2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Canım ya ben bunu bebeğimin doktoruna söyledim , bebek de daha güzel içiyor sağarak verdiğimde dedim. Öyle yapma dedi memeden emsin memeyi tuttuğunda memenin üzerinde bir sinyal mi ne gidiyormuş bebeğe gerekli olanlar memeden o sinyalle algılanıp süt ona göre salgılanıyormuş, bebeğin ağzının oraya değmesi gerekiyormuş . Ama sağarak verirsen bebeğe ne lazım meme bilemez dedi kaliteli süt olmaz bebek için. Ben bunu duyduğumdan beri pek sağım yapmıyorum . İçerse içsin memeden😂
Kız dün okudumda alıntı yapmamışım senin bebikin kilo alımı gayet iyi ilerlemişti sana neden mama ver demiş o doktor. Bana kalırsa mama verme tadına alıştıkça seni daha az emmek ister. Daha az emdikçe sütün de daha az üretilir. Sonra sütün azaldığı için yine memeni daha az emer yeri gelir emmek istemez. Mamaya yönelir iyice. Hepsi birbiriyle bağlantılı. Benim oğlumun kilosu şöyle gitti : 1 kg - 650 gram- 850 gram . 3 aylık kilosu 5250 boyu 58 . Neden yazdım bunları için rahat etsin diye . Sütün yetiyo mamaya hiç bulaşmaa derim. Not: ben yandım sen yanma. Mama ve biberon kesinlikle meme reddi yapıyo. Sütün olmasa mecbur vercen mamayı ama senin var

Kesinlikle haklısın ben de böyle düşünüyorum bi karnını doyuracak çocuk altı üstü dünyanın sıkıntısını stresini yaşayacak o an. Kıyamam zaten o açken kaşıkla falan uğraştırmaya. Benim önceliğim şu an süt artırmak. Memeyi teklif ederim emerse emer. Önce bi süt artsın çektiğinde az da olsa doyacağını bileyim ikinci adımım biberonu bıraktırmak olacak. Aynı anda birden fazla cephede savaşabileceğimi sanmıyorum
Valla nasıl bi yol izlersin bilmiyorum ama danışmanın söylediği bana mantıklı gelmedi. Bebeklerin uyku öncesi ve açlık anındaki o krizde stres seviyesini ölçmüşler çok üst düzey oluyomuş. Bu sefer seninde stres seviyen artacak bebek bunu hissedip ekstra sıkıntıya girecek. O danışmanın dediğini uygulamak için evde gece gündüz bi yardımcı lazım ki sen emzirirken o mamayı hazırlayıp enjektöre çeksin birazını da kaşık biberona koysun filan. Ama tekken çok zor

Valla nasıl bi yol izlersin bilmiyorum ama danışmanın söylediği bana mantıklı gelmedi. Bebeklerin uyku öncesi ve açlık anındaki o krizde stres seviyesini ölçmüşler çok üst düzey oluyomuş. Bu sefer seninde stres seviyen artacak bebek bunu hissedip ekstra sıkıntıya girecek. O danışmanın dediğini uygulamak için evde gece gündüz bi yardımcı lazım ki sen emzirirken o mamayı hazırlayıp enjektöre çeksin birazını da kaşık biberona koysun filan. Ama tekken çok zor
Aynen canım sürdürülebilir bir şey değil. Hadi günde birkaç kez mama alıyor olsa tamam da. Aman ne bileyim hele süt artsın hayırlısıyla

Aynen canım sürdürülebilir bir şey değil. Hadi günde birkaç kez mama alıyor olsa tamam da. Aman ne bileyim hele süt artsın hayırlısıyla
Yok yok dediğin gibi sürdürülebilir bişey değil. İnşallah emeklerinin karşılığını alırsın canım

Kesilmez canım emdiği gibi olmaz tabi ama. Ben kızımda tek sağımda 3 aylıkken iki memeden 200-250 cc süt çıkarıyordum. Ama hiç saati şaşmadan 3 saatte bir gece gündüz muhakkak sağıyordum.
Cnm bende iki memeden üç saate bir 90 cc cikiyor. Günlük 100 cc ye yakin mama veriyorum . Kilo alimi ayda 1 kilo doktor iyi dedi . Mamayi birak ama benimki mamasiz çok huysuz sanki aç. Ayrica ilk aydan beri hep 90 cc cikti . Hiç sütte artma olmadi bende . Önerin var mi

Cnm bende iki memeden üç saate bir 90 cc cikiyor. Günlük 100 cc ye yakin mama veriyorum . Kilo alimi ayda 1 kilo doktor iyi dedi . Mamayi birak ama benimki mamasiz çok huysuz sanki aç. Ayrica ilk aydan beri hep 90 cc cikti . Hiç sütte artma olmadi bende . Önerin var mi
Evet ama kilo alımıda gayet iyiymiş aslında. O süt miktarıda gittikçe artar canım. Önce sağdığın sütü içirip arkasından mama mı veriyorsun onuda içiyor mu

Evet ama kilo alımıda gayet iyiymiş aslında. O süt miktarıda gittikçe artar canım. Önce sağdığın sütü içirip arkasından mama mı veriyorsun onuda içiyor mu
Yok cnm sütü sağiyorum . Günü Saatlere bölüyorum. Sabah sütüm fazla mesela sağdiğin sütü öğleden sonraya kadar veiryorum . Öğle havuza filan gidince eşim mamayi veriyor . O ara sütüm toparlaniyor aksam a doğru sütü sağiyorum uyumadan önce veriyorum . Biz evde çocuğu yatiramiyoruz . Sürekli dişardayiz . Parklarda acik alanlarda temiz havada uykuya geçişimiz çok kolay oluyor . Diğer türlü evde kiyameti kopariyor. Kışın ne yapacam bilmiyorum 🥹

Yok cnm sütü sağiyorum . Günü Saatlere bölüyorum. Sabah sütüm fazla mesela sağdiğin sütü öğleden sonraya kadar veiryorum . Öğle havuza filan gidince eşim mamayi veriyor . O ara sütüm toparlaniyor aksam a doğru sütü sağiyorum uyumadan önce veriyorum . Biz evde çocuğu yatiramiyoruz . Sürekli dişardayiz . Parklarda acik alanlarda temiz havada uykuya geçişimiz çok kolay oluyor . Diğer türlü evde kiyameti kopariyor. Kışın ne yapacam bilmiyorum 🥹
Gunluk memeni uyarsa yeter sütün devamlılığı için diye düşünüyorum çünkü vakum güçleri çok güçlü birde bizim beynimizde bir sinir sisteminden ileti gidiyormuş bebek memeyi emerken süt üretmesi için

Kışında bi astronot tulum giydir koy çıkar. Yağmurlu olmadığı sürece sıkıntı yok 😂 ay en güzelini yapıyorsun çocuk hep açık havada ne güzel. Benimkiler aynı havayı soluyor dön dolaş 🤦🏻‍♀️
Bi süt verip üstüne mama vermeyi denesene belki aslında doyuyordur. Sütün üstüne mamayı iştahlı mı içecek ağzında oynucakmı biberonu bi takip edersin

Gunluk memeni uyarsa yeter sütün devamlılığı için diye düşünüyorum çünkü vakum güçleri çok güçlü birde bizim beynimizde bir sinir sisteminden ileti gidiyormuş bebek memeyi emerken süt üretmesi için
İşte az mi uyaniyorum onu bilmiyorum . Gündü iki üç kez memeyi veriyorum . Diğer türlü hep sağiyorum . Bi türlü emzirmeye alişamadim .

X