2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    224
Yuh 5k muayene mi olur
Kız 10 ay 5000 mi verecennnn? Yazık günah ya boyuna kilosuna bakıyo bi aynısını sağlık ocağıda yapıyo
Evet kızlar haklısınız cidden çok fazla daha geçen ay 4 bindi ne ara 5k olmuş.
Bakmayın aslında bu kızımın küvezde kaldığı ünv hastanesinde ana bilim dalı başkanı yani orda bi işimiz olduğunda adını vermemiz yetiyor bi o yönü var bide doktor gerçekten alanında çok iyi kızımı hastaneye yatmaktan kurtardı aynı zamanda Belkide oğlumu da 40 günlükken rsv virüsü kaptığında belki onuda hastaneden kurtardı bilmiyorum aşırı güveniyorum başka doktora ne kızımı ne oğlumu emanet edesim gelmiyor. Oğluma da özel sağlık sigortası yaptırdık kızımında var ama biz gene de bu doktora özel muayeneye gidiyoruz tamamlayıcı plduğundan paranında geri ödemesini alamıyoruz. Aman nelere para vermiyoruz 5 binde ona gitsin

Kız 5000 çok değil mi muayene için😳
Biz 1.500 verdik kulağı için gittikya eşim diyorki 10 günlük kontrol hakkımız geçmeden 2.ay kontrolünü de yaptıralım😂😂😂😂
Benim eşimde çok söylenirdi hatta o dönem işte 2500 muayene aşı falan filan derken gene bi 3500k oluyordu bazen kan testiyle 5k oluyodu. Aman söylene söylene 6 aylık olsun başka doktora gideriz bukadar para verilmez filan ama her kontrol sonrası hep aynı çene. Neyse 9 aylıkken bi hastalandı ciğerlerine indi filan o gece acilde yaşadıklarından sonra ertesi gün koşarak kendi gitti bu doktora 🤣 o günden beri sesi çıkmıyor hatta sağlıkocağındaki rutin kan kontrollerini bile sağlıkocağında değil bu doktorda yaptırıyor parmaktan bakıyorlar damar arayıp heryerini delmiyorlar diye

Bende ya yuh alt tarafi kilo boy baş çevresine reflekslerine bakiliyo devlette bakiyo ona yada diğer ozeller maksimum 2 k duymustum
Kız özel sağlık sigortası var özelde para vermiyorum 10 kontrol 10 ay desen zaten yılıda doluyor sigorta tekrarlanıyor. Rutin kontrol önemli değil cidden sadece dediklerine bakıyor ama hasta olunca iş değişiyor 🤦🏻‍♀️

Kızlar yüzde hesaplama

İlk kilonuz - bu günkü kilonuz
Sonuç x 100
Çıkan sonuç / bu günkü kilonuz

Benimki ile göstereyim

92.8 - 92 = 0,800
0,800 x 100 = 80
80 / 92 = % 0,869565217391304

Sonuçlara beni etiketleyin kızlar

gulumsebebek gulumsebebek @kelebekimsi M melikebyhn12 @medusaa @vedayagmuru Chen31 Chen31 @catloverk
Sabah tartılmayı unuttum ben ya 🙈 yarın söyleyeyim
Süt sorununu çözemiyorum çünkü düzenli sağım yapacak vakti bulamıyorum ve her yaptığım sağımda daha da az çıkıyo sabah iki üç damla falan çıktı bu saatten sonra düzelir mi sizce yoksa artık anne sütü veremeyeceğimi kabullenmeli miyim
Sen emzirmeye devam et kuzum emdikçe artar sağım yapmak çok daha zor bence
Kızlar sizin bebişleri bıraktığınız yerde kendi kendine uyuyor mu illa pışpışlıyor musunuz.
Bende mi sıkıntı var anlamadım gelen herkes bırak sen uyusun yok sallama yok kucağına alma beşiğe koy uyusun diyip duruyor🙄 bu kadar küçük bebekler desteksiz uyuyabiliyorda ben mi bişeyi yanlış yapıyorum. Ben uykusu olan çocuğu bile uyutabilmek için saatlerce uğraşıyorum😭
Kız ne kendi kendine uyuması uyuduktan sonra bile yatağına koyamıyorum ben, sadece kucağımda uyuyor tüm gün yapışığız çok zor benim için çünkü bir de oğlum var ilgilenmem gereken 🥹
Canım bende bebeğimin emerken doyduğundan emin değilim çünkğ benim bebeğim emip memeyi bırakmıyor hiç . Hani doyan bebek memeyi kendi bırakırmış ya bizim emzirme 1 saatten fazla da sürse bırakmıyor ben doymadığını düşünüyorum artık. Geçen ay günde 2 mama+meme ile 1 kilo almıstı bu ay sadece 750 gram almış. Ekstra bebeğim memede huysuzlanıyor umarım değildir ama sanki red başlangıcı. Mama sayısını mı arttırsam yoksa sağma yöntemine mi başlasam yoksaa eds sistemi mi yapsam çok kararsızım :KK43:
Benimki de kendisi bırakmıyor canım 1.5 saat emzirdim bir kez 😀 yine bırakmadı. 600 gr alt sınır, doymadığını düşünme mama kadar kilo aldırmıyordur sütün ama 750 de gayet iyi bence

Kız özel sağlık sigortası var özelde para vermiyorum 10 kontrol 10 ay desen zaten yılıda doluyor sigorta tekrarlanıyor. Rutin kontrol önemli değil cidden sadece dediklerine bakıyor ama hasta olunca iş değişiyor 🤦🏻‍♀️
Oyle yazdın ki kendimi çok sorumsuz hissettim 🙈 işte geçen hastalandı viral enfeksiyon ciğerlere az inmiş devlette hemen röntgen vs çekildi.. özele gitsem doktor yoktu hepsi izne ayrılmış mübarek 🫠 yoksa ilk özele götürelim dibimizde devlette belki sıra olur dedim eşime.. aradım şansa 1 temmuza kadar izin almış her iki ozeldeki doktorda bende napiyim devlete gidiyim dedim çok memnunum🙈

Artık kimseye güvenemicez ahahahahah. Vaktinde; önce kim doğurcak oyumu da meleğime vermiştim . Uyhh sancım var ayyy bu hafta doğururum ayhh bayramda doğururum dedi dedii bizi oyaladı hep. Yarışı golden kazandı üstelik kendimde meleğimle aynı gün doğurdum :KK70: @melegim can
AdChoices
ADVERTISING​
Yeni hafta yeni heyecan sen bana gel 🤣🤣
Masallah❤️ben burda pek saglikli beslenemiyorum.yani cok secenek yok...kucuk bir yer..icim disim kofte oldu🤣🤣🤣bise bulamayinca onume geleni yiyorum.tirtiklama usulu.kilo almam ama verebilirmiyim bilmiyorum.duraklama haftam olacak sanirim.
Amaaan canından kıymetlimi eve gelince bi haftada asıl kilona dönersin. Bukadar kafaya taktım kilo kesin vercem diyorum artık ama bugün tatile gideyim bugün diyeti keserim umrumda olmaz tatilin tadını çıkarcam diye 🤣🤣
Biz 1 ödüyoruz canım 5 ne ya soyuyorlar insanı resmen
Rutin kontrol olunca bugün bi bunu hissetmedim desem yalan olur 🤣🤣 eşime söyledim canları sağolsun çocukların diyor sesi çıkmaz tabi zamanında çok söylenmişti 🤣🤣
Bizimde kalça çıkıgı ultrasonu geldi devlete gitsem uzun sürer mi bilmiyorum kafam çok karışık gerçekten özele boşyere para ödüyoruz
bize mesela kalça çıkığı ultrasonuna gerek yok dedi yaptırmıcam 🤔
Oyle yazdın ki kendimi çok sorumsuz hissettim 🙈 işte geçen hastalandı viral enfeksiyon ciğerlere az inmiş devlette hemen röntgen vs çekildi.. özele gitsem doktor yoktu hepsi izne ayrılmış mübarek 🫠 yoksa ilk özele götürelim dibimizde devlette belki sıra olur dedim eşime.. aradım şansa 1 temmuza kadar izin almış her iki ozeldeki doktorda bende napiyim devlete gidiyim dedim çok memnunum🙈
Yok kız seni destekledim aslında. Rutin kontrol olunca insana gerçekten çok geliyor. Hastalıkta mesela kızımı götürmüştük ateşlendi ve asla düşmedi acemiyiz de bide prematüre. Bu doktorun olduğu üniversite hastanesine götürdük evet adını filan duyunca bekletmeden aldılar tamam oraya kadar sıkıntı yok kan idrar almaya çalıştılar çocuğun sesi gitti ağlamaktan yok damarı bulamıyorlar el ayak heryerini deldiler idrar almaya çalışıyorlar sondayı sokamıyor eşim kızdı yükseldi yaptırmıyoruz verin çocuğu diye. Bide diyoki ordaki doktor Mete hoca kızar idrarı da alalım. Şaka gibiler hani Mete hoca dicekki bi idrarı alamıyomusunuz filan. Vermedik döndük eve sabah kendi doktoruna gittik niye kan almaya çalıştılar diyo eşimde siz sorun sizin doktorlarınız dedi. İnfluenza olmuş. 3 dakikada bi sürüntü testi ciğer vs teşhisledi yoğunbakıma geri alınma riski vardı.
Bide aynı dönem arkadaşımın 3 yaşındaki kızı 4 doktor gezdirdiler biri devlet üçü özel. Yanlış teşhis antibiyotik falan filan çocuğu daha kötü ettiler oda influenza çıktı. Ben 4 doktor gezdirecek kadar vakit kaybetseydim benimki kesin yatardı çünkü hem çok küçük hem prematüreydi. Bide meğer influenzada antibiyotik kullanılmazmış çok çektirdiler o çocuğa da🤦🏻‍♀️ işte o gün bugündür vazgeçmiyorum o doktordan hem yaşıcak olduklarımızı önden anlatıyor hem mümkün olduğunca ilaca karşı ilaçsız çözmeye çalışıyor vs vs işte

Sizlere bişey sormak istiyorum. Bebeğim şuanda 40 günlük. Ve inanılmaz memeye bağımlı. Yani evde sorun yok ancak bi misafir gelse ya da dışarı bi yere gitsem hiç bişey anlamıyorum çıktığımdan ve mama vermeye de sırf bunun için sıcak bakmıyorum. Yani aç olduğunda felan hissedersem veriyorum ama sırf bu tarz işlere vicdanen anne sütü vermek varken hoşuma gitmiyor.
Şimdi aklıma bir yöntem geldi sağıp dışarıya çıkarken yanıma alsam en azından 1-2 saat oyalamasını sağlayabilir. Bunun için elektrikli pompa almam lazım. Sizce bu tarz bir yöntem beni rahatlatır mı? Sağıp sütümün artmasına da biraz ihtiyacım da var ona da faydası olabilir makineyi boşa alır mıyım diye bir tedirginlik var. Deneyimleriniz barsa yardımcı olursanız mutlu olurum🥰
Ben de baby mom markalı elektrikli pompa var. Ve çok memnunum. Fiyat performans tavsiye ederim Bence pompa sütün artması için mutlaka iş görür. Diğer konu hakkında tecrübeli olmadığım için yorum yapamıyorum.

Süt sorununu çözemiyorum çünkü düzenli sağım yapacak vakti bulamıyorum ve her yaptığım sağımda daha da az çıkıyo sabah iki üç damla falan çıktı bu saatten sonra düzelir mi sizce yoksa artık anne sütü veremeyeceğimi kabullenmeli miyim
doktorunuz süt artması için vitamin verdi mi? Kullanıyor musunuz hiçbir şey

Yeni hafta yeni heyecan sen bana gel 🤣🤣

Amaaan canından kıymetlimi eve gelince bi haftada asıl kilona dönersin. Bukadar kafaya taktım kilo kesin vercem diyorum artık ama bugün tatile gideyim bugün diyeti keserim umrumda olmaz tatilin tadını çıkarcam diye 🤣🤣

Rutin kontrol olunca bugün bi bunu hissetmedim desem yalan olur 🤣🤣 eşime söyledim canları sağolsun çocukların diyor sesi çıkmaz tabi zamanında çok söylenmişti 🤣🤣

bize mesela kalça çıkığı ultrasonuna gerek yok dedi yaptırmıcam 🤔

Yok kız seni destekledim aslında. Rutin kontrol olunca insana gerçekten çok geliyor. Hastalıkta mesela kızımı götürmüştük ateşlendi ve asla düşmedi acemiyiz de bide prematüre. Bu doktorun olduğu üniversite hastanesine götürdük evet adını filan duyunca bekletmeden aldılar tamam oraya kadar sıkıntı yok kan idrar almaya çalıştılar çocuğun sesi gitti ağlamaktan yok damarı bulamıyorlar el ayak heryerini deldiler idrar almaya çalışıyorlar sondayı sokamıyor eşim kızdı yükseldi yaptırmıyoruz verin çocuğu diye. Bide diyoki ordaki doktor Mete hoca kızar idrarı da alalım. Şaka gibiler hani Mete hoca dicekki bi idrarı alamıyomusunuz filan. Vermedik döndük eve sabah kendi doktoruna gittik niye kan almaya çalıştılar diyo eşimde siz sorun sizin doktorlarınız dedi. İnfluenza olmuş. 3 dakikada bi sürüntü testi ciğer vs teşhisledi yoğunbakıma geri alınma riski vardı.
Bide aynı dönem arkadaşımın 3 yaşındaki kızı 4 doktor gezdirdiler biri devlet üçü özel. Yanlış teşhis antibiyotik falan filan çocuğu daha kötü ettiler oda influenza çıktı. Ben 4 doktor gezdirecek kadar vakit kaybetseydim benimki kesin yatardı çünkü hem çok küçük hem prematüreydi. Bide meğer influenzada antibiyotik kullanılmazmış çok çektirdiler o çocuğa da🤦🏻‍♀️ işte o gün bugündür vazgeçmiyorum o doktordan hem yaşıcak olduklarımızı önden anlatıyor hem mümkün olduğunca ilaca karşı ilaçsız çözmeye çalışıyor vs vs işte
Senin yerinde olsam bende aynı şeyi yaparmisim.. bizde bile kan alırken hafif oynatsa igneyi canımız nasıl yanıyor el kadar bebek düşüncesi bile korkunç en iyisini yapmışsınız daha fazla çocuğu perişan etmeden alıp gitmissiniz çok üzüldüm ya.. keşke herkes işini iyi yapsa😔

Senin yerinde olsam bende aynı şeyi yaparmisim.. bizde bile kan alırken hafif oynatsa igneyi canımız nasıl yanıyor el kadar bebek düşüncesi bile korkunç en iyisini yapmışsınız daha fazla çocuğu perişan etmeden alıp gitmissiniz çok üzüldüm ya.. keşke herkes işini iyi yapsa😔
Valla zaten çok zayıftı hala zayıf damar yok kan yok ağladıkça damarlar kaçıyor hiç görünmüyor çocuk morarıyor vallahi sesi kısıldı ağlaması değişti çocuğun bi süre. Sırf o günden sonra gittim idrar toplama bezi aldım trendyoldan kız bebeklerde idrar almakta çok zor çünkü. O yüzden de 40 günlük oğlumu gece ateşlenince acile götürmedim sabahı bekledim çünkü az çok yaşıcak olduklarımı biliyorum🤦🏻‍♀️ Valla keşke herkes işini düzgün yapsa böyle gerek kalmasa bu paralara ama yok yani. Bide dediğin gibi özelde gece doktor da yok mecbur devlete götürüyorsun yani

Bizimde kalça çıkıgı ultrasonu geldi devlete gitsem uzun sürer mi bilmiyorum kafam çok karışık gerçekten özele boşyere para ödüyoruz
İstanbulda olmama rağmen devlette hiç zorluk çekmedim . Normal çocuk doktoruna gittim kendisi ben söylemeden kalça ve göz için yönlendirdi randevusuz baktılar

cesursavasci cesursavasci senin lekelenme durumu devam mı kırmızıya döndü mü yada? Bende hala simsiyah lekelenme var kalan eski kan mı geliyor sökülecek mi anlamadım
Seninki eski kan gibi benimde kahverengi sulu bir şey geldi birde akinti geldi dedim adet olucam ped falan taktım gelen giden yok şuan neden dün öyle oldu anlamadim🤣 ped takmasam şuan kesin regl olmuştum

Evet bizimki de bazen soğuk terliyor. Oda ısısı düşük ama bebek sicakladigi durumda soğuk terleme olurmuş. Benim de tenim çok soğuk oluyor ama yanıyorum. Bebislerin burnu çok hassas bence sen indirirken toz falan kaçıyor burnuna. Battaniyenin ipliğinden bile hapsiracak durumdalar. Ben muslinle kundak yapıp başka bir şey örtmüyorum çorap giydiriyorum bir de ayağından soğuk almasın diye
Yazdıkların bana çok yardımcı oldu canım teşekkür ederim 🙏🏼
Sabah tartılmayı unuttum ben ya 🙈 yarın söyleyeyim

Sen emzirmeye devam et kuzum emdikçe artar sağım yapmak çok daha zor bence

Kız ne kendi kendine uyuması uyuduktan sonra bile yatağına koyamıyorum ben, sadece kucağımda uyuyor tüm gün yapışığız çok zor benim için çünkü bir de oğlum var ilgilenmem gereken 🥹

Benimki de kendisi bırakmıyor canım 1.5 saat emzirdim bir kez 😀 yine bırakmadı. 600 gr alt sınır, doymadığını düşünme mama kadar kilo aldırmıyordur sütün ama 750 de gayet iyi bence
İşte doymadıkları için bırakmıyorlar bence :KK43: . Ben mama vermeyi günde teke düşürmüştüm belkide o yüzden kilo alımı düştü. bugün bi daha denedim o kadar emmenin üstüne 90 cc mama verdim içti bitirdi doymuş olsa bence içemezdi

Yazdıkların bana çok yardımcı oldu canım teşekkür ederim 🙏🏼

İşte doymadıkları için bırakmıyorlar bence :KK43: . Ben mama vermeyi günde teke düşürmüştüm belkide o yüzden kilo alımı düştü. bugün bi daha denedim o kadar emmenin üstüne 90 cc mama verdim içti bitirdi doymuş olsa bence içemezdi
Doymuş olsa icmezdi sen mamada vermeye devam et canim

X