2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
golden-snitch golden-snitch melegim can melegim can ayse vera ayse vera kızlar ebe bana aşı takvimini açtı dedi ki ben menenjiti 3.ay onermem 7.ay öneriyorum dedi. Baktığında cocuk 2.ay karma açısından çıkmış oluyor ağır asilardan dedi 3.ay rotada biraz menenjitle ikisi ağır gelir 4.ay yine karma var dedi vücudu dinlensin dedi eğer yaptirirsan çocuğun daha kolay hasta olur bu dönemde dedi istersen vücudu bi toparlasin 7.ayda yapalım ama tercih yinede senin dedi.. şimdi zaten amaç aşıda vucuda virüs veriliyor bağışıklık sistemi savaşıyor bunlarla bana aşırı mantıklı geldi ben o yüzden sadece rota yaptırdım. 7.ayda da menenjit yaptircam 9.aya kadarda aşı yokmuş zaten..
Rotada 1740 tl verdim bugün
Bizde çocuk doktoru ile görüştük bize 1 yaşında menenjit aşısını önerdi,biz de 1 yaşında yaptıracaz aşıyı,şimdi hem çok küçükler hemde üst üste canlı aşılar yapılıyor...

Kızlar bugün göz muayenesine götürdüm oğlumu. Rob muayenesi önerdi. Özel göz hastanelerinde yapılmıyor. Şehir hastanesine randevu aldi. Ama canı çok yanar mı ya da gerekli mi? Yaptıran var mi bu mayeneyi?

Kızlar doktordan çıktık moralim bozuldu ya. Emzirdikten sonra mama ver dedi kilosu az dedi. 6.400 kilosu. 24 Nisan doğumlu . Gece uyandır emzir 3 saatte bir dedi :KK43:

Kızlar bugün göz muayenesine götürdüm oğlumu. Rob muayenesi önerdi. Özel göz hastanelerinde yapılmıyor. Şehir hastanesine randevu aldi. Ama canı çok yanar mı ya da gerekli mi? Yaptıran var mi bu mayeneyi?
Rob muayenesini erken doğan bebeklere yapıyorlar,sizin bebek erken mi doğdu..biz normal Yenidoğan göz muayenesi ne götürdüğümuzde kilosu düşük doğduğu için göz doktoru ısrarla Rob önerdiler mi diye sordu ,ama onermedikleri için yaptirmadik..

Kızlar doktordan çıktık moralim bozuldu ya. Emzirdikten sonra mama ver dedi kilosu az dedi. 6.400 kilosu. 24 Nisan doğumlu . Gece uyandır emzir 3 saatte bir dedi :KK43:
Kilosu hiç az değil aslında ,doktorlar birbirinden farklı düşünüyor gerçekten,bizimkinin kilosu düşük ama ısrarla aylık kilo alımı 800 Gr ve üzeri ise mama verme yeterli diyor bizim doktor...istersen başka doktorlara da danış...

Ben instagramda götürüyorum prematüre bebeklere yapılıyor diye düşünüyordum. Biraz zor geçiyor sanırım inşallah kolay olur sizin için 🙏

Rob muayenesini erken doğan bebeklere yapıyorlar,sizin bebek erken mi doğdu..biz normal Yenidoğan göz muayenesi ne götürdüğümuzde kilosu düşük doğduğu için göz doktoru ısrarla Rob önerdiler mi diye sordu ,ama onermedikleri için yaptirmadik..
36+6 da iri bebek olarak dogdu oğlum. 2 gun küvezde kaldi. 3 aylık göz muayenesinde odaklanma süresi az olduğu için Rob muayenesi önerdi. Ama muayene sırasında çok huzursuzluk oğlum bence muayeneyi iyi yapamadi. Bize de dogum sonrasi taburculukta Rob filan önerilmedi.
Canı yansın hiç istemiyorum. Kk da arattım öyle çok ağlamış ki bebekler Rob muayenesinde kasik fıtığı olmuşlar.😔

X