2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
geçmiş olsun canım sorumsuzluk değil de yoruluyoruz biz de onlar gibi adapte olmaya anlamaya çalısıyoruz algılarım resmen bozuldu biri bisey deyince anlamıyorum hiç sarılık düzelir inşallah kolunda da bisey çıkmaz ❤🙏
Bana göre cocugum sarı değil evet gözleri ve çevresinde sarılık var ama en son ordan gidermiş o yüzden üstünde durmadım 1600 gr aldı bir ayda her dakika emziriyorum daha napim bilmiyorum
KeriminHilali KeriminHilali canım önce ne biçim doktormuş salak saçma konuşmuş ben sarılık konusunda resmen uzmanlaştım 1)33 günlük bebeğin sarılığın 9 olması birsey ifade etmez için rahat olsun, 9 değerle bebek sapsarı olmaz. 2) kolunu nasıl anlamış daha küçücük bebekler size sorumsuz diyeceğine önce yeni bir anneye nasıl davranılır onu öğrensin bazı doktorlara gerçekten ünide insanlık dersi vermeli kafana sarılığı sakın takma bazı bebeklerde yavaş düşüyor bizimde öyle mesela
Aynen öyle iyiki sizler varsınız 🌸🥰
9.5 değerle çocuk nasıl sapsarı acaba? bizim de uzayan sarılığımız var ve arefe günü 8.40 çıktı. Dr önemsemeyin dedi ki zaten artık risk kalktı.
Hiç sıkmayın canınızı, terbiyesizlik yapmış başka bir şey değil
İnşallah risk kalmamıştır bizde de
Benim bebeğiminde uzun sürdü kan verdık anne sütü sarılıpı dedı doktor uzayan sarılık dıye gecıyomuş bazı bebeklerde oluyormus arastır istersen ama zararı yokmuş simdi duzeldı benim bebegimde 1 ay kadar sarıydı ne olur ne olmaz bı test yaptırr istersen
Bir sürü tahlil yapıldı sonuçları bekliyorum canım rabbim sağlık versin tüm bebeklere

Kuzum peki mama olarak ne kullanıyorsun, sen emzirmeye devam dimi canım. Çay kahvede içmesem sanırım ayakta duracak halim kalmayacak, dün yorgunluktan ağlayacaktım o derece oldum.
holleye başladım ben canım kafeinsiz kahve iç bir dene sende bebek huzurlu olursa sen de bu kadar yorulmazsın emzirmeye devam ama kavga gürültü biberon olarak da philips avent naturel response da kullanıyorum aynı zamanda meme reddi olmasın diye ama ona dün başladım

Eklentiler

• IMG_0166.png
    IMG_0166.png
    4,9 KB · Görüntüleme: 42
Bana göre cocugum sarı değil evet gözleri ve çevresinde sarılık var ama en son ordan gidermiş o yüzden üstünde durmadım 1600 gr aldı bir ayda her dakika emziriyorum daha napim bilmiyorum

Bir sürü tahlil yapıldı sonuçları bekliyorum canım rabbim sağlık versin tüm bebeklere
sen bize anlat nasıl aldırdın esas :) ne yiyorsun içiyorsun :) maşallah ne güzel almış 🧿🧿🧿 rutininiz ne mama veriyor musun

maşallah 1.6 kg aldıysa daha ne olsun 🧿 bazı doktorlar gerçekten densiz, hiç üzülmeyin

Kizlar benimde bebegim bu günler 2 günde 1 yapiyor kakayı. En son cumartesi yapti dün gece sizin dedgnz gibi zeytin yag degil ama normal yağa kulak çubuguyla içine biraz soktum ama kakasini yapmadi 2 kere yapmama ragmen. Bu sabahda çok agliyordu gaz çikarmasina ragmen ıkınıp agladı. arkadaşimin tavsiyesiyle küçücük sabunu ıslatıp çubukla ittirmemi soyledi ittirdim girdi. 2 3 dakika sonra kakasini yapti. Kakasida katı degil cıvık ama yinede yapmakta zorlaniyor. Sizce bu sabun zararlimidr.

Kızlar selam herkes iyidir umarım, sizlere sormak istediğim bişi var, emzirme sürecinde oksapar kullanan var mı, ya da kullanılabilir mı? Dün acildeki doktor yazmış, reçetede emzirmeye ara verilmeli diyor ama bana doktor öyle bişi de demedi, arada mı kaynadım acaba bilmiyorum.

Annem babam gitti o kadar ağladım gözlerim kızarmış şimdi bakalım nasıl yapıcaz oğluşumla
Allah kavuştursun cnm, annen hamileliğinin başından beri senınle çok alıştınız.
O da çok ağlamıştır eminim, bıdaha ne zaman gelebılecek?
O da torununu çok özleyecek🥹

Bizde öyleydık canım sakın üzülme kesin anne sütü sarkıgıdır ama ondada bıısı olmuyor yune sütünü verıyosun doktor demişti bana hocbır zararı yok sütünün sadece bıraz daha uzatıyor sarılık olayını 1 aydan sonra azalır bizde oyle oldu bir daha o doktora gıtmeyın cins şey 😠

Bir sürü tahlil yapıldı sonuçları bekliyorum canım rabbim sağlık versin tüm bebekl

Bizde bu sabah aşı olduk ve doktor kontrolüne gittik aşı güzel geçti çabucak halloldu ama doktor benim moralimi çok bozdu neymiş bebeğim 33 günlük hala sapsarıymış portakal gibiymiş rengi getirmemişim tahlil yaptırmak gerekirmiş eşimde doktorun yanında bizde sarılık genetik ailede var ded doktor bak bir de ailede var diyorsunuz çok sorumsuzsunuz dedi öyle canım sıkıldı ki tamam doktor hanım kan veririz dedim bir sürü sebep saydı karından ultrason kalça usg istedi yaptırdık çok şükür temiz geldi ikisi de. Kan tahlili de verdik sonuçlar için gidicez ama ben dayanamadım enabızdan baktım sarılık değeri 9.5 gelmiş gerçekten yüksek çok üzgünüm birde muayene ederken sağ kolunda güçsüzlük var dedi çapa da EMG randevusu alın dedi bir sürü kötü şey saydı bilmiyorum canım çok sıkkın inşallah herşey yoluna girer
Cnm 27 günlükken bzım sarılığımız 8 geldi, gayet normal dedi. Beslendikçe geçicek. Üzülme o sarılık değeri normal

Kızlar selam herkes iyidir umarım, sizlere sormak istediğim bişi var, emzirme sürecinde oksapar kullanan var mı, ya da kullanılabilir mı? Dün acildeki doktor yazmış, reçetede emzirmeye ara verilmeli diyor ama bana doktor öyle bişi de demedi, arada mı kaynadım acaba bilmiyorum.
Canım ben kullanıyorum oksapar yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Ameliyat sonrası pıhtılaşma oldu o yüzden kullanıyorum ve emziriyorum doktorum emzirmede sakınca yok dedi. Bebeğim sadece anne sütü içiyor kilo da alıyor herhangi bir sıkıntı yok. Kusması ve gaz sancımız var ama burada çoğu bebekte var ondan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum

Kizlar benimde bebegim bu günler 2 günde 1 yapiyor kakayı. En son cumartesi yapti dün gece sizin dedgnz gibi zeytin yag degil ama normal yağa kulak çubuguyla içine biraz soktum ama kakasini yapmadi 2 kere yapmama ragmen. Bu sabahda çok agliyordu gaz çikarmasina ragmen ıkınıp agladı. arkadaşimin tavsiyesiyle küçücük sabunu ıslatıp çubukla ittirmemi soyledi ittirdim girdi. 2 3 dakika sonra kakasini yapti. Kakasida katı degil cıvık ama yinede yapmakta zorlaniyor. Sizce bu sabun zararlimidr.
Cnm sabunu bnde duydum. Eski bi yöntem o. Bn hiç denemedim ama çol küçük bi sabun kıymığını sokuyorlar

Cnm nie oksapar yazmışki sana. Oksaparlarla işimiz bttı dıye bılıyorum. Bn bıraktım oksaparı

Gazlı bebeler kulübüne bende çok hoşgeldim😂 dün huniyi resmen çift taktım, iki gecedir aynı saatlerde ağlama krizi oluyor sanırım kolik olma yolunda koşar adımlarla atlasla ilerliyoruz ❤️ ve asla sakinleşmiyor aşırı sinirli inatçı oluyor
Benimkide kakasını zor yaptığı için uyanıyor zaten zor uyutuyorum

Oksapar neden vermişki sana?doğduktan sonra 1 hafta oksapar kullandım bu kadar

Canım ben kullanıyorum oksapar yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Ameliyat sonrası pıhtılaşma oldu o yüzden kullanıyorum ve emziriyorum doktorum emzirmede sakınca yok dedi. Bebeğim sadece anne sütü içiyor kilo da alıyor herhangi bir sıkıntı yok. Kusması ve gaz sancımız var ama burada çoğu bebekte var ondan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum
Bana da 10 günlük yazmış, ikilemde kalmıştım, çok teşekkür ederim. Bizde de kusma var aşırı emmekten oluyor.

ay napalım 24 itibari ile 21 günlüğüz artık😂 geceleri uyku yokk...eski hayatımı özlüyorum ama bebemsiz de bir hayat düşünemiyorum. Lohusalığı dibine kadar yaşadım😂sen neler yapıyosun bebiş nasıl
Biz 14 günlük olduk ya eski hayatımı evet özlemiyor değilim bende 😄 geceleri gözüm kapalı emziriyorum resmen😄 kendime tek tesellim bu günler geçicek😄😄 ben genel olarak iyiyim tek normal doğum oldu kesi atıldı o dikişler beni bi tık rahatsız ediyor ped takmaktan bıktım onun harıcı iyi şuan😄

X