2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Bizde aynı durumdayız bazı akşamlar serin olunca çıkıyoruz ama genel olarak klima ev benim bile tansiyonum düşüyor dışarda arabayla bi yerlere gidiyoruz komşuya gidiyoruz değişiklik olsun diye anca
Biz dışarıya çok uzun zamandır çıkmıyoruz sözde çocuğu sürekli çıkartıp hava aldıracaktim. Hep bir meteorolojik uyarı çok sıcak falan diye. Klimaya da alıştı sıcaktan nefret ediyor resmen. Puseti de aşırı sıcak oluyor. Evde tikili kaldık resmen komşuya da gitmiyorum ben çünkü kucakta olup oturmayı sevmiyor evi gezdirmem gerek ya da ana kucağıni da götürmem gerek. Kaldık evde h.sonunu bekliyorum artık

O darlık nasıl anlaşılıyor acaba.. canım sen zaten yaptır hem ise baslayacakmissin hemde azcıkta olsa darlık varmış iyi olur sizin için senin bakımın

Aynı beni tarif etmişsin ben daha hiç birine gitmedim birde tepkisini bilmiyorum oturur pozisyonda da fazla durmuyo anca pusetle durur sanırım misafirlikte

Kızlar benim bebe sürekli memede. Napıcam bilmiyorum. Yakında işe başlıcam ve emmeden uyumuyor. Emzik bazen tutuyor bazen tutmuyor. Annem çok zorlanacak Çünkü çok ağliyor. Acaba bir kaç gün sağıp versem mi? Uyuma işini nasıl yapacaz bir de o var öf offf

O darlık nasıl anlaşılıyor acaba.. canım sen zaten yaptır hem ise baslayacakmissin hemde azcıkta olsa darlık varmış iyi olur sizin için senin bakımın
Bilmiyorum ki baktı darlık olabilir gibi geldi bı ürolojiye gidin dedi sünnet için. Biz zaten araştırdigimiz için özellikle Rand almadık henüz. Cisinde falan problem yok şükür

Kusan bebek az kilo alıyor maalesef seninki normaldir inşallah
Gittik geldik canım en son 5100 dü 5800 olmuş 700 gram almış bana göre az ama ebe iyi yeterli dedi bugün tam 3 aylık olduk 3050 den bu kiloya gelmiş anca birde çok hasta olduk onun da etksi oldu galiba

Aynı beni tarif etmişsin ben daha hiç birine gitmedim birde tepkisini bilmiyorum oturur pozisyonda da fazla durmuyo anca pusetle durur sanırım misafirlikte
Misafirliğe gittik kuzenime çocuğa yazık oluyor pusetinde. Alıp seviliyor vs tamam sesi cikmiyor o zaman ama uyuyacağı zaman pusete koyulmayi sevmiyor. Puset sadece hareket halindeyse uyuyabiliyor

Gittik geldik canım en son 5100 dü 5800 olmuş 700 gram almış bana göre az ama ebe iyi yeterli dedi bugün tam 3 aylık olduk 3050 den bu kiloya gelmiş anca birde çok hasta olduk onun da etksi oldu galiba
Canım gittikçe az kilo almaya başlıyorlar zaten endişelenme. Bizim de son kontrolde 900 gramdi. Önceki ya 1,5 kilo almıştı. Dr gelişimi her şeyi normal deyince takilmadim

Canım gittikçe az kilo almaya başlıyorlar zaten endişelenme. Bizim de son kontrolde 900 gramdi. Önceki ya 1,5 kilo almıştı. Dr gelişimi her şeyi normal deyince takilmadim
Saglıklı olsunda canım takılmıcam artık daha hastalıgımız tam iyileşmedi zaten ama birazda şöyle bogum bogum oldumu seviyor insan ısırası geliyor benim bu bebek ilk ayda 1.5 almadı yavaş ilerliyor bu boyuda 59 cm

Bizimkinin boyu da 59 cm canım ilk 2 ay 1.5 şeklinde gitti sonra 900e düştü artık ama Dr da normal dedi. Boyu sanırım genele göre kısa bizimkinin erkek bebek

İyi bence de canım 700 gr gittikçe düşecek çünkü artık 1 kilo almazlar bu ayda. Hastalık da etkilemiştir tabi yine iyi toparlamış

Canım benim yakın arkadaşım oğlu 13 aylıkken sünnet ettirdi çocuk 2 kelimeli cümleler kuruyordu kilosu çok iyiydi hiç yerinde durmuyordu sünnet ettirirken elini kolunu tutmuşlar baya ağlamış 2 ay oldu çocuk aşırı zayıfladı ve artık konuşmuyor herşeyi eliyle işaret ediyor arkadaşım çok pişman oldu bu kadar beklettiği için

Ben adana da yaşıyorum kızlar 2.ayından sonra her gün yarım saatte olsa çıkarmaya çalışıyorum akşam 7 den sonra çıkarıyorum ya da sabah 9 gibi artık bebek arabasında uyumuyor etrafı izliyor geçen de avmye götürdüm 3 saatten sonra mızmızlanmaya başladı eve geçtim hemen

Benim oğlum da ilk çişte çok ağlamıştı “bibi acıyo ” diyordu ilk cümlelerinden biridir hatta sonrasında da baya hasta oldu genel anestezi ile olmuştu 45 dk kaldı ameliyathanede orada üşüttüler çocuğu bence baya çektik sonrasında. Sünnetten birkaç ay sonra da tüm vücudu alerji ile kaplandı onun için de gitmediğimiz doktor kalmadı alerji testleri vs hepsi yapıldı sebebini bulamadılar. Sonra ben araştırırken ayrılık kaygısından dolayı olabileceğini buldum. Alerjiler stres kaynaklı oluyor çoğunlukla malum. Biz baya uğraştık yani ben çok pişman oldum yaptırdığıma. Ya 6 ay öncesi ya da 10 yaşında falan ancak yapılır 6 yaşta da zor bence. Allah yardımcınız olsun canım valla kızım olacağını öğrenince benim ilk düşündüğüm şey sünnet olmayacak şükür oldu

Ağlasın bir şey olmaz samimi olduğun yerlere git bence ben haftada 3 gün birilerine mutlaka gidiyorum 10 dk bile olsa ona da iyi geliyor
Akşamları da parka Yürüyüşe.. Evde sıkılıyor hep 4 duvar içindeler

Yüzüstü yatırmayı denediniz mi? Benim bebeğim kıpır kıpır ve zor dalan bir bebek alerjisi de var o yüzden uyku bizde de hep problemdi ama yüzüstü yatırdığımda çok rahat edip uzun uyuyor
Gündüz deniyorum ama akşam korkuyorum takip edemezsem o da kafasını kaldıramazsa nefes alamazsa diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…