2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kizlar benim bebis dun aksamdan beri hafif atesli 37.3 ile 37.9 arasi gidip geliyor.baska bir belirti de yok.akinti yok hapsirik yok..acaba diyorum diş falan mi oda ates yaparmis ya..huzursuz degil.gulup oynuyor ama bilemedim.carpol verdim.bugun dusmezse doktora goturcem ya😔
Canım huzursuz değilse calpol vermeseydin keşke hemen. Bağışıklık sistemleri savaşmayı öğreniyor. İlaçla bunu engelliyoruz

2 senedir kızıma her banyodan sonra nemlendirici losyonunu sürerim aynı sistem ikinci çocuktada devam 🤭 gece uykusuna geçmede sıkıntı yok gece uyanmalarında sıkıntım var 🤦🏻‍♀️
Ay valla bu bebeklere akıl sır ermiyor bir gün çok iyi uyuyor benimki bir gün saç baş yoldurur resmen 😅 siz tecrübeliymissiniz ama daha bilindik geçiyordur süreç sizin için. Benim ilk cocugum o yüzden her şeyi deneyip duruyorum 😅

Yok ben değildim ben de tatilden döndükten 3 gün sonra öğrenmiştim ama tatilde olmamıştır heralde o kadar çabuk çıkmaz😂 yine de evde kimse yoktu😂
Ya birisi vardı evine misafir geldiği için yumurtlama günü kacacakti sanki ama o şekilde hamile kalmıştı 😂

iki haftadir bizim bebekte şeytan durtmesi gibi saniyelik titreme oluyordu, brrr yapip irkiliyodu. arastirinca erkek bebeklerde cis yaparken olabilecegini gordum,az once yine oldu hemen bezine baktim, isiyordu gercekten😁 aklinizda olsun
Tam tuvalet iletişimi yapılabilecek bebek 🧿
Ay valla bu bebeklere akıl sır ermiyor bir gün çok iyi uyuyor benimki bir gün saç baş yoldurur resmen 😅 siz tecrübeliymissiniz ama daha bilindik geçiyordur süreç sizin için. Benim ilk cocugum o yüzden her şeyi deneyip duruyorum 😅
Kız bilindik geçse ne bu sefer iki bebeyle bocalıyosun aman nerden tutsan elinde kalıyor insanın 🤣 tek iyi yanı bazı bilgilerin hala taze olması 😂

Kizlar benim bebis dun aksamdan beri hafif atesli 37.3 ile 37.9 arasi gidip geliyor.baska bir belirti de yok.akinti yok hapsirik yok..acaba diyorum diş falan mi oda ates yaparmis ya..huzursuz degil.gulup oynuyor ama bilemedim.carpol verdim.bugun dusmezse doktora goturcem ya😔
İdrar yolu enfeksiyonu olabilir mi canım kız bebeklerde sık oluyormuş ateşi geçmezse tahlil yaptırırsın

Biz 39 günlükken oldu aynı. Ateş en fazla 38 gördü. 37.3 ve üzeri gitti geldi bütün gece. Bide burun tıkanıklığı vardı başka huysuzluk huzursuzluk hiç bişey yoktu. Doktora yazdım hemen gelin dedi. Doktor covid den şüphelenmiş gene yayılmaya başladı dedi ama bizimki üst solunum yolu enfeksiyonu çıktı. İki gün iğne yaptı düzeldi. Bugünde takip et eğer devam ederse yarın bi doktora yaz. Allah korusun öyle bi durum varsa ilerlemesin

Yaa öyle mi görmedim 😂 eşim de gidelim şehir hastanesine yyaav modunda da kızlar devlette sıkıntı yaşamış ben cildiririm o yüzden özelde istiyorum 😅
Bizim bi arkadaş çocuğunu kepez devlette yaptırmış memnunmus🤣 şehir hastanesinde 2 tane çocuk cerrahi var birini ben gördüm hatta randevu aldım sünneti de konuscam kadını görsen böyle harbiden cerrah eli maşalı duruyo🤣🤣

Ya kızlar benim başım kızımın göğüs kaşıntısıyla belada 🤦🏻‍♀️ ilk olduğunda doktor tenine değen zıbınları da içten ütüle dedi öyle devam ettim taşınırken bi kaç kez öyle ütülemedim sonuç yine aynı iki göğüsünün ortası kaşınıyor sürekli. Onu da geçirdik geçen dedim artık büyüdü şunları içten ütülemeyim. İki gündür yine kaşınıyor. Doktoruna resim attım alerjik dermatit demiş bi krem önermiş geçmezse Salı çarşamba getirin demiş. Ben hala granül sabun kullanıyorum çamaşırlarını yıkamak için. Onda da sabun kalıntısı olabileceği yazıyordu biyerde. Benim bu deterjanı değiştirmem gerekiyor ama ne kullancam ben? Hem oğluma hem kızıma aynı deterjanı kullanıyorum yine ikisine de aynı şeyi kullanabileceğim marka öneriniz varmı? Sıvı deterjana mı geçmek lazım 🤦🏻‍♀️
Canım sıvenonun detrrjanı var sıvı ben memnunum gramul kadar etkılı olmasada fena değil yuzde yuz doğal bende kızın gibi alerjiğim çok kötü bi durum kuruluktan değil demi eminsin ben coğu zaman kuruluktan da kaşınırım kızımında yuzunde kırmızı lekeler vardı doktor bı nemlendirici önerdi sürdüğüm anda yok etti

Canım sıvenonun detrrjanı var sıvı ben memnunum gramul kadar etkılı olmasada fena değil yuzde yuz doğal bende kızın gibi alerjiğim çok kötü bi durum kuruluktan değil demi eminsin ben coğu zaman kuruluktan da kaşınırım kızımında yuzunde kırmızı lekeler vardı doktor bı nemlendirici önerdi sürdüğüm anda yok etti
Canım hergün havuz sonra banyo sonra komple tüm vücut nemlendirici losyon sürüp giydiriyorum. Kışın hergün banyo yaptırmıyorum cildi kurumasın diye ama yazları hep hergün banyo yapmaya alıştı. Bilemedim doktorda alerjik dermatit dedi. Ben deterjana bağladım ama eminde değilim. Yine de bi değiştircem hepiniz siveno kullanıyomuşsunuz zaten bi ben bakınıyomuşum granülde 😂😂

Bizde sabah 6 da kalkıyor besleyip tekrar uyutuyorum 8 de babasını işe yolcu ediyor bidaha da uyumuyor 9bucuk kızımın uyanış saati ozamana kadar onunla ilgileniyorum sonrası kıyamet. Ağlama zırlama bi yandan öbürü kahvaltı istiyor filan derken bi karmaşa. Biz kahvaltıyı yaptıktan sonra uyuyor 1 saat filan. O ara ortalık topluyorum 11bucuk gibi uyanıyor uyanmazsa ben uyandırıyorum. Yine oyun egzersiz filan 12:30 ikisininde uyku saati ikisini de uyutup bi anne keyfi yapıyorum uyanışları da aşağı yukarı aynı aralıkta oluyor. İkisini de doyurup yine bi egzersiz müzik filan sonra oğlanı yıkayıp tekrar doyurup uyutuyorum o uyur uyumaz kızımı balkona havuzu hazırlayıp oynatıyorum sonra onu yıkıyorum. O ara oğlan uyanıyor geri. Sonraki uyuyuşunda akşam yemeği yiyoruz. Akşam 8 gibi gece uykusuna geçirmeye çalışıyorum. Gece uyanmalarını çözemedik daha çok uyanıyor. Gündüz aynı saat aralıklarında uyanmazsa ben uyandırıyorum ki saatleri kaymasın diye. Rutin bu şekilde oturttum ama nihayetinde saat değil bu bebeler motamot aynı olmuyor ya gazı olup erken uyanıyor ya acıkıyor filan o karmaşayı oturtsam sonrası daha iyi olacak
Canım dün doktorumla konustum bu rutini kendini çok kasma evet aksam uykusu saatıne dıkkat et dedi ve asla gece uykusundan uyandırma dedi 7 saate kadar normal dedi gunduz uykusuda kızımın zaten cok hafıf kesık kesık uyur her sese gozunu açar tam 6. Aydan sonra otururmus gunduz uykusu

Canım dün doktorumla konustum bu rutini kendini çok kasma evet aksam uykusu saatıne dıkkat et dedi ve asla gece uykusundan uyandırma dedi 7 saate kadar normal dedi gunduz uykusuda kızımın zaten cok hafıf kesık kesık uyur her sese gozunu açar tam 6. Aydan sonra otururmus gunduz uykusu
Keşke gece o kadar uyusa 1 saate 1 veya 2 saate bir emzirmeye kalkıyorum gerçekten mahvoldum ya

Canım hergün havuz sonra banyo sonra komple tüm vücut nemlendirici losyon sürüp giydiriyorum. Kışın hergün banyo yaptırmıyorum cildi kurumasın diye ama yazları hep hergün banyo yapmaya alıştı. Bilemedim doktorda alerjik dermatit dedi. Ben deterjana bağladım ama eminde değilim. Yine de bi değiştircem hepiniz siveno kullanıyomuşsunuz zaten bi ben bakınıyomuşum granülde 😂😂
Canım granul cok guzel yıkıyor beyazları ak pak vıkarıyor kaka lekesınden eser kalmıyor benım annemgılde de kv demde de granul aldık koyduk cocugun orda camasırlar ayrı bı parlıyor 😂 sıvenoda o temızlıgı bekleme hele kokuyu hıc bekleme 🤦‍♀️ canım bende nemlendırırım sık sık ama bazı bolgelerım asırı kurur kızında da bı bolgede olunca bı şüphelendim bıoderma atoderm varsa bı denesene kızımda ıse yaradı bakalım belkı sende de yarar kızıma da alerjık demişlerdi

Kızlar oğlum uzun süre sonra tuttu memeyi. Yaklaşık 3 haftadır meme reddi yaşıyoruz. Ama uykuluydu. Bi memeyi baya emdi diğerine geçerken uykusu açıldı onu tutmadı hatta öğürdü🥺 sevinsem mi üzülsem mi bilemedim
Meme reddini aşmak için uykuluyken ve çok aç değilken keyfi yerindeyken teklif edin diyorlar zaten, böyle böyle geri alışır inşallah

Keşke gece o kadar uyusa 1 saate 1 veya 2 saate bir emzirmeye kalkıyorum gerçekten mahvoldum ya
Belkı sende yapıyorsundur canım bnu da ben cok gec kesfettım cocugum aglar aglar anlamazdım dılınden geç yatırmayacaksın aksam 7 bucuk 8 de akşam uykusuna gececek 1 saat sonra da uyansa aynı sekılde uyutmayı deneyeceksin baktın zorluyor o zaman besle acıkmıyorlar sadece alıskanlık edınmıstır bırde canım saat 5 bucuk 6 dan sonra uyutma ben en son gündüz uykusunu 4 gıbı uyutuyor 5 i gecerek uyanıyor bı kere emzırıyorum onuda tıka basa degıl yalandan 7 bucuga kadar oyalıyorum en son aclık ve uyku ıyıce bastırıyor banyo yaptırıyorum sonra hoop meme zaten ıyıce mayısıyor gazını alıp nasıl uyutuyorsan oyle uyutma pozısyonuna alıyorum 3 defa falan kalkıyor 1 saat ıcerısınde aynı sekılde gene uyutuyorum baya gıdıyor o

X