2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Teşekkür ederiz çünkü yatay durmuyor Aslan asla yatmak istemiyor altını şişirmemek lazım battaniye koyma beden rahatlığını etkiliyor doktora danıştım kucakta taşımadan farkı yok biz anakucağıda kullanıyoruz zaten Aslan kendi kendine doğruluyor yatırınca gücü bitince düşüp sinirleniyor

Kız senin doktor baya bilgi veriyor ne güzel bize de anlatsana nelerine bakıyor ne diyor diye bizim muayeneler 10 dk max özel olmasına rağmen
Canım biz girdik mi 20-25 dakikadan önce çıkmıyoruz. Önce varsa soruları alıyor onlara cevap veriyor sonra tek tek gelişimde bu ay neler olacak onları anlatıyor. Tüm bunları konuşurken bize değil sadece bebeğe bakıyor hareketlerini bakışlarını duruşunu boynunu herşeyini takip edip gözlemliyor. Sonra soyup beziyle bırakıyorum bezini kokluyor çişte kötü koku var mı yok mu varsa idrar testine yönlendiriyor. Muayenesini yapıyor sadece boy kilo değil nörolojik muayenesini de yapıyor yürütme oturtma baş tutturma vs. Sonra bebekle konuşuyor tepkilerini gözlemliyor baya muhabbet ediyor. Kızım prematüre olduğu için defalarca nörolojiyi fizik tedaviyi vs sormuştum hiç birine gerek yok dedi şimdiye kadar da ne dediyse çıktı bazen benim çocuğumu bana anlattı bazen olacakları söyledi ne dediyse yaşadım oyüzden çok güveniyorum.
AdChoices
ADVERTISING​

Şimdide mesela el kol emmesinin aslında dişsel değil normal bi gelişim basamağı olduğunu söyledi ben sormadan anlattı hatta. Çocuklarda çeşitli gelişim dönemleri olduğunu yabancılama dönemini kesinlikle yaşaması gerektiğini annelerin bu dönemde çok zorluklar çektiğini sonrasında pediatride yanlış hatırlamıyorsam otistik dönem dedikleri 12 ay itibariyle genelde sonlanan bi gelişimi olduklarını 2 yaş itibariyle şizofreni dönemi dedikleri çocukların kendi kendilerine hayali şeyler oluşturduklarını bu sayede kendi başlarına oyun kurma ve hayal dünyalarını genişlettiklerini 3 yaş itibariyle de ona da bişey demişti hatırlamıyorum babaya düşkünlük babayı taciz (kız çocuğu için) başladığını filan kızımda anlatmıştı mesela. Cinsiyet farklılığını öğreniyorlar ya baba farklı geliyor anneden ve kendinden. İşte bunun gibi pek çok psikolojik durumları da anlatıyor. Her anlattığını bende size anlatırım canım

Canım bende goturdum de doktor yazık sen ıstersen yapayım ama kızın sınırda degıl dedı kuvezde yatıp oksıjen alması 2500 kılonun altı ve 34 haftanın altında doganlar ıcınmıs daha yurt dısında 32 haftadan altıymıs canı bosu bosuna yorar dedı normal muayne ettı

Bir defa hata yapıp 5te uyuduğunda uyanırken tekrar piş pişladim 7de uyandı sonra da zaten gece uykusuna çok zor geçti onu yapmıyorum artık saat 4-5 civarı uyandığı için çok uykusu oluyor artık bir iki saat geçince gözler kızarmış oluyor o yüzden 6-7 civarı tekrar uyuyor sansliysak akşam yemeği zamanına denk geliyor birlikte yiyebiliyoruz kısa bir uyku oluyor o uyku zaten en fazla yarım saattir. Sonrasında uyutmuyorum artık banyo vs derken 9dan sonra odaya geçiş oluyor. Ya ben emiyor nasıl olsa diye meme reddi olarak düşünmemiştim hiç eşim sağımda yatıyor sağ memede hep kafasını kaldırıp kaldırıp ona bakıyordu. Gün içinde de aynı hareketi yapınca babasını arıyor herhalde dedim. Oyuncaklarını falan gözünün önünden çekiyordum emsin diye. Dediğin gibi bir fırt oluyor çekilip yüzüme bakıyor gülüyor etrafı inceliyor. Şimdi de dis kaşıma çikti emiyor emiyor sonra emmeyi bırakıp diş kasıyor geçici bir süreçtir umarım ya uyku düzenini de etkliyor çünkü bu beslenme olayı. Güzel bir düzen kurmuştuk ama 4. Ayda kartlar yeniden dağılacak sanırım

Yani dediğin mantıklı ama yine de kızım konusunda kendimi suçlamadan edemedim ne yalan söyleyim

Ya bizimki de ilk aylar severek yatıyordu bunda. Hatta 3 saat kesintisiz uyduğu günler oluyordu. Şimdi hep tepiniyor binmek istemiyor dikey konumdan korktum ben de oturamiyorlar diye. Orta kademede mi duruyor 3 kademe vardı bizimkinde yatak orta dik şeklinde. Belki dik olursa bizimki de tekrar kullanmaya baslar

Bunda yatıp uyumuyor benim ki asla sadece tuvalet yemek gibi ihtiyaçlarda duruyor bunda dursa kullanırım da bu model biraz duraksız dene istersen sever belki

Yani dediğin mantıklı ama yine de kızım konusunda kendimi suçlamadan edemedim ne yalan söyleyim
Suçlama bence. Biz özel günlerde beraberiz bayram vs. Zor oluyor ben her an bir şey olacak korkusuyla diken üstünde oluyorum. Havuza atlayip sıçrayan sularla ıslandı. Kum oynarken pusetine kum atıldı ve eve geldiğimde yüzünde kum taneleri vardı gözüne kacabilirdi. Uyku vakti sürekli ses yapıldı çizgi film izleyip ama duymuyorum diyerek bangır bangır ses açıldı. O da çocuk sonuçta bişey diyemiyorsun ama kendi kardeşi olsa böyle olmazdı varlığına alışkın oluyor daha bilinçli oluyor

Bence her halükarda kuzenleri de alışıyor bebekte onlara alışıyor ama az görüşünce haliyle durum farklı oluyor. Yinede dediğin gibi evde sürekli olmasıyla aynı şey değil. Ama olsun nekadar çok uyaran okadar iyi

Ya ne güzel işte benim götürdüğüm doktor içime kurt düşürdü. Aslında yaptığı muayeneyi de çok beğenmedim. Bence bir sıkıntı yok.

Oyy süper ya 5000 i hak ediyor yani bizim girmemiz çıkmamız bir oluyor hele de Kütahyadakinde soy tart ölç sepetle Acıbadem’de biraz daha fazla kalıyoruz ama yine bu kadar bilgi yok

Evet evet her gün en azından 2-3 güne bir görüşmek gerek bir kaç haftada bir olunca biraz zor oluyor süreçler

Kızlar biz 5400 olmuşuz sonunda 800 gr almış bu ay ilk kez bu kadar alıyor sizin en az gramınız benim en çok gramım boyu da 62 cm olmuş. 5 li kiloları gördüm çok şükür yarabbi kafası arkaya doğru sivrelmiş sırt üstü yatır hep dedi hemşire öyle de hiç sevmiyor ya bakalım nasıl olacak. Rota aşısını kusmadı şükür biraz akıttı ağzından ama gittiği yetermiş. Bi de ilk bezini eldivenle değiştir bir yere değmesin dedi ay bunu unutmam inşallah

Aay maşallah minnosunaaa boyuna da güzel gitmiş annesi manuel olan anakucagina yatınca düz yatıyor bizimki sağa sola dönmüyor normal yatağında dönüyor sağa sola. Sende varsa manuel olanı bir dene istersen. Ben doğru anlamisim demek ki eşim asi yerine değmesin diye öyle dedi demişti. Ben de ilk kakasinda rota virüsü olacak diye öyle dedi diye düşündüm demek ki benim düşündüğüm gibiymis

Ay evet heralde canlı aşı diye öyle dedi gerildim şimdi inşallah bulaştırmam bir yerlere manuel ana kucağımız yok..el ele’de duruyor onda dik duruyor aslında yana dönmüyor ama onda uyumuyor gün içinde uyanıkken mutfakta işim varken koyuyorum. Şimdi uyumuştu yatağa yatırdım yanlarına yastık koydum kafasını döndüremeyince sinirlendi uyandı

Annem bana 47484847 tane kaşıyıcı almıştır ama ben illa elimle kaşımak istiyorumdur
Her geçen gün parmak sayısı artıyor 4 parmağa geçti bugün de
Yaa maşallahh ben de elini emsin diye elini veriyorum yok illa kolunu emiyor çocuk bir de zorlanıyor ağzını katamıyor kolunu yandan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…