2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Aynı beni tarif etmişsin ben daha hiç birine gitmedim birde tepkisini bilmiyorum oturur pozisyonda da fazla durmuyo anca pusetle durur sanırım misafirlikte
Misafirlikte herkes kucağına birer kez alsa zaten emme saati gelir emzirirsin kucağında uyur (ben öyle yapıyorum) ya da pusete koyarsın orada uyur canım aslında evde yalnız olmaktan daha iyi geliyor birine gitmek. Biz de gündüz çıkamıyoruz sıcaktan ama akşam 8-9 gibi çıkıyoruz 12 ye kadar duruyoruz parka gidiyoruz bebek arabasında etrafı izliyor ya da emziriyorum örtü ile. Yine pek uyumuyor ama ben sinir olmuyorum en azından havam değişiyor diye

Canım benim yakın arkadaşım oğlu 13 aylıkken sünnet ettirdi çocuk 2 kelimeli cümleler kuruyordu kilosu çok iyiydi hiç yerinde durmuyordu sünnet ettirirken elini kolunu tutmuşlar baya ağlamış 2 ay oldu çocuk aşırı zayıfladı ve artık konuşmuyor herşeyi eliyle işaret ediyor arkadaşım çok pişman oldu bu kadar beklettiği için
Size güzel bir örnek verim çocuk aklı erdigi zaman psikolojisi bozuluyor. Farklı bi olayı 2. Kızımda yaşadım 2 yaşındaydı gayet güzel konuşuyordu iki kelimeyi 3 kelimeyi birleştiriyordu birgün banyo yaptırdım banyodan benden önce bornoza sarılı çıktı yürüdü elleri içinde sarılı ve ayagı kayıp yere direk çenesinin üstüne düştü yarıldı çenesi dikişlik olduk hastaneye gittik o şokla devlete götürdüm orda çocugumu yatırdılar biri ellerinden biri ayaklarından zebellah gibi
Başına dikilip bagıra bagıra diktiler beni içeri almadı şerefsizler ve eve geldik noldu dersin çocugum kekeme oldu kekeleyerek konuştu hala aglamadan edemiyorum aklıma geldikçe o güzel konuşan çocuk gitti kekeme konuşan çocuk oldu her gün agladım her konuştugumda içim gitti dedim böyle kalacak 1 ay sürdü sonra bir gün sabah kalkktı baktım kekelemiyor çok şükür allaha dedim. Ve bir yıl sonra bu seferde oyun oynarken aynı şekilde düştü ve aynı dikiş yeri patladı aklım gitti
Çıldırdım yine kekeme olacak diye ama bu sefer en özel hastaneye gittim ve hiç
Bilmedi çok güzel ilgilendiler başında ben durdum hiç bir şey hissetmedi dikkat edin kızlar bu gibi şoklar çocuklarınızın konuşmasını engelliyor sünnetlerinizi uygun zamanda yaptırın ya şimdi yada 6 yaşından sonra

ayse vera ayse vera ay senin komşun gıcıkmış ya vurulur mu hiç öyle bir de bebek yani ağlar ağzını kapatamayız sonuçta ona kızılmaz da ben kendi sesimin gitmesine utandım aslında 🙈 büyük olanla da tartışıyoruz ara ara hep gidiyor demek ki sesler dikkat edeceğim artık.

Misafirliğe gittik kuzenime çocuğa yazık oluyor pusetinde. Alıp seviliyor vs tamam sesi cikmiyor o zaman ama uyuyacağı zaman pusete koyulmayi sevmiyor. Puset sadece hareket halindeyse uyuyabiliyor :KK43:
Ben pusete iyi alistirmisim o zaman 😅 grupta tek benim bebek puseti seviyo sanırım

Canım benim yakın arkadaşım oğlu 13 aylıkken sünnet ettirdi çocuk 2 kelimeli cümleler kuruyordu kilosu çok iyiydi hiç yerinde durmuyordu sünnet ettirirken elini kolunu tutmuşlar baya ağlamış 2 ay oldu çocuk aşırı zayıfladı ve artık konuşmuyor herşeyi eliyle işaret ediyor arkadaşım çok pişman oldu bu kadar beklettiği için
Ayyy inanmıyorum offffff travma olmuş demek offff ya napcagimi bilemiyorum artik😭

Ben adana da yaşıyorum kızlar 2.ayından sonra her gün yarım saatte olsa çıkarmaya çalışıyorum akşam 7 den sonra çıkarıyorum ya da sabah 9 gibi artık bebek arabasında uyumuyor etrafı izliyor geçen de avmye götürdüm 3 saatten sonra mızmızlanmaya başladı eve geçtim hemen
Sıcağa nasılsın tahammül ediyo canım.benimki evin içinde mutfağa götürdüğüm zaman bile mizmizlik yapiyo 5 10 dk sonra agliyo.. dün yağmur yağınca hava hafif daha serin yinede sıcakta çocuğu balkona çıkardım 5 6 dk sonra mizmizlandi yine

Ağlasın bir şey olmaz samimi olduğun yerlere git bence ben haftada 3 gün birilerine mutlaka gidiyorum 10 dk bile olsa ona da iyi geliyor
Akşamları da parka Yürüyüşe.. Evde sıkılıyor hep 4 duvar içindeler
Dışarı çıkarırken arabayla geziyoruz sonra alışveriş merkezine gidersek öyle inan o kadar sıcak var ki çocuğu hasta ederim ter içinde kalır hani bu sıcaklık bu sene böyle burda geçen sene miss gibiymiş ya..

Misafirlikte herkes kucağına birer kez alsa zaten emme saati gelir emzirirsin kucağında uyur (ben öyle yapıyorum) ya da pusete koyarsın orada uyur canım aslında evde yalnız olmaktan daha iyi geliyor birine gitmek. Biz de gündüz çıkamıyoruz sıcaktan ama akşam 8-9 gibi çıkıyoruz 12 ye kadar duruyoruz parka gidiyoruz bebek arabasında etrafı izliyor ya da emziriyorum örtü ile. Yine pek uyumuyor ama ben sinir olmuyorum en azından havam değişiyor diye
Misafirliğe gitmekten de korkuyorum tanıdıkların çocukları var hep 4 yaş ve altı çocuğuma zarar verir istemeden çünkü o da çocuk diye korkuyorum.. Bir yerini çekiştirir falan 🥲🥹bu konuda fazla mı pimpirikliyim acaba.. işte yeni doğduğu sıralarda bize biri geldi çocuğu 4 yaşındaydı bizimki kucakta olunca çocuk kiskandi annesinden kucak istedi bilerek bağırarak konusuyo oğlumu rahatsız etmek için babssi uyariyo sessiz konuş bebek var diye çocuk dinlemiyor falan şimdi hani çocuk olunca bir şey diyemiyorsun o ordan beri şey kaldı bende..
Akşam o saatlerde benimde pertim cikiyo eşim soyluyo ama benim halim olmuyo artık haftasonunu bi degerlendirmeye calisiyim eşim evdeyken

Size güzel bir örnek verim çocuk aklı erdigi zaman psikolojisi bozuluyor. Farklı bi olayı 2. Kızımda yaşadım 2 yaşındaydı gayet güzel konuşuyordu iki kelimeyi 3 kelimeyi birleştiriyordu birgün banyo yaptırdım banyodan benden önce bornoza sarılı çıktı yürüdü elleri içinde sarılı ve ayagı kayıp yere direk çenesinin üstüne düştü yarıldı çenesi dikişlik olduk hastaneye gittik o şokla devlete götürdüm orda çocugumu yatırdılar biri ellerinden biri ayaklarından zebellah gibi
Başına dikilip bagıra bagıra diktiler beni içeri almadı şerefsizler ve eve geldik noldu dersin çocugum kekeme oldu kekeleyerek konuştu hala aglamadan edemiyorum aklıma geldikçe o güzel konuşan çocuk gitti kekeme konuşan çocuk oldu her gün agladım her konuştugumda içim gitti dedim böyle kalacak 1 ay sürdü sonra bir gün sabah kalkktı baktım kekelemiyor çok şükür allaha dedim. Ve bir yıl sonra bu seferde oyun oynarken aynı şekilde düştü ve aynı dikiş yeri patladı aklım gitti
Bilmedi çok güzel ilgilendiler başında ben durdum hiç bir şey hissetmedi dikkat edin kızlar bu gibi şoklar çocuklarınızın konuşmasını engelliyor sünnetlerinizi uygun zamanda yaptırın ya şimdi yada 6 yaşından sonra
Okurken gözlerim doldu tüylerim diken diken oldu 😔 Allah vicdanlı insanlara denk getirsin

Kesinlikle canım fark etmiyor sanıyoruz ama aşırı etkileniyorlarmış

Ben pusete iyi alistirmisim o zaman 😅 grupta tek benim bebek puseti seviyo sanırım
Sadece kendi arabasında ve normal arabada giderken puset seviyor 😂 evden çıkarken ağlıyor pusete yatirdik diye 😂 babası eline alıp yürüyünce susuyo😂 misafirlikte de nereye geldik diye şoka girdi galiba sessizdi sonra emzirmek için falan çıkartınca koymak zor oldu aaa cikabiliyoruz demek ki dedi herhalde 🤣

Misafirliğe gitmekten de korkuyorum tanıdıkların çocukları var hep 4 yaş ve altı çocuğuma zarar verir istemeden çünkü o da çocuk diye korkuyorum.. Bir yerini çekiştirir falan 🥲🥹bu konuda fazla mı pimpirikliyim acaba.. işte yeni doğduğu sıralarda bize biri geldi çocuğu 4 yaşındaydı bizimki kucakta olunca çocuk kiskandi annesinden kucak istedi bilerek bağırarak konusuyo oğlumu rahatsız etmek için babssi uyariyo sessiz konuş bebek var diye çocuk dinlemiyor falan şimdi hani çocuk olunca bir şey diyemiyorsun o ordan beri şey kaldı bende..
Akşam o saatlerde benimde pertim cikiyo eşim soyluyo ama benim halim olmuyo artık haftasonunu bi degerlendirmeye calisiyim eşim evdeyken
Hiç pimpirikli olduğunu düşünmüyorum bende öyleyim tanıdık kimseye gitmiyorum annem hariç kaynanama görümceme bile sık gitmiyorum çocuklar var ve kızımı bariz rahatsız ediyorlar biri 5 yaşında biri 9 ama kıskanıyorlar top oynuyorlar yanında 5 yaşımdaki kızım kucağımdayken gelip kafasına tekme atacaktı eşim tuttu o yüzden dışarı çıkarıyorum ama ev ziyareti yapmıyorum kimseye korkuyorum zarar vermelerinden

Sıcağa nasılsın tahammül ediyo canım.benimki evin içinde mutfağa götürdüğüm zaman bile mizmizlik yapiyo 5 10 dk sonra agliyo.. dün yağmur yağınca hava hafif daha serin yinede sıcakta çocuğu balkona çıkardım 5 6 dk sonra mizmizlandi yine
güneşin tepede olmadığı zamanlarda çıkarıyorum mızmızlanmıyor canım aksine seviypr etrafı izliyor sürekli bi arkadaşımın kafesi var evimizin yakınında bazen oraya gidiyorum oturuyorum dinlenmek için

Haklısın canım, çocuklar dikkat etmiyorlar. Tatildeyken çocuğuma su da geldi kum da uyarmama rağmen. Sonrasında aay unuttum diyor da bilerek mi yapıyor bilmiyorum çocuk diyip bir şey diyemiyorsun ama çocuklu yerlerden ben de korkuyorum

Benim çevremde de hep 6 aydan sonra duyuyorum yaptiranlarda sadece şimdiki bu gruptada olduğu gibi yeni nesil anneler diyim erken yaptiriyo ya çok kararsızım da genç annenin doktoru demiş ya duzelttirmeye bana gelen çok oluyo diye 2 kere acı çekecek çok korkunç ben galiba kış dönemine de gelse 6 aydan sonra yaptircam ya bilenin de bi bildiği vardır riske atmicam zaten 3 aylık oldu 3 ay daha bekletiriz birde mersinde yaptirayim diyorum sanki daha iyi olacak gibi orda çevrem çok fazla
Mersin’de daha güvenilir doktor bulursan orda yaptır canım. Önemli olan doktor. Nerde daha iyisini bulursan oraya yönelirsin
gulumsebebek gulumsebebek işte bebek biraz daha büyüyünce yapisiklik sorunu cikiyo o yüzden 1 yaşına kadar da bekletmem
Bende öyle düşünüyorum canım en iyisi 6 aydan sonra bu işi halletmek. Eşimin kuzeninin çocuğu şuan 2 yaşında sünnet ettireceklermiş ama en başından beri testislerden biri inmemiş deniliyordu yani aslında çoktan yaptırılması gerekirdi söyleyince de anlamıyorlar
Eskiler bizde travma olmadı vs diyorlar da birincisi herkes bir değil ikincisi travması var belki farkinda değil. Yazık çocuğa çok üzüldüm ya el kol bağlamak ne :KK43: yaş ilerledikce genel anestezi falan alacak yuruyecegi için düşüp kalkacak sıkıntı olur diye düşünüyorum ben. En güzeli küçükken bence. 6 yaş sonrası da sıkıntı kocaman çocuk :KK43: valla bizimki de öyle günlerdir evde tikili kaldık. Eşim evden çalışıyor 3 gündür ama aşırı yoğun. Sadece molalarinda gelebiliyor yanımıza bı banyo yaptirabiliriz dışarısı zaten aşırı sıcak akşam da pert oluyoruz:KK43:
Aynen bide herkes bir değil ki ayrıca nesil farkı var. Vallahi yeğenime hiç genel anestezi vermicez şöyle iyi olcak böyle güzel olcak diyip sünneti yaptılar durmayınca en son ellerini bağlamışlar çocuğun travmaya bak. Hatta geçen yine konusu döndü konuştuk para amacı gütmeyen doktor bu yaşta tavsiye etmiyorum demeliydi. Aile bilemeyebilir doktorun yönlendirmesi gerekirdi. Yine yap derseniz yaparım ama en azından genel anestezi uygularız filan demeliydi. Buldukları ilk doktora sırf çevrede biri daha yaptırdı diye atladılar. Ama onların çocukları biri 1 yaşında diğeri 5 yaşındaydı onlara bişey olmadı olan bizimkine oldu

X