2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
bir de kendi sutunden muhallebi yapan oldu mu hic? oglum biberondan icmeyi sevmiyor sutlerin tarihi gecmek uzere en azindan muhallebi yapabilirim dedim ama nasil yapacagimi bilmiyorum
Yoğurt yapabilirsin sütlerle ben instada yapan görmüştüm ama neyle mayalıyorlar bilmiyorum

ben yurt disindayim ve doktorumuz koreli, bizimle cok ters gidiyor yemekleri tamamen farkli oldugu icin kendi mutfaklarina uygun bi ek gida surecleri var 9.ayda filan basliyor o yuzden gruptan takip ediyorum sureci🙏🏻 cok tesekkur ederim bilgilerinizi paylastiginiz icin🤍
Rica ederim ben de yurt disindayim. Kendi arastirmalarimi yapip Turk doktorlari takip ediyorum. Doktorum tadimlara basla dedigi icin basladim ben de. Bir konum var hatta orada yaptiklarimi paylasiyorum😊💚

Rica ederim ben de yurt disindayim. Kendi arastirmalarimi yapip Turk doktorlari takip ediyorum. Doktorum tadimlara basla dedigi icin basladim ben de. Bir konum var hatta orada yaptiklarimi paylasiyorum😊💚
aa bana mesajdan atabilirseniz takip etmek isterim yaptiklarinizi bana da fikir olur🤍🙏🏻

Yoğurt yapabilirsin sütlerle ben instada yapan görmüştüm ama neyle mayalıyorlar bilmiyorum
cok iyi fikir aslinda ama maya tutar mi acaba bir arastirayim onu

yenidoğan çetesinin çalıştığı hastanelerden birinde doğum yaptım haberleri görünce kanım dondu. Çok şükür ki iyi doktorlara denk geldik. Fakat sanırım hastane kapatıldı. Şimdi gel de güven başka hastaneye başka doktora git . Kızıma doktor arayışındayım İstanbul avrupa yakasında bildiğiniz iyi bir çocuk doktoru var mı acaba

Alerjisi olan annelere birşey danışacaktım, bizim rotadan sonra alerjimiz başladı 2 haftalık süt diyetindeyim aynı zamanda regl olduğum için sütüm inanılmaz azaldı. Akşam doyuramıyorum, doktorumuz alerji mamasına başlama dedi. Ek gıdaya da başlama dedi. Önceden sağılmış sütüm vardı diyet yapmadığım dönemden kalan onları kullanabilir miyim acaba? Çocuğum aç kaldı😂

Hoşgeldiniz🙈 tam ek gıda dönemi dönmüş oldunuz çok iyi oldu🥰
Ceza alıp burdan 2 ay uzaklaştırılmamış olsaydık zaten fikir veriyor olurduk. Ama demekki bizlerin fikrine ihtiyaç yokmuş bizi burdan uzaklaştırmasaydılar canım. Bizler gittikten sonra diğer kalan üyelerle bilgi alışverişi yapamadınız mı

Ceza alıp burdan 2 ay uzaklaştırılmamış olsaydık zaten fikir veriyor olurduk. Ama demekki bizlerin fikrine ihtiyaç yokmuş bizi burdan uzaklaştırmasaydılar canım. Bizler gittikten sonra diğer kalan üyelerle bilgi alışverişi yapamadınız mı
Birkaç kişiyle döndürmeye çalıştık😀

Ben hepsinde 3 gün kuralı uyguluyorum.
Balık için somon ve küçük balıklar (hamsi, istavrit) gibi vereceğim. Et olarak kuzu tercih edeceğim. Tavuğu organik bulursam veririm. Önce sebze çorbalarına ilikli kemik sularından koyacağım. Et için 7. ayı bekliyorum. Balık ve tavuk için biraz daha beklerim.
Yumurtanın sadece sarısını tattıracağım. Beyazını 1 yaşa yakın vermeyi düşünüyorum. Yoğurt ise bence alerjen değil. Yoğurdu 3 gün kuralı yapmama gerek yok çünkü iki günde bir vereceğim sebze ve meyvelerle de renklendirebilirim. Siz tabii doktorunuza danışın bu benim planım
Yumurta beyazı neden hemen verilmiyor ben anlamadım o kısmı hiiç

X