2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Aay maşallah minnosunaaa😍 boyuna da güzel gitmiş annesi 🧿 manuel olan anakucagina yatınca düz yatıyor bizimki sağa sola dönmüyor normal yatağında dönüyor sağa sola. Sende varsa manuel olanı bir dene istersen. Ben doğru anlamisim demek ki eşim asi yerine değmesin diye öyle dedi demişti. Ben de ilk kakasinda rota virüsü olacak diye öyle dedi diye düşündüm demek ki benim düşündüğüm gibiymis 😅
Ay evet heralde canlı aşı diye öyle dedi gerildim şimdi inşallah bulaştırmam bir yerlere 😄 manuel ana kucağımız yok..el ele’de duruyor onda dik duruyor aslında yana dönmüyor ama onda uyumuyor gün içinde uyanıkken mutfakta işim varken koyuyorum. Şimdi uyumuştu yatağa yatırdım yanlarına yastık koydum kafasını döndüremeyince sinirlendi uyandı 🙈
Ay bu mesajları yeni görmem😫 sabah ben de aşıyı tekrar verdim kustu diyr ve 10 dakika önce de kakasını değiştirdim bana hiçbir şey demedi ebe de bir şey olmamıştır inşallah :KK43:

Suçlama bence. Biz özel günlerde beraberiz bayram vs. Zor oluyor ben her an bir şey olacak korkusuyla diken üstünde oluyorum. Havuza atlayip sıçrayan sularla ıslandı. Kum oynarken pusetine kum atıldı ve eve geldiğimde yüzünde kum taneleri vardı gözüne kacabilirdi. Uyku vakti sürekli ses yapıldı çizgi film izleyip ama duymuyorum diyerek bangır bangır ses açıldı. O da çocuk sonuçta bişey diyemiyorsun ama kendi kardeşi olsa böyle olmazdı varlığına alışkın oluyor daha bilinçli oluyor
Bu bahsettiğin çocukların babası annesi nerde🙄 bize de bazen kuzeni geliyor, oda çığlık vs atiyo daha kendini düzgün ifade edemediği için. Annesi hemen uyarıyor bak bebek çok küçük, çok uykusu varmış onun uykuya ihtiyacı var çığlık atma olur mu vs diye çocuğunu yönlendiriyo. Hadi sesi geçtim çocuğa kum atmalari korkunç olmuş🙈 ben aşırı kaygılı bir insan oldum çocuğum olduğundan beri

Kizceler nasilsiniz..ben muhtemelen polemige girdigim icin gene ban yiyecegim🤣🤣🤣basligi sikayet edende bizzat benim halbuki🤣🤣🤣 gitmeden selam vereyim dedim.. hahahah.ay bazen cidden oyle insanlara denk geliyorum ki duramiyorum🤣🤣
Ahahahaha neye sinirlendin 😂

Ahahahaha neye sinirlendin 😂
Ya inanilmaz cidden.bir kadin belliki agir depresyonda bosanmis dunya sirtinda hani...baslik acmis cocugunu babaannesine birakmis ama 5 gundur aramak icimden gelmiyor ben kotu bir anneyim falan diye..psikologa baslamis bugun...ya kadinin anneligine demediklerini birakmiyorlar.kadin belli ki agir depresyonda..allah korusun yani isin sonu cok kötu yerlere gidebilir..yazdim dedim bakin yapici olun bu tarz seylerin sonu kotude bitebilir...olamazmiş yapici...ne diyeyim vallahi

Ya inanilmaz cidden.bir kadin belliki agir depresyonda bosanmis dunya sirtinda hani...baslik acmis cocugunu babaannesine birakmis ama 5 gundur aramak icimden gelmiyor ben kotu bir anneyim falan diye..psikologa baslamis bugun...ya kadinin anneligine demediklerini birakmiyorlar.kadin belli ki agir depresyonda..allah korusun yani isin sonu cok kötu yerlere gidebilir..yazdim dedim bakin yapici olun bu tarz seylerin sonu kotude bitebilir...olamazmiş yapici...ne diyeyim vallahi
Evet bence de sonu çok kötü olabilir:/ neler neler duyuyoruz tvde falan. Ne diyelim Allah yardımcısı olsunn

Ay evet heralde canlı aşı diye öyle dedi gerildim şimdi inşallah bulaştırmam bir yerlere 😄 manuel ana kucağımız yok..el ele’de duruyor onda dik duruyor aslında yana dönmüyor ama onda uyumuyor gün içinde uyanıkken mutfakta işim varken koyuyorum. Şimdi uyumuştu yatağa yatırdım yanlarına yastık koydum kafasını döndüremeyince sinirlendi uyandı 🙈
Bizim rotadan önce 3 gün yapmamıştı rotadan sonra da 2 gün yapmadı. 5 günlük kaka yapmıştı 🤣 kıyafetini falan kestik Allah'tan eşim o gün evden çalışıyordu direkt banyoya soktuk 🤣 en dikkat etmemiş gereken kakada çocuk sırtına kadar yaptı😅 ya bizimki elelede çok iyiydi güzel de uyurdu şimdi asla onda durmak istemiyor 🥺 2. Kademeye getirdim ama çok dik o da resmen oturur pozisyon o yüzden korktum açıkçası. Belki 6. Ayında otururken kullanır artık. Aay evet bu zamana kadar dönmeye alışmış çocuk zor olur sanki artık 🙈

Biz de perşembe bu aşıları olduk
Yan etki oldu mu hiç bexsero sanırım agirmis ama maşallah bizimkinde ateş olmadi sadece bir kaç gün bacağını kastı hep gaz masajı yaparken fark ettim zorlamadim ben de aciyor diye. Bir de 3 aşıyı da oldunuz mu? Rota ve 2 menenjit

Yaa maşallahh🥰 ben de elini emsin diye elini veriyorum yok illa kolunu emiyor çocuk bir de zorlanıyor ağzını katamıyor kolunu yandan 😂
Aay boşver kolunu emmesi daha iyi 😅 benim bir korkum da parmağa alışması. Ellemiyorum tabii elini parmagini tanısın diye de. Bazı çocuklara emzik yerine parmak veriyorlar da öyle uyuyor ya. Emziği bıraktırabilirsin ama parmak hep onunla. Hem diş yapısı bozuluyor hem parmağı inceliyor. İlkokulda bile emen varmış öyle. Allah korusun benim korkumda o ama kaşıyor gibi görünüyor şu an emmekten çok 😅

Aay boşver kolunu emmesi daha iyi 😅 benim bir korkum da parmağa alışması. Ellemiyorum tabii elini parmagini tanısın diye de. Bazı çocuklara emzik yerine parmak veriyorlar da öyle uyuyor ya. Emziği bıraktırabilirsin ama parmak hep onunla. Hem diş yapısı bozuluyor hem parmağı inceliyor. İlkokulda bile emen varmış öyle. Allah korusun benim korkumda o ama kaşıyor gibi görünüyor şu an emmekten çok 😅
Yaa Allah korusun o daha kötü 😂 kolunu da emeniyoe gece felan gözü kapalı kolunu ağzına katmaya çalışıyor yazık 🤣🤣

Ay bu mesajları yeni görmem😫 sabah ben de aşıyı tekrar verdim kustu diyr ve 10 dakika önce de kakasını değiştirdim bana hiçbir şey demedi ebe de bir şey olmamıştır inşallah :KK43:
Canım altını değiştirdikten sonra hemen elini yikiyorsan sorun yok zaten. Ben rota virüsün bizim ellerimizi yikamamamizdan ve bebeğin kakasindan geçtiğini okumuştum. Zaten biz tuvaletten çıkarken yıkıyoruz elimizi onda sıkıntı yok ama kaka değiştirince nasıl olsa elime bulasmadi bebeği kenara alayım da elimi yikiyayim demedim o günden sonra. Donemedigi için koltuğun en dibine yatiriyordum babası varsa ona göz kulak ol diyordum elimi yıkayıp öyle alıyordum. Hemşire de aynı şeyi söyledi altını değiştirirken ay hemen alıp kenara koyayım sonra yikiyayim deme önce elini yikandedi. Ben zaten kendimi öyle alistirmistim aynı devam ettim

Bu bahsettiğin çocukların babası annesi nerde🙄 bize de bazen kuzeni geliyor, oda çığlık vs atiyo daha kendini düzgün ifade edemediği için. Annesi hemen uyarıyor bak bebek çok küçük, çok uykusu varmış onun uykuya ihtiyacı var çığlık atma olur mu vs diye çocuğunu yönlendiriyo. Hadi sesi geçtim çocuğa kum atmalari korkunç olmuş🙈 ben aşırı kaygılı bir insan oldum çocuğum olduğundan beri
Annesi babası da kızıyor yapma diye ama çocuk anlık yapıyor yine. Hatta annesi özellikle dedi kız bak bir şey olduğunda yapmamasını soyle dedi. Her seferinde uyarılıyor o bebek diyor herkes aay unuttum özür dilerim diyor sonra bir daha 😅 ben de çok kaygıliyim ya. Bir de psikopat gibi her şeyi kafamda kurmaya başladım. Bugün markete gittik bebeğimle yanımızdan pitbull geçti adam ağzına koruyucu takmış ama direkt kafamda kurdum koruyucu olmasa saldirsa ya bacağından tutsa üstüne kapanirdim bilmem ne o kadar çok kafamda kuruyorum ki psikopat gibi

Yan etki oldu mu hiç bexsero sanırım agirmis ama maşallah bizimkinde ateş olmadi sadece bir kaç gün bacağını kastı hep gaz masajı yaparken fark ettim zorlamadim ben de aciyor diye. Bir de 3 aşıyı da oldunuz mu? Rota ve 2 menenjit
Ya bacaklarında bi sıkıntı olmadı ama huzursuzdu dr ateşi çıkabilir huzursuz olabilir dedi ben de biraz calpol verdim 3 aşıyı da olduk biz iki bacak biri ağızdan

Annesi babası da kızıyor yapma diye ama çocuk anlık yapıyor yine. Hatta annesi özellikle dedi kız bak bir şey olduğunda yapmamasını soyle dedi. Her seferinde uyarılıyor o bebek diyor herkes aay unuttum özür dilerim diyor sonra bir daha 😅 ben de çok kaygıliyim ya. Bir de psikopat gibi her şeyi kafamda kurmaya başladım. Bugün markete gittik bebeğimle yanımızdan pitbull geçti adam ağzına koruyucu takmış ama direkt kafamda kurdum koruyucu olmasa saldirsa ya bacağından tutsa üstüne kapanirdim bilmem ne o kadar çok kafamda kuruyorum ki psikopat gibi
O kadar haklısın ki 😅 sanırım küçük cocuklar bebekleri kiskaniyolar, benim oturduğum apartmanda üst katta 7-8 yaşlarında çocuklar var. Apartmandan inerken şarkı söylüyorlar, benim kapımın önünde anlamsız sinir krizleri geçiriyorlar ciglikli aglamalwr vs 😅 her seferinde bakın benim bebeğim çok küçük, biraz sessiz olursanız o ağlamaz gibi tatlı tatlı konuşuyorum o an dikkat ediyor ertesi gün gene aynı 🤷 küçücük çocuğa sonra sinir oluyorum. Okullar açılsa rahatlasam.

Ben bazen çocuk uyurken nefes alıyor mu diye kontrol ediyorum 😅 bebek kamerasından da görünüyor böyle göbüşü inip kalkiyo oh diyorum. Garip huylar ediniyoruz anne olunca

X