2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Canım nasıl bebiş gözünde var mı sıkıntı
Dün acildeki doktora giydiriyodum az önce, okadar sinirliyim ki. Dün çocuğun gözünü gösterdim enfeksiyon mu darbeye mi bağlı diye hani damla bişey versin. Yok darbeye bağlı dedi. Sabah çocuğun gözü kıpkırmızı yine şiş. Kendi doktoruna resim attım enfeksiyon başlamış dedi damla söyledi aldık kullandık şişlik te iniyor kızarıklık ta geçti. Yani ben dün farkettim toz toprak bişey kaçtı heralde diye mıcırlı toprak zemine düştü çünkü. Doktora da dedim yani siz yazmazsanız yukarı çıkayım hazır çocuk gece polikliniği var bizde hastaneyken direk çocuk doktoru yazsın diye. Yok dedi. Hani onun ağzına baksam göz şişecek iyice enfeksiyon ilerlicek

cok gecmis olsun yeni okuyabildim herseyi, bebis saglikli cok sukur, gerisi onemsiz. hepimiz icin de ders oldu bence, ben de sıkılıyor diye arabada aciyordum arada kemerleri.
Dün aracı ben kullandım eşim arkada çocuklarlaydı zaten bağlamadan bindirmiş rahat etsin diye arabada. Çocuklara hava aldıralım diye çıkmıştık. Arabadan indirip bağlayayım dedim puseti aldım kapıyı kapattım sapı döndü diyor. Bende aracın diğer kısmındayım. Yani bağlı olsa sap dönse çocuk askıda kalacak düşmücek babası da direk müdahale etcek. Gerçekten büyük ihmale çocuğumun canı yandı üstüne tomografide aldığı Işın röntgende radyasyon

Vicdansızlar başka bişe dicemde işte olmucak canım kendi cigerleri degil sonuçta allah bildigi gibi yapsın. Aman iyileşsinde sen damlat çabucak geçsin canım bunla geçmiş olsun inşallah

Örnek paylaşır mısın bir günün saatlerini
Canım sabah erken uyanıyoruz 7 gibi uyanıyor uyur uyanık 8 yapıyoruz yatakta. 8 - 8:30 gibi kalkıyoruz .10 da ilk uykusu toplam 1bucuk saat uyuyor. 11:30 da uyanıyor uyanmazsa ben uyandırıyorum. 12:30 da iki çocuğum birden uyuyor 14:30 civarı uyanıyor egzersiz havuz duş kremlenme filan derken 16:00 16:30 civarı tekrar uyuyor. Önceden bu son uykuyu kısa uyuyup uyanıp gece uykusuna 19:30 civarı geçiyordu. Son 1 haftadır 16:30 da yattığı son uykuyu bi tık uzun uyuyor gece uykusuna da 20:30 civarı geçiyor. Ona da müdahale etmedim işime geldi çünkü sabah bi tık daha geç uyanmaya başladı. Ama yine de ilk uyku saat 10:00 da oluyor. Tabiki arada bazı günler şaşıyor ama genel rutini bu. İki hafta hep aynı saatleri kullanarak uyuyup uyandırdım şuan kendi o saatlerde kalkıp yatıyor

Vicdansızlar başka bişe dicemde işte olmucak canım kendi cigerleri degil sonuçta allah bildigi gibi yapsın. Aman iyileşsinde sen damlat çabucak geçsin canım bunla geçmiş olsun inşallah
Gerçekten çok sinirlendim bende ya. Pratisyen hekim tamam bebek konusunda çok bişey vermek istemiyorsun anlarım ama ben yukarıya çocuk doktoruna çıkayım mı demişim. Nasıl gerek yok dersin bu enfeksiyon ilerlese ne olacak nasıl bu sorumluluğu alırsın ay vallahi vicdansız ya

Acaba bende mi saatlerini ayarlasam. Bizimki bazen 6da kalkıyor bazen 7de değişiyor sürekli. Reflüsu var o yüzden memede uyursa hemen uyanıp kusuyor o bizim uykularımızı çok etkiliyor bu aralar ya

cesursavasci la bizim 1 gün var aramızda hatta aynı hastanede Yanyana oda da kalmışız hep isyan zamanlarımız denk geliyor

Biz uyanık kalmada 7 saati gördüğümüz için 1.5-2 saat hiç sıkıntı olmuyor bana uyku da yarım saat iyi biz gündüz 10 dk uyuyoruz o arada koşup yemek kapıp tuvalete girebilirsem mükemmel

Biz uyanık kalmada 7 saati gördüğümüz için 1.5-2 saat hiç sıkıntı olmuyor bana uyku da yarım saat iyi biz gündüz 10 dk uyuyoruz o arada koşup yemek kapıp tuvalete girebilirsem mükemmel
Oof 7 saat çok fazla bizimki 2-3 saat uykusuz kaldı mı her şeye ağlar hale geliyor seni düşünemiyorum

Benim ki akşam 18 de uyumak istiyor acaba onu iptal etsem uyutmasam gece uykusu uzar mı ama bütün gün 10 dk uyuduğu için 18 gibi kızarıyor tamamen uyuyor nasıl tutarım

Benim bebiş gece ilk uykusunu 6.5-7 saat olarak yapıyor. Sonra emziriyorum 3 saat daha uyuyor maşallah. Ama gündüz uykusu çoğu zaman yarım saat haftada 1 bilemedin 2 kere uzun uyuyor. Valla gece de uyumasa perişan olurdum herhalde

Oof 7 saat çok fazla bizimki 2-3 saat uykusuz kaldı mı her şeye ağlar hale geliyor seni düşünemiyorum
Her şeye mızırdanıyor zaten uyutmaya çalışınca da kızıyor bizde göz yaşıyla ağlama yok zaten sadece bağırır artık alıştım çok uzun sürerse zorlanıyorum sadece doktor normal dedi bilemiyorum ne zamana kadar böyle gider

Oysaki kapıda aslan yaziyo içime de doğmuştu da perişan haldeydim yoksa gelirdim evet yaa aynı ataklarımız dertlerimiz
Ben kapıya bile bakamadım benim doğuma girdiğimde odaya çıktığımda sen çıktın hastaneden muhtemelen benim ilk gece annemler eşim uyuduğu için kendi başımın çaresine bakmakla geçti ama salak hemşire beni zorla eşime döndürdüğünde öyle bir bağırdım ki kesin duymuşsundur yıktım ortalığın mal kadın ben kendim dönerim dedim eşin tutsun çevirsin dedi ee ne bilsin adam tuttu ameliyat yerimden bende feryat figan kaldırdım hastaneyi ayağa hakkımı helal etmiyorum ama o kadına beklemek istemedi ben dönebiliyordum zaten ve ayağımdan da vurabilirmiş iğneyi pislik eziyet etti bildiğin

Canım saat tutmayı denedin mi? Ben uyku sayacı gibi bir şey yükledim çok faydası oldu. Geçen haftaya kadar 1 saatte uykusu geliyordu. Uyutmazsam 3-4 saate kadar uykusuz kalabiliyor ve uykuya çok zor geçiyordu. Saat tutarak yarım saat uyusa da en azından mızır mızır olmasını engellemiş oldum. Bu arada o yarım saat anakucağını hep sallıyorum 10 dk sallayıp bıraksam 10 dk uyur

Denedim kuzum hala program var afedersin bok saatini bile not alıyorum uykuda sırtı yere değince anlıyor uyuyacağını başlıyor bağırmaya aile arasında sırtında diken var sendromu diyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…