂
yaz kız yaz ben anlattıkça rahatlıyorum başka kimse dinlemez seni çünkü kimse bizim kadar anlayamaz. tabi ki her gün şükürler ediyorum. şeker varsa da sebebi bebeğim olsun yeter ki bu günler de geçecek

Oğlakları nasıl bilirsiniz anam ya benim çevremde çok az oğlak var, benim kızım 24 aralıkta tam 38 haftalık oluyor ve bir aksilik çıkmazsa %95 oğlak. İnat ve hırs varmış, hiç anlaşamadığı burç kovaymış, kova olduğumu söylememe gerek yok sanırım ajfksksks
Benim teyzem ve yakın arkadaşım oğlak kadını genel ikisinde de gözlemlediğim. Baskın, sert, net karakterler. Mantıklarına uyan şeyi yapmaya ve karşıdakini kıracak olsa da mantığına uygun şeyi direkt söylemeye yatkınlar. Bir iş yaparken disiplinliler, özgüvenliler. Ama içten içe duygusal ve hassas olduklarını düşünüyorum 😄

Çıktım canımlar iyi gördü nst'yi, ultrasonda da hareketini gördük en son. Hareketi var ama sen hissetmiyosun dedi cidden nstde ses yükseliyor ama hareketini ben hissetmiyorum niye öyle oldu anlamadım. Ultrasonda bi ara sertleşti karnım böyle olursa gel tekrar bu haftada istemeyiz bunu dedi, ara ara oluyor dedim de ara ara olması önemli değil sık olursa düzenli olursa hemen gel dedi. Hareketlerini yine az hissedersen haftaya yine gel ama bu haftada yapabileceğim pek bi şey yok en fazla yatış yapar sık sık nstye sokarız dedi
Geçmiş olsun bebek. Bana geçici birkaç güne hareketlenecek gibi geliyor. Benimki de bugün çok az hareket etti mesela. Bende günden güne değişiyor cidden. Nst baktığı iyi olmuş tekrar sertleşme olursa gidersin zaten. Sık sık olmaz gerek kalmaz inşallah hiç🙏

Yok anam ya napcaz 3 ay önceden, kadına da yazık zaten benim için hava hoş yemek temizlik derdim olmaz ama yapabiliyoken yapıyorum işte. O biraz abisiyle yarışa girdi ne alakaysa anlamadım hiç de öyle bi tip değil normalde
Erkolar bazen gerçekten garip oluyor ya. Destek yönünden iyi olur ama evde sürekli birinin olması da rahatsız edici bir yandan 🥲kadında hep çocuk bakıyor azıcık enerji toplasın gelsin sen istediğinde

Ben de sessizce anamla ve kadınla halledeceğim ödüm patlıyor soracak diye zaten acayip mesafe koyduk bu ara çok memnunum o yüzden. Bir tane zıbın ütülese dünyayı kurtarmış gibi tribe girip 3 defa çat kapı gelir yine dengesiz deli
Ya ahahhaha kumral 😂😂 ya ben sabah gelip akşam gideceğini bilsem hadi tamam gelsin yardım etsin derim işime gelir de artık 2 hafta mı kalır 3 hafta mı.. İznimin keyfini süremem yani ömrümde ilk defa okul ve iş yokken evdeyken sjjsjsj Senin annen de orada hem daha ne beraber yaparsınız. Sorarsa da seni yormak istemedik annemle hallettik dersin 😂

Önemli olan ilk 1-1 buçuk saatten son düşmesi canım bence de. Perocuk insülin vurmasa her seferinde 200-300 aralığında bir değer çıkabilir ve düşmeyebilir o da onun için fazla olur. Bizim ilk 1 saat yüksek sonra normal seyrinde. Arada da kaçamaklar olur valla hamileyiz yani bugün değilse ne zaman yicez :KK70: Dün bir kadın 60 kilodan 115 kiloya çıktım diyordu ya sosyal medyada sonra geri 60 kiloya kadar düşmüş ama 3 kilo çocuk doğurcam diye 55 kilo almış yani. Onlarda asıl şeker kolesterol neler olmuştur neler de bakmamışlardır bile fkdsf
Bu kadar almakta korkutucu ya çatlamıştır baya😳ben 78dim şimdi 90 olmuşum doğuma kadar 100ü görmemeyi temenni ediyorum tartıda 100 görmek travmalarımı tetikleyebilir😄küçüklükten beri kilo fazlam olduğu için bu konu hassas noktam. doğurup emzirirken ideal kiloma düşeceğime inanıyorum…

Ben bunu görmüştüm ve büyülenmiştim, benim çocuğum olsa gurur duyarken bayılırım muhtemelen 😂 ben kovayım realist tarafım çok ağır basıyor. İçten içe korkuyorum her şeye ağlayan bir bebe olursa naparım diye 😂 umarım böyle olur tam benlik bir bebo 🤓
Kova kadınları eğlenceli geliyor bana ama kova erkoları da kötü ya çok yakın arkadaşlımın 4 senelik sevgilisi kova ve her şeye anlamsız bir aşırı mantıkla yaklaşıyor. Arkadaşlarına deli oluyor. Romantiklik sıfır ama arkadaşları için ince düşünceli egoist falan avukat birde çocuk bizim kız anestezi teknikeri zaman zaman bunu bile ego meselesi olarak hissettiriyor sanki sevmiyoruz onu kız grubumuzca😡

Yengeç baba nasıl ya? Eşim de yengeç çocuklarla ilgili falan ama sürekli bi çocuk sorumluluğunda nasıl olacak merak ediyorum açıkçası 😁 yükseleni bilmiyoruz ama doğum saati belirsiz dkdjd
Benim babam yengeç annem boğa. Babam duygusaldır aileye gerçekten düşkün. Bir tık duygu sömürüsü seviyor ama aşırı boyutta y da çocuklarına eziyet gibi değil hastalanınca nazlanmak gibi falan . Sevgisini rahatça gösterdi bize hep. Ben çok memnunum babamın burcundan. Yükseleni bizde bilmiyoruz🥹ama yengeç erkekleri iyi bir eş ve baba oluyor bence. Özellikle çocuklarına hiç hiç kıyamıyor babam. Annem boğa inat ve zor biri. Haksız olunca zor kabul eder. Yemek yemeyi para harcamayı sever. Çok eğlencelidir ama o da

Benim babam yengeç annem boğa. Babam duygusaldır aileye gerçekten düşkün. Bir tık duygu sömürüsü seviyor ama aşırı boyutta y da çocuklarına eziyet gibi değil hastalanınca nazlanmak gibi falan . Sevgisini rahatça gösterdi bize hep. Ben çok memnunum babamın burcundan. Yükseleni bizde bilmiyoruz🥹ama yengeç erkekleri iyi bir eş ve baba oluyor bence. Özellikle çocuklarına hiç hiç kıyamıyor babam. Annem boğa inat ve zor biri. Haksız olunca zor kabul eder. Yemek yemeyi para harcamayı sever. Çok eğlencelidir ama o da
Burcum boğa yükselenim yengeç, hem annen hem babanım sanki dmfmf

Öyle yapıyorum canım sürekli soğuk ter atıyorum 😞
Geçmiş olsun canım. Ihlamur bal limon karabiber çayı içmiştim ben. Bol bol mandalin yedim. Bir de boğaz ağrım olduğu için kloroben gargara yapmıştım. Onların çok zararı yokmuş kuşum. Aklında olsun. Benim doktorum ateş olursa antibiyotik başla demişti. Çok şükür ateş olmadı.

Sağlık ocağı yüzünden tetanoz aşısı olamadım yok ama gelcek dediler öyle kaldı. Adacel içinde bugün kendi gittiğim doktora sordurdum teyzem de hamile aynı doktora gidiyoruz( devlete gittiğim için telefonda irtibat kuramıyorum doktor ile) o da adacel önermemiş enfeksiyon doktoruna danışmış daha doğrusu ilgili bir doktor enfeksiyon da önermemiş tetanoz da 25. Haftadan sonra önermiyoruz demiş. Kendi doktorumda enfeksiyon uzmanı olduğu için onun görüşünü dinleyelim demiş. Öylece kaldım🥲umarım sıkıntı olmaz en son 2022 10. Ayda tek doz tetanoz aşısı olmuşum. Koruyuculuğu hakkında net bir şey yok tetanozun doktorlar hep farklı konuşuyor bakalım. Sağlık ocağına sinir oldum ama
Ben 28. Haftada adacel oldum kuzum. Sağlık ocağında yoktu. Eczaneden onu aldık
Kimse olamazsın demedi. Bir bildikleri vardır kuzum boşver. Belki seninki daha sağlıklısıdır

X