2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Allah razı olsun bunu da bi deniyeyim. Senin gaz olayları hafifledi mi şimdi nasıl bebiş
3 aylık oldu onceye göre hafıfledı sükür, tam gecmedı ama ilk zamanlar 20 dk zor uyuyodu çığlık cıglıga aglıyodu 10 dk sakin goremıyoduk aglamasından sevemeden büyüdü resmen. Şimdi bıraz bıraz sakin kalıyorda sevıyoruz kendısını :) Bıde alerjı maması kullanıyoruz oda rahatlattı bı nebze. Laktoz hassasiyeti varmıs oda cok gaz yapıyordu. O hallerı çok kötüydü hıc gecmeyecek sanmıştım.

Hadi ya ilginç ben birkaç kez sürsem mantarım geçecek ama doktor izin vermedi içinde kortizon var olmaz dedi 🤷‍♀️
Ya bebelere kortızonlu kremler verıyolar. Acaba sütten dırek mıdeye kana gececek dıye mı izin vermedı kendısıne sürünce beslenmeye gitmiyor sonucta. Ben saglık sorunlarından bır sürü ilaç kullandım hâlâ kullanıyorum sütüm bır ıkı damla kaldı şuan ama başından beri her ılaca izin verdı doktorlar emzır dedılee. Üstünde emzırmeyın yazanladı ısrarla sordugum hâlde sorun olmaz dendı. Hormon ılaclarıda kullanıyorum.

3 aylık oldu onceye göre hafıfledı sükür, tam gecmedı ama ilk zamanlar 20 dk zor uyuyodu çığlık cıglıga aglıyodu 10 dk sakin goremıyoduk aglamasından sevemeden büyüdü resmen. Şimdi bıraz bıraz sakin kalıyorda sevıyoruz kendısını :) Bıde alerjı maması kullanıyoruz oda rahatlattı bı nebze. Laktoz hassasiyeti varmıs oda cok gaz yapıyordu. O hallerı çok kötüydü hıc gecmeyecek sanmıştım.
Allah yardımcın olsun canım. Benimde laktoz alerjim var kullanmıyorum ek olarak mercimek bulgur da yemiyorum ki bebeğe geçmesin gazı diye. Arada bir mama veriyorum SMA comfort laktozsuz olandan. Ona rağmen böyle bu çocuk delirmek üzereyim. İki haftaya kadar da tatile gıdıcez diğer kız çok istiyordu napıcam bilmiyorum

Allah yardımcın olsun canım. Benimde laktoz alerjim var kullanmıyorum ek olarak mercimek bulgur da yemiyorum ki bebeğe geçmesin gazı diye. Arada bir mama veriyorum SMA comfort laktozsuz olandan. Ona rağmen böyle bu çocuk delirmek üzereyim. İki haftaya kadar da tatile gıdıcez diğer kız çok istiyordu napıcam bilmiyorum
Bızde sma comfort kullanıyorduk aglamaktan mosmor oluyordu içerken bile karnı gurulduyordu. Evolvıa rp kullanıyoruz alerjı maması raporlu zor içiyor tadını beğenmiyo ama rahatladı en azından doktor ıcıne pekmez damlat dedı iki gundur koyuyorum . Ben dr tavsiyesiyle bebege kımyon veriyordum azcık . Masaj yapıyorum hergun dus aldırıyorum oda rahatlatıyor. Yediklerını tekrar gözden geçir. Doktora danışarak beslenme olustur emdiği için. Bu gaz olayından çektiğimizi bı bız biliriz hıc bişey fayda etmiyor. O çığlık attgnda bende cok agladım onunla. Az büyüdükçe gecer gibi oluyo bakalım. İnşallah senin bebişte rahatlar bı an önce. Çok zor cok 🙁

Ya kız bebekler çok dilli oluyormuş gerçekten, oğlumda erken konuşmuştu ama kız başka sanki 😍 sürekli ağzı açık konuşmaya çalışıyor bizi taklit ediyor, agular gugular bi sesler çıkarıyor çığlıklar atıyor kendilerini sevdiriyorlar valla 🧿 seneyeki halini hayal edip heyecanlanıyorum 🥰
Yaa hemde nasıl bal oluyorlar cilveler nazlar cicili bicili
Kıyafetler hele biraz daha büyüsün o zaman gör sen o tatlı dili ile nasılda sevdiriyor kendini 🧿🧿🧿🧿

İyi geceler kızlar, acil bi sorum var :)
Geceleri gündüz sağdığım sütten veriyorum biberonla bebeğime ama bu gece bir kısmını içmedi kalanı tekrar verebilir miyim ? Dolaba tekrar girer mi ki

Begonya2 Begonya2 golden-snitch golden-snitch yq ben on gündür diyet yaptim. Benimkinin sadece kakasi mukus ve o ipli şeyler vardi . Arada vücüdü isilik gibi oluyordu okadar . Bu on gündür çocuğa dikkat ettim daha az ağlama krizleri oluyor . Kakasini eskiden hergün yapiyordu . Son zamanlarda iki günde üç günde bir oldu . Diyetten oncede gerçi bu vardi . Bugün bi arkadaşla görüştük oğlu 5. Aya girecek . Kakasini yapinca gürültülü yapti . Kakasi bizimkinden hayli mukusluyudu ve doktor yüzü sürekli alerjili diye travazol vermiş . Arkadşimin hiç umrunda değildi . Herşeyi yiyordu . Acaba ben mi çok abartiyorum
Kuzm eğer ağlama krizi varsa bişe diyemem. Benm kızm çok sakindi hiç belirti yoktu. Kolik mi?

İyi geceler kızlar, acil bi sorum var :)
Geceleri gündüz sağdığım sütten veriyorum biberonla bebeğime ama bu gece bir kısmını içmedi kalanı tekrar verebilir miyim ? Dolaba tekrar girer mi ki
İnternette girer yazıyo canım tekrar verebilirsin

Bende verdim kızıma tabi ama herzaman değil. Bağırsaklar kendi görevini yapmak zorundaymış çok müdehale iyi değilmiş. Kızım ameliyattan sonra hastane odasında kan ter içinde kalıp ıkına ıkına ağlaya ağlaya keçi boku kadar yapabilmişti ama o halde bile müdahale etmediler 🥺
O zaman ben çaylara hosaflara devam 🥺

Begonya2 Begonya2 golden-snitch golden-snitch yq ben on gündür diyet yaptim. Benimkinin sadece kakasi mukus ve o ipli şeyler vardi . Arada vücüdü isilik gibi oluyordu okadar . Bu on gündür çocuğa dikkat ettim daha az ağlama krizleri oluyor . Kakasini eskiden hergün yapiyordu . Son zamanlarda iki günde üç günde bir oldu . Diyetten oncede gerçi bu vardi . Bugün bi arkadaşla görüştük oğlu 5. Aya girecek . Kakasini yapinca gürültülü yapti . Kakasi bizimkinden hayli mukusluyudu ve doktor yüzü sürekli alerjili diye travazol vermiş . Arkadşimin hiç umrunda değildi . Herşeyi yiyordu . Acaba ben mi çok abartiyorum
Bizim de son 1 haftadır kakası düzensiz normalde her gün yapardı. Yaparken gürültülü yapıyordu ama son zamanlarda gürültülü değil hatta eşim şaşırıyordu hiç o kadar ses gelmedi nasıl bu kadar yaptın diye. Biz sesli olmasına alışmışız resmen. İplik gibi şeyler ya da mukus arada oluyor. Bunları doktora söylediğimde kan yoksa sıkıntı yok süt, pasta ve mayonezi az tuket dedi. Süt zaten sevmiyorum, mayonez sıkıntı oluyor onu ben de fark ettim canım Cook isterse yiyorum. Onun haricinde kismadim ben de peynir vs yiyorum her seyi

Hadi ya ilginç ben birkaç kez sürsem mantarım geçecek ama doktor izin vermedi içinde kortizon var olmaz dedi 🤷‍♀️
Ya sırf bu yüzden burun spreyi kullanamıyorum. İçinde kortizon var ama lokal bölge olduğu için sütüne geçmez dedi. Prospektusunde geçebilme ihtimali az da olsa var kar zarar durumuna bakıp kullanın diyor. Sktsi de epeyi ileri tarih emzirme olayları bitince ilacı açayım diye düşündüm. Tam içime sinmedi 🙄

Devam ediyorum ama mukus azalmadı bizde sıvı kokulu kaka ve mukus devam ediyor. Ama diğer tüm belirtiler azaldı. Mukus çok zor geçermiş ona takılma 1 yaşına kadar devam eder demişti alerji doktorumuz
Peki sen sadece süt ürünleri mi yemiyorsun yoksa yumurta ve et de dahil mi?Tam olarak neye alerjisi var bulmak gerçekten çok zor.Bazen boş yere diyet yapmışım diyenleri okuyorum forumda

X