2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Aslında 6 aydan sonra da oturmuyor yani şöyle 6 aydan sonra öncekine göre daha uzun süre gidiyor oluşturduğun düzen. 1 yaş civarı bi güncelleme geliyor sonra 18-20 ayda bi güncelleme daha derken esas ozaman oturuyor. Tamamen çocuğun talebi doğrultusunda değişiyor günde 3 uyku yapıyorsa 2 ye düşüyor 2 yapıyorsa tek uykuya dönüyor çünkü gece uykusuna geçiş saatleri şaşıyor çok geç yatıyor e büyüme hormonu asıl gece uykusunda ve kısmen açken daha iyi salgılanıyor.
Benim şimdiden düzen oluşturma sebebim sonraki aylarda aradan bi uyku çekip aynı rutine devam etmek daha kolay olur diye birde aslında uyanması gereken saatte uyanmadıysa müdehale edip uyandırma sebebim sonraki saatlerde kızımın rutinininde sarkacak olması. Ama dediğin gibi gece uykusuna müdahale etmiyorum kesinlikle uyandırmıyorum o uyanıp acıkmadığı sürece rüya beslenmesi yapmıyorum ki gaz ve fazla tokluk rahatsız edip uyandırmasın ve büyüme hormonu işini iyi yapabilsin.
Benim derdim bu çocuk bu düzene nekadar sürede alışır. Dışarı çıkmaya korkuyorum

Ay ever granül çok güzel temizliyor sıvı deterjanda aynı etki yokmu ozaman çıkmayan lekelileri ya önce leke çıkarıcıya bascam yada granülde çift durulama yapcam. Normal deterjana göre daha çok köpürüyor zaten makinada oda sanırım sabun artığı bırakıyor. Bide sen diyince demin baktım göğüs kısmı kuru görünüyor acaba nemlendirici yetersiz mi geliyor sebamed kullanıyorum elimde mustela da var bi onu deneyeyim. Bide doktor dermovate krem önermiş ama Buda baktım kortizonlu. Sanırım uzun ömürlü kullanılmıyor o sebeple geçmezse Salı getirin dedi yani 3 gün filan kullancam

Benimkide sabah uyurken aldım az uyanmak üzereydi 5 dk felan emdi güzel sonra dedim bu aç mama verdim. Az önce çığlık kıyamet asla almak istemedi ben yine yenildim mama verdim

Canım coook haklısın bende cabalıyordum bayadır gunduz uykusunu duzene sokmak ıcın ama olmuyor kızım herseste gozunu acıyor 3 gun dıyorlar bu alıstırma mevzusuna doğru mu acaba

Canım yazdığım krem yüz kremı ama bunu dene bana doktor onermıstı bı arastır istersen çok memnunum kendım de kullanıyorum.Aynen bende cıkmayan lekeler olunca tekrar yıkama yaptırıyorum gecıyor o zaman

Canım coook haklısın bende cabalıyordum bayadır gunduz uykusunu duzene sokmak ıcın ama olmuyor kızım herseste gozunu acıyor 3 gun dıyorlar bu alıstırma mevzusuna doğru mu acaba
İnşallah üç gündür öyleyse 1 haftadır uğraşıyorum ben alışmıştır dicem de mesela 11:30 da uyanması gerekiyor ki 12:30 da ikisi bir uyusun. Çünkü kızım en ufak sese uyanıyor oğlum ağlayınca oda uyanıyor geri uyumuyor 1bucuk 2 saat uyumalı ki enerjisini toplasın eziyetli olmasın. Bugün uyanmadı 11:30 da ben uyandırdım. Uykuda nasıl gözünden akıyor biraz oynattım uğraştım 12:10 da geri uyudu. Gene bi şaşacaktı sanırım ama bilemedim.
Tv filan aç ses olsun ona alışsın yoksa çok zor oluyor. Tv veya dışarı uğultusu rutin geliyor ani çok yüksek ses olmadığı sürece uykuya devam eder en azından

cesursavasci ama canım bunu 1 hafta uyusada uyumasada deneyeceksin sonra oturuyor yerine o uyanmalarında bıde besleme tekrar uyutmaya calış bakalım ne dıyecek
Ben doğduğu günden beri bilmeyerek kendim de dahil akşam 9da uyuyordum. Sonra bu alışkanlık oldu bizde akşam 9 oldu mu bizimki uyumak istiyo dün misafirlikteydik çocuk huysuzlasti uyumak istiyor saat 9 oldu ama sesten falan uyuyamadi her neyse hani o alışkanlığı edinmiş bizdeki tek sıkıntı 9da emip uyudu ya 10da bi kalkıyor 11de kalkıyor sonra 1de kalkıyor 3te kalkıyor 4te kalkıyor böyle düzensiz devam ediyo ve hiçbirinde konuşmuyorum emzirip gazını alıp yatağına koyuyorum direkt uyuyo ama bu sefer tüm işlemleri yaparken ben uykumdan oluyorum söyle bi 4 5 saat uyusa sıkıntımız olmayacak.. işte sütüm de yetiyor kilo aliyo çişini kakasını yapıyor ama neden bu kadar sık anlam veremiyorum inan

Bi araştırayım canım ss alcam şimdi. Kızımın hep aynı bölge de kuruluğu var. En azından oraya sürsem iyi olur

Benim bebeği 2 kilo doğduğu için biran önce büyüsün ve kilo alsın diye hala geceleri 3 saatte bir uyandırmaya devam ediyorum,2.ayimizi doldurduk 3900 olmuş yani tahmini ayda 1 kilo almış,sadece anne sütü veriyorum,doktor yeterli olduğunu söylüyor kilosunun ama ben daha çok kilo alsın istiyorum,bazen mama vermek geliyor içimden ama emmeyi bırakır diye vermiyorum..şimdi senin yazdıklarını okuyunca acaba gece kaldirmasam mi diye düşündüm...

Benim bebeği 2 kilo doğduğu için biran önce büyüsün ve kilo alsın diye hala geceleri 3 saatte bir uyandırmaya devam ediyorum,2.ayimizi doldurduk 3900 olmuş yani tahmini ayda 1 kilo almış,sadece anne sütü veriyorum,doktor yeterli olduğunu söylüyor kilosunun ama ben daha çok kilo alsın istiyorum,bazen mama vermek geliyor içimden ama emmeyi bırakır diye vermiyorum..şimdi senin yazdıklarını okuyunca acaba gece kaldirmasam mi diye düşündüm...

Aay konusunca haber verir misin yakın zamanda mi gideceksin

Gece kaldırma canım 5 saate bir mi 6 saate bir mi 2.ayda beslense yeter.. Ne kadar şanslısın ki uyuyor bebegin bizimki beni mahvediyor sık emmek istiyo

9 da cok ıyı canım aslında bı uyuma rutini varmış neden emmek istediğini anlamadım kılo alışıda ıyı büyük ihtimalle duygusal beslenme dedikleri şey bu

Gece kaldırma canım 5 saate bir mi 6 saate bir mi 2.ayda beslense yeter.. Ne kadar şanslısın ki uyuyor bebegin bizimki beni mahvediyor sık emmek istiyo
Evet o açıdan öyle ama kilosu beni üzüyor,daha yeni doğmuş bir bebek kilosundayiz maleseff...

9 da cok ıyı canım aslında bı uyuma rutini varmış neden emmek istediğini anlamadım kılo alışıda ıyı büyük ihtimalle duygusal beslenme dedikleri şey bu
Bende o kısmı anlamıyorum bir çözsem çok rahat edicem.. ama işte bizim alışkanlık doğduğu zamandan beri istemeden yaptığım bir şey hep saat 9a denk geldi şimdi de 9 oldu mu uyumak istiyo ışık açık olsa bile saat 9 olduğunu anlıyor ben birde ortamı loş yapıyordum neyse şaşırıyorum çok akıllılar maşallah ya

Evet o açıdan öyle ama kilosu beni üzüyor,daha yeni doğmuş bir bebek kilosundayiz maleseff...
Gece uykusunu tam alsın gün içinde beslenme sıklığını arttır ama geceyi elleme orda salgılanan hormonlar var belkide kilo almasında faydası olur ellemezsen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…