2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Cnm bnce mamadan değil, ilk gunler ben boklu bezlerden bıkmıştım, bebişler büyüyor ve kakaları seyreldi. Değişiyor bebişlerımız
Canım mamayı arttırınca kabızlık başladı. Bilmiyorum belki de dediğin gibidir . 3 gün yapmayınca ıkınıp ağlıyordu sürekli doktor da fitil verdi. Onunla yaptı. 10 güne kadar yapmayan bebekler varmış ama bu 2. Günü kıvranmaya başlıyor ağlıyor 🥺

Canım ben şu mama işini çok araştırdım. Tabiki bebekten bebeğe değişiyordur. Hipp kabız yapıyormuş genel yorumlar öyle, sen nasılsın canım bebiş nasıl iyi misiniz
Sma comfort iyi miymiş canım onu mu alayım ben ?
Bebiş iyi canım çok şükür. Ama sürekli bi hastane sürecimiz oluyor . İlk doğduğunda kanama değerleri bozuk dediler bir gece yoğun bakımda kaldık bebeğimle. Birkaç gün sonra kontrolde kuyruk sokumunda sakral çukur var dedi doktor ultrason istedi . Bu sakral çukur omuriliğe uzanıyor mu diye baktılar. Uzanırsa yürüyememe ,spina bifida gibi birşeyler oluyormuş.derecesi önemliymiş. Ama uzanmıyormuş bizimki,yüzeyselmiş ama yine de gelişimi takip edilecek dediler. Geçen hafta da sürekli kusuyordu kabızlık da olunca doktor pilor darlığı olabilir diye ultrason istedi. O darlığın çözümü de sad3ce ameliyatmış. O da normal çıktı. Ama karnımdaykenden beri hep böyle oluyor. Hep korkutuyor bu kız beni. Sürekli bişey diyorlar. Çok yorucu Ama Allah gerçeğini göstermesin tabi.
Sen nasılsın kuzum bebeğin nasıl ?🙏🙏

Kızlar bana ilk hastanede bebeğin her istediğinde emzir demişlerdi. Benimki 1saat falan oyalana oyalana emiyordu. Sonra kusmaları olunca doktor 20 dk emzir bıraktır dedi. Bu da yetmiyor oyalayamıyorum. Memede uykuya dalmak istiyor. Bıraktırdığımda ağlıyor. Mecbur devam ettirmek zorunda kalıyorum. Ağlaya ağlaya da yatıramam heralde. Emzikle de sakinleşmiyor. 😔 Konuşuyorum,seviyorum, masaj yapmaya çalışıyorum ama bağırmasından anlayamıyor.. napcam bilemedim 😔

Sevgili anneler :) 40+6 haftalık oldum diş etim şişti, ağrıyor bir şey yemek eziyet oldu🥲😅 şişkinliğin üzerinde beyazlık var tahminimce iltihap galiba.. dişlerimi fırçalayınca ortalık kan revan zaten ben napacağım bir çaresi var mı bunun.

Yarın da suni ile doğuma alacaklar diş olayı arada kaynar gibime geliyor 🥲🥲

Bebiş iyi canım çok şükür. Ama sürekli bi hastane sürecimiz oluyor . İlk doğduğunda kanama değerleri bozuk dediler bir gece yoğun bakımda kaldık bebeğimle. Birkaç gün sonra kontrolde kuyruk sokumunda sakral çukur var dedi doktor ultrason istedi . Bu sakral çukur omuriliğe uzanıyor mu diye baktılar. Uzanırsa yürüyememe ,spina bifida gibi birşeyler oluyormuş.derecesi önemliymiş. Ama uzanmıyormuş bizimki,yüzeyselmiş ama yine de gelişimi takip edilecek dediler. Geçen hafta da sürekli kusuyordu kabızlık da olunca doktor pilor darlığı olabilir diye ultrason istedi. O darlığın çözümü de sad3ce ameliyatmış. O da normal çıktı. Ama karnımdaykenden beri hep böyle oluyor. Hep korkutuyor bu kız beni. Sürekli bişey diyorlar. Çok yorucu Ama Allah gerçeğini göstermesin tabi.
Kıyama. Şükür birsey çıkmamış kuzum. Ah kuzum annelik ne kadar zormuş dimi, bizimde kuzum cuma kontrol var. Hem kardiyoloji görecek tekrar 2 ay beklenecek vsd kapanmazsa ameliyat olabilir. Sarılık durumumuz var inşallah geçmiştir cuma belli olacak, sende moralini yüksek tut bak şükür kuzum birşeyi çıkmamış

Zor canım Tabiki Allah kolaylık versin yüreğine ferahlık versin hiç kolay değil Küvez annesi olmak ne yazık ki 🙏🏻
Sag olasın canım bir sey daha sorabılır mıyım kafa usg sızın bebıslere de çekılmıs mıydı yarın çekılecek dedı doktor herkese mı çekılıyor dememısım kafama takıldı

Bebeği sarılık geçiren anneler lütfen yardım edin bebeğimle aramda kan uyusmazligi çıktı sarılık başlangıcı var zaten memeyidw zor tutturuyorum doktor mama verme dedi ama sarılık ilerlerse ışığa küvöze alcaz dedi ben ilerlemesin diye mama vermek istiyorum hangi mama iyi gelir kaç kere vermem lazım 2 gün önce doğdu
Canım bizim beşinci gün kontrolünde değerimiz yüksek çıkmıştı doktor dört saatte 1 30 cc mama verecen dedi iki gün sonra değer düştü 6 saatte 1 mama ver dedi o şekilde atlattık
Cnm bnce mamadan değil, ilk gunler ben boklu bezlerden bıkmıştım, bebişler büyüyor ve kakaları seyreldi. Değişiyor bebişlerımız
Canım benim bebişim hala daha yapmadı
Kızlar 2 tane anne bebek çantam koptu ağırlığı taşıyamadı 2 bebenin eşyalarını tıkarsam olacağı bu neyse kocamı ikna edip yeni aldım gelecek inşallah Amazon’da buldum içime sinen.
Sonra Amazon’da bunu buldum alayım dedim ne kaybederim biberona takılan mendil ahahhaa şuna bakın gece denedim 🤣 çok mu gerekliydi derseniz hayır ama hayatımda ilk kez böyle bir şey gördüm sizinle de paylaşayım dedim 🤣
Kız bu mendillerin işlevi ne peki🤣
He sadece kısa kollu için mi dedin 🙈 bence gündüz giydirilebilir akşam yatarken de uzun giydirilebilir. Bu aralar da çok sıcak zaten seninle aynı şehirdeyiz gerçekten çok sıcak bebişlere de yazık evi soğutamıyorum resmen yazın ne yapacağız bilmiyorum 😅
Aaa Kocaeli’nin neresindensin 🥰

Kızar bebişimin vajinasından beyaz akıntı gelmiş neden oluyor bu bugün 2. Günümüz
Normal canım anne karnındayken anneden geçen hormonlardan dolayı oluyormuş çekme ve kurcalama o ıkındıkça çıkar bizim 15 gün sürdü hatta kanaması bile oldu buraya da yazmıştım geçiyor sonradan o 🙏🏻

Kızlar 2 tane anne bebek çantam koptu ağırlığı taşıyamadı 2 bebenin eşyalarını tıkarsam olacağı bu neyse kocamı ikna edip yeni aldım gelecek inşallah Amazon’da buldum içime sinen.
Sonra Amazon’da bunu buldum alayım dedim ne kaybederim biberona takılan mendil ahahhaa şuna bakın gece denedim 🤣 çok mu gerekliydi derseniz hayır ama hayatımda ilk kez böyle bir şey gördüm sizinle de paylaşayım dedim 🤣
Ne işe yarıyor kız bu 🤣🤣
Ben de evi bir türlü soğutamıyorum canım yanaklarında ve alnında isilik oldu boynunu geçirdim ama yüzündekiler daha geçmedi ama azaldı üzerini inceltince. Ben bu şekilde yatırıyorum canım müslin battaniye örtüyorum üzerine kollarını dışarıda bırakıyorum. Benimki ağlarken üzerini açıyor zaten o zaman ben de kucağıma alıyorum hemen onun dışında açmıyor sabit yatıyor. Ben askılı zıbın giydiriyorum içine uzun kolluları artık bıraktım ev sıcak ben bile askılı ile dolaşıyorum. Bir de her gün banyo yaptırıyorum banyoyu da öğlen yaptırıyorum o saatte eve güneş giriyor ev sıcaklığı 28e çıkıyor 😣 ben de banyo yaptırıyorum çok rahatlıyor suyu çok seviyor zaten ve çok güzel uyuyor
O yanakları yerim🥰😍 maşallah 🧿

Nolur fikir verin bütün akşam uğraştım her emzirmede anca 10 dk toplamda emmiştir. Sağ memede süt bitti soldakinden süt akıyor ama tutmuyor. Kalkanla da denedim olmadı. En son karnı öğleden sonra doydu Sude Nil'in. Ne yapsam, sağsam ve kaşıkla içirsem mı? Sert değil meme akıyor süt. Yoksa Uyudu yorgunluktan uyandırıp sol memeyi yine mi denesem?
Off aynı sorunu yaşıyorum.Bikaç kez biberon vermek zorunda kaldım beni 10 dk emiyor bırakıyor gaz çıkarıyoruz sonra bidaha aranıo memeyi agzına alır almaz sıkıo kendini ağlıo itio biberonla veriyorum hemen lıkır lıkır içio ne yapacağımı şaşırdım 😢 inatla emzirmeye çalışıyorum saatlerde sürüo kısır döngü.Ve kilo alımı yavasladı pes edicem sanırım :KK43:((

Kızlar benim bebem bazen çok güzel emiyo bazen kavga edio memeyle ve reddeio biberonla veriyorum hemen kapıo

Ay kp demiştim ya taktı bir çocuk ateşi var gibi diğerinden daha sıcak falan diyor sürekli diye. Eşimde kp den güç alarak sürekli bu çocuk niye diğerinden daha sıcak hasta mı ateşimi var diyordu bende sürekli getir ateş ölçeri ölç çok biliyorsan bak ne bileyim ben diyordum o sinirle yani olabilir diyorum senin vücut ısınla benimki bir mi farklı birey onlar da nasıl ısıları aynı olsun birinin ateşi ölçüyoruz 36.5 diğerini 36.8 yani her defasında 0.3 fark var ısılarında olabilir yani iki ayrı insan bunlar öyle değil mi kızlar? Ay ailecek delirttiler beni dün de burun temizliyorum çocuklar aç ağlıyor hemen temizleyip besleme derdindeyim stres olmuşum hastanede kan aldılar her yerleri kan daha duşa sokucam falan kafam da milyon iş dönğyor daha kendim kahvaltıyla duruyorum eşim işten gelmiş sigarasını içmiş saat olmuş akşam 8 başımda dikiliyor bu çocuk diye sıcak ateşimi var en son patladım ya dedim her gün aynı muhabbet sıkıldım artık babandan da sende de bi sus her akşam sen ölçüyorsun artık neyine inanmıyorsun yok ateşi ne istiyorsunuz daha benden diye bi sinir boşalmadı yaşadım ağzıma geleni saydım arada da sövdüm tutamadım kendimi sonra akıllanmadı gece beslemeye uyandım çocukların ikisi de aynı anda ağladı komşuların yatak odası bizle birleşik rahatsız olmasınlar diye eşimi uyandırdım sen dedim al ikisini aynı anda besle bende o sıra altlarını son kez alayım uyanmasınlar mama içerken alt alınca uyanmıyorlar uykulu oluyorlar mayışık oldukları için elim başladı yine bu çocuk hala sıcak neden ya diyorum içinde atlet üstünde tulum ayağında çorap üstünde Müslin battaniye var açlıktan ağlıyor kendini kasmış normal ısısı yok ateşi diyorum yok yok babam da fark etti bu çocuk sıcak tutturmuş gece 11 aldım Ayşe ölçeri yine ölçtüm ateşi her gün olduğu gibi aynı 36.5 biri 36.8 diğeri… gece yine patladım yarın dedim annenlere gidicez bu muhabbeti bir daha babandan duymak istemiyorum senden de duymak istemiyorum bu çocuklara 7/24 tek başıma ben bakıyorum hiçbirinizin onlarla ilgili bir bok bildiği yok huyunu suyunu bilmiyorsunuz ne anlatıyorsunuz bana dedim yine çıkıştım bi , benim çocuklarım hakkında ne sen ne annen ne baban ne bi başkası kimse fikir sahibiolmasın kimsenin söz hakkı ds yok bu konu burada kapanmıştır diye bağırdım gece gece çocuklar ds uyandı tabi.. ben yine uyandıklarına delirdim bıraktım eşime yediğin boku temizle ikisini de ben gelene kadar uyutmuş ol dedim sinirle çıktım odadan artık anladı herhalde haklı olduğumu 30 dk sonra odaya gittim o sıra biberonları temizledim kaynattım baktım uyutmuş yanlarına yatmış neyse dedim uyutmayı becerdin 4 saat deliksiz uyudu çocuklar bahaneyle 🤣 ay ama haksız mıyım anasından babasından duyduklarını 1 hafta bana eziyet ediyor..
kp diyor ateşleri var bu 1 Hafta evde ateşleri ver diye dolanıyor hastanolmayan çocuğu sözleriyle hasta edecek bende panikliyorum her gün ateş ölçüyorum deli gibi
kp diyor bu çocuk rahatsı görünüyor bu 1 hafta neyi var acaba kansızlıktan mı bak babam anladı diye dolanıyor
Kp bi hafta diyor bu çocuğun bi sıkıntısı var ıkınıyor kıp kırmızı Oluyor eşim 1 hafta aynı şeyi tekrarlıyor evde ya diyorum babamlara gittiğimizde daha probiyotik vermemiş oluyorum uykudan önce veriyoruz biliyorsun normal probiyotik vermedik ıkınıyor çocuk kaka yapıyor gaz çıkarıyor çocuk yani bu biz bile kabızken ya da gaz çıkarmak için ıkınıyoruz artık böyle örnekler veriyorum anladın diye yokkk
Kp diyor bu çocuk niye yemiyor yine m isarılık olacak eşim hop o haftaki konumuzu o yapıyor başımın dibinde aynı şeyi 1 hafta tekrarlıyor ya diyorum 2 aylık olacaklar ne sarılık mı kaldı Allah aşkına
Kp diyor cildi isilik olmuş hasta mı bu çocuk eşim diyor isilik hastalık mı eyvah napsak ki ya sabır diyorum sabır istiyorum diyorum anladın mı ne istiyormuşum o da bir de cevap veriyor sabır istiyorsun diyor ya bi çarpışan bir de cevap veriyor …
Bugün yine kv kere gidiyoruz bu akşamın konusu ne olacak acaba çocuklarda ne bok bulacaklar merak ediyorum isilikleri geçti kalça ultrasonları iyi hırıltıslrı kesildi vücut ısıları hala aynı bakalım bugünün konusu ne 😟 umarım gece sinir krizim işe yaramıştır da eşim bu hafta da papağan rolüne girmez …. Napıcam ben deliricem yoksa
Hayır kp de terlisyorum ateşi mi var diyo yo gayet sağlıklılar hiçbir şeyi yok ateşi yok ölçtüm diyorum surat ifadem sinirli bir şekilde anlamıyor adam hala aynı şeyi tekrarlıyor olsun ateşi de olur çocuğun ateşi var bu çocuk rahatsız diyor ya diyorum hayır yok bir şeyi iyi yok yok bu çocuk rahatsız baksana hep uyuyor ateşi olmasa açar gözünü diyor napayım yani daha ne diyeyim çocuk uyuyor diye hasta oluyor🤣 sinirlerim bozuldu cahil mi yaşlılık mı ne bunun adı
Benimkide çok zaman boş boş konuşuyor sinirden çatlıyorum ilk günler yıkama diyordu ıslak mendil kullan soğuk olucak sonra doktor söyleyince kullanma sustu..Çocuktan önce bir girer WC 1 saat sonra çıkar çocuk doğdu yine devam ediyordu nasıl sinirlendim açtım ağzımı yeter dedim ben burda çocukla uğraşıyorum kafanı dinlemek için WC giriyorsun çıkacağın yok anladıki haklıyım şimdi yapmıyor.Sen kp neden takıyorsun benim kp geliyor bize ilk sözü bu oluyor bu oda çok sıcak he he diyorum boş veriyorum.Kv çocuk banyonu yeni yapınca bir defa geldi bize bana dedi sıcak şapkasını çıkart hayır dedim yeni yapmış banyosunu iyi yapmışsın hemen söyle annesi sensin.

He sadece kısa kollu için mi dedin 🙈 bence gündüz giydirilebilir akşam yatarken de uzun giydirilebilir. Bu aralar da çok sıcak zaten seninle aynı şehirdeyiz gerçekten çok sıcak bebişlere de yazık evi soğutamıyorum resmen yazın ne yapacağız bilmiyorum 😅
Hiç sorma canım ya İzmit yanıyor dediğin gibi yaırnıgğmdğz kısa akşam uzun kollu giydiricem😅

Ayy çok değişikmiş 😂 ama güzel bence hoş yani aranızdaki enerci😄 bzımkide her aksam eve geldiğinde odaya dogru kafasını uzatıp 'napıuorrr benim kızçeemm' deyip bağrıyor, yaa dıyorum bi bak uyuyormu uyumuyormu?, bu olay 3 - 4 kere yaşandı, bn hep tepki verınce kızdı bana. Bizde ters işliyor hep sonunda bn haksızım, düşün bn uyarıyorum habıre deyip bna kızdı😂eger o an ben haklıyım vs deyip lafı uzatsam kafa kafaya geliriz. O çok agresif ben ise susturuldugum için ani patlamalar yaşıyorum. Bna geçen dıyorki işyerınde bi övülüyorki habıre terfi alıyor falan😄 bi müşterıyle firma yıllardır anlasamamış, eşim 1 kez gtmiş hemn anlaşma yapmış. İletişimim iyi benim dıyor😒 bizimle iyi değil ama mesele o.
Ağzı iyi laf yapıyor seninkinin de desene aynı benimki al bunu vur ona 🤣 erkekler bayılıyor kendiyle övünmeye cidden niye böyleler 🤣

X