2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Sünnet yaptıran anneler
Benim bebişim 2-3 günde bir kaka yapmaya başladı. Yaptı mı da maşallah p*pisine kadar yapıyor. Sunnet sonrası böyle bir şey başınıza geldi mi? Şimdi bile mikrop kapacak oradan diye korkuyorum. Bir de sünnet olunca nasıl temizlicem 🥺
Evet canım şu zamanlar oluyor ıslak mendilin ucunu sivri yapıp siliyorum ya da eşim evdeyse ki genellikle evden çalışıyor yııkıyoruz hemen alt kısmını

Zeytinyağını sürüp 10-15 dk bekliyorum ben canım yumusuyor sonra tarakla tariyorum aynı yöne tarama hep eğer kabul bagladiysa tarafa takılan kısımdan taramaya çalış ki kabuk kalksın. Bir de çok hassaslar arka arkaya taramamaya çalış bir anda bakıyorsun kızarmış kanıyor :KK43:
Yok canım daha kabuk baglamadı oluşma aşamasında sanki

Selamlar. Uzun zamandır takip yapamıyorum aşırı yoğun bir haldeyim.
Size soru sormaya geldim bebeğim sadece anne sütü alıyor kakasını uzun zaman yapmadı 4 gün kadar fitille uyardık yeşil ve mukusluydu gene aynı durumda olunca dün tahlil
Verdik fitille uyarıp Gaita tahlilinde amipli dizanteri denen bişey çıktı. Doktor antibiyotik hazdı ancak araştırdığımda anne sütü alan bebeklerde kesinlikle olmaz deniyor işte süt alerjisi
Vs olan bebeklerde bu tarz karışıklık olabilir deniyor.
Doktor ilacı yazdı ancak probiyotik kullanıp başka bir lab tekrsr test vermeyi öneriyor.
Ateş yok keyfi iyi ama işte salgın da var deniliyor banyo suyundan bile kapabilir olduğunu düşünüyorum ne yapacağımı bilemedim önerisi olan başından geçen var mı ?
Canım bızımkının 6 gün yapmadığı oluyor uzun süre yapmayınca yeşile dönük oluyor normal olan o mukusta canım süt alerjisi mevzusu varda bence laktoz butun cocuklarda onu yapıyor o vıruste ne vırusuymus

Çok sağoll 💕 bir de bunu alıp deneyeyim alırsa gerçi çocuk uyudu şimdi emzik verme perilerim kaçtı😂
ayakta hafif hafif salliyorum ben, emzige uyumaya yakin agzina dayayarak alisti😁 normal zamanda midesi bulaniyo gibi tiksinme hareketi yapiyodu, uyuma donemleri agzina inatla koyduk annemle o atsa da, sonra cak cak tuttu, hala da normal zamanda almiyor ama uykuya dalmasini cok kolaylastiriyo

Normal kaka düzeni değişmesi de telaşkandırdı kabız diye düşündük doktor 10 gün normal dedi bu sefer yeşil ve mukus olunca sıkıntı ettik aslında sorunu da yok çocuğun ama çok insanla haşır neşir oldu bu amip denilen süt alerjisi ile karışıyo da olabilirmiş antibiyotik başladı doktor ama önerim probiyotik ve yeniden başka merkezde tahlil edi kafamız karıştı
Canım benim doktor probiyotik direkt önermişti ama benimkinin başta mukuslu diye baktım çocuk ilacı sevmedi kestim.. antibiyotikten önce keşke bi probiyotik verseymis çok antibiyotige alışması iyi bir şey değil ilerisi için.. Bana doktor şey dedi süt alerjisi olabilir dedi ama cocukta döküntü vs yok açıkçası ben peynir vs yiyiyorum çünkü ebe şey dedi her mukuslu kaka süt alerjisi demek değildir dedi sen emziriyorsun güzel beslenmen lazım dedi ebe benim kafadan konuştu onu dinliyorum gün içinde bizimkinin kakasi yeşil sarı vs oluyo suan

Canım bızımkının 6 gün yapmadığı oluyor uzun süre yapmayınca yeşile dönük oluyor normal olan o mukusta canım süt alerjisi mevzusu varda bence laktoz butun cocuklarda onu yapıyor o vıruste ne vırusuymus
Sana katılıyorum süt alerjisi olsa birde kilo vs alamazmis dokuntusu falan olur

Yok başlamadım bize birşeyler dokundu yakın zamanda onu bulmaya çalışıyorum şuan. Am doktorum önce fırınlanmış olarak açmayı önerdi. Mesela 1 yumurta koyduğum kek yapıp 3 gün 1er dilim yiyebilirsin yada 1 çay bardağı sütle kek yapıp deneyebilirsin
Hangisini açmak istiyorsan
Benim bugün son gün rota için. Dün doktora gittim oda bilmiyor ki alerji doktoru da yok doğru düzgün burada.internetten okuduğum kadarıyla kendi kendime birseyler yapmaya çalışıyorum.

Kızlar dün adet oldum demiştim ya ama adet değil böyle kahverengi lekelenme gibi geliyor iki gündür normal adet kıvamına gelmedi kırmızı değil yani miktar olarak da çok çok az cesursavasci cesursavasci senin de mi öyleydi? Ve diğer adet olan kızlar? @ozgeeeee1 @sulti tutti genc-anne genc-anne @melegim can
Canım bende temmuzun ilk haftası oldum ikinciye daha olmadım ama bende de leke gibi oldu. Ve sadece bir gün çok az bi kanama oldu o da öyle normal regl kanaması gibi kırmızı kırmızıı değildi. Sadece 1 gün oldu. Öncesinde ve sonrasında biraz lohusalık lekesi gibi oldu o kadar. Kahverengi leke bence kurumuş eski kanamadan kalma. kırmızı kan gelebilirde gelmeyebilirde . Zamanla rayına oturacak bence

Benim bugün son gün rota için. Dün doktora gittim oda bilmiyor ki alerji doktoru da yok doğru düzgün burada.internetten okuduğum kadarıyla kendi kendime birseyler yapmaya çalışıyorum.
Benim arkadaşımın da bebişinde çoklu besin alerjisi var o yaptırdı sorun olmadi ama bilmiyorum tabi her çocuk özelinde değerlendirmeli

Önce zeytinyağı kullanıp tariyorum yine. Zeytinyaği besler diye bişey okumuştum ama zeytinyagiyla taramadan tek başına o şampuan var olanı yok etmedi ne yazık ki :KK43:
Videolarda izledim bende herkes aynı şeyi söylüyor.hindistan cevizi yağıda iyi geliyormuş ama bizimki alerjik olduğu için onu denemeyeceğim😔

Oyalansa ben de vermek istemiyordum ama em fazla 5 dakika çıngırak vs hiçbir şeyle oyalanmıyor şöyle yarım saat bir oyuncakla oyalansa yarım saat başka ama yok
Haklısın canım biz ilk zamanlar öyleydi bende vericektim. Suan devam etse huyu bende verirdim emzik kurtarıcı cok

Canım benim doktor probiyotik direkt önermişti ama benimkinin başta mukuslu diye baktım çocuk ilacı sevmedi kestim.. antibiyotikten önce keşke bi probiyotik verseymis çok antibiyotige alışması iyi bir şey değil ilerisi için.. Bana doktor şey dedi süt alerjisi olabilir dedi ama cocukta döküntü vs yok açıkçası ben peynir vs yiyiyorum çünkü ebe şey dedi her mukuslu kaka süt alerjisi demek değildir dedi sen emziriyorsun güzel beslenmen lazım dedi ebe benim kafadan konuştu onu dinliyorum gün içinde bizimkinin kakasi yeşil sarı vs oluyo suan
ya nette de o süt alerjısı yüzünden amiple karıştığı oluyormuş. Süt emen çocukta dıger bulgular yoksa amip olamaz diyorlar bi yandan da.

Çok geçmiş olsun inşallah yaaa çok üzüldüm, musluk suyundan mı acaba😳
Amip başka nasıl olurmuş ki😞
Çiğ et felan diyor. Musluk suyu ile anca emzik felan verirken oldu desem onda bile sürekli kaynamış su kullanıyorduk. Ya zaten yanılma payı yüksek deniyor anne sütü aldığı için sadece. Süt ürünlerine olan intölerans ile amip karışabiliyormjş. 2 sefer antibiyotik verdim ama probiyotik kullanacağım ilaç kullanmak istemiyorum ya çocuğun ishali yok ateş yok huzursuz etmeye gerek yok yani. Bırakacağım ilacı

Canım o zamanlarda oluyor bıze gaz dediler ama değil algıları acılıyor bı bakmıssın kı goruyor senı tanıyor guluyor bır gun de oldu benım dediğim birde oyun halısı edının hayat kurtarıyor
Aynen beni tanıyor ne dersem gülüyor diğerlerine karşı öyle değil ben yüzüne baksam bile gülüyor oyun halımız var da evde kaldı memleketteyiz şimdi su matı felan aldım ama fayda etmiyor bir türlü çıngırak vs sürekli ağlıyor

Canım bunların hepsını yasadım hergun hungur hungur ağladım o ağladı ben agladım bı sabah kalktık ki hepsi geçmiş şimdi ağlamıyor mu dersen ağlıyor şuan meme reddi ve uykuya direnme ile basım dertte ama o gunlere kıyasla bu gunler iyi en azından gülüyor sese goruntuye oyuna tepki veriyor sakınlestırmek daha kolay
Ya ben de geçer diye düşünüyorum biraz daha oyundan anlasa şuan pek anlamıyor seninki de mi her gün böyleydi kaçıncı gün geçti sonra diyorum acaba sürekli böyle olur huy edinir mi bu ağlamayı ağlıyor hemen alıyorum felan bu kez hep mi ağlar diye düşünüyorum annemler de diyor 1- 1.5 yaşına kadar en az biraz akıllanana kadar böyle gider emzik ver diyip duruyor ben verdim kimsenin dişi damağı bozulmadı diyor 😃 ben de kararsız kalıyorum öyle oldukça yemek hazırlamak felan yok zaten hazır önüme konan yemeği bile yemek zor oluyor bazen

X