2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kesinlikle canım havada korkutuyor ben iyi olacağını düşünmüştüm hamileyken ama bence zor zamanda dogurmusuz ne dışarı çıkabiliyoruz ne bi yere gidebiliyoruz tatil memleketinde her yer tıklım tıklım
AdChoices
ADVERTISING​
Şuan 37 haftalık hamile bi arkadaşım var. Sıcakla birlikte yüzü gözü ayakları ellerindeki ödemi o şişliği görünce tam zamanında doğurmuşum diyorum bende 🤦🏻‍♀️ kadının gözleri küçücük kalmış ödemden
Bende izmirde oturuyorum. Akşamları sahile inmek istiyoruz ama resmen sıcak esiyor 🤦‍♀️ niyet edip çanta hazırlayınca da inadına uyuyor bebek 😂
Ayyy alev geliyor insanın suratınaa. Bide sakin yer yok ki heryer tıklım tıklım sahiller. Nereye gidiyorsunuz sahile? Ben diğerlerinden nispeten daha sakin diye sahilevlerini tercih ediyorum Bostanlı İnciraltı filan gidilmez gidilsede yürünmez 😂 aman bırak uyusun o temiz havayı öyle de alır sen hava al asıl hazır bebe de uyuyoken bi nefes al kötü enerjini at temiz hava dolsun ciğerlerin 😍
Tv izlemesin istiyorum ama çok dikkatini çekiyor ekran. Arkasını çevirmeye çalışıyorum boynunu geriye atıyor gene bakıyor 😝😝 artık yapcak birşey yok sese alışsın diye açıyorum hamağa yatırıyorum
Tv internet bağlantısı varsa YouTube açıp video yerine poster seçeneğine tıkla düz ekran oluyor hareketler vs yok ama ses var
Kızlar nasıl olduğunu anlamadık banyoda falan ayaklarını oynatirken mi yaptı bilmiyoruz yavrumun ayağında deri bu şekilde kalkmış yaralamış. Ne yapmam gerekiyor? Fito krem olur mu acaba genc-anne genc-anne gulumsebebek gulumsebebek
Fito çabuk geçirir ama zaten 2 güne kendide geçer hergün binlerce hücreleri yenileniyor. Geçmezse ozaman müdehale edersin canım

Kızlar bugün bi eğitim araştırma hastanesine gittim çocuk cerrahiye, özellikle devlete gittim ticari amaç olmadığı için en doğru bilgiyi alacağıma inanıyorum. Sünnet der demez Doktor 3 aylık bebeğe sünnet yapmadıklarını söyledi direkt. Bebeğim sünnete uygun mu diye sordum. Muayene etti, sünnete engel bi durum yokmuş şükürki. Fikrini sordum böyle küçükken mi yapmak iyi büyükken mi diye.(günlerdir içimi kemiren bi konuydu) doktor bana çok net bi dille 6 yaşını bekle dedi. Bunun kadar küçükken sünnet ettirilip büyüyünce bana gelen bir sürü hasta var hergün, sünnet düzeltmesi için gelen dedi. Sakın kimseye inanmayın gaza gelmeyin bekleyin dedi. Orta yaşlı bi doktordu. Çıktıktan sonra Eşim bekleyelim 5-6 yaştan önce yapmayalım organı iyice gelişsin dedi. Bazen deri fazla alınıyormuş ya da fazla bırakılıyormuş. Bazende yamukluk veya gömüklük olabiliyormuş.Şimdi herkes erkenden yapıyor ya 5-6 yaşları beklemek bana biraz zor gelecek. 🤣 bilemedim yaa doktor niye yalan söylesin dedim içimden hiçbir çıkarı yok. Fikrini sormasam söylemicekti ben özellikle sordum. Klipsli ve dikişli olayını da sordum . Çocuk önce 6 yaşına gelsin buraya gel onu o zaman konusuruz dedi 🤣
Ya şu sünnet konusu gerçekten koca bi tasa bana da. Yanlış bişey yapmaktan korkuyorum

Ayyy alev geliyor insanın suratınaa. Bide sakin yer yok ki heryer tıklım tıklım sahiller. Nereye gidiyorsunuz sahile? Ben diğerlerinden nispeten daha sakin diye sahilevlerini tercih ediyorum Bostanlı İnciraltı filan gidilmez gidilsede yürünmez 😂 aman bırak uyusun o temiz havayı öyle de alır sen hava al asıl hazır bebe de uyuyoken bi nefes al kötü enerjini at temiz hava dolsun ciğerlerin 😍
Gidemedik ki 😅 dün parka çıktık 1 saat anca durabildim kucağımda sürekli hareket halinde gezmemi istiyor zaten evde kollarımızı ağrıtıyor dışardada aynısını yaptı 🤦‍♀️

genc-anne genc-anne gulumsebebek gulumsebebek golden-snitch golden-snitch kızlar sünnet işinden ben korkuyorum çocuğun pipisi doğumdan bu zamana kadar büyüdü değişti şimdi müdahale yaptırmak istemiyorum ben kiyamiyorum🥹 doktor bulamadım galiba ben kışın istemesem de bu gidişle kışa doğru yaptıracak gibiyim.. nedense içime sinmiyor daha çok küçük geliyo sonradan böyle şekil bozukluğu içe gomukluk olabilecek gibi geliyo en azından biraz daha pipisi ele tutulur hale gelsin diyorum yanlış mı düşünüyorum ya

1.5 yaşı gecmesin deniyor canım. 1.5-6 yaş arası travma deniyor. En guzeli bilmeden yaptirmak
Benim 2bucuk yaşında gayet konuşup duran yeğenimi sünnet ettirdiler. Durmak istemediği için en sonunda ellerini de bağlamışlar. Çok ciddi travma yarattı konuşan çocuk konuşmamaya başladı 6 yaşındaydı yeniden konuşmaya başladığında. Bu süreçte özel eğitim dil terapisi heryere de götürdüler.
Belki her çocuk aynı olmaz ama birinci derece yakınımdan gördüğüm için ben korkuyorum ara yaşta yaptırmaya
Var aslında bebisime de üzülüyorum hep klima :KK43: balkona çıkartıyorum orada bile aşırı sicak nasıl yapcaz bilmiyorum:KK43:
Valla hep aynı havayı soluyolar korkuyorum hasta etcem diye çocuk geçen haftadan beri dışarı çıkmıyor. Bu hafta zaten eşim yoğun napcaz bende bilmiyorum 🤦🏻‍♀️

Offf bende vebali de büyük çocuğun hayatı ya düşünmekten bi hal oldum
Annemin 80 yaşında bi üst komşusu var. Kadının yalan olmasın ya 4 ya 5 çocuğu var kızlı erkekli. Erkeklerden birinde bitik mi neyse bi sorun oluşmuş çocukluk dönemi ameliyat ettirmiş hatalı ameliyat. Adam hala ailesine içerler dururmuş siz yaptınız diye. evli filan ama çocuğu yok. Herşey illa böyle olacak değil ama insan bunları görünce de korkuyor. Tüm hayatını etkiliyor 🥺

Tam 2 olmadan yaptırsam ahahha
Şartları zorlayım diyosun 🤣🤣
genc-anne genc-anne gulumsebebek gulumsebebek golden-snitch golden-snitch kızlar sünnet işinden ben korkuyorum çocuğun pipisi doğumdan bu zamana kadar büyüdü değişti şimdi müdahale yaptırmak istemiyorum ben kiyamiyorum🥹 doktor bulamadım galiba ben kışın istemesem de bu gidişle kışa doğru yaptıracak gibiyim.. nedense içime sinmiyor daha çok küçük geliyo sonradan böyle şekil bozukluğu içe gomukluk olabilecek gibi geliyo en azından biraz daha pipisi ele tutulur hale gelsin diyorum yanlış mı düşünüyorum ya
Senin bu tezini genç annenin doktoru destekler nitelikte konuşarak anlatmış. Valla benimde kafam çok karışık bu konuda. Doktoruyla tekrar bi konuşcam o en son 6 aydan sonra demişti sanırım bende 6 ay - 1 yaş arası yaptırcam. Eşim 5-6 yaş geç diyor görümcem yaptırdı çocuk 6 yaşındaydı iyileşene kadar baya sıkıntı yaşadı. Ay bilemedim böyle de gelişmeden olacak gibi geliyor. Umarım çocuklarımız için en doğru kararı veririz

kizlar biz dogumun ertesi gun sunnet olduk, lokal anestezi ile, aglamamisti bile. yarabandi gibi bisey vardi, oraya her bez degisiminde bir krem vardi ondan surduk, 4-5 gune bandi atti ve iyilesti. hic agri sizi da yasamadi.dogurdugum hastane yani acibademde cocuk cerrahi yapmisti. devlette calisan cerrah tanidigimiz da 1 ay icinde yaptirin demisti. biz hic sorun yasamadik, pipisi de suan baya normal gorunuyo😊 ben de kendi deneyimimi yazayim dedim, cok rahatti bizim surec

Şartları zorlayım diyosun 🤣🤣

Senin bu tezini genç annenin doktoru destekler nitelikte konuşarak anlatmış. Valla benimde kafam çok karışık bu konuda. Doktoruyla tekrar bi konuşcam o en son 6 aydan sonra demişti sanırım bende 6 ay - 1 yaş arası yaptırcam. Eşim 5-6 yaş geç diyor görümcem yaptırdı çocuk 6 yaşındaydı iyileşene kadar baya sıkıntı yaşadı. Ay bilemedim böyle de gelişmeden olacak gibi geliyor. Umarım çocuklarımız için en doğru kararı veririz
Benim çevremde de hep 6 aydan sonra duyuyorum yaptiranlarda sadece şimdiki bu gruptada olduğu gibi yeni nesil anneler diyim erken yaptiriyo ya çok kararsızım da genç annenin doktoru demiş ya duzelttirmeye bana gelen çok oluyo diye 2 kere acı çekecek çok korkunç ben galiba kış dönemine de gelse 6 aydan sonra yaptircam ya bilenin de bi bildiği vardır riske atmicam zaten 3 aylık oldu 3 ay daha bekletiriz birde mersinde yaptirayim diyorum sanki daha iyi olacak gibi orda çevrem çok fazla

Var aslında bebisime de üzülüyorum hep klima :KK43: balkona çıkartıyorum orada bile aşırı sicak nasıl yapcaz bilmiyorum:KK43:
Bizde aynı durumdayız bazı akşamlar serin olunca çıkıyoruz ama genel olarak klima ev benim bile tansiyonum düşüyor dışarda arabayla bi yerlere gidiyoruz komşuya gidiyoruz değişiklik olsun diye anca

Şuan 37 haftalık hamile bi arkadaşım var. Sıcakla birlikte yüzü gözü ayakları ellerindeki ödemi o şişliği görünce tam zamanında doğurmuşum diyorum bende 🤦🏻‍♀️ kadının gözleri küçücük kalmış ödemden

Tv internet bağlantısı varsa YouTube açıp video yerine poster seçeneğine tıkla düz ekran oluyor hareketler vs yok ama ses var

Fito çabuk geçirir ama zaten 2 güne kendide geçer hergün binlerce hücreleri yenileniyor. Geçmezse ozaman müdehale edersin canım
Tamamdır canım henüz sürmedim sadece oraya dokunmamiza izin vermiyor onun haricinde canı yanmıyor sanırım inşallah kısa sürede iyilesir 🙏🏻

Benim abim 1 aylıkken yaptırılmış, sağlık durumundan ötürü. Sorun da yasamamislar. Doktor da bize pipisinde hafif darlık var gibi dedi. Çişini yapmada problemi yok şükür ama ben ayaklanmasına yaptırmak istiyorum ya. İse başlamadan yaptırmam lazım kendim ilgilenmek istiyorum çünkü

Benim 2bucuk yaşında gayet konuşup duran yeğenimi sünnet ettirdiler. Durmak istemediği için en sonunda ellerini de bağlamışlar. Çok ciddi travma yarattı konuşan çocuk konuşmamaya başladı 6 yaşındaydı yeniden konuşmaya başladığında. Bu süreçte özel eğitim dil terapisi heryere de götürdüler.
Belki her çocuk aynı olmaz ama birinci derece yakınımdan gördüğüm için ben korkuyorum ara yaşta yaptırmaya

Valla hep aynı havayı soluyolar korkuyorum hasta etcem diye çocuk geçen haftadan beri dışarı çıkmıyor. Bu hafta zaten eşim yoğun napcaz bende bilmiyorum 🤦🏻‍♀️
Eskiler bizde travma olmadı vs diyorlar da birincisi herkes bir değil ikincisi travması var belki farkinda değil. Yazık çocuğa çok üzüldüm ya el kol bağlamak ne :KK43: yaş ilerledikce genel anestezi falan alacak yuruyecegi için düşüp kalkacak sıkıntı olur diye düşünüyorum ben. En güzeli küçükken bence. 6 yaş sonrası da sıkıntı kocaman çocuk :KK43: valla bizimki de öyle günlerdir evde tikili kaldık. Eşim evden çalışıyor 3 gündür ama aşırı yoğun. Sadece molalarinda gelebiliyor yanımıza bı banyo yaptirabiliriz dışarısı zaten aşırı sıcak akşam da pert oluyoruz:KK43:

X