2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar bu meme reddi hala devam ediyor ozamandan beri sütüm 10 cc anca çıkıyor sağınca. Napcam ben
Canım cok üzüldüm yaa bizimde meme reddi başladı. Bebeğim biberondaki hızlı akışa alıştı diye benim memeden o şekilde süt gelmiyor diye çoğu zaman reddediyo. Memeyi tutup tutup bırakıyor istediği akışta gelmiyor diye. Ben bi ihtimal burnu tıkalıdır diye nazal yıkama yaptım bugün ama yok çocuk yine aynı. Bazen memeyi tiksinerek alıyo ağzına. Sağdığımda 20 cc anca çıkıyor benimde. Bugün başladım power pumping deniycem. Ama memeler alışık değil diye 10-5-5 olarak başladım. 3 gün böyle denedikten sonra 20-10-10 yaparım diye düşünüyorum. Biberonu da değiştiriyim diyorum. Lansinoh mu alsam avent mi daha önce hiç kullanmadım hangisini alsam? Yavaş akış olsun tabi ama bebek hızlı akışa alışık ya birden çok yavaş akana geçince zorlanır mı acaba? Fikriniz nedir hangisini alıyım sizce C Chen31

Bakın kızlar

Eklentiler

• 1720800868241.png
    1720800868241.png
    936,7 KB · Görüntüleme: 46
Evet benimki de emmeye başladı ilk başta aç diye sanmıştım hatta 😂

Biz de salonda yatıyoruz ama bebek kendi yatağında yatıyor senin gibi dikişler yüzünden salona geçmiştim çok yüksekti yatak
Gece ağlarken zor olmuyo mu canım benim bebeğimde yanımda beşikte yatıyo
Kızlar korkarak 2. Ay kontrolü ve aşısına gittik aşıları olduk 5100 gr olmuş oğluş 61 cm boyuda çok şükür son sağlık ocağına geçen ay gitmiştik 1 kilo almış 8 cm uzamış ilk ay az almıştı 3030 çıktık hastaneden 4050 ölçmüş sağlık ocağı 53 cm ölçmüş uzamadı az aldı diye üzülmüştüm bu ay çok emzirdim mamayı azalttım arayı kapattı bence yıprandım baya bu süreçte ama değdi sonunda doymuyor mu acaba fikri bitti kafamda 🥰
Canım çok sevindim maşallah herşey yolunda bak. Geçen gün için içini yiyodu :)
Baby Mom canım. Ben de sürüp gümüş kapak takıyorum ama poşetleyeyim bir de 😃
Denedin mi canım etki etti mi o şekilde. Bir de ben pompada sadece ortaki modu kullanıyorum en düşük ayarda. Bugün silikonsuz denedim. Öteki modlar canımı çıkarıyor 🤣 dokunmatik ya yanlışlıkla elim çarpıyor hemen öteki moda geçiyor çığlık çığlığa kapatıyorum

Hepsi iyi hoşta emziriyorsanız sağımda süt gelmemesine normal demesi, bana pek normal gelmiyo yaa
Bebek emdigi için boşaltıyo anlamında denmiştir canım orası büyük ihtimal emmedigi zaman sagarsak gelmek zorunda 😂😂😂

Denedin mi canım etki etti mi o şekilde. Bir de ben pompada sadece ortaki modu kullanıyorum en düşük ayarda. Bugün silikonsuz denedim. Öteki modlar canımı çıkarıyor 🤣 dokunmatik ya yanlışlıkla elim çarpıyor hemen öteki moda geçiyor çığlık çığlığa kapatıyorum
Öyle valla sağmayı bıraktım gece bir defa uyursa uzun öyle sağıyorum korkularım azaldı aç gibi gelirse mama yapıyorum ama yemiyor ben yinede teklif ediyorum çok emmek isterde memnun olmazsa Allah’a şükür çok geçmeden emzirme olayını hallettik 🙏🏼 Darısı tüm çabalayan annelerin başına 🌸

Canım cok üzüldüm yaa bizimde meme reddi başladı. Bebeğim biberondaki hızlı akışa alıştı diye benim memeden o şekilde süt gelmiyor diye çoğu zaman reddediyo. Memeyi tutup tutup bırakıyor istediği akışta gelmiyor diye. Ben bi ihtimal burnu tıkalıdır diye nazal yıkama yaptım bugün ama yok çocuk yine aynı. Bazen memeyi tiksinerek alıyo ağzına. Sağdığımda 20 cc anca çıkıyor benimde. Bugün başladım power pumping deniycem. Ama memeler alışık değil diye 10-5-5 olarak başladım. 3 gün böyle denedikten sonra 20-10-10 yaparım diye düşünüyorum. Biberonu da değiştiriyim diyorum. Lansinoh mu alsam avent mi daha önce hiç kullanmadım hangisini alsam? Yavaş akış olsun tabi ama bebek hızlı akışa alışık ya birden çok yavaş akana geçince zorlanır mı acaba? Fikriniz nedir hangisini alıyım sizce C Chen31
Avent bizde meme reddi yapmadı kuzum

Kızlar benim bebeğim memeyi emmeyi bilmiyor olabilir mi mümkün mü öyle bi şey? Kahverengi kısmın tamamını alıyo ağzına ama güçlü çekemiyo o vakum olmuyo emerken ben de hissediyorum zaten beceremiyo

Ben en sağdaki ile 3 numarada yapıyorum harika çekiyor. İlk başta acıyor ama alışıyor hemen. Sanki arttı benim bugün ilk kez hiç mama vermedim öncesinde sıcak duş alıp öyle sağdım

Kızlar benim bebeğim memeyi emmeyi bilmiyor olabilir mi mümkün mü öyle bi şey? Kahverengi kısmın tamamını alıyo ağzına ama güçlü çekemiyo o vakum olmuyo emerken ben de hissediyorum zaten beceremiyo
Hiç emzik kullaniyo mu peki

Kızlar probiyotik damla aldım inşallah kakasi düzelir..
Siz probiyotik damlayı günde kaç kere kullanıyorsunuz??

Canim hemen benim powerpump Yontemini yap.ben de ayni durumda idim biliyorsun 2 hafta once. kiyisindan döndüm .regl falan olmustum sut kesilmek uzereydi sormustum burdada panikle regldenmi diye.20 30 cikiyordu son zamanlarda.5 gun powerpump yaptim.suan 90 cikiyor ki sol meme yaralardan dolayi geriden geliyor.
Bugün başlayayım canım sağol💕
Yok yok hiç panik olma sen aralığı da kısa tut istersen bir tetikle, benim durduk yere sızlama olayı nadir oluyor bebiş bı göğsü emerken diğeri sızlıyor o zaman iniyor süt digerine de öyle hissediyorum
Emmek istememesi beni reddetmesi umrumda değil de sağarakta olsa süt veremiyorum ya komple kesilirse bari 6 ay geçseydi diye düşünüp üzülüyorum 🥺
Canım bende avent var geçen biberonun ucu fazla akıtınca dr bronws almıştım hemen onu kaynatıp yıkadım onla vermeye çalıştım onu da tutmak istemedi bi kaç kez denedim uykuda içti ama beni okadar da emmiyor tutmuyor memeye geldiği an kıyamet kopuyor. Şuan sadece aventi tutuyor akışıda öyle hızlı değil ama sürekliliği var memede bi süre sonra azalma yapıyor ya süt sürekliliği olmuyor. Birden ne oldu böyle 🤦🏻‍♀️

Kızlar probiyotik damla aldım inşallah kakasi düzelir..
Siz probiyotik damlayı günde kaç kere kullanıyorsunuz??
Canım kızımda sabahları 5 damla demişti ama kızım ozaman 18 aylıktı. Yani 2 aylık bebekte durum veya damla sayısı sanırım farklıdır

Canım ben avent kullanıyorum en yavaş akışlı olan başlığını, lansinoh biraz daha hızlı akıyor bence. Kızımda meme reddi olmadı şükür ama haftada 1-2 veriyorum belki ondandır. Oğlumda daha sık mama veriyordum, avent ve lansinoh meme reddi yapmıştı, medela biberon almıştık onun farklı bir sistemi var onunla çözmüştük olayı. Epey pahalıydı şimdi satılıyor mu bilmiyorum

X