2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ya kızlar benim iki sorum var tecrübeli olanlarınız bilir belki
Birincisi normalde ilk alttaki orta iki diş çıkar diye biliyorum ben. Benim bebeğim hep sağ azı dişlerinin orayla çiğniyor elini. Ağzına kaşıyıciyi veriyorum arkaya doğru götürüp çiğner gibi yapıyor. Bu durum dişlerle ilgili değil sanırım. Azı dis çok daha ileriki zaman diye biliyorum o zaman neden oyle yapıyor bu bir gelişim basamağı mi?
İkincisi ben aslında tam bir uyku düzeni olsun istemiyorum. Uyku saati geldi eve döneyim diye bir şey olmasın her zaman her yerde uyuyabilsin istiyorum. Bu yüzden gece uykusunun saatine dikkat etmeye çalışıyorum ama gündüz uykusuna dikkat etmedim saat olarak hiç. Sadece sayı olarak var öğleden önce 2 defa öğleden sonra 3 defa gibi ama hiç aynı saatler olmuyor. Bugün kanguruyla markete gidelim hava biraz iyi gibi dedim. Yolda uyudu. Uyuması da 15 dk falandır mahalledeki marketlere gittim yani. Bir süre etrafi izledi eve dönerken uyudu. Eve gelince zor uyuttum epeyi uyanık kaldı ve sadece yarım saat uyudu. Sonra yine çok zor uyuttum 2 saattir uğraşıyorum yeni uyudu eminim yine çok uyumayacaktir. Geçen hafta da böyle kanguruyla çıktığımız gün akşam 5e kadar toplam 1 saat 45 dk uyumustu. 5te pilim bitti artık bir cesaret kuvetine su doldurup yorulmasını sağladım öyle uyuttum. Biraz uzun oldu ama ben ev haricinde böyle farklı bir etkinlik yaptığımızda uyku düzeninin bozulmamasini nasıl sağlarım? Bir kere dışarı çıkıyoruz her şey alt üst oluyor

Ya bacaklarında bi sıkıntı olmadı ama huzursuzdu dr ateşi çıkabilir huzursuz olabilir dedi ben de biraz calpol verdim 3 aşıyı da olduk biz iki bacak biri ağızdan
Sanırım bir ikimizinki böyle. Genelde drlar ara koymuş iki aşıya. Bizimki de 3'unu oldu. Ben calpol vermedim ateşi cikmayinca

Aay aynisiii her iki konuda da sessiz ol uyuyor diyorum normalde bağırarak konuşmayan çocuk 2 dk sonra herkese bağırarak bir şey diyor sevmeye gelince seviyor ama ben de kiskandigini düşünüyorum
Ahahah valla ben de öyleyim odanın kapısına gelip göbeğini dikizliyorum gün içinde gece de karanlıkta göremedigim için elimi karnına koyuyorum inip kalkıyor mu diye

Ben de sırf yabancı uyruklu insanlardan ötürü yaptırmak istedim aşılarını. Antalya'da Türk olarak azınlıkta kaldık
Aynen öyle canımm her yer doldu tatile de çıkacağız yaptıralım dedik bi de bizim doktorun da 3 yaşında ve 1 aylık bebekleri var ne yaparsa biz de yapıyoruz.

Ben uyku konusunu hiç beceremedim canım o yüzden bi fikrim yok. Ben 2 sene kendimi eve kapattım ilkinde çocuğun uyku düzeni bozulmasın diye çünkü aşırı zor uykuya geçiyordu. Bu kez öyle yapmıyorum nasıl olsa uyumuyo diye

Ben de alttaki battaniyeyi kaldırdım en yatay konumda ama o bile dik geldi bana geri koydum daha minik ya benimki gömülüyo içine oturur gibi oluyor sevmedim. Kaka bizim de 2 günde bi oluyo ya o yüzden unuturum diye korkuyorum gerçi ben de ellerimi yıkıyorum kakadan sonra ama hiçbi yere değmemem lazım ya unutmam inş

Bizim sağlık ocağı hemşiresi bile daha uzun sürüyor
Aynen canım bizim de bi sürü şey soruyor şunu yapıyo mu bunu yapıyo mu vs doktor hiç sallamıyor sorun varsa ona odaklanıyor yoksa tamam diyip yolluyor

Ya benim de çocuğa uyasim yok çocuk bana uysun istiyorum ama bu sefer de uyumuyor. Yine uyandı bugün 2 defa uyudu sadece evdeyken 33er dk kurulu saat gibi

Ben de manuel olanın minderini koyuyorum ona, bence konforunu tam yapamamislar elelenin unutmazsin unutmazsin ben hep çok panik oluyorum kaka konusunda en son ellerini ve ayaklarını siliyorum ıslak mendille ne olur ne olmaz diye

Oyy süper ya 5000 i hak ediyor yani bizim girmemiz çıkmamız bir oluyor hele de Kütahyadakinde soy tart ölç sepetle Acıbadem’de biraz daha fazla kalıyoruz ama yine bu kadar bilgi yok
Valla hak ediyor açıkçası. Acıbadem Eskişehir’deki dimi
Evet evet her gün en azından 2-3 güne bir görüşmek gerek bir kaç haftada bir olunca biraz zor oluyor süreçler
evet bi tık daha fazla görüşünce alışıyor iki tarafta birbirine ozaman sıkıntıda minimuma düşüyor ama haftada bir iki haftada bir olunca haliyle sıkıntılar yaşanıyor. Valla bunu şuan farkettim kızımda farketseydim keşke
Az büyüyünce geçiyor o salıyosun biraz daha belli başlı çizgilerin oluyo onlar haricinde sal gitsin moduna giriyorsun

Evet canım Eskişehir Acıbadem, özel sigorta var bizim ne kadar ödüyoruz bilmiyorum maaştan kesiliyor sonra ama sgklı olarak gidince 2 bin falandır ücret az değil yani. 10 dk dan fazlasını hak ediyoruz

Sürekli gorusebileceginiz birileri varsa güzel evet ama ben bu dediğini şu an uygulayamiyorum. Bir araya gelince genelde sinir küpü oluyorum

Canım evet normalde ön alt dişler çıkar geneli böyle ama farklı yerlerde çıkan veya önce üstte çıkaran bebeklerde var yani illaki ön altta çıkacak değil. Ama azılar için çok çok erken o 24 ay civarı çıkıyor en son çıkıyor.
Uyku düzeni içinde istesende istemesende rutini kendi oluşturuyor zaten çocuk bi süre sonra. Şimdi çok küçükler gün içinde 5 uyku yapıyor mesela bu zamanla düşecek sayısı azalacak ozaman daha rahat olacak. Şuan bende bi rutin oluşturuyorum bir gün çıkınca düzen şaşıyor. Zaten bu rutin tamamen devam etmicek dediğin gibi uyku sayıları azaldıkça aradan bi uyku çekip devam etcez. Bence en önemli olan şey seste dışarda uyuyabilmesi ozaman çocuğun uyku saati geldi eve dönelim derdin olmaz koyarsın uyur biyerde. Benimki seste uyumuyor akşam uykusu gelince kırmızı alarma geçip ev moduna dönüyoruz

Sanırım bir ikimizinki böyle. Genelde drlar ara koymuş iki aşıya. Bizimki de 3'unu oldu. Ben calpol vermedim ateşi cikmayinca
Bizde de ateş olmadı ama aşırı huysuzlandı ağrısı vardı. Calpol ağrı kesici ateş düşürücü. O sebeple ağrı kessin diye verdim ben
Evet canım Eskişehir Acıbadem, özel sigorta var bizim ne kadar ödüyoruz bilmiyorum maaştan kesiliyor sonra ama sgklı olarak gidince 2 bin falandır ücret az değil yani. 10 dk dan fazlasını hak ediyoruz
E tabi canım az değil sonuçta 10 dk için 2 bin lira vermek bana da koyardı

Bir fotoğraf atsana nasıl gömülüyor içine ya benimki gönülmüyor kurtlu olduğu için mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…