2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
B Buddy x balım bebekleri küvözde kucağına alıyor mu hemşireler çok ağlatıyor mu nasıl oluyor biliyor musun yada bilen varmı ben düşünmekten kafayı yiyeceğim oğlum dört gün koynumdaydi bir anda aldılar elimden antibiyotik tedavisi için cumartesi gününe kadar vermeyecekler doktorla konuştuk Perşembe cuma emzireyim dedim tamam dedi ama izin vermeyecek gibi geliyor emzirme işi nasıl oluyor ben gidince bebegime dokunamıyorum beş dk bile göremiyorum

Kızlar ya sütüm damla damla geliyor bi öneriniz birşeyiniz var mı ne yapsam gelir böyle olup sonradan açılan oldumu yada sütü

Kızlar bayram için ilaya bunu aldım. Sizce altından pamuklu külotlu çorap mı yoksa aşağıdaki gibi mus çorap mı giydirmeliyim. Pamuklu çok mu kalın olur bilemedim. Bu da ince olur gibi sanki..kafamda deli Sorular

Eklentiler

• IMG_8250.png
    326,3 KB · Görüntüleme: 85
  • IMG_8251.png
    224,6 KB · Görüntüleme: 80
Kızlar aranızda bunu kullanan varmı benim için yazmıştı doktor her yerim ağrıyor sanırım vitamin d yine yerlerde kullanmıyordum başlamak istiyorum kullanan varsa nasıl kullanıyorsunuz üstüne 9 damla yazmışlar ama suyamı acaba

Eklentiler

• IMG20240403221013.jpg
    73,3 KB · Görüntüleme: 71
Kızlar ya sütüm damla damla geliyor bi öneriniz birşeyiniz var mı ne yapsam gelir böyle olup sonradan açılan oldumu yada sütü
Bastlak diye bir vitamin var onu da içebilirsin aynı zamanda solgarın B 12 vitamini var onları öneriyor herkes ben faydasını gördüm sanırım

Sag olasın canım bir sey daha sorabılır mıyım kafa usg sızın bebıslere de çekılmıs mıydı yarın çekılecek dedı doktor herkese mı çekılıyor dememısım kafama takıldı
Kafa usg bilemedim canım bizim kğvez çıkışı verilen yapılanlar kağıdında böyle bir şey yoktu

Ağız kenarındakileri siliyorsun işte

Canım yeni mi doğum yapmıştın? Benim sütüm tam anlamıyla doğumdan sonra 8. gün indi. Hatta bu yüzden bebeğim sarılık oldu çok pişman olmuştum sütüm inene kadar mama vermediğime. Öncesinde damla damla geliyordu zamanla iniyor bebeği emzirdikçe de artıyor uyarı çok olduğu için. Yani işin özü yeni doğum yaptıysan normal canım ama artırmak için bol su, bestlak damla, hoşaf, rezene çayı, papatya çayı, hurma, ceviz bunlar benim düzenli kullandıklarım faydasını görüyorum tavsiye ederim. Çayları aynı gün içme bitkisel sonuçta zararı olmasın ben aynı günlerde icmiyorum günde sadece 1 fincan içiyorum bir gün rezene bir gün papatya şeklinde bir gün de hiç içmiyorum. Duşta masaj da ise yarıyor canım

Canım benim eşimde şu wc huyunu bırakmadı girip 1 saat çıkmıyor deliriyorum ne dediysem bırakmadı bırakacak gibi de değil ayar oluyorum bazen her gün her gün artık ben uyuyunca gir gece diyorum

Reactions: The
Gebze canım maalesef

Evet yeni doğum yaptım ben mama takviye ediyorum yetmediğini anlıyorum çünkü bestlak damla kullanıyorum yarında bakalım çay hurma falan alıp denicem sağım bile olmuyor yani damla damla hep teşekkür ederim tavsiyelerin için denicem mutlaka

Canım bayram günü hava durumuna göre giydir istersen pamuklu daha mı rahat olur sanki ben de bilemedim

Hemşireler kucaklarına alıyorlar canım besliyorlar kucağa alıp her bebeğin hemşiresi oluyor mesela 5 bebekten 1 hemşire sorumlu oluyor o hemşire her bebeği ayrı ayrı kucağına alıyor sırayla besliyor sonra altlarını alıyor sonra gazlarını çıkarıyor mesela çok ağlayan bebek olursa susmazsa kucağına alıp sakinleştiriyor varsa ilaçları veriyor bakımlarını yapıyor ben emzirirken hemşirelerin yanındaydım öyle yapıyorlardı o an işime su serpilmişti bebeklerimle ilgileniyorlar diye herkesin bebeğine aynı ilgiyi gösteriyorlar merak etme hatta çok seviyorlar annemmm diye sevip öpüyorlardı niye ağlıyorsun annem diyorlardı ne oldu benim bebeğime acıktı mı diyordu bi hemşire yani anaç davranıyorlar bir şey olduğunda aha benim bebeğime ne oldu diyip yanlarına gidiyorlar hemen ellerin yıkayıp dezenfekte edip küveze açıp kucaklarına alıyorlar
Emzirme her hastanede farklı canım kimindir emzirme odası var kimindir hemşirelerin yanına oturup emziriyorsun kiminle anne bebek uyum odası var bizim hastanede emzirme odası vardı yenidoğan yoğun bakım ın içinde ama foto video çekmek yasak olduğu için çok olay olmuş sanırım odada değil hemşirelerin yanına oturup onların gözünün önünde emzirmeye izin vardı doktor arıyor şu gün gel emzir demişti günde 2 kez sabah 1 akşam 4 de çağırmıştı beni gittim hemşireler bebeği küvezde alıp kucağıma örtü örtüp mememi açtırıp mememi tutturmuşlardı sonra gaz çıkarmam gerektiğini söylemişlerdi bende 15 dk bi meme emzirdşm gaz çıkardım 15 dk diğer memeyi verdim gaz çıkardım 1.5 saat izin vardı emzirme ve ten uyumu için zaten onlar yardımcı oluyorlar yani benim öyle olmuştu şöyle yap böyle yap emşyor mu nasıl gidiyor sorun var mı demişlerdi gelip izlemişti 5 dk başımda yanlarında oturmuştum zaten memem meydanda

Çok normal canım artacak merak etme sen bol bol emzir ben 4. gün sarılık olunca mamaya başlamıştım günde 7-8 kere mama veriyordum sütüm o kadar yoktu yani ama hep emzirdim sütüm arttıkça mamayı azalttım derken sonra tamamen bıraktık mamayı. Yani gittikçe arttı gerek kalmadı. Sen hiç düşünme damla damla diye benim sıkınca bile zor bela bir damla süt çıkıyordu.

canım aşıyı ne zaman yaptıracaksın ilk ay aşımız var değil mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…