2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Dudak ya da dil bağı olabilir mi?

Ben en sağdaki ile 3 numarada yapıyorum harika çekiyor. İlk başta acıyor ama alışıyor hemen. Sanki arttı benim bugün ilk kez hiç mama vermedim öncesinde sıcak duş alıp öyle sağdım
Ayy o mod en beteri iyi dayanıyosun maşallah canım eminim zamanla daha da artacaktır. Bende bugün power pump sonrası memeler kesin cok gec kendine gelir diye düşündğm ama öyle olmadı. Tabi işlem sonrası yarım demet dereotu ve çemen otu çayı içtim belki onlar etki etmiştir

Bu yazdığın yazıyı ben yazdım sandım. Cünkğ aynısını bende kendi bebeğim için düşünüyordum. Çenesi kuvvetlensin diye Emzik vermeye çalışıyorum ama almıyor. emerken çok kibar emiyor tam vakumlamıyor. Ama eğer o sırada çok gazı varsa hıncını memeden alırcasına güzel vakumluyor ve ardı ardına lık lık geliyor yutma sesi . Bebeğim beni tam emse inanıyorum sütüm böyle azalmazdı. Süt azaldıkça mama takviyesi yapmak zorunda kaldım. Böyle böyle biberona alıştı işte sütümde giderek azaldı

Olumsuz düşünme hiç canım, sen arttırma yöntemlerini bir dene artacak inşallah

Sen avent kullanmana rağmen bebeğin memeyi reddediyor demekki razda bebeğe bağlı bu işker. Hala sütün var kuzum az da olsa en azından var. Sağım yapmaya devam et. Power pump yap. Hiç artmasa bile şuanki haliyle de ilerlese tamamen bitmesinden iyidir. Çünkü anne sütünün 1 damlası bile şifa. Bi sekilde içirisin onuda. Ama ben sağdıkça artacağına inanıyorum. Bebiş seni emmese bile meme ağzına girsin yeterki o bile sağımda çok etkili olur. Emzirmeden sadece sağımla bebeğini besleyen bi sürü kadın var. Onlarda oluyorsa bizde de olur . Bozma moralini sakın. Meme reddi yaşayan bikaç kişiyiz hepimiz üstesinden gelicez sütlerimizi artırarak inşallah
Off işte bak demekki bebeğe bağlı herşey. Oğlun o en cok tercih edilen biberona rağmen meme reddi yapmış. Kimi bebeler hem biberon hem meme ikisini de tutuyormuş. Ben avent bile alsam garantisi yok anladığım kadarıyla

KIZLAR KAFAYI YICEM ACIL YARDIM EDIN.
Eşim eczaneden almadan önce bu mu diye foto attı.. üzerinde yazı var ve açılmış kutu gözüküyor dimi.. içerisinden prospektus muydu işte kağıt çıkmadı birde ayrı bölmesi var hani damlalik kısmı o da çıkmadı... Ben ilacı açarken o kilit kısmını hatırlamıyorum ama çok kolay açtım her neyse çocuğum çok kötü oldu hircinlasti kustu agliyo durmuyo çıldırdı ben hayatımda ilk defa onu böyle gördüm.. Bu ilacı kullanan varsa lütfen içinden kağıt cikiyo mu ne var içerisinde damlaligi var mı açılmış mi bu kutu nolur yazın.. gulumsebebek golden-snitch kubiskubiskubis O ozgeeeee1 Nooneathome9 P Pembepilates melegim can ve diğer anneler

Eklentiler

• 1000043390.jpg
    38 KB · Görüntüleme: 49
  • 1000043393.jpg
    66,2 KB · Görüntüleme: 40
uzerindeki yaziyi sizin icin yazmadigina emin misiniz, acilmis bir urun verme ihtimali dusuk bence panik olma hic, sab simplex bize aynisini yapti 15 dakika icinde daha once hic olmadigi gibiydi bebegim, biogaia da iyi gelmedi dokunuyodu. Her ilac her bebege iyi gelmiyor. nurse harvey miydi onu ne zaman vermistin

Canım benimkinin içinde de prospektüs ve damlalık çıkmamıştı. Üzerindeki yazıyı eşin alırken mi yazmışlar yada zaten yazılımıymış? Bi o kafamı karıştırdı. Birde sanırım bebeğin sancı çekiyor bağırsaklarından. Ağırmı geldi acaba

Eklentiler

• IMG_3981.jpeg
    43 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_3980.jpeg
    58,8 KB · Görüntüleme: 33
O yazı varmış canim da niye prospektus çıkmıyor çakma mi acaba

Evrt eminim yazı vardı... bizde sab simplex başta iyi geldi sonra 2 3 haftasonra kustu kötü geldi nurse veriyorum o iyi geliyo da en son sabah verdim

Bilmiyorum çok üzüldüm ya salak kafam diyorum insan ilaca bakar dimi kilidine kendime kızıyorum.. eczacı arkadasima sordum üstündeki yazıyı bilmem de içeriği öyle cikiyo dedi.. internetten baktığımda damlalik kisminda kağıt var kiminde de neyse ne diyeceğimi bilemiyorum.. Ne çektim be ilaclardan

Evet canım bebeğe bağlı ya da işte biberonu ne sıklıkla verdiğine bağlı da olabilir çok verince alışıyor olabilir. Oğluma emzik de vermedim ben korkumdan meme reddi olunca şimdi kızım emzik de alıyor. Oğlum çok hırçın emerdi ama memeye eliyle vururdu süt gelmiyor diye. Lık lık gelsin istiyordu heralde. Kızım biberonda bile çok yavaş içiyor 30 cc 30 dk sürüyor. İnşallah siz de çözersiniz canım hiç pes etme emzirmeye sağmaya devam et elbet düzelir

Benzer şeyler yaşıyoruz hep ben emzik veriyorum en başından beri, çok güzel emiyor ama memede istediğim verimi alamıyorum birkaç gündür fark ettim bunu da. Çünkü ilk haftalarda benim göğüslerimden süt akardı hiç durmazdı bebek emerken diğerinden akardı emmediği zaman ikisi birden akardı ona rağmen çok aç kaldı 3 hafta sarılığı geçmedi kilo alamadı bence ememiyor

Evet canım bi arkadaşın vardı da normal biberonu alıyordu ama annesini emmiyodu meğer dudak bağı varmış
Hadi canım kesin sorucam doktora gerçi 1.ay kontrolünde muayene etmiştir diye düşünüyorum tam bakmadım nerelerine baktığına ama yine de sorucam

Canım o markayı bilmiyorum ama bigaia kullandık biz o da aynı dediğin gibi kötü yapmıştı benim bebişi. Endişelenme açık ilacı satmazlar bence.
Bak ne anlatıcam 2 gün önce aşı olduk ya evde calpol var oğluma kullandığım ama ne zaman açtığımı hatırlamıyorum yarıya inmiş, eşime yenisini al dedim. Neyse akşam ateşi çıkmadı ama çok ağlıyordu diye bi kaşık getir içirelim dedim. O da kaşığa koymuş getirdi içirdik. Ertesi gün sabah bi baktım eskisinden getirmiş yenisi duruyor öyle. Çok üzüldüm ben de, belki de 1 sene oldu açalı. Ama çok şükür olumsuz bir şey olmadı. İçini ferah tut sen de tabi kusması çoğalırsa acile gidin yine de tedbiren

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…