2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    223
Benim eşimde çok söylenirdi hatta o dönem işte 2500 muayene aşı falan filan derken gene bi 3500k oluyordu bazen kan testiyle 5k oluyodu. Aman söylene söylene 6 aylık olsun başka doktora gideriz bukadar para verilmez filan ama her kontrol sonrası hep aynı çene. Neyse 9 aylıkken bi hastalandı ciğerlerine indi filan o gece acilde yaşadıklarından sonra ertesi gün koşarak kendi gitti bu doktora 🤣 o günden beri sesi çıkmıyor hatta sağlıkocağındaki rutin kan kontrollerini bile sağlıkocağında değil bu doktorda yaptırıyor parmaktan bakıyorlar damar arayıp heryerini delmiyorlar diye
Ayyy orası öyle tabiki Allah korusun bir hastalık bişey olduğu zaman kimsenin gözü görmez zaten, Allah korusun evlatlarımızı🙏🏼

Seninki eski kan gibi benimde kahverengi sulu bir şey geldi birde akinti geldi dedim adet olucam ped falan taktım gelen giden yok şuan neden dün öyle oldu anlamadim🤣 ped takmasam şuan kesin regl olmuştum
2 ay sonra neyin eski kanı bu acaba 40 kontrolüne de gitmedim bi gitsem iyi olcak galiba. Seninki regl dönecek gibi ozaman. Anca sökülür belki

Yazdıkların bana çok yardımcı oldu canım teşekkür ederim 🙏🏼

İşte doymadıkları için bırakmıyorlar bence :KK43: . Ben mama vermeyi günde teke düşürmüştüm belkide o yüzden kilo alımı düştü. bugün bi daha denedim o kadar emmenin üstüne 90 cc mama verdim içti bitirdi doymuş olsa bence içemezdi
Ben geçenlerde aşırı yoğundum ilk kez emzirmeden mama verdim 190 cc içti toplam. Biberonda 120 cc lik iki kez mama yaptım. Bazen emzirdikten sonra doymadığını anlayınca mama yapıyorum 90cc bitirdiği de oluyor bitirmeyip bıraktığı da. Demekki emdiğinde ortalama 100 cc filan anne sütü almış oluyor tabi aşağı yukarı bu rakam. Ama ben sütü sağınca 30 cc anca çıkıyor. Çocuk emince sütün indiğini hissediyorum kanallardan sağınca o sızı olmuyor.

Yazdıkların bana çok yardımcı oldu canım teşekkür ederim 🙏🏼

İşte doymadıkları için bırakmıyorlar bence :KK43: . Ben mama vermeyi günde teke düşürmüştüm belkide o yüzden kilo alımı düştü. bugün bi daha denedim o kadar emmenin üstüne 90 cc mama verdim içti bitirdi doymuş olsa bence içemezdi
Kuzum benimki memem ağzında uyuyor o yüzden bırakmıyor artık memeyi çekip emzik veriyorum ağzına öyle devam ediyor uykuya. Aç olsa emzik almaz ağlar. Ağlamıyorsa mutluysa bence doyuyordur bazı bebekler doyduğunu anlamıyor ne versen içiyor sonra kusuyor mesela. Seninki kusuyor mu? Kusmuyorsa dediğin gibi o mamaya ihtiyacı var demek ki

Kızlar benim sol göğsüm yara hala biliyorsunuz yaralardan çok çektim, sağ düzeldi şükür de solun ortası hala yarık ve ben bu yüzden solu 1 emziriyosam sağı 3 emzirdim. Özellikle dışarıda acı çekerek emzirmek istemediğim için hep sağı verdim. Soldan hep süt akardı artık akmıyo kızım da solu emerken ağlayarak emiyo sinirleniyo heralde süt azaldı 😣 napsam sizce? Sağmaya korkuyorum tekrar yaram kötüleşirse diye

Eriyorum 🫠

Eklentiler

• E5F8A474-5309-4F0E-8B1B-72980546A0B5.jpeg
    E5F8A474-5309-4F0E-8B1B-72980546A0B5.jpeg
    126,9 KB · Görüntüleme: 44
Canım bende bebeğimin emerken doyduğundan emin değilim çünkğ benim bebeğim emip memeyi bırakmıyor hiç . Hani doyan bebek memeyi kendi bırakırmış ya bizim emzirme 1 saatten fazla da sürse bırakmıyor ben doymadığını düşünüyorum artık. Geçen ay günde 2 mama+meme ile 1 kilo almıstı bu ay sadece 750 gram almış. Ekstra bebeğim memede huysuzlanıyor umarım değildir ama sanki red başlangıcı. Mama sayısını mı arttırsam yoksa sağma yöntemine mi başlasam yoksaa eds sistemi mi yapsam çok kararsızım :KK43:
Kuzucum 750 gr az değil ki 600-900 arası bekleniyor seninki çok ideal. Mesela bizim sağlık ocağının tartısı yanlış değilse benim oğlum çok çok fazla almış 5 gün içinde çünkü mama veriyorum memeyle beslense doyunca bırakır ama mamada ölçüsünü belirleyemedim heralde. Sen emzirmeye devam et yapabildiğin kadar da sağım yap her emzirme sonrası

Sabah tartılmayı unuttum ben ya 🙈 yarın söyleyeyim

Sen emzirmeye devam et kuzum emdikçe artar sağım yapmak çok daha zor bence

Kız ne kendi kendine uyuması uyuduktan sonra bile yatağına koyamıyorum ben, sadece kucağımda uyuyor tüm gün yapışığız çok zor benim için çünkü bir de oğlum var ilgilenmem gereken 🥹

Benimki de kendisi bırakmıyor canım 1.5 saat emzirdim bir kez 😀 yine bırakmadı. 600 gr alt sınır, doymadığını düşünme mama kadar kilo aldırmıyordur sütün ama 750 de gayet iyi bence
Bugün zorla iki kez emzirdim birinde ağzının kenarından süt aktı ağlayacaktım mutluluktan🥲

2 ay sonra neyin eski kanı bu acaba 40 kontrolüne de gitmedim bi gitsem iyi olcak galiba. Seninki regl dönecek gibi ozaman. Anca sökülür belki
Yine gelmiş canım benimki artık regl kesim veya vücut hazırlık yapiyo benim 20 kusur gündür bir şey gelmiyordu birde ben 40 kontrolune gittim her şey normaldi 🤭 sende git adete dönmezse bi baktır benimki alttan da bakmadı karnimdan bakti🤣

Kızlar benim sol göğsüm yara hala biliyorsunuz yaralardan çok çektim, sağ düzeldi şükür de solun ortası hala yarık ve ben bu yüzden solu 1 emziriyosam sağı 3 emzirdim. Özellikle dışarıda acı çekerek emzirmek istemediğim için hep sağı verdim. Soldan hep süt akardı artık akmıyo kızım da solu emerken ağlayarak emiyo sinirleniyo heralde süt azaldı 😣 napsam sizce? Sağmaya korkuyorum tekrar yaram kötüleşirse diye
Canım sen doktora gitmiş miydin bu yara konusunda ben o kısmı kaçırdım.. hiç eskilerin yaptığı bir şey yok mu acaba ya gümüş kapak bile fayda etmedi.. mübarek nasil yarildiysa iyilesemedi ama canını sıkma sütü tamamen kesilen kadınların bile bazı yontemlerle sütü geliyormus ki sende zaten geliyo 🥹 bence bi destek al emzirme danışmanindan mi olur doktor mu olur aldın mı peki hiç

Yine gelmiş canım benimki artık regl kesim veya vücut hazırlık yapiyo benim 20 kusur gündür bir şey gelmiyordu birde ben 40 kontrolune gittim her şey normaldi 🤭 sende git adete dönmezse bi baktır benimki alttan da bakmadı karnimdan bakti🤣
Benim ilk 10 gün geldi 16.gün filan lekelenme devam etti 20.gün kesildi bidaha da gelmedi hadi deki 1 aydır gelen giden bişey yok bu ne şimdi🤣 regl olsana spiral taktırsam🤣

Benim ilk 10 gün geldi 16.gün filan lekelenme devam etti 20.gün kesildi bidaha da gelmedi hadi deki 1 aydır gelen giden bişey yok bu ne şimdi🤣 regl olsana spiral taktırsam🤣
Benim bi tanıdığıma spirali adeti beklemeden taktı doktor 2.cocugunada çok çabuk hamile kalmış bunu belirtmiş 😅 öyle takilabiliyorsa şansını deneyebilirsin de benim eşim spiralli doğan çocukları görünce biraz karşı ama ne yapacagimizi da bilmiyoruz 🤣🤣öyle bi sans var ki bizde bizimkide spiralli doğar ondan ötürü ahahahha

X