2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Siz 4.ayın içindesiniz artık 4.ay atağı başlamış olabilir mi ? Çok zor geçiyormuş süresi de çok uzunmuş iştahsızlık meme reddi uyku gerilemesi ne ararsan varmış

Aptamil AR kullanıyoruz canım günde iki kez veriyorum onu kusmuyor baya koyu kıvamlı bi mama. Ama beni emince hala kusuyor 3. ayda geçer diyordum geçmedi
Benimki öglen uykusuna yatınca genelde 3 4 saat yatıyor canım o arada emmiyor mamada yemiyor gece de mesela 6 saat yatıyor belki acıkıyordur ondan olabilir yoksa yine uyanıkken aynı veriyorum mama
Oy maşallah kız nazar değmesin benimki saat başı emiyor da n’oluyo boşver uyku da büyütür bebekleri

4. ayda böyle oluyor sanırım mart ve Nisan annelerinde okumuştum

3 aylık kontrolde 6.5 kilyodu gayet iyi gelişimi dedi canım
Evet çok fazla kaşınıyor dişi önce tek parmakti şimdi 2-3 parmakla kasıyor
Hahaha ay her hareketleri heyecan yaptırıyor

Bizimkinde de emzirmede sıkıntı var bir kaç gündür normalde her teklif ettiğimde emer saat başı şimdi ağzında oynuyor çekiyor ya atak ya diş herhalde
Evet evet bir emiyor bir etrafa bakıyor doğru dürüst içmiyor sütü bogumlari da kayboluyor gibi geldi ins boyuna gitmiştir bu ara neden böyle anlamadım

Siz 4.ayın içindesiniz artık 4.ay atağı başlamış olabilir mi ? Çok zor geçiyormuş süresi de çok uzunmuş iştahsızlık meme reddi uyku gerilemesi ne ararsan varmış
Oof şimdiden başlıyor o zaman ya daha az emiyor gibi geliyor. Dün resmen sadece emzik istedi uyumadan önce memede ağladı kendini geri attı. Normalde gece uykusundan önce ikisini de emiyordu

Kızlar ateş ölçer ne kullanıyorsunuz, şöyle iyi bişey alayım diyorum.
Öneriniz var mı

Kızlar merhaba uzun bir aradan sonra tekrar bir girip bakayım dedim biraz moralim bozuk. Belki hatırlamazsınız benim bebiş ameliyat olmuştu yoğun bakımda falan kalmıştı. Yeni yeni toparladı mamayı bırakmaya çalışıyorum ama mümkün değil gibi çok üzülüyorum sürekli emzirmeye çalışıyorum ama bir süre sonra beni tekmeliyor ağlamaya başlıyor memede öyle olunca bırakıp biraz oyalıyorum sonra tekrar veriyorum gün içerisinde bu şekilde oyalanıyoruz ama çok yoruluyorum ve pek uyumuyor gündüz. Gecede mama içmeden asla uyumuyor nasıl bırakacağım bilmiyorum gözleri kıpkırmızı oluyor ama uyumuyor mama içtiği an uyuyor. Gündüzde mama verdiğimde uyuyor vermeyince uyumuyor çocuğu aç mı bırakıyorum diye vicdan yapıyorum. Bu şekildede mamayı asla bırakamayacağız diye düşünüyorum. Ay deli çıkacağım galiba sonunda

Kızlar ben bugün bebeğime menenjit ve rota yaptircam da dikkat etmem gereken bir şey var mı?? gulumsebebek golden-snitch @melegim can
Canım geç dönebildim ben ateş yaptı mı? Bizde Salı günü olduk bexsero. Ağrı yaptı huysuzlandı az biraz. Calpol verdim ağrıyı kesti ateş yapmadı şükür. Kızımda yapmıştı ama.
Bize menenjit söylenmedi hiç paralı bi aşımı
ben 2600 e yaptırdım. Ama eczaneden almadım doktorda kontrolde yaptırdım
Canım menenjit çok tehlikeli bir hastalık, aşı ile bir kaç gün ateslenecek ama onu korkunç bir hastalıktan koruyacak böyle düşün. Menenjit kalıcı hasarlar bırakıyor yakalanınca.
Benim ananem menenjitliydi ailede var yani korkuyorum o yüzden hiç ihmal etmem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…