2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben mama olarak golden goat tercih ettim. Bezde sleepy aldım yenidoğan 2 numarada baby turco aldım deneyil göreceğim

Geçende de sancin olmuş muydu senin yanlış mı hatırlıyorum. Yardımcı olabilecek birileri var mı sana, ablan annen ya da kayınvaliden filan. Çünkü iki çocuğunun ikisi de küçük ve ne kadar kendini korusan da belli ki yoruluyorsun. Hayırlısıyla vaktinde gelir bebeğin inşallah ama en azından bu süreçte biraz daha dikkatli olmanda fayda var. 36 yi görsek hepimiz rahatlicaz

Dualarımız seninle canım inşallah bebiş sabreder sabahsi da taburcu olursun

Poffff kafanı iyiyse karıştırdım ama doktor sonuçta güvenmekten başka ne çaremiz var ben ne derse yapıyorum
Yok öyle bı geldi gitti. Zaten ben minyonum. Bu cüsseye ikisi birden fazla diyordu doktorlar. Kimisi sadece iğne kullanıyor. Allah'a emanet yavrucumlarımiz.

Aslında bunu hayata daha sıkı hazirlıyorsun. Simdi bir de buna vicdan yapiyormuşsun

Ben de soğuğa hiç gelemem. Önceki geneldi bişey hayltırlamiyorum. Bunu belden uyustururlarsa ben donarım orda heralde.

Aslında bunu hayata daha sıkı hazirlıyorsun. Simdi bir de buna vicdan yapiyormuşsun
Yok bu ilkinin yaninda hazırlık bile sayılmaz ona her şeyin en kalitelisini seciyordum. Buna en ucuzlarini bı tek mama şampuan vs gibi şeylerde aynısını yapmaya çalışıyorum, onun haricinde büyük oglumdaki gibi organik hastane çıkışları, kaliteli sıfır Bebek arabalari filan almadım. Oğlumdan kalan bebeklik kıyafetleri giyip ikinci el araba kullanacak, park beşikte yatacak neyse bu oğlum daha tatminkar olur belki, büyük olan da artık kardeşi olduğu için azla yetinmeyi öğrenir

Hah. Tam da aradığım insan. Bana da 31 dolduğunda bırak dedi. Demek ki bu civarda birakilabiliyor. Yalnız olmadığıma sevindim. Teşekkür ederim.
Rica ederim canım. Baştan beri gitigim doktorumun tayini çıktı gitti. Başka doktora geçtim.Ikisi de 32. haftada coraspini bırak dedi. Şu an 33. haftadayim geçen hafta coraspini bıraktım.

Daha 2 ay var cnm belki son ayda belirginleşir fazla

Ayy kızlar ben kilo almıyorum galiba aslında görüntüde ön arka duba gibiyim ama kilolu hamile kaldığım için az alms olblrm 29.hafta içindeyim inşallah 3 4 kilo aldım bebegm 1300 gramdi geçen hafta eşim yanaklarin çöktü dio hatta birde grip öksürük atlattım o da beni çok yordu 1 ay hrlde beslenemedim

Kızlar günlük rutin işler sizide yoruyor mu bazen gözüm gormesin yapmayim diyorum bazende tek başına olup her işi üstlenmek çocuk varsa onunla ilgilenmek vs yorucu geçiyor günler kızım 4 yasnda okula gidiyor yarım gün bağırsakları bozmuş tüm gün evde yordu beni,annem arka sokakda ama saolsun hicbi gayreti yok kızım evinde şu iş varmı sormaz bazen ağlıyorum desteksizlikten sonrada şükrediyorum hergun bı işini yap boşver diyorum ne alışveriş var ortada ne temizlik pusetler yıkanacak duruyor Allah büyük hallederiz inşallah

Liste bana kabarık geldi açıkçası mama biberon bez fln ok ama 1 gece kaliniyor ztn bebeğe 3 5 takım bana 3 pijama fln fazla ben 1 pijamayla takılıyorum birde sabahlık yetiyor bebegede 2 takım yetiyor battaniye pazen fln alırım henüz hiçbiri yok ama baslicm bu ay ins

Ay geçmi olsun
Allah yardımcın olsun, inşallah rahatça atlatırsınız bu süreci

ben mustelanın pişik kremini almıştım canım.
Benim aklıma gelen küçük detaylar var. Mesela kapı süsü yaptırdıysan onun için yapışkan askı. Çorap koy mutlaka, kiminin sütü çok oluyormuş yeni doğum yapsa da o yüzden göğüs pedi. Göğüs ucu kremi ya da gümüş kapak . Eğer sezeryan olacaksan sade kahve. Çekim yaparsan makyaj malzemesi çantası ama onu son zaman yaparsın bende öyle yapcam.
Canım öncelikle çok geçmiş olsun dualarımız seninle. Bu haftalar itibariyle artık her şey bizim için. Doğumdq olabilir, sancıda gelebilir. Ne olursa olsun inşallah sen ve bebiş için en iyisi olur. Ara ara yaz merakta koyma bizi. Umarım her şey normale döner hemencecik
Ay yoruyor tabi. Senin daha küçük çocuğun varmış onla ilgileniyormuşaun bende hiç bir şey yok tabiri caizse camış gibi yatasım var sürekli . Ne ev işi yapmak istiyorum ne yemek.

Hepsi hallolur canım sen üzme kendini. İş değil mi bir gün yapma aynı oluyor. Bana yasakladı doktor ev işini. Çokk zor oluyor seni anlıyorum. İş orda bana bakıyor. Yapmicam diye direniyorum. Eşim gelince hallediyor ama bazen o da erteliyor. Ufak tefek yapayım diyorum. Hemen karnım kasılıyor pişman oluyorum. Hiçbir iş bebeklerimizden kıymetli değil. Saglıkla gelsinler sağlık ve güzellikle büyütelim inşallah

Bebe takımi ben de fazla koymayı düşünüyorum çünkü kusuyorlar ya da alt acınca etrafı suluyorlar . Benimkiler yanıma gelmedi ama kuvözden sonra biriyle odada kaldık 2 gün. Altinı açınca hemen çis yapıyordu. Kolunda serum olduğu için de değiştirmek çok zordu. Sürekli hemşire cağırıyorduk kıyafet degıstirecegiz diye.

Seni çok iyi anlıyorum. Bir de kızın varmış zaten genel olarak çocukla ilgilenmek zor.
Bir de hamile iken ekstra zordur.

Benim de bütün işlerim duruyor . Yemek yapıyorum ,mutfağı topluyor , çamaşır asıyorum. O kadar.... Annem geliyor ayda bir ya da iki başka şehirden . Rahim agzi kisalmam var diye dinlenme verdiler bana. Enerjim fazla ama korkudan fazla birşey yapamıyorum. Allah büyük herkes nasil yapiyorsa bizde yaparız inşallah diye dusunuyorum Canını sıkma lütfen ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…