2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar biz 5400 olmuşuz sonunda 🤩🤩 800 gr almış bu ay ilk kez bu kadar alıyor sizin en az gramınız benim en çok gramım 🙈😅 boyu da 62 cm olmuş. 5 li kiloları gördüm çok şükür yarabbi 🙏🏻😄 kafası arkaya doğru sivrelmiş sırt üstü yatır hep dedi hemşire 🥲 öyle de hiç sevmiyor ya bakalım nasıl olacak. Rota aşısını kusmadı şükür biraz akıttı ağzından ama gittiği yetermiş. Bi de ilk bezini eldivenle değiştir bir yere değmesin dedi ay bunu unutmam inşallah
Canım yastık kullanma dedi mi peki

Bir fotoğraf atsana nasıl gömülüyor içine ya benimki gönülmüyor kurtlu olduğu için mi 😂
Ay dün çekmişim bak altında battaniye var 4e katladım koydum o halde seninki kadar rahat durmuyor içine gömülü gibi

Eklentiler

• IMG_1138.jpeg
    IMG_1138.jpeg
    167,5 KB · Görüntüleme: 68
Kizceler nasilsiniz..ben muhtemelen polemige girdigim icin gene ban yiyecegim🤣🤣🤣basligi sikayet edende bizzat benim halbuki🤣🤣🤣 gitmeden selam vereyim dedim.. hahahah.ay bazen cidden oyle insanlara denk geliyorum ki duramiyorum🤣🤣
Ay merak edip baktım 😂😂

İyi ki dün burda bikaç gündür iyiyiz dedim bugün maşallahı var çığlıklar yardım çığlıkları

Ben uyku konusunu hiç beceremedim canım o yüzden bi fikrim yok. Ben 2 sene kendimi eve kapattım ilkinde çocuğun uyku düzeni bozulmasın diye çünkü aşırı zor uykuya geçiyordu. Bu kez öyle yapmıyorum nasıl olsa uyumuyo diye🙈
Aaa sen bensin resmen😂😂😂 ilkinde çok kastım bunda da saldım nerde uyursa🤪 hatta uykuda kucağıma alıp gezmeye gitmişmişim var😂
Kızlar bu bebek bakımı ne zormuş daha sittin sene doğurmak istiyorum perileri bana gelmesin.
Şabanın bir repliği vardı “Yaparsın anam yaparsın yavrum”😂😂 az daha büyüsün hele bebek görünce özleyeceksin🥰

sunnet yapan anneler klipsli ya da dikisli yontemin farkini doktora da soracagim ama sizlerden bilgi alan ya da klipsli yontemle yaptiran varsa tavsiye eder misiniz?
Dikişli de hemen iyileşme süreci başlıyor. Klipslide klips düşünce. Biz dikişli yaptırdık doktor klipsli önermedi.

Canım evet normalde ön alt dişler çıkar geneli böyle ama farklı yerlerde çıkan veya önce üstte çıkaran bebeklerde var yani illaki ön altta çıkacak değil. Ama azılar için çok çok erken o 24 ay civarı çıkıyor en son çıkıyor.
Uyku düzeni içinde istesende istemesende rutini kendi oluşturuyor zaten çocuk bi süre sonra. Şimdi çok küçükler gün içinde 5 uyku yapıyor mesela bu zamanla düşecek sayısı azalacak ozaman daha rahat olacak. Şuan bende bi rutin oluşturuyorum bir gün çıkınca düzen şaşıyor. Zaten bu rutin tamamen devam etmicek dediğin gibi uyku sayıları azaldıkça aradan bi uyku çekip devam etcez. Bence en önemli olan şey seste dışarda uyuyabilmesi ozaman çocuğun uyku saati geldi eve dönelim derdin olmaz koyarsın uyur biyerde. Benimki seste uyumuyor akşam uykusu gelince kırmızı alarma geçip ev moduna dönüyoruz 🤦🏻‍♀️
Ya bizimki de tam tersi disarida seste uyuyor evde insan kalabaliginda uyuyor. Uyusun diye müzik açıyorum öyle uyuyor gündüz uykularını ama ben evde tek olunca uyutamiyorum en ufak çıt sesine uyanıyor bu sefer ev çok sessiz diye. TV aciyorum sesinden tetikleniyor uyuyamiyor. Eve bir misafir gelsin uyuyasi geliyor 🙄

X