2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
V
Kuru öksürük, ciddi burun tıkanıklığı, baya bi kusma vardı 2 avuç dolusu kustu bir kere hatta o kadar çok.. röntgen çekildi ciğerlerine biraz inmiş ama suanlik ilaç tedavisinden ziyade emzirme ve burnunu bol bol temizle dedi doktor.. Bir tek ateşi yoktu çok şükür
bizimde kusma yok burun bogaz aşırı sekresyonlu. Cigere inmemis şükür ama crp 7 cikti antibiyotik tedavisi aliyor suan kuzum ☹️

Eklentiler

• 171899378116182994231055247503.jpg
    171899378116182994231055247503.jpg
    118,5 KB · Görüntüleme: 69
Her beslenmede mama veriyorum ben bu sürdürülebilir değil ki pek😔😔
Canim dr brown aldim ben.onun premature yenidogan icin falan basliklari var.yenidogan alabilirsin.benim 60 ligi 40 dkda emiyordu.ben 3+ basliga gectim hatta akisi cok yavas kaldi son 1 haftadir..

Yok hiç abartı değil inanırım bugün sabah 4te uyandı ve akşam 7 oldu şimdi derin uykuya geçti oda 20 dakika oldu bakalım ne kadar derin. Onun haricinde bütün gün ağladı durdu.
Uykusu var deli gibi aslında emiyor mesela uyuyakalıyor sonra zınk diye açıyor gözünü yatağa koyuyorumda uyanıyor değil daha kucağımda uyurken biranda uyanıyor bütün gün böyleydi. Gerçekten doğduğundan beri en berbat gece ve günü geçirdik. İnşallah şimdi 1 saatte olsa uyur. Uykusuz kaldıkça daha da ağlıyor daha da huysuz suratsız oluyor çünkü. Bir bebek neden uykusu varken uykuyu reddeder bilmiyorum kendimde sorun arıyorum artık😞
Yok yahu ben de oyleydim onla ağladım hep , cidden çok zor ağlayarak uyuyo ağlayarak uyanıyordu. Psikolojim bozuldu doktora bile gittim hasta mı diye. Ama zamanla azalıyor. Kundakla uyutmayı dene, olmuyorsa gündüz göz önündeyken yüzüstü uyutmayı dene ben öyle çözüm buldum. Asla sırtüstü yatmıyor bebeğim yani yatırdığım an çığlık kıyamet. Şimdi emzirdikten sonra uyutuyorum ve gözümün önündeyse yüzüstü yatırıyorum o da biraz dinlensin diye, gazına da iyi geliyor.

Benimki de öyle canım çok suratsız. Zaten meme ve uyku harici ağlamadan durduğumuz tek bir an yok. Bol bol konuşuyorum göz teması kuruyorum sürekli ama sadece memedeyken diğer türlü alt değiştirme banyo yağlama şu bu bizde hep çığlık kıyamet😭
Bende hatta bu çocuk neden hep böyle ağlak diye kendimce düşünüp duruyorum inşallah büyüdükçe atlatırlar yoksa çok zor😭
Canım benimkide inan öyle birde kaşını çatıyor hey Allahım diyorum hiç memnun değil 🥲

Yemin ederim aynı şeyi düşünüyorum bizim ki gülünce deliriyorum o derece az gülüyor onun ki full gülüyor bizimki hep ağlayarak uyanıyor gülerek uyanan bebe var mı gerçekten
Ne gülerek uyanması canım bakarken bile kaşları çatık donuk donuk bakıyor 😏

Kızlar sabahtan beri çocuk uyuyor emzirmek için uyandiriyorum onda bile uyanmıyor emiyor geri uyuyor.. kafayı yicem az kaldı ya.. göz kapağı falan şiş cocugun
Canım sık sık emzir 3 saati bekleme saat bası vermeye çalış çok zor Allah iyiliğini versin su mu versen biraz yazık ınsan kıyamıyor

Canım sık sık emzir 3 saati bekleme saat bası vermeye çalış çok zor Allah iyiliğini versin su mu versen biraz yazık ınsan kıyamıyor
Yok canım su ile ilgili bir durumu yokta çocuk çok kötü ben ne güzel bol uyusun işte uslu olsun ağlamasın vs diye aklımdan geçirirken aslında bunların hiçbirini istemediğimi çocuğumun neşesini özlediğimi farkettim.. Beni ugrastirsin yorsun ama böyle başında çaresiz beklemiyim içim yanıyor elimden bir şey gelmiyo acile götürdüm değişen bir şey olmadı çocuk gazını bile çıkartmadan yatıyor altına yapmıyor gerçekten iyi değilim moralim çok bozuk

Sağol canim 💜 yapicam bol bol öpeyim
Malesef canim 😔
Sen millete ne bakıyorsun onlar derdini anlatsa bende aynı şeyi düşünüyorum bunu mu taktın kafaya diye içimden ama bu dönemi en çok burda hepimiz aynı yollardan geçtiğimiz için biz seni anlarız.. benim bu yazdığın sıkıntı doğumdan 2 3 gün sonra başladı ve 2 3 hafta devam etti her fırsatta esime eski bizi özlediğimi eskiden çok güzeldik eskiden boyleydik dediğimi hatırlıyorum şuan.. senin bir evladın olduğu için önceden belki daha geç girdin bize göre bu çünkü senin daha önce tattigin bir duyguydu ama sonra 2 çocuk derken 1.nin derdi 2.nin derdi yüklenince aynı anda sende artık eskiyi özlersin doğal olarak kolay değil biri yenidogan diğeri 2 yaş sendromu inan cok zor.. herkes şey diyordur birde çok çabuk büyüyorlar hızlı geçer dert etme vs vs şu yenidoganlar bi oturur emekler kardeşiyle oynar duruma gelsin sende daha iyi hissedersin ikisinin eglendigini görünce..
Ay valla daha iyi hissettim ya en azından bu hislerde yalnız değilim. Gerçekten birisi gelip çocuklardan biriyle diğerinden fazla ilgilenirce bile batıyor bana kaldı ki ben ikisine de aynı ölçüde davranmaya çalışıyorum oda beni yoruyor birinin gazı diğerinin sendromu bitmiyor. En azından biraz şöyle bi 1 yaşına gelse oturup oyun oynamaya en fazla kavga filan ederler gider ayırırım diyorum böyle biri eşikte biri beşikte daha zor oluyor. İnşallah şu içimdeki mutsuzluk ta biran önce geçer

Yok canım su ile ilgili bir durumu yokta çocuk çok kötü ben ne güzel bol uyusun işte uslu olsun ağlamasın vs diye aklımdan geçirirken aslında bunların hiçbirini istemediğimi çocuğumun neşesini özlediğimi farkettim.. Beni ugrastirsin yorsun ama böyle başında çaresiz beklemiyim içim yanıyor elimden bir şey gelmiyo acile götürdüm değişen bir şey olmadı çocuk gazını bile çıkartmadan yatıyor altına yapmıyor gerçekten iyi değilim moralim çok bozuk
Noldu birden bu çocuğa nazara filan mı geldi acaba bi nazar duası filan aç. Şuan nasıl ? Belki biraz uyumaya ve öyle atlatmaya ihtiyacı vardır sen yine beslemeyi ihmal etme sütün şifa olsun inşallah

Kızlar gündüzden beri müthiş bi gaz sancısı yaşıyorum öyle böyle değil mideme kramp şeklinde giriyor iki büklüm kalıyorum resmen gaz sıkışması. Her sancı vurduğunda da oğlum birden çığlıkla niye ağlayıp kızarıyor onu anladım. Ne yaptıysam çare olmadı gaviscon karbonat maden suyu nane çayı ekşi- tatlı şeyler filan yok geçmiyor bi ara acile gideyim dedim en sonunda aklıma geldi kimyon çayı yaptım inanırmısınız direk kesti. Ne sancı kaldı ne kramp ne gaz.

Biz acaba bu gaz damlaları filan boşuna mı uğraşıyoruz yap kimyon çayını ver rahatlasın çocuk. Cidden mucizeviydi

X