2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Bebem kendi kendine ağzını aça aça 'gaaaaa' diyor gülerek çok tuhaf.
İngaa 'yı hecelere bölüp söylüyor galiba.
Yada nasıl ağladığını unuttu sanırım 😃😍 tuhaf bir bebe ya yicem bunu ben
Bizimki de sürekli gıığğ gıığ diyor genizden geliyor böyle 🤣🤣

Aşırı aşırı kötü bir gün geçiriyorum. Oğlum ağlama krizlerinden morardı yıkadım sakinledi derken yine başladı kızım bi yandan derken ikisine de bağırıp ikisini de bıraktım oldukları yere bi anlık 🤦🏻‍♀️ ikiside ağlaya ağlaya biri bi yandan diğeri bi yandan. Derin nefes alıp ikisini de kucağıma aldım sakinleştirdim oğlum hala arada iç çekiyor. Yalnızım ve çok zorladılar beni bugün. Şuan çok mutsuzum
Tek çocuk bile bazen epeyi zorluyor. Sen de zorlanmakta haklısın canım iki çok daha zordur. Geçenlerde yedek emziği kirliydi tek emzik vardı uyutmaya çalışıyorum attı resmen emziği başka da yok ve yıkarken yanında olmadıgim için daha çok ağlıyor adını söyleyerek bağırdım ben de kızıp. Bir an mizirdanmayi kesip gözleri fal taşı gibi oldu, sıçradi. O kadar üzüldüm ki🥺 aldım kucağıma sarıldım evi gezdirdim konuştum sakinlesince uyuttum. Tek çocukla bu raddeye geldim. İnsanız olabiliyor sıkma canını 💕

Bizim doktorumuz 1. Aydan sonra mineral ağırlıklı kullanabilirsiniz dedi marka olarak mustela ve incia önerdi. Bizim diğer ürünlerimizde mustela olunca mustela kullandık. Önce küçük bir alana sürün dedi doktorumuz herhangi bir reaksiyon olmayınca 70 günden sonra sürdük herhangi bir sıkıntı olmadı. 85 günlükken denize de soktuk sahil kenarında gülgede de durduk çok şükür yanmada yaşamadık.
1 demişim pardon 🤦🏼‍♀️ 2. Aydan sonra

Ben 5 yaşındaydım annem kardeşimle uyuyor benle uyumuyor diye üzülüyordum ben beşikte kardeşim yerde annemle yatıyordu sonra aklıma şey geldi besigimi kardeşime verirsem annemle ben yatarim🤣 sonra bi baktım annem benimle hiç yatmadı beşikten de olmuştum ilk kazığımi orda yedim hiç unutmam🤣🤣 C Chen31
Ahahahah sonunu böyle beklemiyordum😂

Eklentiler

• IMG_1157.png
    IMG_1157.png
    162,8 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_1156.png
    IMG_1156.png
    121,7 KB · Görüntüleme: 33
Tek sorunumuz ben üst katta oluyorum onlar alt katta olmuş olacak yine duyma konusunda sorun yaşayabilirim ama olmadı bir süre mutfakta çalışırım en azından yan yana oluruz duyabilirim
Ses sistemi de kursan aslında bebeğine nasıl hitap edecek nasıl ses tonu olacak offf offf inan bakıcı işi çok zor bazen diyorum atanmamamda da var bi hayır

Yok anam yok kovalamadım çatıp
Duruyorum giryorum aslında her gün benim bebek sapıttı sinirlerim tepemde hiç
Durmuyor uyutamıyorum aglamaktan akıllı çocuktan eser kalmadı kesin diş çıkaracak diyorum 😂😂😂😂 cesursavasci cesursavasci
Allahtan şu gaz diş bar arsız dıyemedıgımız zaman onlara atıyoruz sucu😂

Tek sorunumuz ben üst katta oluyorum onlar alt katta olmuş olacak yine duyma konusunda sorun yaşayabilirim ama olmadı bir süre mutfakta çalışırım en azından yan yana oluruz duyabilirim
Ay annelik böyle işte güvenip tamam bu güzel bakıyo diyene kadar insan kırk şekle giriyor. Bende tamamen görüş alanımda evimin yakını markete yani aslında ilk dışarıya saldığımda balkona saklanıp izlemiştim😂😂
Bebem kendi kendine ağzını aça aça 'gaaaaa' diyor gülerek çok tuhaf.
İngaa 'yı hecelere bölüp söylüyor galiba.
Yada nasıl ağladığını unuttu sanırım 😃😍 tuhaf bir bebe ya yicem bunu ben
Benimki çok sık anne diyor tabiki bilinçli değil ama sıklaştı hoşuma gidiyor 🤣🤣

Tek çocuk bile bazen epeyi zorluyor. Sen de zorlanmakta haklısın canım iki çok daha zordur. Geçenlerde yedek emziği kirliydi tek emzik vardı uyutmaya çalışıyorum attı resmen emziği başka da yok ve yıkarken yanında olmadıgim için daha çok ağlıyor adını söyleyerek bağırdım ben de kızıp. Bir an mizirdanmayi kesip gözleri fal taşı gibi oldu, sıçradi. O kadar üzüldüm ki🥺 aldım kucağıma sarıldım evi gezdirdim konuştum sakinlesince uyuttum. Tek çocukla bu raddeye geldim. İnsanız olabiliyor sıkma canını 💕
Bende bugün bağırınca önce durup sonra daha çok ağlamaya başladı gözlerinden yaşlar aktı 🥺 o an gerçekten tahammül seviyem bitmişti öbürü düştü kafayı vurdu o zaten ağlıyor bebekte ağlayınca hepten delirdim. Çok üzgünüm hala. Kızım gayet iyi babasıyla oynuyor filan oğlum bu saat oldu uyumadı dalamıyor ve çok mutsuz duruyor 🤦🏻‍♀️

Bende bugün bağırınca önce durup sonra daha çok ağlamaya başladı gözlerinden yaşlar aktı 🥺 o an gerçekten tahammül seviyem bitmişti öbürü düştü kafayı vurdu o zaten ağlıyor bebekte ağlayınca hepten delirdim. Çok üzgünüm hala. Kızım gayet iyi babasıyla oynuyor filan oğlum bu saat oldu uyumadı dalamıyor ve çok mutsuz duruyor 🤦🏻‍♀️
Canım babaya ver bebegi biraz, sen bi duşa gir veya seni rahatlatan neyse onu yap sonra sımsıkı sarıl bebeğine kokusunu içine çek neyden hoşlanıyorsa onu yap bebekler mutsuzlugumuzu stresimizi her şeyimizi hissediyor 🥹

Canım babaya ver bebegi biraz, sen bi duşa gir veya seni rahatlatan neyse onu yap sonra sımsıkı sarıl bebeğine kokusunu içine çek neyden hoşlanıyorsa onu yap bebekler mutsuzlugumuzu stresimizi her şeyimizi hissediyor 🥹
Baba sağolsun bugün scuba diving teydi 😒 gelince baya ilgilendi ama memnuniyetsiz ve sürekli ağladı yine, uykusuda vardı gerçi. Demin uyuturken konuştum biraz özür filan diledim umarım yarın sabaha güzel ve barışmış uyanırız 🥺 çok üzgünüm

Kız bunu nasıl okucaz cahil kaldım
Canım sol en baştaki sütunda ayları gösteriyor, üst kısımdaki satır persentil değerlerini gösteriyor 1p 3p falan yazıyor ya onlar. 50p olan 50 persentil ortalama demek oluyor. 50 nin altına indikçe akranlarına kıyasla daha zayıf ya da daha kısa boylu demek oluyor, 50 nin üzerine çıktıkça da akranlarına göre daha uzun/daha kilolu demek oluyor. Doktorlar 3 ile 97 arası normal diyorlar aslında ama burada bazı değerleri anormal gösteriyor 😄

Ses sistemi de kursan aslında bebeğine nasıl hitap edecek nasıl ses tonu olacak offf offf inan bakıcı işi çok zor bazen diyorum atanmamamda da var bi hayır
Bence de en güzeli ya. Ben işi birakamiyorum bu şirkette rahatım çünkü çalışma arkadaşlarım ik vs hep anlayışlı. Bir de ara verirsem 2-3 sene bırakmak isterim en azından kreşe başlasın diye o zaman da çok körelirim🥺 en güzeli kendin bakmak bebişin cok şanslı 💕

Ay annelik böyle işte güvenip tamam bu güzel bakıyo diyene kadar insan kırk şekle giriyor. Bende tamamen görüş alanımda evimin yakını markete yani aslında ilk dışarıya saldığımda balkona saklanıp izlemiştim😂😂

Benimki çok sık anne diyor tabiki bilinçli değil ama sıklaştı hoşuma gidiyor 🤣🤣
Ahahha ay çok güldüm ama çok da haklısın🤣 ben de muhtemelen belli bir süre mutfakta olacağım alistiklarinda da odaya geçerim artık. Senin de buldugun yine bir bakıcı sitesiydi dimi canım

Bence de en güzeli ya. Ben işi birakamiyorum bu şirkette rahatım çünkü çalışma arkadaşlarım ik vs hep anlayışlı. Bir de ara verirsem 2-3 sene bırakmak isterim en azından kreşe başlasın diye o zaman da çok körelirim🥺 en güzeli kendin bakmak bebişin cok şanslı 💕
Güzel bir kariyerin var bence de bırakma canım başta zor geliyor insana ama ev ve bebek dışında bir hayatın olması da güzel 🥰 şimdi ben 1 sene ücretsiz izin aldım dilekçemi verdim eşim sen 6 aylık olunca dayanamaz dönersin işe diyo 😄 yani tüm günüm aynı geçiyor evde çünkü o da bi süre sonra sıkacak.. hepimizin öyle şu an gerçi. Evden çıkmıyorsam tüm gün kıyafet bile değiştirmiyorum pijama ile duruyorum saçım hep topuz falan. İşe gidince bi sosyallik farklılık oluyor aa benim de bi hayatım vardı diyo insan 😅 inşallah gönlümüze göre bakıcılar buluruz

Dr'a son zamanlarda uyku konusunun kötü olduğunu tüm düzeninin bozuldugunu söyledigimde bu bebekler robot değil elbet değişecek düzenleri demişti o yüzden sıkma canını. Bizim de uyku düzeni kaydı ve bu ay çok önemliymis uyku düzeni için. Biz bayirdan yuvarlanıyor gibiyiz şu an. Anlık yaşıyoruz resmen uyku düzeni kaydı gitti ama robot değiller sıkma canını bugünler geçecek 🙏🏻

X