2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
gunaydinn anneler.
Nasilsiniz bakam
Benim bu hafta coook zor geciyor ya...asi ates yapti 38.3 leri gorduk indiremedik uzun sure...bebemde bu hata bi degisik.uykuya bir direnisi var..nazar degdi sanki.uyumuyor gozunden uyku akiyor ama direniyor agliyor...

Bu arada
Kizimin ilk serenati babasindan🤣🤣 ilerde daha azina kanmasin diye🤣🤣

Eklentiler

• Screenshot_2024-07-21-10-41-03-446_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-07-21-10-41-03-446_com.miui.gallery.jpg
    78 KB · Görüntüleme: 70
gunaydinn anneler.
Nasilsiniz bakam
Benim bu hafta coook zor geciyor ya...asi ates yapti 38.3 leri gorduk indiremedik uzun sure...bebemde bu hata bi degisik.uykuya bir direnisi var..nazar degdi sanki.uyumuyor gozunden uyku akiyor ama direniyor agliyor...

Bu arada
Canım bizimki de bir ara uykuya çok direniyordu gerçi hala hemen uyumak istediği soylenemez. Yeni bir şeyler ogrendiklerinde uyumak istemezlermis. Eşim benden daha iyi uyutuyor. Dün uğraştım uyutamadim mutfağa gidip geldim eşim 10dkda uyutmus. Babalar bu konuda daha becerikli biz stres yapıyoruz sanırım. Bir de babası uyutmayi denesin :)
Haha serenat çok iyi 😂

Hep süte yararlı şeyler ya tüh 🥺
Evet ama cocuğun kakası jel gibi olmaya başladı artık. Antibiyotik sonrası daha da kötüleşti. Antibiyotik öncesi kilosu 5115 idi şimdi 5085 :KK43: kilo kaybı bile oldu.
Özellikle fıstık ezmesi yemeyi bırakınca mukus direk azaldı. Doktor süt ürünlerini ve kuruyemişi 4 ay yeme çocuğun bağırsaklarını yorma dedi. Yeter ki iyi olsun yemem ama dışarıdan bişey yemek mümkün değil artık 🥲 vegan bişi yemeye kalksam kuruyemiş mutlaka oluyor içinde.. dün yeni bir multivitamin aldım adı pregnacare brestfeeding. Pahalı bir Multivitamin ama kalsiyumu süt ürünü içermeyen tek bunu bulabildik. Şuan kakası sarı ve çok çok az mukuslu.

Evet ama cocuğun kakası jel gibi olmaya başladı artık. Antibiyotik sonrası daha da kötüleşti. Antibiyotik öncesi kilosu 5115 idi şimdi 5085 :KK43: kilo kaybı bile oldu.
Özellikle fıstık ezmesi yemeyi bırakınca mukus direk azaldı. Doktor süt ürünlerini ve kuruyemişi 4 ay yeme çocuğun bağırsaklarını yorma dedi. Yeter ki iyi olsun yemem ama dışarıdan bişey yemek mümkün değil artık 🥲 vegan bişi yemeye kalksam kuruyemiş mutlaka oluyor içinde.. dün yeni bir multivitamin aldım adı pregnacare brestfeeding. Pahalı bir Multivitamin ama kalsiyumu süt ürünü içermeyen tek bunu bulabildik. Şuan kakası sarı ve çok çok az mukuslu.
Yaa sizin epeyi sıkıntılı olmuş 🥺 bizim değişiyor bazen mukuslu bazen iplikli ama Dr sıkıntı olmadığını söyledi. Ben sadece bariz sıkıntılı şeyler görürse yiyip içmiyorum

Yok 1 haftada bitti canım o süreçte gece gündüz malesef tıkandığı an açtım hatta peceteyle temizledim sürekli burnundan serum fizyolojik vermek istemedim
Hala tıkanıyor uykuya dalamıyor bitti ilaç yine aldık bugün eczane zararı olmaz her zaman kullanabilirsiniz demiş

gunaydinn anneler.
Nasilsiniz bakam

Bu arada
Açılış çok yüksekten açılmış elektrogitarla artık damat adayı düşünsün nasil kandiracak🤣🤣🤣

Hala tıkanıyor uykuya dalamıyor bitti ilaç yine aldık bugün eczane zararı olmaz her zaman kullanabilirsiniz demiş
O işte sizin görmediğiniz geride olan sümukler tıkıyor daha önce dediğim siringali tazyikli olan çok iyi temizliyo acil yakınsa yada ara sıra git canım yapmak istemiyorsan. Diğeri sadece burun içini temizliyo

Evet canım benimkide yapıyor 😂😂😂 daha neler yapıyorda yazamıyorum buraya nazar deger diye 🤭🤭🤭
Bende bende çaktırma öksürük kötü bir şey diye yazdım ahahahha🙈🙈
Ya birde o siringali dediğim yöntemde bebek şöyle duracak baba kafasını biraz daha aşağı tutacak öyle oluyor yoksa Allah korusun yanlış yapma yada acilde onu da gostersinler

Eklentiler

• 1000044019.jpg
    1000044019.jpg
    56,5 KB · Görüntüleme: 54
Canım bizimki de bir ara uykuya çok direniyordu gerçi hala hemen uyumak istediği soylenemez. Yeni bir şeyler ogrendiklerinde uyumak istemezlermis. Eşim benden daha iyi uyutuyor. Dün uğraştım uyutamadim mutfağa gidip geldim eşim 10dkda uyutmus. Babalar bu konuda daha becerikli biz stres yapıyoruz sanırım. Bir de babası uyutmayi denesin :)
Haha serenat çok iyi 😂
Benimki babada uyumuyor.sadece benle...bana oyuncu gibi.babayi gordumu uykusu aciliuor🤣
Açılış çok yüksekten açılmış elektrogitarla artık damat adayı düşünsün nasil kandiracak🤣🤣🤣
Baba piyano ve baska enstrumanlar da caliyor.damatin isi zor🤣🤣

Haha serenat çok iyi 😂
Canım al benden de o kadar aglıyor katıla katıla uykuya dalamıyor çocuğum yorgun düşüp bayılıyor resmen nasıl çözümü varsa

Kızlar yaa bebeğim sese çok duyarlı sızınkıler de öyle mi inşallah geçici bir süreçtir

Peki sen sadece süt ürünleri mi yemiyorsun yoksa yumurta ve et de dahil mi?Tam olarak neye alerjisi var bulmak gerçekten çok zor.Bazen boş yere diyet yapmışım diyenleri okuyorum forumda
Ben süt ürünleri,paketli gıdalar, yumurta,dana eti, domates,biber, kuruyemiş,tahin tüketmiyorum. Alerji doktoruyla ilerliyoruz o yüzden kendim daha sadece kuzu etini açtım ama konuştuğum çoğu kişi belli bir süre sonra yavaş yavaş diyeti açmayı öneriyor. Ben biber denedim ama bize dokunuyor baya. Doktorla görüşüp başka besinleri artık açmak istiyorum 1 ayı geçti diyete başlayalı bende çok etkileniyorum artık 🥺 ama boş yere olduğunu düşünmüyorum alerji olayı deneme yanılma eleme yönetimiyle açılabiliyor sadece çünkü

Koltukta yüzüstü uyuyodu uyanmış sırt üstü dönmüş o da yetmemiş kaya kaya kenara gelmiş hiç sesi de çıkmadı telsizden bi ııh sesi duyduk babası gitti ki kafası koltuktan aşağı kaymış düşmek üzereymiş kafa üstü allahım hala kalp ritmim düzelmedi bundan sonra yerde yatırıcam

Bende bende çaktırma öksürük kötü bir şey diye yazdım ahahahha🙈🙈
Ya birde o siringali dediğim yöntemde bebek şöyle duracak baba kafasını biraz daha aşağı tutacak öyle oluyor yoksa Allah korusun yanlış yapma yada acilde onu da gostersinler
Canım acilde ilk gittigimizde hortum ile aspire ettiler diger günü başka acilde şırınga ile yan yatırım iki burnunada sıktı sonra ters çevirip
Sırtına vurdu bende evde yaparken burnunu yan yatırım sıkıyorum kutunun üzerinde de öyle gösteriyor

Koltukta yüzüstü uyuyodu uyanmış sırt üstü dönmüş o da yetmemiş kaya kaya kenara gelmiş hiç sesi de çıkmadı telsizden bi ııh sesi duyduk babası gitti ki kafası koltuktan aşağı kaymış düşmek üzereymiş kafa üstü allahım hala kalp ritmim düzelmedi bundan sonra yerde yatırıcam
Maşallah de canım maşallah ay allah korusun dikkat et ben çok korkarım düşmesinden yatagın etrafını yastıklarla çeviriyorum bir anlık allah korusun

X