2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Aşırı aşırı kötü bir gün geçiriyorum. Oğlum ağlama krizlerinden morardı yıkadım sakinledi derken yine başladı kızım bi yandan derken ikisine de bağırıp ikisini de bıraktım oldukları yere bi anlık 🤦🏻‍♀️ ikiside ağlaya ağlaya biri bi yandan diğeri bi yandan. Derin nefes alıp ikisini de kucağıma aldım sakinleştirdim oğlum hala arada iç çekiyor. Yalnızım ve çok zorladılar beni bugün. Şuan çok mutsuzum
Anneyiz diye robot değiliz canım tahammülün kalmamış olabilir çok normal kendini suçlama ki sen iki bebeklisin 🥹

Aa aslında öyle yuvarlansa sırt üstü yüz üstü derken baya gaz çıkarırdı, yuvarlayın bari öyle öyle de emeklemeyi öğrenir 😅
Yuvarlamaya cesaret edemedim ayağını tutmaya alışsın bi kaç gün sonra yuvarlayayım kendi oynasın bir kaç gün çocuğa fazla yüklenmeyeyim 😂

Aşırı aşırı kötü bir gün geçiriyorum. Oğlum ağlama krizlerinden morardı yıkadım sakinledi derken yine başladı kızım bi yandan derken ikisine de bağırıp ikisini de bıraktım oldukları yere bi anlık 🤦🏻‍♀️ ikiside ağlaya ağlaya biri bi yandan diğeri bi yandan. Derin nefes alıp ikisini de kucağıma aldım sakinleştirdim oğlum hala arada iç çekiyor. Yalnızım ve çok zorladılar beni bugün. Şuan çok mutsuzum
Aç kızına bi tv al eline bebeğini derin nefes al bi kendine gel canım kızın sakinlessin bebekte kendine gelir

Kuzum sende insansın biz birle zorlanıyoruz sen 2 sine bakarken bu durum çok doğal
Normalde bukadar değildi bugün ne oldu hiç aklım almıyor
Anneyiz diye robot değiliz canım tahammülün kalmamış olabilir çok normal kendini suçlama ki sen iki bebeklisin 🥹
Gerçekten tahammülüm kalmadı şuan ikiside normalde döndü ben hala ağlıyorum susturamıyorum kendimi
Aç kızına bi tv al eline bebeğini derin nefes al bi kendine gel canım kızın sakinlessin bebekte kendine gelir
açtım durmuyor oğlan zaten asla susmuyor sabahtan beri ağlıyor suya soktum o bile sakinleştirmedi resmen krize girdi bi şekil uyuttum o ara kızım kaka yapmış oğlanla uğraşırken oda iyice taşmış onu yıkayayım dedim öbürü uyandı bi şekilde halledip çıkarken kızımın ayağı kaydı kafasını yere vurdu kriz başa döndü biri bi yanda biri diğer yanda. Ay çok kötüyüm ya şimdide kendimi susturamıyorum

Kriz anları olacaktır arada mutlaka. Sakin kalmaya çalış yalnız olunca çok çaresiz hissediyor insan kendini geçen benim d oldu içini çeke çeke ağlayınca sonra çok üzüldüm

Kriz anları olacaktır arada mutlaka. Sakin kalmaya çalış yalnız olunca çok çaresiz hissediyor insan kendini geçen benim d oldu içini çeke çeke ağlayınca sonra çok üzüldüm
Evet canım gözünden baya gözyaşı aktı çocuğumun öyle çok ağladı. En son ikiside sustu ben kendimi susturamadım uzun bi süre. Ne anladılar bilmiyorum ama biri agulayıp ağlamamı kesmeye diğeride kendince komiklikler yapıp güldürmeye çalıştı. Çok bariz belliydi yaptıkları hareketler. Bugün üçümüz içinde zor bi gün oldu. Umarım tekrarlamaz

Acil zayıflamam lazım ya of :KK43:(( siz ne durumdasınız kızlar
Canım burda kızlarla konuşup diyete başlayalı bugün 49 gün olmuş. Ben 93.7 ile başlamıştım bugun sabah tam 85.0 oldum. Toplamda 8.7 kilo verdim. Kalan 11 günde 1.3 kilo daha verirsem iki ayda 10 kilo vermiş olcam. Hadi inşallah 🙏

Ay kuzum alıntılamıştım yazmayı unutmuşum 🙈 doğduğunda yüzde 85 persentildeymiş senin oğlan, 2 aylık hali de yüzde 25 persentilde yani biraz az uzamış. Ama doktorlar gelişim için boyu değil kiloyu baz alıyorlarmış yanlış yönlendirmiş olmayayım. 3. ay kontrolünde bak bakalım bir de. Ekliyorum tabloyu da
Kız olanı yok mu bunun😅😅

Selam kızlar bebeğinize güneş kremi hangi marka kullanıyorsunuz? Temiz içerikli arıyorum karar veremedim
3 aylık olacak haftaya cumaya.
6 aydan önce önerilmiyor krem diye okudum sayfalarda.Sizler kullandınız mı?
Tatile gideceğiz kullanmam lazım.
Bizim doktorumuz 1. Aydan sonra mineral ağırlıklı kullanabilirsiniz dedi marka olarak mustela ve incia önerdi. Bizim diğer ürünlerimizde mustela olunca mustela kullandık. Önce küçük bir alana sürün dedi doktorumuz herhangi bir reaksiyon olmayınca 70 günden sonra sürdük herhangi bir sıkıntı olmadı. 85 günlükken denize de soktuk sahil kenarında gülgede de durduk çok şükür yanmada yaşamadık.

Selam kızlar bebeğinize güneş kremi hangi marka kullanıyorsunuz? Temiz içerikli arıyorum karar veremedim
3 aylık olacak haftaya cumaya.
6 aydan önce önerilmiyor krem diye okudum sayfalarda.Sizler kullandınız mı?
Tatile gideceğiz kullanmam lazım.
Canım bende bebeğe kullanmaya gerek duymadım güneşe pek çıkarmadım tatildeyken de. Kızımda önceden sebamed kullanıyodum sürülüşü zor, çok yoğun pikmentli bide bembeyaz kalıyor ciltte ruh gibi dolaşıyor çocuk ortada cilde iyice yedireyim desen tahriş olacak o derece. Sonra burda kızlar konuşurken mustela filan dediler. Mustela aldım çok rahat ettim sürülüşü kolay ve okadar güneşte duruyor asla yanmıyor. Geçen arkadaşlarla gittik kızkıza. Onların çocukları baya sonrasında yanıyo diye sıkıntı çekmişler bizde hiç öyle bi durum yoktu. Ama içeriği tam temiz bitkisel değil sanırım

Kızlar piyanolu oyun halısı alıp memnun olan var mı bir tane aldım berbat bir şey ya vidaları çıkıp duruyor sürekli sinirlerim bozuldu
2 sene önce e bebekte 600 tl para vermiştik eşim hiç unutmaz çünkü berbat bişeydi 😂 hiç doğru düzgün randıman alamadık. Tuşlar sert bebek küçükken zaten basamıyor az büyüyünce kuvvetli basıyor devriliyor yanlardan çıkıyor saçma sapan.
Şimdi baktımda bizim o halı 1200 tl olmuş vallahi yazık günah 2 tane incecik plastik sıfır kalite 🤦🏻‍♀️

Sen kameranı tabiki koy ama en azından bebeğin sesini duyup ağlama şeklinden bile bişeyler anlayabilirsin diğer odadayken. Bebekle konuşması sakinleştirmesi vs azda olsa fikir edindirir sende.
Tek sorunumuz ben üst katta oluyorum onlar alt katta olmuş olacak yine duyma konusunda sorun yaşayabilirim ama olmadı bir süre mutfakta çalışırım en azından yan yana oluruz duyabilirim

X