2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Merhabalar herkese. Benim bebeğim de yakinda 5 aylık olacak ama halen uyku sorunlarini atlatamadik. Yaklaşık 1 aydır mahvolmuş vaziyetteyim. Gündüzleri bir türlü dalamiyor, uykuları 20-30 dk arasına düştü nerdeyse. Çok huysuz, elleri hep ağzında muhtemelen dişlerin etkilesiyle uyku gerilemesi atağı birleşti. Birkaç güne kadar moralimi yüksek tutuyordum ama bugünlerde gerçekten çok yoruldugumu hissediyorum. Aksi gibi komşulardan da çok ses geliyor uyarmamiza rağmen asla toplu yaşam kurallarına uygun davranmiyorlar. Bebeğim uyudugunda da ha uyandı ha uyanacak diye panik atak oldum. Umarım tünelin ucunda hepimiz için bı ışık vardır 😭
Merhaba. Rutinleri denediniz mi acaba? İkizlerim olduğu için çok zorlanmıştım. Uyku saatlerini düzenleme konusunda baya yardımcı olmuştu. Bir de ben çocukları oyun oynayarak olabildiğince yormaya çalışıyorum. Böylece saati geldiğinde daha kolay uykuya dalıyorlar. Ses konusunda artık gürültüye alışmaları için çaba sarf ediyorum. Geçenlerde birini AVMde uyutmaya çalıştım. Eğer uyutmazsam tüm yorgunluğu bir krize dönüşecekti. Sonra olarak tünelin ucunda ışık yok sanırım. Çünkü bu aralar tekrar bir atak içindeyiz ve düzenimiz bozuldu 😄😄

Merhaba. Rutinleri denediniz mi acaba? İkizlerim olduğu için çok zorlanmıştım. Uyku saatlerini düzenleme konusunda baya yardımcı olmuştu. Bir de ben çocukları oyun oynayarak olabildiğince yormaya çalışıyorum. Böylece saati geldiğinde daha kolay uykuya dalıyorlar. Ses konusunda artık gürültüye alışmaları için çaba sarf ediyorum. Geçenlerde birini AVMde uyutmaya çalıştım. Eğer uyutmazsam tüm yorgunluğu bir krize dönüşecekti. Sonra olarak tünelin ucunda ışık yok sanırım. Çünkü bu aralar tekrar bir atak içindeyiz ve düzenimiz bozuldu 😄😄
Evet rutini bozmadan ilerlemeye çalışıyorum diyebiliriz. Gün içinde temiz hava alsın diye deniz kenarina da çıkartıyorum, olabildiğince oyuncaklarla kartlarla kitaplarla oyalamaya çalışıyorum ama yok ne yapsam olmuyor. Bır ara gerçekten uyku süresini hesaplamaktan bı hal olmustum. Artık vazgeçtim yani çünkü tam diyorum aha düzene giriyor galiba diye yine her şey tepetaklak oluyor. Biraz akışa bıraktım artık...ve evet dediğiniz gibi bu ataklar da hiç bitmeyecek. İlerisini görmeden çok kesin konuşmak istemiyorum elbette ama şu ana kadar gaz sancıları dahil en çok zorlandığım dönem bu dönem oldu🥺
İnşallah hepimizin bebekleri en kısa sürede normale döner 💫

Kızlar sizinde gününüz hep yoğun koşturmacalı geçiyor mu? Yani eşim evdeyken de değilken de akşam da gündüz de çok az sakin anımız oluyor sanki. Eskiden eşimle akşamları sakince oturmayı çok severdik şimdi hep bir iş yada koşturmaca var. Herkeste böyle mi yoksa biz mi hala düzeni kuramadık bilmiyorum

Kızlar benim bebeğimin elleri ayakları hep terliyor. Önceden hava sıcak ondan diyordum şimdi havalar serinledi :KK43: nasıl geçecek bu

Merhaba hemşireymiş sin. Bende toxoplazma igm 0.946 çıktıı igg ise 0.18 doktor avidite sonucu bekliyorum ama zaman geçmek bilmiyor. Sen ne dersin igm şuanda geçirdiğimi gösteriyor igg yüksek olmadığı na göre. Avidite sonucu ne çıkar acaba. Napıcam ben hiç bilmiyorum doğuma kadar antibiyotik kullanmak istemiyorum. Amniyosentez beni korkutuyor. Bebeğe geçerse. Sağlıksız olma. İhtimali.
20. Haftada aldır diyorlar mış kafam çok karışık. Ümitvar olamıyorum. Bir fikrin varmı acaba.
Merhaba sonucunuz ne oldu ? Şu an bende aynı durumdayım . Daha yeni hamileyim . Keseyi bile görmedim .

Tadıma başlayan var mı, neler yapıyorsunuz? Sanırım çoğu bebek benimkinden ileri süreçleriniz nasıl ilerliyor kızlar 🌞

Merhaba sonucunuz ne oldu ? Şu an bende aynı durumdayım . Daha yeni hamileyim . Keseyi bile görmedim .
Ben özel labaratuvar da tekrar test yaptırdım sonuç negatif çıktı ama malesef düşük yaşadım o hamileliğimde. Muayeneye gittiğimde iki hafta önce kalbinin durdupunu öğrendim. Kürtajdan bir ay sonra tekrwr hamile kaldım. Tshlillerimde toxoplazma çıkmadı. Şimdi bebeğim doğdu bir aylık olduk

Tadıma başlayan var mı, neler yapıyorsunuz? Sanırım çoğu bebek benimkinden ileri süreçleriniz nasıl ilerliyor kızlar 🌞
1 mayis dogumlu 2 gun oldu baslayali blw ve pure seklinde gidiyorum ama pureyi tam pure yapmiyorum azicik anne sutu koyup catalla eziyorum taneli, bir de bu kisa arkasi yuvarlak ustu duz kasiklardqn aldim eline veriyorum tam yonlendiremesede deniyor bir sekilde yiyor kendisi de. brokoli ve avokado yedi simdilik guzel gidiyor bugunde tatli patates gunumuz🫠 su da veriyorum eline ictigi yok ama iki yandan tutmali ucu emzikli biberonlarla veriyorum akitmadigi icin oynuyor arada iciyor. doktorumuz baska bir ulkeden o 9 ayda baslatiyordu ama ben biraz cocugumun hareketlerine gore gittim.

İlgili bir doktor mu peki biz 2 ayrı doktora gittik memnun kalmadık Liv hospitalede o yüzden artık değiştirmeden bir doktorla ilerlemek istiyorum ys
Sorduğum tüm soruları yanıtlıyor, her gittiğimde kısa bir brifing ile kendimizi hatırlatıyorum. Telefon ile ulaşılabilir birisi. Benim için bu kriterler yeterli.

Benim bebeğim henüz hazır değil. Bazen kahvaltı yaparken uzatıyorum ona bakıyor sadece yediklerime 😂 Şuan 5 aylığız. Biraz ilgi göstermesi ve desteksiz oturmasını bekleyeceğim ben

Bizimde ilgisizdi, bende etrafıma böyle derken ertesi gün sabah tostuma salça olmaya başladı. Şimdi o hazır ben değilim🤣🤣
Ya çok heyecanlı 😂 ilgi göstermeye başlarsa diye bu cumartesi kontrolde doktora soracağım nasıl başlayalım diye. İnşallah ek gıdalar ile alerjiye bay bay derim 😂 Doğum günüm geliyor pasta yemek istiyorum dldldödöd

Ya çok heyecanlı 😂 ilgi göstermeye başlarsa diye bu cumartesi kontrolde doktora soracağım nasıl başlayalım diye. İnşallah ek gıdalar ile alerjiye bay bay derim 😂 Doğum günüm geliyor pasta yemek istiyorum dldldödöd
Benimde rotadan sonra alerji başladı☹️ giderek herşey düzeleceğine biz bozuluyoruz😂😂 diyet çok zormuş gerçekten inşallah kurtuluruz şu alerjiden

Merhaba annişler 5 aylık olduk. Ama gecelerı Yenıdoğan gıbı 2saat aralıklarla uyanıyoruz sebebi ne olabilir ya da bu tarz sorun yaşayıp çözüme kavuşturan var mı ne yapmalıyız ?

Benimde rotadan sonra alerji başladı☹️ giderek herşey düzeleceğine biz bozuluyoruz😂😂 diyet çok zormuş gerçekten inşallah kurtuluruz şu alerjiden
Ya gerçekten çok zor bide etrafımdaki herkes alerji de neymiş deyip beni zorbalıyor 🙈 başlarına hiç gelmemiş ama napayım yani çocuğumdan kıymetli değil yiyecekler :KK43:

Merhaba annişler 5 aylık olduk. Ama gecelerı Yenıdoğan gıbı 2saat aralıklarla uyanıyoruz sebebi ne olabilir ya da bu tarz sorun yaşayıp çözüme kavuşturan var mı ne yapmalıyız ?
Benimde öyle ne güzel sabaha dek aralıksı uyuyorduk artık geceleri 5-6 kez uyanıyor 4. Ay atağı ile bir aydır çok fenayım 🙈 uyku arkadaşına alıştırmaya çalışıyorum inş alışacak

Benimde öyle ne güzel sabaha dek aralıksı uyuyorduk artık geceleri 5-6 kez uyanıyor 4. Ay atağı ile bir aydır çok fenayım 🙈 uyku arkadaşına alıştırmaya çalışıyorum inş alışacak
Uyku arkadaşıyla daha uzun mu uyuyor acaba. Hıç bılmıyorum emzık veriyorum ama tabı çıkarıyor fayda etmıyor.

X