2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ben artık uyku saatine takilmiyorum canım, Dr takılma dedi çünkü. Bizimki de gece uykusunu bazen uzun tutuyor özellikle banyo yapıp yattiysa. Banyodan önce emiyor banyodan sonra emiyor iki memeyi de vermiş oluyorum epeyi doyuyor. Banyodan ötürü rahatlayinca da gece uykusu uzun oluyor ben de ellemiyorum en azından gün içinde bebeğe bakacak enerjim oluyor
Sizinki 2 ayı geçti ama kuzum 1 aylıkken de mi böyleydin ellemiyo muydun? Bi yerde açlıktan uyanmazlar bu kadar küçükken diye bi şey okumuştum o kafamı karıştırdı aç ama uyanmıyo mu diye

Sizinki 2 ayı geçti ama kuzum 1 aylıkken de mi böyleydin ellemiyo muydun? Bi yerde açlıktan uyanmazlar bu kadar küçükken diye bi şey okumuştum o kafamı karıştırdı aç ama uyanmıyo mu diye
Kan sekeri düşüyor uyanmuyirda olabilur ama anliyor insan neden uyudugunu ya

Hem meme hem mama ile giden anneler, Siz kaç cc veriyorsunz benimki istahli bir bebiş. 60 cc yaptigimda az geliyor artık öğlen ve gece veriyorum aralarda emiyor yada günde 3 kere veriyorum. 90 verdiğimde emmez mi diye korktum fazla olanı kendi çıkarıyor aslinda @melegim can
Ben 1 ay kontrolune gittigimde doktor baba bu ayda bebekler 90-120 arasi icer demisti.aksamalri sutun az ise belki aksam olcusunu arttirabilirsin.

Ben 1 ay kontrolune gittigimde doktor baba bu ayda bebekler 90-120 arasi icer demisti.aksamalri sutun az ise belki aksam olcusunu arttirabilirsin.
Ben 60 yapıyorum ama günde 5-6 kez içiyo toplam 300’ü buluyo. 60’ın sonlarına doğru zorlanıyoruz çıkarmaya başlıyo 90 yapsam içer mi ki

Kan sekeri düşüyor uyanmuyirda olabilur ama anliyor insan neden uyudugunu ya
Benimki bu gece 6 saat araliksiz uyudu.kaldiramadim denedim.ayni yenidogan gibi kalkmak isteemedi..arada az bi meme emdi uykuya devam etti.zorlayamadim artik..sorun olmaz artik bence.kendi aciktiginda deli gibi agliyor zaten uykudan uyanip.

Bebis icmek istemedigi yerde birak canim.bi yerde almiyorlar zaten
60’ı bitiremedik mesela az önce yine. 90’a hiç bulaşmıyım bence 😂 zaten hala kaşık biberonla veriyorum bunda 90’lık yok bi de normal biberona geçmem gerekecek

Kizlar doktor mu diyor size mama verebilirsiniz diye? Bizim ki 40 gunluk oldu iki saatte bir deli gibi emiyor gece uyusun diye mama verecektim ama doktorumuz kesinlikle mama verme dedi. Siz neye gore belirlediniz mama verme isini ya? 3 haftada 1.5 kilo almis o yuzden mama verip midesini iyice buyutme dedi doktoru.

60’ı bitiremedik mesela az önce yine. 90’a hiç bulaşmıyım bence 😂 zaten hala kaşık biberonla veriyorum bunda 90’lık yok bi de normal biberona geçmem gerekecek
Avent meme reddi yapmadı bizde canım baya da zor geliyor 90 lık mamayı 1.5 saatte ancak bitiriyordu benim kız 😀

Kizlar doktor mu diyor size mama verebilirsiniz diye? Bizim ki 40 gunluk oldu iki saatte bir deli gibi emiyor gece uyusun diye mama verecektim ama doktorumuz kesinlikle mama verme dedi. Siz neye gore belirlediniz mama verme isini ya? 3 haftada 1.5 kilo almis o yuzden mama verip midesini iyice buyutme dedi doktoru.
Canım bana da doktor sütün yeterli mama verme dedi ama hissediyorum bazen akşamları hiç sütüm olmuyor göğsüm yumuşak oluyor 6-7 kere çekiyor anca yutkunuyor. Normalde her çekişte yutkunuyor sütüm varken. Zaten söylene söylene emiyor süt gelmiyor diye, o zamanlar veriyorum ben mama. Haftada 1-2 kez bu durumu yaşıyorum.

Canım bana da doktor sütün yeterli mama verme dedi ama hissediyorum bazen akşamları hiç sütüm olmuyor göğsüm yumuşak oluyor 6-7 kere çekiyor anca yutkunuyor. Normalde her çekişte yutkunuyor sütüm varken. Zaten söylene söylene emiyor süt gelmiyor diye, o zamanlar veriyorum ben mama. Haftada 1-2 kez bu durumu yaşıyorum.
Anladimm, benim sut var hatta emmezse tas gibi olup agri yapiyo acaba on sutu aliyoda yagli kismi mi almiyoda surekli emmek istiyo ki, doktorlara gore hersey normal ben cok abartiyomusum ama gece uyumayanda benim😂

Anladimm, benim sut var hatta emmezse tas gibi olup agri yapiyo acaba on sutu aliyoda yagli kismi mi almiyoda surekli emmek istiyo ki, doktorlara gore hersey normal ben cok abartiyomusum ama gece uyumayanda benim😂
1.5 kilo aldıysa yağlı kısmı da alıyordur canım merak etme. 2 saatte bir normal ama ya bence benimki de öyle hatta gündüz saat başı emiyor gece bazen 3-4 saat oluyor o da çok uzun süre uyumazsa öyle uyuyor. Mama içince bazen 5 saat uyuyor tabi birkaç kez olmuştu onda da insan tedirgin oluyor alışık olmayınca 😄

1 aylık kontrolünden 1 gün önce gece uyanmasan besledim 3 saat oldu diye korktum. Dr uyandırma dedi canım ben 1 aylık olduğundan beri uyandırmıyorum. Kilosu da yerinde şükür

X