2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Güzel bir kariyerin var bence de bırakma canım başta zor geliyor insana ama ev ve bebek dışında bir hayatın olması da güzel 🥰 şimdi ben 1 sene ücretsiz izin aldım dilekçemi verdim eşim sen 6 aylık olunca dayanamaz dönersin işe diyo 😄 yani tüm günüm aynı geçiyor evde çünkü o da bi süre sonra sıkacak.. hepimizin öyle şu an gerçi. Evden çıkmıyorsam tüm gün kıyafet bile değiştirmiyorum pijama ile duruyorum saçım hep topuz falan. İşe gidince bi sosyallik farklılık oluyor aa benim de bi hayatım vardı diyo insan 😅 inşallah gönlümüze göre bakıcılar buluruz
Ben evden çalıştığım için işi birakip başka bir işe başladım gibi oldu bebisle😅 şimdi diyorum ki ne kadar çok boş zamanım varmış evi toplamak bile lüksmüş. İşimi çok özledim aslında kod yazmak istiyorum ilk defa bu kadar çok ara verdim mezun olduğumdan beri ama annelik durumu bir tık öne geçiyor şu an bebeğim çok küçük olduğu için. Dediğin gibi biraz buyuse işi birakmasaydim keşke derim kesin 😅 şu an çok küçük olduğu için biraz üzgün hissediyorum ama çok şükür en azından evdeyim olmadı gece çalışmaya yogunlasirim gündüzleri biraz daha serbest olur ben de ilgilenebilirim diyorum. İşimi de bırakmak istemiyorum bebisimi de😅 inşallah buluruz o tatliş bakıcıları🙏🏻

Baba sağolsun bugün scuba diving teydi 😒 gelince baya ilgilendi ama memnuniyetsiz ve sürekli ağladı yine, uykusuda vardı gerçi. Demin uyuturken konuştum biraz özür filan diledim umarım yarın sabaha güzel ve barışmış uyanırız 🥺 çok üzgünüm
Her şey üst üstüne gelir zaten😔 inşallah canım yorgun oluyoruz anlayış göstersinler 🥹

Canım sol en baştaki sütunda ayları gösteriyor, üst kısımdaki satır persentil değerlerini gösteriyor 1p 3p falan yazıyor ya onlar. 50p olan 50 persentil ortalama demek oluyor. 50 nin altına indikçe akranlarına kıyasla daha zayıf ya da daha kısa boylu demek oluyor, 50 nin üzerine çıktıkça da akranlarına göre daha uzun/daha kilolu demek oluyor. Doktorlar 3 ile 97 arası normal diyorlar aslında ama burada bazı değerleri anormal gösteriyor 😄
Heee şimdi anladım sağol canim😍😍 85 persentil çıktı benimki oha neyse yesildeyiz şükür 🙈🙈

Bence de en güzeli ya. Ben işi birakamiyorum bu şirkette rahatım çünkü çalışma arkadaşlarım ik vs hep anlayışlı. Bir de ara verirsem 2-3 sene bırakmak isterim en azından kreşe başlasın diye o zaman da çok körelirim🥺 en güzeli kendin bakmak bebişin cok şanslı 💕
Anladım canım sende iş yönünden sansliymissin birde evde çalışmakta çok iyi gerçekten 🥰 kesinlikle en iyisi bizim bakmamız ama işte senin bebiste şanslı en azından evde olacaksın 🤗

Ahahha ay çok güldüm ama çok da haklısın🤣 ben de muhtemelen belli bir süre mutfakta olacağım alistiklarinda da odaya geçerim artık. Senin de buldugun yine bir bakıcı sitesiydi dimi canım
Bencede canım mutfakta olup bi süre gözlemledikten sonda çalışma odana geçmen içini rahat ettirir. Evet bakıcı sitesinden bulduk
Dr'a son zamanlarda uyku konusunun kötü olduğunu tüm düzeninin bozuldugunu söyledigimde bu bebekler robot değil elbet değişecek düzenleri demişti o yüzden sıkma canını. Bizim de uyku düzeni kaydı ve bu ay çok önemliymis uyku düzeni için. Biz bayirdan yuvarlanıyor gibiyiz şu an. Anlık yaşıyoruz resmen uyku düzeni kaydı gitti ama robot değiller sıkma canını bugünler geçecek 🙏🏻
Aslında uyumamasında sıkıntım yok yani uyumak istemiyorsa uyumasın tamam düzen bozulsun elbet hallederim ben tekrar onu ama böyle mutsuz ve memnuniyetsiz durunca bugünün üzerine o yüzden stres yaptım. Böyle bi durum yaşamasaydıkta uyumasaydı senin gibi düşünürdüm ama bakma şimdi çocuğa bi bağırdım ya herşey batar bana 🤦🏻‍♀️
Aslında anne döverde severde filan da yani mesela kızıma da ikisine bir kızdım bugün ama kızım büyük yani beni anlıyor ona göre tepki verip ona göre yanaşıyor filan ama oğlum daha çok küçük ne anlasın ki daha dünyaya tam adapte olmuş değil. İnan tüm stresim ondan yani yoksa az daha büyüse anne terliğiyle bile tanışabilir 😂

C Chen31 cnm bu boy kilo tabloları mesela 3 aylık bebek için 2p ye mi bakacaz ?
Canım en solda 0:3 yazıyor ya o 3 ay demek oluyor üstteki 1p 3p falan yazanlar da persentili. Yani sen 0:3 yazan satırda kiloyu boyu bulup üstten kaç persentilde olduğunu tespit edeceksin. Mesela benimki 5.4 kilo yani yüzde 25 persentilde demek oluyor.

Dr'a son zamanlarda uyku konusunun kötü olduğunu tüm düzeninin bozuldugunu söyledigimde bu bebekler robot değil elbet değişecek düzenleri demişti o yüzden sıkma canını. Bizim de uyku düzeni kaydı ve bu ay çok önemliymis uyku düzeni için. Biz bayirdan yuvarlanıyor gibiyiz şu an. Anlık yaşıyoruz resmen uyku düzeni kaydı gitti ama robot değiller sıkma canını bugünler geçecek 🙏🏻
Bende okudum 4 ay sorunsalı yaşıyoruz hepimiz uyku düzeninin tamamen bozuldugu bir aymış yeni düzene geçiş Yapma aşaması inşallah düzeni güzel oturtabiliriz benim öglen 3 saat uyuyan bebegim uyumuyor ve akşam çok huysuz oluyor inşalalh çabuk geçer

Anladım canım sende iş yönünden sansliymissin birde evde çalışmakta çok iyi gerçekten 🥰 kesinlikle en iyisi bizim bakmamız ama işte senin bebiste şanslı en azından evde olacaksın 🤗
Evde olcam ama tam ilgilenemicem gibi olacak 🥺 ben görmeden herhangi bir şey olur mu stresim var bir yandan 2 gün eşim evden çalışıyor kalan 3 gün ben bir şekilde artık dengeyi oturturum inşallah 🙏🏻

Bencede canım mutfakta olup bi süre gözlemledikten sonda çalışma odana geçmen içini rahat ettirir. Evet bakıcı sitesinden bulduk

Aslında uyumamasında sıkıntım yok yani uyumak istemiyorsa uyumasın tamam düzen bozulsun elbet hallederim ben tekrar onu ama böyle mutsuz ve memnuniyetsiz durunca bugünün üzerine o yüzden stres yaptım. Böyle bi durum yaşamasaydıkta uyumasaydı senin gibi düşünürdüm ama bakma şimdi çocuğa bi bağırdım ya herşey batar bana 🤦🏻‍♀️
Aslında anne döverde severde filan da yani mesela kızıma da ikisine bir kızdım bugün ama kızım büyük yani beni anlıyor ona göre tepki verip ona göre yanaşıyor filan ama oğlum daha çok küçük ne anlasın ki daha dünyaya tam adapte olmuş değil. İnan tüm stresim ondan yani yoksa az daha büyüse anne terliğiyle bile tanışabilir 😂
Hangi siteden canım buradan yazılıyor mu bilmiyorum ama
Ben de kızdığım gün üzüldüm bir şey anlamıyor yazık neler yaşıyor kendi içinde diye. Ben sırayla gidiyorum öyle durumlarda. Evi gezdiriyorum, müzik açıyorum hoparlörle oynuyor sakinlesiyor. Ebebekten sırf kargo ücretsiz olsun diye hisirtili bişey almıştım kitap bile değil büyük kare bişey. Bayıldı ona, aglarken hışırtı yapıyorum susup hemen bakıyor. Eşim dün kızarak uyuttu o an bişey demedim kundak falan yaptı ama içim gitti çocuk çaresizlikten uyudu gibi oldu. Bugün uyardım o seni anlamıyor ama bilinçaltına isliyorsun. Büyüyünce bu çocuk neden anneye düşkün bana yüz vermiyor deme dedim. O da bı üzüldü kızmadım ben aslında falan dedi. Benim bugünkü uyutusu görünce çocuğun uzun sürede de olsa uykuya mutlu geçtiğini gördü bu sefer sakin uyuttu akşam 😅 uyumuyorsa tüm tuşlara basıyorum ben 😅 müzik çoğunlukla işe yarıyor, bileğim ağrıyor hep evi gezdiremiyorum

Bende okudum 4 ay sorunsalı yaşıyoruz hepimiz uyku düzeninin tamamen bozuldugu bir aymış yeni düzene geçiş Yapma aşaması inşallah düzeni güzel oturtabiliriz benim öglen 3 saat uyuyan bebegim uyumuyor ve akşam çok huysuz oluyor inşalalh çabuk geçer
Ben bugün şöyle ilerledim canım; araya 1 saat koydum. Sabah uyandı oturma odasına geçtik ben saati hiç fark etmemiştim eşim uyutmaya çalıştı uyumadı o kahvaltı hazırlarken uyuyayım dedim saate bir baktım uyanali 1 saat olmamış biz uyutmaya çalışıyoruz. O sıra zorlandım. 33 dkda bir kurulu saat gibi uyanıyor. Uyanınca 1 saat kitap okudum oyun oynadık 1 saat sonunda yavaştan uykuya hazırladım. Emziği battaniyesi uyku arkadaşı şeklinde. 1,5 saat geçtiğinde uyumuştu. Eşim de başında uyudu, yarım saat geçince uyanmış o da pis pislamis uykuya devam etmiş ben o ara işlerimi hallettim. Sonra uyandı emzirdim, yine 1.5 saat şeklinde ilerledik. 1 saati geçince yavaştan uykuya hazırladım.1.5 saat sonra uyumuş oldu. Basında oldugumuz zamanlar çok uyuyor. Yarım saatte uyanınca pis pislayinca devam ediyor. Akşam da illa 9da odaya goturcem demedim çünkü bugün kaka yaptı direkt banyo yaptırdık uyuttuk 8 gibi uyandı eşime devrettim ben ütü falan yaptım uyanık kaldı epeyi sonra emzirdim uyuttum 10u geçti galiba hala uyuyor şükür 🙏🏻 1 saat oyun olacak şekilde uyku arasını 1.5 saat aşmayinca bugün rahat ettik. Sadece saati saatini tutmuyor her gün aynı saatte uyumuyor

X