2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Askılı zıbın çorap üzerine de ince alt üst takım giydirdim ince hep üstü oda sıcaklığı da 25.9
Ben o alt üst takımların içine kısa kollu zıbın giydiriyorum sanırım ben çok mu giydiriyorum ya oda sıcaklıklarımız aynı aslında sizin de ev sıcak canım bakalım yarın kısa kollu zıbın patikli alt ve çorapla giydiricem bizimkiler üstünü açıyor annemi aradım o da müslin ince battaniyeyi vücuduna sar kolları açık kalsın sar öyle yatır ama gevşek sar dedi öyle yapacağım inşallah hasta olmazlar kısa kollu zıbınla.

Mama markası fark etmez canım bebeğe iyi geleni deneyerek buluyoruz her bebek farklı ama aptamil genel olarak hızlı kilo aldırıyor protein ağırlıklı ağır bir mama ama benimkiler sevmedi kustu, sma comfort veriyorum ben aptamille aynı kiloyu aldırdı benimkilere sindiririm kolay hipp düşünebilirsin bebelac gold iyi diyorlar. 1 numara mama alman lazım üstünde yazar 0-6 ay diye. Yenidoğan olduğu için seninki 30 cc versen yeter. Önce emzir peşine 30 cc mama yap ver. Kaç kere vermek kısmı sana kalmış? Sabah 1 verirsin bir de gece verirsin 1 kez ya da günde 3 kez verebilirsin sabah öğle gece ya da sabah akşam gece olarak akşam gece verirsen karnı doyar o da uyur ama öncesinde emzir sonra peşine mama ver en azından meme reddi olmaz benimkilere öyle yaptım maşallah meme reddi yaşamadım önce meme tutturdum peşine mama verdim şimdi kafama göre yapıyorum alıştılar. İnşallah atlatır canım merak etme ben mama vermemeye bir bebeğime direndim sarılığı anne sütü verince iyice arttı anne sütünü sağıp verdim fazla fazla ona rağmen 15 sarılıkla tekrar 3 gün küvezde kalmıştı keşke mama verseydim dedim iş işten geçti mama vereceğim gün doktor aradı getirin küveze alacağız demişti..
doktorun demesine göre anne sütü fazlada versek proteinden zengin değilse anne sütü maalesef sarılığı atlatamıyor kilo da alamıyor. Mama öcü değil ver gitsin şuan bebeğin sağlığı önemli onun şuan beslenip kilo almaya ihtiyacı var yenidoğan olduğu için

bence kısa kollular için erken canım istanbuldayız benim evim de çok sıcak ince bir zıbın içine de atlet giydiriyorum bir anda soyma istersen üşütmesinler

Ay sagol canım ıçım rahatlıyor cok zor ama

bence kısa kollular için erken canım istanbuldayız benim evim de çok sıcak ince bir zıbın içine de atlet giydiriyorum bir anda soyma istersen üşütmesinler
Ay kafam allak bullak saçları da terliyor böyle bazen gece belli saatlerde terliyorlar gündüz de terliyor saçları bu sefer terleyip hasta olavajlar sürekli ıslaklığı kuruluyorum terli kalmasınlar diye ağız mendili koyuyorum sırtlarına sonra alıyorımckuruyunca

Cnm bnce mamadan değil, ilk gunler ben boklu bezlerden bıkmıştım, bebişler büyüyor ve kakaları seyreldi. Değişiyor bebişlerımız

Canım ben şu mama işini çok araştırdım. Tabiki bebekten bebeğe değişiyordur. Hipp kabız yapıyormuş genel yorumlar öyle, sen nasılsın canım bebiş nasıl iyi misiniz

Oy maşallah canım, canım bizde sarılık olduk değer 15 e yükseldi ama bende mama verdim sma somfort verdim ben

Kızlar 2 tane anne bebek çantam koptu ağırlığı taşıyamadı 2 bebenin eşyalarını tıkarsam olacağı bu neyse kocamı ikna edip yeni aldım gelecek inşallah Amazon’da buldum içime sinen.
Sonra Amazon’da bunu buldum alayım dedim ne kaybederim biberona takılan mendil ahahhaa şuna bakın gece denedim çok mu gerekliydi derseniz hayır ama hayatımda ilk kez böyle bir şey gördüm sizinle de paylaşayım dedim

Eklentiler

• IMG_5761.jpeg
    118,6 KB · Görüntüleme: 91
Ben de evi bir türlü soğutamıyorum canım yanaklarında ve alnında isilik oldu boynunu geçirdim ama yüzündekiler daha geçmedi ama azaldı üzerini inceltince. Ben bu şekilde yatırıyorum canım müslin battaniye örtüyorum üzerine kollarını dışarıda bırakıyorum. Benimki ağlarken üzerini açıyor zaten o zaman ben de kucağıma alıyorum hemen onun dışında açmıyor sabit yatıyor. Ben askılı zıbın giydiriyorum içine uzun kolluları artık bıraktım ev sıcak ben bile askılı ile dolaşıyorum. Bir de her gün banyo yaptırıyorum banyoyu da öğlen yaptırıyorum o saatte eve güneş giriyor ev sıcaklığı 28e çıkıyor ben de banyo yaptırıyorum çok rahatlıyor suyu çok seviyor zaten ve çok güzel uyuyor

Eklentiler

• Picsart_24-04-03_16-08-17-904.jpg
    87,9 KB · Görüntüleme: 85
Cnm eşimde bnden 7 yaş büyük eşimde bnim halimi görüyor ama öyle ufak tefek jestler yapıyor, belli şeyler yanikız 46 yaşında adam değişmez bu saatten sonra
Bnım eşim hatasının farkında olsada asla bna belli etmez bunu ve susmaz aksine bni susturur ve bısekılde haklı çıkar şöyle olsa böylemi olur falan senin gbi anlatmaya kalksam bile anlatamam çunku anlattırmaz kes uzatma der, sesini yükseltir. oyuzden bn bişey bıle olsa derdımı anlatamam, haklılığımı dile getirsem bile huyunu asla değiştirmez oyuzden çaba bıle sarfetmem, en iyisi herseyi kndim yaparım.
Bzım oturmuş bi evliliğimiz var 15 yıllık.
Oturmuş dedim ama yan oturmuş biraz

Oy maşallah minnoşa canım
Aynen isilik bizde de o şekil ilerledi yıkayarak geçirdik gıdısı daha yeni geçti çok hafif yanak kenarlarında kaldı inşallah oda geçecek. Ben uzun kollu zıbın sadece sütüne giydiriyorum içine bir şey giydirmeden ona rağmen terliyorlar işte bakalım kısa kollu giydirme demişler düşme cesaret edemedim

Kısa kollu neden giydirilmiyor ki

Ahahhahaha bizimki de 36 yaşında sanırsın 3.5 yaşında ben diyorum sen 3.5 yaşındasın haberin yok kv diyorum oğlum 3.5 yaşında gibi davranıyor yine gülüyorlar
Kız senin adam 46 yaşında normal onun dinlememesi
Benimki dışarda birinin yanında böyle davranınca kes uzatma diyor onda da haklı milletin yanında annemlerin falan yanında yapıyorum bazen sinirden onda ona hak veriyorum erkeklik gururu inciniyor annem de yapma yanımızda diyor da bazen onu düşünemiyorum düşüncesizlik ediyorum ona hak veriyorum Ama evde yalnızsak yandı benden çekeceğin var diyorum 10 yıldır tanışıyoruz 3 yıldır evliyiz huyumu suyumu biliyor herhalde o da beni çok sallamıyor sallasa zaten böyle davranmam beni ciddiye almadığı için deliriyorum hele bir de böyle haklı çıkıyorsam
Bizimki de değişmiyor bak 2 güne yine aynı şeyi yapar flaş açar gezer evde ya daha bu sabah 6 da beslemeye kalkmışım saat kaç diyor sessizce dedim 6 he iyi prenseslerim mapıyor diyor ama o sesli konuluyor ben sessiz çocuklarda bu konuşunca açtı gözleri ya dedim kör müsün uyuyorlar beslemeye kalktım ne yapıyor olabilirler uyusana be adam dedim yani aslında o anlık değişiyor sonra diyor ki he pardon karım diyip götü devirip uyuyor yani sallamıyor sinirlenmemi dedim zaten bazen sana bağırıyorum özür dilerim üzülüyor musun o an stres anında oluyor diyorum yo üstüme alınmıyorum ki diyor ahahahah nasıl delirmeyeyim 2 tokat atıyorum şakacıktan

Üşür falan diye sadece kısa kolluyla annem bir şey olmaz diyor
He sadece kısa kollu için mi dedin bence gündüz giydirilebilir akşam yatarken de uzun giydirilebilir. Bu aralar da çok sıcak zaten seninle aynı şehirdeyiz gerçekten çok sıcak bebişlere de yazık evi soğutamıyorum resmen yazın ne yapacağız bilmiyorum

Ayy çok değişikmiş ama güzel bence hoş yani aranızdaki enerci bzımkide her aksam eve geldiğinde odaya dogru kafasını uzatıp 'napıuorrr benim kızçeemm' deyip bağrıyor, yaa dıyorum bi bak uyuyormu uyumuyormu?, bu olay 3 - 4 kere yaşandı, bn hep tepki verınce kızdı bana. Bizde ters işliyor hep sonunda bn haksızım, düşün bn uyarıyorum habıre deyip bna kızdıeger o an ben haklıyım vs deyip lafı uzatsam kafa kafaya geliriz. O çok agresif ben ise susturuldugum için ani patlamalar yaşıyorum. Bna geçen dıyorki işyerınde bi övülüyorki habıre terfi alıyor falan bi müşterıyle firma yıllardır anlasamamış, eşim 1 kez gtmiş hemn anlaşma yapmış. İletişimim iyi benim dıyor bizimle iyi değil ama mesele o.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…