2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ben instagramda götürüyorum prematüre bebeklere yapılıyor diye düşünüyordum. Biraz zor geçiyor sanırım inşallah kolay olur sizin için
Tesekkurler Evet 32 hafta öncesi dogan bebeklere yapılıyor. Biz 36+6 da iri bebek olarak dogdu, iri olarak devam ediyor. Randevu aldım ama göz muayenesi olarak randevu verdi hastane, doktor gerekli görürse rob öyle yapılır dedi ayın 16 sına randevumuz

Hayırlı haberler inşallah

Kızlar doktordan çıktık moralim bozuldu ya. Emzirdikten sonra mama ver dedi kilosu az dedi. 6.400 kilosu. 24 Nisan doğumlu . Gece uyandır emzir 3 saatte bir dedi
Şu an kaç kilo olduğundan ziyade kaç kilo aldığı önemli canım benimki günde 20-25 gr alıyor bi de çok kusuyor diye biz reflü maması kullanıyoruz bir aydır falan. Günde 30-40 gr alınca ideal oluyo ortalama, 20 gr alt sınır oluyo

Evet canım biliyorumda benim ikinci her ay 1.5 1 devam etti baya bi tombişti bogum bogumdu her yeri buda öyle olsun istiyorum galiba ama bu çok kusuyor
Her bebek bir olmuyor canım napalım sağlıklı olsun da, ben de oğlumun kilosuna baktım 1200 , 1, 1 almış ilk 3 ay maşallah, 3. ayda 6.5 kiloymuş idealmiş, tabi cinsiyet farkı da etkiliyor. Kızım gram gram alıyor
Sen mamaya devam ediyor musun sadece emiyor mu? Mamayı azaltınca da belki kilo alımı yavaşlamıştır mama daha çok kilo yapıyor ya

golden-snitch senin önerdiğin diş kaşıyıcıdan aldım çok tatlı hem de hediye yollamışlar ama benim bebek daha kendisi tutamıyor elinde ne zaman geliyo o güncelleme

Eklentiler

• IMG_1107.jpeg
    98,8 KB · Görüntüleme: 38
golden-snitch senin önerdiğin diş kaşıyıcıdan aldım çok tatlı hem de hediye yollamışlar ama benim bebek daha kendisi tutamıyor elinde ne zaman geliyo o güncelleme
Canım bizimki yeni yeni tutuyor daha her zaman da tutmuyor ben elimle tutturuyorum o ağzına götürüp emiyor gibi yapıyor elini bırakıyor bir kaç gün önce odadan iki dk ayrıldım geldiğimde kendi almış götürmüş ağzına biraz keyfine göre yapıyor bizim beyefendi

Kızlar bebişim şu ara iştahsız gibi geliyor bana dün saat başı uyandikca emdi. Akşam da banyodan önce emzirdim. Genelde tek meme gidiyoruz ama bir memeyi tamamen bosalttigimdan beri iki meme veriyorum azalınca sinir oluyor tazyikli gelmiyor diye,diğer memeye geçiyorum. Dün de banyo öncesi emzirdim nasıl olsa banyodan sonra emecek yine dedim(hep öyle yapıyor) bir de uyku öncesi emzirme merasimimiz uzun sürüyor tamamen ikisini de bitiriyor gibi oluyor gece uzun uyuyor öyle olunca. Dün banyodan sonra çok huzursuzdu, asla emmek istemedi. Neyse dedim en azından banyo öncesi biraz emdi acıkınca gece erken uyanır. Gece de erken uyandı. Normalde her uyanisinda emziririm bugün 2 uyanista bir emzirdim. En son 4 buçukta emdi 6 buçukta uyku öncesi emzireyim dedim kiyameti koparttı sonra da uyudu. Kiloyu da yavaş almaya başladı neden böyle olmuş olabilir diş kaşıntısı huzursuzluk yapmış olabilir mi

Kilosu 3 aylık bebeğe göre iyi değil mi canım? Doğum kilosundan ötürü mü öyle dedi acaba?
Bilmiyorum niye öyle dedi seninki kaç kilo bizimkiler hemen hemen aynı gibiydi
aaaaa kaşıyıcı zamanları geldi mi golden-snitch
reflü maması hangisi canım benim ki de inanılmaz kusuyor ya hayret ediyorum
Diş kasınması başladı mı sende . Eğer başladıysa o huzursuz ediyordur
ben de oyun halısına koydum bir ayrıldım yanından geldiğimde baktım yukardaki oyuncağa dokunuyor nasıl mutlu oldum sanki Einstein atom parçalıyor

Kaç kilo doğdu
3.800
Mesela benimki hastane çıkış kilosu 3050 bugün 6100 geldi P Pembepilates nin bebegi kilolu dogmuştu galiba
evet şu an 6400 dedi kilo alımı azmış
Neden bende bugün yaptırdım olur dedi benimkinin doldurmasına 2 gün var ama bence önemli degil 2 gün hem 14 haftayı doldurmuyormu nasıl 15 hafta
24 Nisan bizimki 15 haftayı doldurduk biz
Dogum kilosu kaç canım az mı almış
3800 doğduk canım

Bizimkinde de emzirmede sıkıntı var bir kaç gündür normalde her teklif ettiğimde emer saat başı şimdi ağzında oynuyor çekiyor ya atak ya diş herhalde

Benimki öglen uykusuna yatınca genelde 3 4 saat yatıyor canım o arada emmiyor mamada yemiyor gece de mesela 6 saat yatıyor belki acıkıyordur ondan olabilir yoksa yine uyanıkken aynı veriyorum mama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…