2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar aranızda hala benim gibi rüya beslemesi yapan var mı ? Acıkıp uyanmasını mı bekliyorsunuz bekliyorsanız eğer max kaç saat aç kalıyo bebişleriniz?
Benimki ilk gece uykusuna geçtiğinde max 4 saat uyuyo canım onda da uyandırmıyorum. Sonrasında genelde 2 saatte bir emiyo sabaha karşı saat başı emiyo.

Benimki ilk gece uykusuna geçtiğinde max 4 saat uyuyo canım onda da uyandırmıyorum. Sonrasında genelde 2 saatte bir emiyo sabaha karşı saat başı emiyo.
Benimkide 2 saate bir uyanıp sabaha doğru saat bir istiyo neden acaba ya

Ben acikip uyanmasını bekliyorum. Normalde kısa emer gün içinde. 5-10 dk ve tek meme emiyor. Akşam odaya çıktığımızda 2 memeyi de emiyor ve uzun sürüyor komple bitiriyor gibi oluyor. Öyle olunca 5-6 saat falan uyuyor. Son zamanlarda meme reddi durumunu yaşadım tıpkı sabahları olduğu gibi 5dk emmeye başladı. Öyle olunca her 2-3 saate bir kalkıyor gece. Dün uyku öncesi rahatlasın diye banyo yaptırdık, saçını yikamadik sırf küvette oynasın vucudu rahatlasin kolay uykuya dalsin diye. Banyodan sonra giyinirken ağladı ve yine meme reddi oldu. Ben de burada dediğiniz gibi ayağa kalktım sallanarak emzirdim hala ağlıyordu odayı gezdim bu sefer tuttu memeyi sonra ayakta emzirdim sallanarak. Meme istemeyen çocuk 2sini de emdi ve uyuyup arada çektiği için ben bıraktırdim artık yatağına yatırıp emzik verdim. 9:30da uyudu, 3 buçuk gibi mizirdanmasini duydum sonra emzigini verdim uyuyakaldı. 4 gibi uyandı ben de bı lavaboya kalkayim sonra da emzireyim dedim. Ben döndüğümde uyumuştu. 4:50 gibi kalktı artık emzirdim.uzun süre açlık olduğu için yine 2 meme şeklinde gittik. Bundan sonra akşam uyumadan önce her çeşit şeyi denicem artık uzun süre emsin gece uzun uyuyalım diye
Çok sevindim canım geri memeye dönmesine🌸 yani artık uzun uyumalarında bi sıkıntı yok o zaman ben 3-4 saati geçince illa mama veriyorum bu doktor yüzünden. Bu geceden itibaren artık vermicem acıkıp uyansın belli ki artık acıktıklarında uyanabiliyolar

Emzirenlerde heralde hemen hemen aynı düzen oluyomuş ama ben mama veriyorum daha tok tutuyodur bence artık gece vermeme gerek yok ya. Çünkü 3-4 saat olunca hazırlıyorum mamayı bakıyoruz mis gibi uyuyo çocuk hiç veresim gelmiyor

Emzirenlerde heralde hemen hemen aynı düzen oluyomuş ama ben mama veriyorum daha tok tutuyodur bence artık gece vermeme gerek yok ya. Çünkü 3-4 saat olunca hazırlıyorum mamayı bakıyoruz mis gibi uyuyo çocuk hiç veresim gelmiyor
Bence de canım 6-7 saat bile uyuyan var mama ile hatta goldenınki sadece emerek o kadar saat uyuyormuş ya maşallah. Kilo sıkıntısı da yoktu artık dimi uyandırma bence de sonra alışkanlık yapacak ileride de hep uyanacak 3 saatte bir.
Ben kilo sıkıntısı varken ilk aylarda bile uyandırmıyodum ya çünkü zaten çok zor uyuyor uykuya da ihtiyacı var diye düşünüyordum.

Kızlar 3.aylik bebişlerinizde gündüz uykusu düzeni var mı yani belli saatlerde uyuyup uyanır mı? Sanırım hepimizin gece güzel uyuyorlar ama gündüzleri asla bir günleri bir günlerini tutmuyor. Yapabilen varsa anlatsın Allah aşkına
Bizim hiç yok uykuları max 30 dk o da bir kez falan genelde 5-10 dk göz dinlendirip uyanıyor

Çok sevindim canım geri memeye dönmesine🌸 yani artık uzun uyumalarında bi sıkıntı yok o zaman ben 3-4 saati geçince illa mama veriyorum bu doktor yüzünden. Bu geceden itibaren artık vermicem acıkıp uyansın belli ki artık acıktıklarında uyanabiliyolar
Benim dr'um 2. Aydan itibaren sen uyandirma o acikirsa uyanır dedi. O günden beri ben uyandırmıyorum canim. Şükür gelişimi de normal gidiyor kilo alımında falan sıkıntı yok🙏🏻 acıkınca kesinlikle uyaniyorlar çünkü bizimkinin düzeni 2 memeyi emdikten sonra gece 3-4-5 gibi uyanmakti. Meme redddi olduğunda 12-1 civarı uyanmaya başladı çünkü çok az içiyordu. Zaten fark ettiysen açken uykuya da dalamiyorlar. Çok uzun uyudugu zaman emziriyorum uyukluyor yatağa koyuyorum hop uyanıyor tekrar alıyorum yine emiyor taa ki doyana kadar. Bebişin kilosu falan nasıl ilerliyor? Bir de bir yerde buyume hormonunun gece açlik durumunda daha iyi çalıştığını okumuştum. Vücut yiyeceği sindirmeye çalışmıyor da büyüme için harcıyor enerjisini diye. Sen bence gece güzelce doyur karnini yani mamada ne kadar isterse verebiliyor musun bilmiyorum ama gece uyumadan sabah emmedigi kadar çok emiyor. Gece de 6 saat falan uyuyor. Sabah her uykudan uyanisinda veriyordum Dr araları kısa tutuyorsun tutma tok olduğu için reddeder dedi. Şimdi sabahları da 3 saati buluyor yine ne zaman isterse o zaman veriyorum

Kızlar 3.aylik bebişlerinizde gündüz uykusu düzeni var mı yani belli saatlerde uyuyup uyanır mı? Sanırım hepimizin gece güzel uyuyorlar ama gündüzleri asla bir günleri bir günlerini tutmuyor. Yapabilen varsa anlatsın Allah aşkına
Benim çok değişiyor bazı günler çok güzel uyuyor bazı günler çok kötü. Gündüz uykusunda pek bir düzen yok. Sadece banyo yaparsa gündüz 2 saat falan uyuyor bir de ben de başında bekleyip 30. Dk tam mizirdanirken emzigini verip hemen sallarsam uykusuna devam ediyor ama ben odada yokken uyanır ve ağlarsa orayi kaçırmış oluyorum ve tamamen uyanıyor

Sabaha karşı daha sık uyanıyorlar, tamamen uyanmak istiyorlar belki de ama biz emzirip geri uyutmuş oluyoruz 😄
Sabahın 5inde 6sinda çok güzel uykusunu almış oluyor 😂 ben tek göz açık perişan vaziyette uyutmaya çalışıyorum o full enerji gülücükler saçıyor 😂 nolur uyu diye gözüm segiriyor artık🤣

Bence de canım 6-7 saat bile uyuyan var mama ile hatta goldenınki sadece emerek o kadar saat uyuyormuş ya maşallah. Kilo sıkıntısı da yoktu artık dimi uyandırma bence de sonra alışkanlık yapacak ileride de hep uyanacak 3 saatte bir.
Ben kilo sıkıntısı varken ilk aylarda bile uyandırmıyodum ya çünkü zaten çok zor uyuyor uykuya da ihtiyacı var diye düşünüyordum.
Kızlar burada uyandirirsan huzursuz bebek olur ileride de öyle uyanır hep demişlerdi. Sanırım uyandırmamak en güzeli ya. Doktorum acikirsa uyanır o zaten artık büyüdü demişti ve bu daha 2. Ay kontrolundeydi

Canım 2 saatte bir vermeni doktor mu söyledi? İşine karışmak gibi olmasın ama Calpol 4 saatten önce verilmez diye biliyorum çok küçükler bukadar ağrı kesici bünyesinde bağışıklık alışkanlık yapıp sonra etki filan etmezse Allah korusun
Donusumlu veriyorum ya 4 saatte bir olmus oluyor. Calpol verip 2 saat sonra novalgin ondan 2 saat sonra calpol veriyorum yani her birini 4 saatte bir vermis oluyorum. Benim de icime sinmiyor bu kadar vermek o yuzden simdilik kestim cok aglarsa vericem birdaha. Benim anlamadigim herkes sunnetimiz cok rahat gecti derken bizimki neden bu kadar agliyor😔

Kızlar benim bebeğim doğduğundan beri emzirme ve mama ile ilerliyordu sütüm çok azdı son 2 haftadır günde 30 cc çıkıyor çıkmıyor memeye aldığımda ağlıyor emmek istemiyor zorlayınca bi kere kendinden geçer gibi oldu😀bende saldım artık sadece mama ile besliyorum ama çok mutsuzum süt alamıyor diye sütümü de çok sevmiyor 2 kere öğürür gibi yaptı

Kızlar sütünüz yerli yersiz akıyor mu hala? Ben hala göğüs pedi kullanıyorum ya dışarıda emzirirken zor oluyor emzirme sütyenini aç emzir geri kapatırken pedi düzelt falan, örtü ile emziriyorum karşımda erkek varsa utanıyorum öyle uğraşırken 🙈 siz nasıl yapıyorsunuz?

Kızlar sütünüz yerli yersiz akıyor mu hala? Ben hala göğüs pedi kullanıyorum ya dışarıda emzirirken zor oluyor emzirme sütyenini aç emzir geri kapatırken pedi düzelt falan, örtü ile emziriyorum karşımda erkek varsa utanıyorum öyle uğraşırken 🙈 siz nasıl yapıyorsunuz?
Canım ben örtü tuttugumfa bebrgim çekip atiyo hiç sevmiyo ve benimde hala akıyor bi duzelemedi🤣

X