2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Aşırı iyiii normalde süre belirleniyor ona göre gidiliyo ücretler uçuk oluyor falan .. Sendeki gibi bi süre emzirmeyip sonrasında sağma yaparak sütünü geri getireni duymuştum ben. Hadi bakalım inşaallah güzel sonuçlar alırsın. bizimle de süreci paylaşırsın

Patladı valla hala ailece şok içindeyiz
Samimi arkadaşın veya teyzesi halası filan biri varsa söylemeden şunun ağzına bi baksana ya eli hep ağzında sen anlarsın diyip dişi görmesini sağla bebişe hediye alsın ben yengesine yapmıştım aaaa diş gelmişşş diye heyecanlanınca mahsus yaptığımı anladı neyse bi takım aldı ilk gören hediyeyi alır derler adet değilde ufak güzel gelenek

Annem yengemin oğlunun dişini gördü, benim oğlana gelen hediyelerden bir tanesini götürdü ana gibi ana bir de babaanne gibi babaanne

Teyzesi dün bizdeydi hediye almış gelmiş zaten günahtır ben ambulans gibi yaktım sirenleri herkese attım videosunu ananesi aradı hediyesini alayım diye

Hahahaha bu hikayede yanan sen olmuşsun
Kız maşallah benim fakülteden olsun akrabalar eş dost arkadaş çok olunca hediye yağmuruna tutulduk, elbise almadık oğlana 2 yaşına kadar kışlığı yazlığı battaniyesi yorganı bornozları bir sürü dolaplara sığmadı yeni doğum yapacak kuzenime de bir sürü yolladım daha etiketini sökmediğim takımlar var hediye götürürüm dedim benden çok elbisesi var oğlanın. Bana zaten hiç bir şey olmuyor camış gibi oldum acil vermem lazım

Senin kullandığın 1 numara başlığı da almıştım canım ama içmesi 1 saat sürdü ki bu dediğime 1 ayı geçti. Şu anda iki numara başlıkla içerken bile sabırsızlandığını görüyorum genzine kaçırıyor arada, yavaş akışa geçersem beni parçalar emzirme danışmanının bu konudaki tek işime gelmeyen önerisi tekrar kaşık biberona geç demesi bi enjektöre biraz mama koy dedi. Emzirmeye çalış sinirlenirse enjektörden memeye damlat bi tarafta da kaşık biberonda mama hazır olsun dedi. Memeyi tamamen bıraktığında hemen kaşıkla besle doysun dedi. Aşırı zor benim için nasıl yapıcam bilmiyorum.

Kizlar bana sütü sağarak vermek daha rahat geliyor. Sür zamanla kesilir mi böyle
Canım ya ben bunu bebeğimin doktoruna söyledim , bebek de daha güzel içiyor sağarak verdiğimde dedim. Öyle yapma dedi memeden emsin memeyi tuttuğunda memenin üzerinde bir sinyal mi ne gidiyormuş bebeğe gerekli olanlar memeden o sinyalle algılanıp süt ona göre salgılanıyormuş, bebeğin ağzının oraya değmesi gerekiyormuş . Ama sağarak verirsen bebeğe ne lazım meme bilemez dedi kaliteli süt olmaz bebek için. Ben bunu duyduğumdan beri pek sağım yapmıyorum . İçerse içsin memeden

Kizlar bana sütü sağarak vermek daha rahat geliyor. Sür zamanla kesilir mi böyle
Kesilmez canım emdiği gibi olmaz tabi ama. Ben kızımda tek sağımda 3 aylıkken iki memeden 200-250 cc süt çıkarıyordum. Ama hiç saati şaşmadan 3 saatte bir gece gündüz muhakkak sağıyordum.

O sırada halasından bile bi takım gelmeyen biz bi annem hurç yaptı bi kaç kişi birer takım aldı okadar. İkinci çocuk olunca böyle oluyor galiba

Şimdi bişey dicem ama. Sanki çocukta saatli acıkıyor yada yanında hep yardımcı olacak birileri varmış gibi. Çocuk acıkınca sen mamayı yapıp onu hem enjektöre çekip hem kaşık biberona koyup bebeği alıp emzirene kadar zaten arkada kıyamet kopar. Memeye gelince süt yeterli olmadığı için daha çok sinirlenir hiç susmaz memeyi istemez bu sefer. Uyanır acıkır mamayı önden hazırlayım desen uyanmıcağı tutar mama bekle bekle bayatlar. Yani bişeyi yap diye talimat veriyolar da söylemesi kolay yaşayınca zor. Bu danışman hayatın içinde yaşamamış galiba bu durumları

Öğrendiğim iyi oldu kaynanama yaparım
Bi bilezik alır herhalde

Süt süttür kız. Anne sütünün her damlası altın değerinde. Bebeği kuvezde olanlar emziremeyenler napsın. Benim kızım taburcu olduktan sonra bi ara hasta oldu ben buzlukta sakladığım o dönem sandığım sütlerden çıkarıp içirdim doğal aşı oldu çabuk toparladı. Ayrıca oğlumu doğurduğumda doktor kızın isterse onuda emzir veya sağ ver onunda bağışıklık güçlenir dedi.
Emzirmek gibisi yok bikere ten temasında bile daha çok süt salgılanıyor. Ama herzaman mümkün olmuyor. ben gece ve gündüz sütünü ayırmıştım işaretlemiştim içeriği farklı diye

Kesinlikle haklısın ben de böyle düşünüyorum bi karnını doyuracak çocuk altı üstü dünyanın sıkıntısını stresini yaşayacak o an. Kıyamam zaten o açken kaşıkla falan uğraştırmaya. Benim önceliğim şu an süt artırmak. Memeyi teklif ederim emerse emer. Önce bi süt artsın çektiğinde az da olsa doyacağını bileyim ikinci adımım biberonu bıraktırmak olacak. Aynı anda birden fazla cephede savaşabileceğimi sanmıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…