2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
İnşallah uzamaz canım alışma süreci diye düşün bol bol temiz hava al bebişlerini bol bol öp çook işe yarıyor kocana sımsıkı sarıl sevdıklerınle tensel temasa gec bana ıyı gelıyor
İnan aslında eşimden bile kendimi soyutlamışım. Dediklerini denicem teşekkür ederim canım

Canımm ınstagramda görmüştüm anne sütü alan bebeklerde eğer anne bebeği hastayken sık sık öperse anne hastalıgı tanır ona göre antikor oluştururmuş gögüs ucunu da bebekle cok temas halinde tut ınsallah hemen geçer burnuna bıle sıkabilirsin sütünü
Sağol canim 💜 yapicam bol bol öpeyim
Hastamı oldu canım bebişin
Malesef canim 😔
Çok mantıklı bebekten önceki halin yası 🤭

Ya çevremde birine anlatsam ne istiyorsun derdin ne kafasına giriyorlar sonra beni böyle hissettiğim için vicdan yaptırıp üzüyorlar. Bende kimseye bişey anlatmamaya karar vermiştim ama En sonunda oyüzden buraya yazdım aynı dönemde yaşayıp aynı şeyleri hissedebilecek halden anlayanlar sadece buradakiler olduğu için. Bazen en yakınlarımız bile bizle aynı süreci yaşamadığı için bizi anlamıyorlar. Ben doyumsuz biri değilim herşeyden mutlu olabilecek bir insanım ama geldiğim şu halde gerçekten içsel mutsuzluğu dibine kadar yaşar oldum. Kendime soruyorum ne istiyorum diye bilmiyorum ki belki özgürlüğümü belki eşimle olan eski ilişkimi. Ben böyle birine anlatınca şükür et evlatlarına diyolar benim çocuklarımdan yana bi durumum yok ki iyiki varlar ama işte bal yine anlatamıyorum kendimi ifade problemim var bu konuda 🤦🏻‍♀️
Sen millete ne bakıyorsun onlar derdini anlatsa bende aynı şeyi düşünüyorum bunu mu taktın kafaya diye içimden ama bu dönemi en çok burda hepimiz aynı yollardan geçtiğimiz için biz seni anlarız.. benim bu yazdığın sıkıntı doğumdan 2 3 gün sonra başladı ve 2 3 hafta devam etti her fırsatta esime eski bizi özlediğimi eskiden çok güzeldik eskiden boyleydik dediğimi hatırlıyorum şuan.. senin bir evladın olduğu için önceden belki daha geç girdin bize göre bu çünkü senin daha önce tattigin bir duyguydu ama sonra 2 çocuk derken 1.nin derdi 2.nin derdi yüklenince aynı anda sende artık eskiyi özlersin doğal olarak kolay değil biri yenidogan diğeri 2 yaş sendromu inan cok zor.. herkes şey diyordur birde çok çabuk büyüyorlar hızlı geçer dert etme vs vs şu yenidoganlar bi oturur emekler kardeşiyle oynar duruma gelsin sende daha iyi hissedersin ikisinin eglendigini görünce..

Ayy kızlar ya şu özlem özün oğluyla kızım arasında sadece 4 gün var benım kızım hiç gülmüyor sürekli bi huysuz konusuyorum sadece bakıyor cok arada gülümsüyor oysaki sürekli konuşuyorum cook demorilize oluyorum acaba erken doğduğu için mi öyle 😫

Ayy kızlar ya şu özlem özün oğluyla kızım arasında sadece 4 gün var benım kızım hiç gülmüyor sürekli bi huysuz konusuyorum sadece bakıyor cok arada gülümsüyor oysaki sürekli konuşuyorum cook demorilize oluyorum acaba erken doğduğu için mi öyle 😫
Benimki de öyle canım çok suratsız. Zaten meme ve uyku harici ağlamadan durduğumuz tek bir an yok. Bol bol konuşuyorum göz teması kuruyorum sürekli ama sadece memedeyken diğer türlü alt değiştirme banyo yağlama şu bu bizde hep çığlık kıyamet😭
Bende hatta bu çocuk neden hep böyle ağlak diye kendimce düşünüp duruyorum inşallah büyüdükçe atlatırlar yoksa çok zor😭

Meme reddi yaşıyoruz daha dün başladık biberona bugün reddediyo beni kafayı yicem napıcam ben bana akıl fikir verin nolur 😔😔😔 mamayla besleniyo biberon vermeden yapamam 😔😔😔

Meme reddi yaşıyoruz daha dün başladık biberona bugün reddediyo beni kafayı yicem napıcam ben bana akıl fikir verin nolur 😔😔😔 mamayla besleniyo biberon vermeden yapamam 😔😔😔
Gaz sancısıyla kendini geri itiyo olabilir mi? Bizde 2 gün memede kendini geri çekti katılarak ağladı baya her emdiğinde değildi ama bende reddediyo diye üzülüyodum ama gaz sancısından dolayı kendini itiyomuş kendini ittiğinde gazını çıkarıp tekrar emzirince emmeye başladı.

Kuzum medela biberon al o zaman, oğlumda meme reddi yaşamıştım ben ama mama da içmesi gerekiyordu sütüm yeterli değildi medela ile memeye dönmüştü. Onun farklı bi sistemi var diğer biberonlara göre. Aslında aventte de zor çekiliyor ama senin oğlan hızlı çekmiştir belki burada birisi demişti 10 dkda bitiriyor diye benimki 1.5 saatte bitirirken

Benimki de öyle canım çok suratsız. Zaten meme ve uyku harici ağlamadan durduğumuz tek bir an yok. Bol bol konuşuyorum göz teması kuruyorum sürekli ama sadece memedeyken diğer türlü alt değiştirme banyo yağlama şu bu bizde hep çığlık kıyamet😭
Bende hatta bu çocuk neden hep böyle ağlak diye kendimce düşünüp duruyorum inşallah büyüdükçe atlatırlar yoksa çok zor😭
Benim de aynı öyleydi 2. Ay bitiminden sonra biraz biraz düzelmeye başladı, yani gerçekten uyku ve emme dışında hep ağlıyordu abartmıyorum bu kolik durumu bizde 10-12 saat sürüyordu

Benim bebe gibi sevmeye gelenler oluyor ne zaman gelsem uyuyor diyor bende akşam gelde şov yapsın diyorum 😂😂😂
Bugün anneme sen de uyu ütü yapcam ben dedim. Annemi uyutmamis 🤭 en son annem yemek yapayım diye kalkmış şimdi misil mışıl uyuyor diyor 🤣 benim bebenin genel huyu uyumak istersen asla uyumaz😅

Benim bebem gündüz uykusunda sürekli sayıklar gibi sesler çıkarıyor rüyasında sanki bir şeyler görüyor da ona tepki gibi inleme, ağlama, sesli gülme ama çoğunluk ıhhhh sesi. Sizlerde de var mı

Bebeğine sadece anne sütü veren anneler sütünüzü sağıp buzluğa atıyor musunuz?
Acil bi durumda birine bırakmamız gerekse bebek acıktığında ne yapacağız golden-snitch golden-snitch cesursavasci cesursavasci @Begonya2 ve diğer anneler
Ben başta hep sagiyordum. Şu an çok nadir sağım yapıyorum. Dondurucudan çıkartıp sıcak suya torbayı koyabilirsin ya da dolaba koyup orada erimesini bekleyebilirsin

Takipten çık😅🤣 şaka maka her çocuğun gelişimi farklıdır

Gaz sancısıyla kendini geri itiyo olabilir mi? Bizde 2 gün memede kendini geri çekti katılarak ağladı baya her emdiğinde değildi ama bende reddediyo diye üzülüyodum ama gaz sancısından dolayı kendini itiyomuş kendini ittiğinde gazını çıkarıp tekrar emzirince emmeye başladı.
Biberonu alıyo emziği alıyo sadece memeyi almıyo gaz sancısı olsa onları da almaması gerekmez mi

Biberonu alıyo emziği alıyo sadece memeyi almıyo gaz sancısı olsa onları da almaması gerekmez mi
Benimkide biberonla emziği alıyodu memeyi itiyodu bide ben çok acıkmasını beklemeden emzirmeye başladım o dönemde. Biberonda daha kolay doyuyo çok acıkınca memede hemen doyamadığı için sinirleniyodu 2 gün sürdü geçti çok şükür şimdi gene hem emiyo hem biberon kullanıyorum

X