2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Benim durduk yere akmıyor bebiş tetiklediyse akıyor emiyor mesela memeden çekiliyor o sırada ya yüzüne fışkırıyor ya da alttan sızarak iniyor memeyi kapattigimda sütyen ve aşağıya kadar sızdığı için şortun bel lastiği kısmı hep ıslak oluyor göğüs peşini hep takıyorum çünkü bir ara emzirdim yatırdım göğüs de tetiklenince ben de yan yatıp bastırdım galiba ssabah kalktığımda süt komple sutyendeydi

Canım tam uykudan uyanma vaktınr denk getır o zaman emıyorlar birde meme reddı cıktı

Kızlar aranızda hala benim gibi rüya beslemesi yapan var mı ? Acıkıp uyanmasını mı bekliyorsunuz bekliyorsanız eğer max kaç saat aç kalıyo bebişleriniz?
Canım ben bebek ne zaman uyanırsa o zaman besliyorum. İnstada ki doktor Osman da 2 ayı tamamlamış bebek 7 saate kadar uyuyabilir demiş hikayesinde. Benim bebeğim Max 6 saat uyuyor gece aralıksız. Sonra beslenmek için beni cagiriyo beslenip geri uyuyoruz

Ya gerçekten ne yapıyorsunuz da bizden farklı bu kadar saat uyuyo golden-snitch

Ya gerçekten ne yapıyorsunuz da bizden farklı bu kadar saat uyuyo golden-snitch
Benim formülüm çok emzirmek :) normalde 5 dk emip doyan bebisimi uyku öncesi loş ışıkta sessiz ortamda (uyuyacağı odada) 2 meme şeklinde emziriyorum bırakıyorsa memeyi yatırıyorum uyumamakta direniyorsa tekrar emzirmeyi deniyorum yine uyumazsa eşim kundak yapıyor bir kaç saat sonra emziği düşmüş oluyor mizirdaniyor hemen emziği verip pış pışliyorum kundağıni çözüyorum 3e kadar uyuyor.3te uyanıyor emzik veriyorum uyuyorsa ben de uyuyorum eğer huzursuzluğu devam ediyorsa emziriyorum. Bendeki tek formül gün içinde içtiğinden cok daha fazlasını gece uyumadan içmesi, içmediği günler kendini belli ediyor bizimki de 2-3 saate bir uyanıyor

Hepimizin atakları aynı ana mı denk geldi peki
Yarım saat anca uyuyor uykusunu alamadığı için huysuzluktan ağlayıp duruyor tekrar deniyorum uğraşıyorum yeniden uyumuyor. Sürekli meme de kalmak istiyor yarım saat durmuyor memesiz artık ne süt kaldı ne benim dermanım kaldı

Bizimki de öyle hatta yattığı kalktığı saati not tuttum tam 33dk sürüyor uykusu. Tek çözüm başında beklemeyi buldum. Uyanır gibi olunca hemen sallıyorum dalabiliyorsa dalıyor yoksa uyanıyor zaten. Atak bitti mi anlamadım nazar değmesin bugün çok üzmedi beni. Ama kaç gündür sadece yarımşar saat uyuyup 1.5 saat uyanık kaliyordu

Canım ben pazartesi yaptırdım. Sadece calpol verdik ilk gün şuan 3..gündeyiz toparladı bile. Bizimki dikişli yontemdi. Pipisine de sabah ve gece antibiyotikli bir krem sürüyoruz. Hiç ağrısı yok şükür.

4. Ay sendromu canım ben neler çekiyorum akıllı uslu bebegimden eser kalmadı hiç bir şekilde uyutamıyorum aglıyor sürekli
Ay ayy benım bebek erken doğdu ama sankı bızde 4. Ay sendromunu yaşıyoruz sureklı mız mız ve emmek istemiyor

gulumsebebek canım bebek arabanın markası ne? Şikayet var ve cimere yazmalısın bence
Markası pierre cardin canım model olarak değişik bi ismi vardı pek bakmadım ben. Eşim baktı özelliklerini attı öyle almıştık. Evet bugün arkadaşlarda söyledi şikayet etcem
gulumsebebek benim 12 yıllık puset kırılmadı ne varsa eskilerde var cidden ya ben mırın kırın ettim de burda gerçekten bende merak ettim markasını
Kız benim kızımın pusetini ben hala evde oğlumda da kullanıyorum hala taş gibi ve diğerine göre çok daha korunaklı düzgündü zaten. Diğer puset gözümüze bi değişik geliyordu ama biz bu kızımın büyük ve ağır pusetine alıştık heralde filan diye düşünüyoduk. Beş para etmezmiş

benimkisi biberon verince memeyi komple reddetti, sadece sagimla sut veriyorum, sutuk yeterliydi ama bebegim emmek istemedi. ayni sekilde tiksinerek oguruyor devaminda da icmiyor. sadece mama ile ilerleyip yapabilirsen 3 saatte bir sagim yap bence, sutu arttirabilirsin

Ben yaptım aynı saat aralıklarında uyutup uyandırdım. Ama hep aynı hep aynı olmuyor tabi kurmalı saat değiller bazen şaştığı oluyor saatlerin. Tabi genel olarak uyku düzeni var o düzen doğrultusunda uyuyup uyanıyor

cok gecmis olsun yeni okuyabildim herseyi, bebis saglikli cok sukur, gerisi onemsiz. hepimiz icin de ders oldu bence, ben de sıkılıyor diye arabada aciyordum arada kemerleri.

Benimki de Pierre cardin twist model, bu mu seninki eğer buysa ben de dikkat edeyim

Eklentiler

• IMG_3123.png
    180,4 KB · Görüntüleme: 45
Bizimki de kucakta uyur yatağına koyduğumda 30-50 dk uyurdu eskiden 3 4 uyku yapardı şimdi memede uyumak istiyor hemen uyanıyor

Benimki de Pierre cardin twist model, bu mu seninki eğer buysa ben de dikkat edeyim
Yok canım bizim pusetin tentesi yoktu. Modelini hatırlayamıyorum deli olcam. Özelliklerini gönderdiği görseli buldum bide puset bu attığım resimdekine benziyordu

Eklentiler

• IMG_5319.jpeg
    241 KB · Görüntüleme: 42
  • a9b31f76-0b90-4805-9c67-eaca220cc9be.jpeg
    69,7 KB · Görüntüleme: 43
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…