2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
O zaman iyi yapmışım. Ocakta fiyatlar güncellenecek dedi ama olsun. Dr da gayet iyiydi. Devlette 5 dakikayı bulmuyordu muayene. Hatta kendim söyledim kan tahlili yaptırdım en son Ağustos ayında yapmışlardı. Hasta çok olduğu için ilgi az oluyor maalesef. Onları da anlıyorum ama bu son aylarda biraz ilgi istiyorum sanki. İçim rahatladı canım teşekkür ederim. Gerçekten senin ilk oğlundan biz baya baya faydalanıyoruz gebeliğinden tut şimdiye kadarki tecrübelerini bizimle paylaşıyorsun. Bu çok kıymetli bizim için. İyi ki varsın 🙏
Canım siz de iyi ki varsınız 🙏

Bende bugün hastane çantası hazırlama işine giristim, bebiş için 3 takım yeni doğan 1 takım hastane çıkışı 1 de ola ki boyu uzun olur diye 1-3 aylık tulum koydum. Şapka eldiven vs içinde. 2 adet battaniye, 15 adet bez pamuk ıslak mendil ekledim, pişik kremi alınacak bepantol düşünüyorum yorumu olan var mı? Eklenmesi gereken birşey? Biberon koymadım ola ki durumda ev yakın, mama da gerek olursa alınır diye eklemeyeceğim.
Kendim için, 10 adet depend, 2 adet lohusa kilodu, 2 adet emzirme sütyeni, 3 takım pijama, peluş sabahlık, bir adet ev terliği, taç koydum.
Eksikler : pişik kremi, bir adet daha terlik, başörtü, atlet birde sıcak su torbası koymayi düşünüyorum sancı esnasinda iyi geliyormuş bir yerde okumuştum.
Eklemek istedikleriniz var ise, beklemedeyim🥰
Listeni ben de not alayım, daha hazirlamadim çanta, pişik kremi hastanede gerekli olur mu hemen bir günde pişik olur mu bilemicem ama genel anlamda evde bulundurmak lazım tabi, yani sık sık kullanılmasa da olasi bı durumda kullanmak şart pişik kremini. Almışken çantaya da koy derim ben. Onun haricinde emzirme sütyeni ben koyar miyim bilmiyorum hastanede pek tam takım giyinemiyorum yani öyle fotoğraf çekimi için hazırlanıyorlar ya güzel taçlar, bembeyaz gecelikler terlikler, çok özeniyorum onlara ama ben toptan kaymış bı lohusa oluyorum 🙈 sıcak su torbasi mantıklı aslında, sadece doktorlar da söyler zaten karna koymak yasak, belinin altına ya da ayaklarının altına koymaya izin veriyorlar. Yani benim doktorum normal zamanlarda da asla karna sıcak su torbası koydurmazdi.

Listeni ben de not alayım, daha hazirlamadim çanta, pişik kremi hastanede gerekli olur mu hemen bir günde pişik olur mu bilemicem ama genel anlamda evde bulundurmak lazım tabi, yani sık sık kullanılmasa da olasi bı durumda kullanmak şart pişik kremini. Almışken çantaya da koy derim ben. Onun haricinde emzirme sütyeni ben koyar miyim bilmiyorum hastanede pek tam takım giyinemiyorum yani öyle fotoğraf çekimi için hazırlanıyorlar ya güzel taçlar, bembeyaz gecelikler terlikler, çok özeniyorum onlara ama ben toptan kaymış bı lohusa oluyorum 🙈 sıcak su torbasi mantıklı aslında, sadece doktorlar da söyler zaten karna koymak yasak, belinin altına ya da ayaklarının altına koymaya izin veriyorlar. Yani benim doktorum normal zamanlarda da asla karna sıcak su torbası koydurmazdi.
Evet, karna koymak çok sağlıklı değilmiş diye biliyorum ben de. Ya benim ilk doğumum nasıl olurum bilemiyorum ama taç terlik olarak annem.bir takım almış onun hevesiyle koydum bende yoksa çok mühim değildi benim içinde 🥲 pişik kremi için çevrem de kimi kesim her seferde kullanıyor, kimisi pişik olursa kullanıyor nasıl olacak bilemiyorum onu 🥰

Evet, karna koymak çok sağlıklı değilmiş diye biliyorum ben de. Ya benim ilk doğumum nasıl olurum bilemiyorum ama taç terlik olarak annem.bir takım almış onun hevesiyle koydum bende yoksa çok mühim değildi benim içinde 🥲 pişik kremi için çevrem de kimi kesim her seferde kullanıyor, kimisi pişik olursa kullanıyor nasıl olacak bilemiyorum onu 🥰
Pişik kremleri çok masum değil diye biliyorum, pişik olmadan sürmek anlamsız bana göre. Yani pişik onlenebilir bişey evet ama kremsiz de mümkün, su pamuk kullanip bı de çok uzun süre kakali bekletmedigin sürece öyle kanayacak düzeyde pişik olmazlar. Hafif kızarıklık görünce de krem sürünce geçiyor hemen zaten

Bende bugün hastane çantası hazırlama işine giristim, bebiş için 3 takım yeni doğan 1 takım hastane çıkışı 1 de ola ki boyu uzun olur diye 1-3 aylık tulum koydum. Şapka eldiven vs içinde. 2 adet battaniye, 15 adet bez pamuk ıslak mendil ekledim, pişik kremi alınacak bepantol düşünüyorum yorumu olan var mı? Eklenmesi gereken birşey? Biberon koymadım ola ki durumda ev yakın, mama da gerek olursa alınır diye eklemeyeceğim.
Kendim için, 10 adet depend, 2 adet lohusa kilodu, 2 adet emzirme sütyeni, 3 takım pijama, peluş sabahlık, bir adet ev terliği, taç koydum.
Eksikler : pişik kremi, bir adet daha terlik, başörtü, atlet birde sıcak su torbası koymayi düşünüyorum sancı esnasinda iyi geliyormuş bir yerde okumuştum.
Bence gayet yerinde bir hazırlık olmuş. Çorap göremedim ama. Normal doğumu bilmiyorum ama sezaryenden sonra çok üsüyor insan. Ameliyathane de soğuk oluyor baya. Hatta normal çorap yanında kalın çorap da koymak lazım. Ben mayıs ayında corapları üst üste giydiğimi hatirliyorum odaya çıkınca

Canım normal doğum mu olacaktı senin. Sancı esnasında demişsin de

Bence gayet yerinde bir hazırlık olmuş. Çorap göremedim ama. Normal doğumu bilmiyorum ama sezaryenden sonra çok üsüyor insan. Ameliyathane de soğuk oluyor baya. Hatta normal çorap yanında kalın çorap da koymak lazım. Ben mayıs ayında corapları üst üste giydiğimi hatirliyorum odaya çıkınca
Ablamın doğumhaneden çıkışını hatırlıyorum da üşüyorum diye çıkmıştı mosmor olmuştu dişleri birbirine çarpıyordu resmen. O yüzden normal doğumda da kalın çorap çok önemli. Benim listemin başlarında bunlar var 🥰

Ablamın doğumhaneden çıkışını hatırlıyorum da üşüyorum diye çıkmıştı mosmor olmuştu dişleri birbirine çarpıyordu resmen. O yüzden normal doğumda da kalın çorap çok önemli. Benim listemin başlarında bunlar var 🥰
Kalın çorabı da ekledim listeme

Canım ben hastaneye Molfix goturcem 1 numara. Mama olarakta Golden goat aldım, ebebekte indirimdeydi, belki bu sefer çok sütüm olur mamaya gerek kalmaz diye bir kutu aldık.
Prima kullandım ilkinde ama şuan çok pahalı buldum sleepy ve molfix arasında kalmıştım😅 mama da bakayım şimdi tam alma zamanı indirimler var bu ay baya

Göğüs ucu kremi eklenebilir 🥰

Prima kullandım ilkinde ama şuan çok pahalı buldum sleepy ve molfix arasında kalmıştım😅 mama da bakayım şimdi tam alma zamanı indirimler var bu ay baya
Ben de bu bebeğime hiç Prima almadım, Molfix sleepy ve baby turco aldım. Arada bı vicdan yapıyorum ilkinde her şeyin en iyisi en kalitelisini alıyordum buna ya ikinci el ya da daha ekonomik şeyler alıyorum 🙃 sağlığı yerinde olsun 🙏

Ben de bu bebeğime hiç Prima almadım, Molfix sleepy ve baby turco aldım. Arada bı vicdan yapıyorum ilkinde her şeyin en iyisi en kalitelisini alıyordum buna ya ikinci el ya da daha ekonomik şeyler alıyorum 🙃 sağlığı yerinde olsun 🙏
Aynı aynı bazen ben de vicdan yapıyorum ama aslında para vermemek için değil de ilk oğlumdan sonra bazı şeylerin gerçekten gereksiz olduğunu düşünmeye başladım mesela 2 sene prima kullandım sonra a101 in bezine geçtim o da rahattı pişik falan da yapmadı kendi kendime dedim neden 2 katından fazla para vermişim bunca zaman.Yoksa gerçekten gerekli gördüğümü sakınmam evlat evlattır ikisi de benim bebeklerim🤗

Bu arada aklıma geldi belki işinize yarar diye paylaşmak istiyorum. Özel hastanede doğum yapmayi tercih eden arkadaşlar 30 ya da 32.haftada fiyat sabitleme yapabilirler. Birçok hastanede bu uygulama varmış aslında ama sormayinca bilemiyor insan. Bu şekilde Ocak ayı zammından etkilenmemiş oluruz diye düşünüyorum. Önden ödeme zorunluluğu da yokmus.
Çok iyi oldu bunu söylediğin haftaya ödeme işini de konuşayım ben 👍❤️

Kızlar sizleri merakta bırakmamak adına haber vermeye geldim.
Daha sonra detaylıca anlatırım neler olduğunu. Kısaca ağlayarak doktora ben doğuracak gibi hissediyorum dedim hemen serviks ve rahim ağzına baktı açılma var mı diye normal gördü nst ye gönderdi orada sancılarım 70 leri gördüğü için hemen yatış yaptık. Serum iğne ve 20 dk arayla 3 tane nidilat verdiler şu ana kadar. Birde ciğer geliştirici. Sancılarım 20 lere düştü şimdilik birazdan tekrar bakacaklar. Tedavim ne kadar sürer bilmiyorum ama çocuklarım ağlıyor beni bekliyorlar inşallah sağ salim bu süreci atlatırız her birimiz dua edin

X