Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar demir ilacı olarak kullandığınız ilacın içinde folik asit var mı? Bir de onun yanında farklı kullandığınız bir vitamin var mı? Ben normal vitamin olarak ocean mumy kullanıyorum içinde 0.4 mg folik asit var. Doktor demir ilacı olarak Gyno Ferro Sanol verdi onun içinde de aynı miktar folik asit var. 12. hafta itibariyle zaten kesiyorlar da bu haftalarda iki yerden birden almak bana fazla geldiğinden bi korkmadım değil. Sizler nasıl, hangi demir ilacını kullanıyorsunuz?
Aynı demir ilacını ben de kullanıyorum. Hatta bana doktorum bir de omega 3 multivitamin verdi onda da folik asit var. Bu durumu ben de düşünmedim değil. Gittiğimde soracağım ben de

Hatta senle benim özellikleri cok benzetmiştim bakalım benim ne çıkacak 😂
yaa evet seninkini çook merak ediyoruum. Acabaa senin de erkek miii
Kızlar herkese günaydın 🥰
imagination forever imagination forever Canım ben de gece biraz yüzüstü yatmışım hafif kramp var sok kasığımda benim de ama ciddi birşey değildir ikimizinki de bebekler büyüyor bence😍
Sağlıklı beslenmeye devam mııı🎉🎉 imagination forever imagination forever E elektroforez @Ebussshhh @papatya113 🥰🥰
Ben küçük bir reçel kaçamağı da yapmış olabilirim anneciğim yapmış getirmiş dün 🥹 sizlerde durum ne🥰
Bu arada doktor bana da diyet listesi verdii ahjhdk

İkili testteki veriler; kandaki iki değer (pap-a ve beta hcg) ve çocuğun burun kemiğinin olması ve ense kalınlığı. Canım teste bunlar harmanlanıyor ve o grafik çıkıyor işte. Benim doktorumda ikili testi önemsiyor, pap-a değeri bize epey fikir verir diyor. Şimdi senin ultrasonda her şey yolunda denmiş ama ikili testin bakılırken burun kemiği bilinmiyor denmiş. O verinin bu şekilde girilmesi bile hastalık olasılığını arttırır. Muhtemelen yanlış girildi. Öyle olsaydı sana ultrasonda her şey normal denmezdi, burun kemiğini göremiyorum diye söylerdi doktor. Benim ikinci gebeliğimde ultrasonda ense kalınlığı çok yüksek çıkmıştı mesela, onun haricinde daha da önemsedikleri bebeğimin tüm vücudunu saran bir ödem vardı. Test için gittiğim hastane, kan almadı. Sonuç nasılsa bu verilere göre yüksek riskli çıkacak deyip perinatolojiye yönlendirdi. Yani bir sıkıntı varsa zaten ultrasonda tahmin ediliyor. Arkadaşların da dediği gibi bu test olasılık testi. Fetal sonucun çıkana kadar çok yıpratmamaya çalış kendini. Hayırlı haberler al inşallah.

Amin canım inşallah içimi ferah tutup fetal dna sonucunu bekleyeceğim 🙏🏻 Teşekkür ederim

nasıl anlaşılıyor kan uyuşmazlığı ? bu arada evet iğne ile kolayca çözülebiliyor. tedavi olmazsa sorun oluşturabilir ama iğne olunduğu takdirde hiçbir şey olmuyor :)
şimdi kadın negatifse erkek pozitifse kan uyuşmazlığı oluyor :) ilk gebelikte sorun olmuyormuş ama ikinci gebelik için iğne vuruluyor. Kadın pozitif erkek negatif olsa sıkıntı olmuyordu .)

Kızlar dün başka doktora gittim biliyorsunuzdur. Doktor kan uyuşmazlığı var kan testi yapalım dedi. Tabi fiyatı duyunca kaçtım. Kan uyuşmazlığı olan arkadaşlar siz yaptırdınız mı ?

evet ben 0 negatifimmm, iğneyi de söyledi ama tahlil neden yapılır ki? Bu arada doktor hastanenin sahibi :) Tahlilleri de kendi hastanesinde yaptırılmasını isteyen biri. Benim sürekli doktorum değil kendisi
Canım ben de kan grubumu başta negatif hatırlıyordum onun için doktorumla da konuşmuştum bu konuyu oradan hatırlıyorum sadece hamileliğin ilerleyen bir ayında sana iğne vuruluyor diye biliyorum yani bunun ayrıca bir testinin gerek olduğunu bilmiyorum ben. Yani kimseyi suçlamak istemem tabii ama hastane sahibi şimdi para almak için acaba sana böyle ekstra testler falan mı yapmak istiyor başka bir doktora da danışsan mı 🤔
Ay ben daha haftaya cuma gideceğim onda da gösterirse. Göstermezse bir ay daha bekleriz gibi🤭😂 bir de haftaya cuma gösterirse de ben mini arkadaşlarımla cinsiyet partisi yapacağım yani cumartesi öğrenmiş oluruz🥲😂
Hadi sıra sende o zaman sendeyiz bekliyoruz 🥰🎉😁🧿

yaa evet seninkini çook merak ediyoruum. Acabaa senin de erkek miii

Bu arada doktor bana da diyet listesi verdii ahjhdk
Ben ilk andan itibaren kız hissediyorum ama erkek olursa da başımın üstünde yeri var ama aşırı merak ediyorum. Sabrediyorum haftaya öğreneceğiz inşallah gösterirse🤭

şimdi kadın negatifse erkek pozitifse kan uyuşmazlığı oluyor :) ilk gebelikte sorun olmuyormuş ama ikinci gebelik için iğne vuruluyor. Kadın pozitif erkek negatif olsa sıkıntı olmuyordu .)
Maya bence baktır çünkü önemli bir faktör diye biliyorum. Bebek doğduğu zaman onun kan grubuma göre de önlem alınıyor. K vit. Diye bir iğne yapıyorlar sanırım benim ilk gebelik kaybımda da kan uyuşmazlığı yok eşimle ona rağmen bakmışlardı tahlil olarak mutlaka kendi doktorun ile görüş.

teşekkür ederim ayrı tekrar test zorunluluğu var sandım :)
ben de öyle ya o yüzden sorayım dedi sizlere, kendi doktoruma zaten danışıcam :)
Canım ben de kan grubumu başta negatif hatırlıyordum onun için doktorumla da konuşmuştum bu konuyu oradan hatırlıyorum sadece hamileliğin ilerleyen bir ayında sana iğne vuruluyor diye biliyorum yani bunun ayrıca bir testinin gerek olduğunu bilmiyorum ben. Yani kimseyi suçlamak istemem tabii ama hastane sahibi şimdi para almak için acaba sana böyle ekstra testler falan mı yapmak istiyor başka bir doktora da danışsan mı 🤔

Hadi sıra sende o zaman sendeyiz bekliyoruz 🥰🎉😁🧿
Tabii tabii idarelik ona gittim zaten kendi doktoruma sorcam bir de ayrıntılı için perinatoloğa gidicem ya olmadı ona da sorarım. Test 3 bin tl di :)
Aşkım bizim var ben rh- eşim rh+ . Bana sadece 27 . Haftada iğne yapacağını söyledi sonraki çocuklar için
Ben de böyle biliyorum doktor kafamı karıştırdı. Tamam ne gerekiyorsa yapalım desem boşu boşuna 3 bin giricek :)

ben de öyle ya o yüzden sorayım dedi sizlere, kendi doktoruma zaten danışıcam :)

Tabii tabii idarelik ona gittim zaten kendi doktoruma sorcam bir de ayrıntılı için perinatoloğa gidicem ya olmadı ona da sorarım. Test 3 bin tl di :)

Ben de böyle biliyorum doktor kafamı karıştırdı. Tamam ne gerekiyorsa yapalım desem boşu boşuna 3 bin giricek :)
Coombs indirect testiymiş. Ben de sorayım 5 inde gideceğim

evet ben 0 negatifimmm, iğneyi de söyledi ama tahlil neden yapılır ki? Bu arada doktor hastanenin sahibi :) Tahlilleri de kendi hastanesinde yaptırılmasını isteyen biri. Benim sürekli doktorum değil kendisi
Sen negatifsen mutlaka tahlil yaptir derimm yani cok para almak icin oyun dönüyor gibi gelmedi bana ama :KK43:(

Ayy üç bin ne boşver ya bir kendi doktoruna sor aynen cebine eziyet etme😁

Bikac gun once benimde ayni boyleydi. Sol kasigimda agri ve sertlik vardi. Ozellikle ayaktayken yururken daha cok hissediyordum agriyi. Ama diger gun gecti
Aynı seylerı yasıyor olmak ıcımı rahatlattı🥰
Kızlar herkese günaydın 🥰
imagination forever imagination forever Canım ben de gece biraz yüzüstü yatmışım hafif kramp var sok kasığımda benim de ama ciddi birşey değildir ikimizinki de bebekler büyüyor bence😍
Sağlıklı beslenmeye devam mııı🎉🎉 imagination forever imagination forever E elektroforez @Ebussshhh @papatya113 🥰🥰
Ben küçük bir reçel kaçamağı da yapmış olabilirim anneciğim yapmış getirmiş dün 🥹 sizlerde durum ne🥰
Ooh cok guzel bır kahvaltıı yarasıınnn mınnosuna 🥰🥰tabıkı devaaaaam bende yumurtamı kaşarımı zeytınımı salatalıgımı kecıboynuzu özümü yedim sabah🥰🥰bende hep yuz ustu yatıyorum bılmeden🥲ondan olabılır o zaman,totem yaptım aksama gecer ınsallah😄

Yaa sana ne diyeti verdi kuş kadarsınn seeen😍
ya evet 52 çıktım yani ne diyeti sdhfskj
Maya bence baktır çünkü önemli bir faktör diye biliyorum. Bebek doğduğu zaman onun kan grubuma göre de önlem alınıyor. K vit. Diye bir iğne yapıyorlar sanırım benim ilk gebelik kaybımda da kan uyuşmazlığı yok eşimle ona rağmen bakmışlardı tahlil olarak mutlaka kendi doktorun ile görüş.
ay sorayımm o zamaan
Sen negatifsen mutlaka tahlil yaptir derimm yani cok para almak icin oyun dönüyor gibi gelmedi bana ama :KK43:(
aman doktoruma sorayım o zaman ya bilgi alayım bii

Eklentiler

• WhatsApp Görsel 2024-09-25 saat 09.54.17_079bcdaa.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-09-25 saat 09.54.17_079bcdaa.jpg
    134,8 KB · Görüntüleme: 22
X