2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Birde ek gıdaya geçen ya da geçmiş olan anneler elinizde Bırak kendi yesin, acıkınca yer ve bu çocuk aç ek gıda kitaplarının pdf leri mevcut mu elinde olan paylaşmak isterse çok mutlu olurum.

Aralıksız nasıl oluyordu? Acıkmıyo muydu merak ediyorum bunu hep
6-7 saat aralıksız uyuyordu. Uyumadan 2 memeyi de emziriyordum. Uyanınca da 2 memeyi de emiyordu sonra geri uyuyordu. Şimdi oğluşum neredeyse saat başı kalkıyor ahaha bazen yatağa alıyorum mememi veriyorum ağzına öyle uyumaya çalışıyorum böyle olunca yüzde 50 uyuyorum yüzde 50lik kısımda da sürekli Alp i kontrol ediyorum bide memeyi boşaltıyor tekrar uyandığında öbür memeyi vermek için habire bir sağ bir sola geçiyorum. Şimdi bu cumartesi odasını ayıracağım. Benim yatağım gıcırdıyor onun seslerinden de uyanıyor olabilir ya da eşim bazen çok yoruluyor horluyor... Birde kışın hasta olursak bizden ona bulaşmasın diye oda ayırmak iyi olacak. Uyku arkadaşına alışması için çok çabalıyorum yapan varsa yöntemini söylerse çok sevinirim. ben uyku emzirmesi yaparken uyku arkadaşını da yanımıza alıyorum, onunla birlikte beşiğe koyuyorum uyuyunca. Şuan çok anlayamadı sanırım heralde böyle alışıyorlar.

Uyku arkadaşıyla daha uzun mu uyuyor acaba. Hıç bılmıyorum emzık veriyorum ama tabı çıkarıyor fayda etmıyor.
Kendi kendine uyumasına yardımcı oluyormuş. Gece uyandığında da uykuya kendi kendime dönebiliyormuş. Çıktım bir hayal için yola tevhide dadıya yazdım instadan fiyat bilgisi isteyeceğim eminim çok pahalıdır ama bir şekilde travmasız ve bütçemi yormayacak bir uyku eğitimi verip uyumak istiyorum

Yani bilmiyorum çok sorunluysa tabi destek almakta fayda var. Ama eğerki yapabiliyorsanız bi de kendiniz deneyin. Desteksiz uyutma olayı bana biraz gaddarca geliyor tamamen desteği bırakmak çok zor ve bana göre yanlış bi yönelim. Onlar nasıl bi eğitim veriyor bilmiyorum da. Desteği dozunda yapmak lazım zor bi süreç ya.

Dozunda desteğe bende karşı değilim, her zaman yanında olacağım sadece gece saat başı kalkınca onun da uykusu bölünüyor daha kesintisiz uyumak onu da dinlendirecektir. Uyku arkadaşı da aslında bir tür destek.

Doğru o konuda çok haklısınız sürekli uyku bölünmesi çocuğa da iyi gelmiyor. Bizde normalde gece 2 sefer kalkar sabahı ederdik şimdi saat başı neredeyse kalkıyoruz ve çocukta zorlanıyor ne olduğunu niye böyle bişeye geçtiğini de anlamış değilim uyku arkadaşını bende alıp bi deneyeceğim inşallah kolaylıkla hallederiz

Banlanan üyeler burada olsaydı ek gıda da ne yaptılar acaba kızlar geri dönerseniz n’aptığınızı bize de anlatın ne güzel bir beyin fırtınası oluyordu burada
Benim bebeğim oturamıyor hala ben destekli kucağımda oturtuyorum. Oturmadan ek gıdaya başlamayın diyor dr Osman.

Ay ben pazartesi uyku eğitimine başlayacağım. Çok düşündüm kaç aydır çok kötü uykularimiz gündüz gece birden. Hem diyet yapıyorum hem uykusuz kalıyorum o kadar yıprandım ki. Alpte uyumadikca huzursuz geciriyor tüm günü. Arkadasla birlikte yazildik bakalım. Pazartesi başlayacağız asla bebeğimi çaresizce ağlatarak eğitim vermek istemiyorum buna uygun birini arıyordum şimdilik buldum gibi görünüyor,inşallah başarabiliriz öyle olursa size de söylerimmm

Aa senin bebişin adı Alp mi? Benimki de Alp
Ya kime yazıldınız? Yarar görürsen söylesene bende yazılayım dödödödödö hem yemek yemiyorum hem uykusuzluk valla yoruldum

Ben ek gıda tadımlarına başladım liste hazırlıyorum o hafta ne vereceksem yazıyorum. Balkabağı havuç ve tatlı patates denedi. Şimdi bu üçlüyü kombin yapıp da verebilirim. Pürelerin içine bir çk zeytinyağı katıyorum. 3 gün kuralıyla veriyorum. Önce sebzelerden başladım şimdi yoğurda geçeceğim sonra meyve

bende tatli patates, brokoli, avokado, kabak ve armut denettim simdiye kadar. bugun balkabagi vericem ve yogurt yapicam yarinda yogurt deneticem. sebzelerde eger vucudunda bi tepki gormezsem 3 gun denemedim 1 gun denedim sadece ama yogurtta 3 gun denemek gerekir mi sizce? yogurttan sonra yumurta denemek istiyorum yumurta cok alerjik oldugu icin onu 3 gun deneyecegim omlet halinde. bir de et tavuk balik ne zaman geciliyor biliyormusunuz?

Sanırım 7. Aydan itibaren. Bununla ilgili bir bilgi vardı paylaşayım sizinle. Yoğurdu da bence 3 gün deneyin. Süt olayı biraz karışık şimdiki çocuklarda

Eklentiler

• IMG_4849.png
    485 KB · Görüntüleme: 5
Ben hepsinde 3 gün kuralı uyguluyorum.
Balık için somon ve küçük balıklar (hamsi, istavrit) gibi vereceğim. Et olarak kuzu tercih edeceğim. Tavuğu organik bulursam veririm. Önce sebze çorbalarına ilikli kemik sularından koyacağım. Et için 7. ayı bekliyorum. Balık ve tavuk için biraz daha beklerim.
Yumurtanın sadece sarısını tattıracağım. Beyazını 1 yaşa yakın vermeyi düşünüyorum. Yoğurt ise bence alerjen değil. Yoğurdu 3 gün kuralı yapmama gerek yok çünkü iki günde bir vereceğim sebze ve meyvelerle de renklendirebilirim. Siz tabii doktorunuza danışın bu benim planım

ben yurt disindayim ve doktorumuz koreli, bizimle cok ters gidiyor yemekleri tamamen farkli oldugu icin kendi mutfaklarina uygun bi ek gida surecleri var 9.ayda filan basliyor o yuzden gruptan takip ediyorum sureci cok tesekkur ederim bilgilerinizi paylastiginiz icin

bir de kendi sutunden muhallebi yapan oldu mu hic? oglum biberondan icmeyi sevmiyor sutlerin tarihi gecmek uzere en azindan muhallebi yapabilirim dedim ama nasil yapacagimi bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…