Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Benim de öyle ya, ayaklarımın üstü kaşınıyor bir de avcumun içi
Korkutmak istemem canım ama ablama kaşıntı tuttu 37. Haftada sanırım doğuma alındı bi değeri yükselmiş kaşıntıdan dolayı. Sen doktoruna sor bi bunu inşallah normaldir

Yani sizinkilerde biraz hep bana tavrı var fedakarlık, alttan alma, duruma göre idare etme pek görmedim ben. Hep kendileri ne yapmak istiyorsa onu yapıp sizinde bunu kabul etmenizi bekliyorlar gibi
Tespit gibi tespit olmuş canım maalesef ben ne kadar fedakarsam onlar o kadar fazlasını yaptılar aslında şu herşeyi yaptıran isteyen gelinler oluyor ya bakıyorum onlar da el üstünde öyle mi olmak gerekiyormuş diyorum bazen

Bazı insanlar değişmez canım. Sen öyle olsan bunlar yine aynı olurdu ama sen öyle bi yapıda olduğun için bunları takmazdın şuan ki gibi canın sıkılmazdı

Ohooo öyle gelin olamadk biz yavrum
Fedakarlık yaptıkca hep fazlası istendi
Aman kalpler kırılmasn amann sorun çıkmasn diyoruz ama olan bize oluyor

Kızlar doğum yaklaştıkça nasıl doğum yapacağım konusunda inanılmaz ikileme girdim sanırım çok fazla doğum hikayesi dinleyip çok fazla okuduğum için az önce kv ile konuştum kadın resmen normal doğurma kızım diye yalvardı nasıl bir travması varsa herkesin doğum hikayesi farklı tabiki bazıları bir avazda çıkarıyor ve evine gider gitmez ayaklanıyor ama normal doğum korkum çok fazla dün gece uykum kaçtı Buda normal doğumla ilgili yazılar okudum sabaha kadar çok kolay normal doğumlarda var çok kolay sezeryanda var aslında benim ağrı eşiğim yüksektir hiç bir zamanda öyle nazlı çıt kırıldım olmadım ama küçüklükten beri insanların hikayeleri beni çok etkilemiş demek normal doğuma tam yöneliyorum hop insanlar bir şeyler diyor kv le konuşurken ne diyeceğimi bilemedim benim bebeğim de tedaviyle oldu aman kızım ne emeklerle geldi bebeğiniz falan dedi çok etkilendim bir tarafım Allahım o bebek için bir yol vermiş niye durduk yere ameliyat olacaksın herkes nasıl doğuruyor Allah kolaylığını illa ki veriyordur diyor bir tarafımda o sancı orda dikiş olacağına karnımda olsun diyor düşünmemeye çalışmak benim için en iyisi galiba benim çevremde de normal doğurcam diyeni garipsiyorlar çok enteresan

Korkutmak istemem canım ama ablama kaşıntı tuttu 37. Haftada sanırım doğuma alındı bi değeri yükselmiş kaşıntıdan dolayı. Sen doktoruna sor bi bunu inşallah normaldir
Tamam canım, mutlaka söylerim. Her ihtimale hazır olmalıyız. Teşekkür ederim

Canım gerçekten bu karşındakinin kişiliğiyle ilgili. Yani ben evlendiğimden beri hep mesafeliyim eşim ailesine mesafeli olduğu için aslında böyle oturdu düzenimiz. Haftada bir iki mutlaka görüşürüz ama biz istediğimiz takdirde olur herşey. Biz de taşındık işyeri açtık ama ailesi de ailem de ellerini hiçbir zaman çekmediler üzerimizden. Bizim bu kadar mesafemize rağmen kayınvalidem evimi yerleştirmeye yardım için rapor almıştı hatta. Tamamen karşımızdaki insanlarla alakalı bir durum bu senlik hiçbirşey yok

Ben normal doğum yaptım bir kere doğum çokmbaşka bir şey sezeryan normal fark etmez o anı unutuyorsun sadece bebeğe odaklanıyorsun bence çok da korkutma kendini akışına ve doktora bırak ayrıca normal doğum yapmış suni sancı aşmış biri olarak söyleyebilirim ki abarttıkları kadar yok
Has bu demek değil ki çok kolay ama yapılacak bir şey olağan bu zaten ayrıca emin ol ne olduğunu bilmeme rağmen bende korkuyorum aklıma türlü şeyler geliyor ama doktora güvenip rahatlatıyorum kendimi bebek seçsin nasıl geleceğini diyorum

Canım bence bunları hiç düşünme. Bizim ailemizde canı en az olan ablamdır ama hastaneye gittiğinde 6 cm açıklığı vardı su gibi doğumu oldu rabbim yardım etti. Görümcem de 6 cm açıklıkla gitti ama sırf bu çevre korkutması yüzünden direk sezaryene alın beni dedi sonra bin pişman oldu. Devamlı modunu yüksek tut ne şekilde olursa olsun bebeğimize kavuşmanın mutluluğu olacak. Süreci biz yönetemiyoruz maalesef. ben de tersine sezaryenden aşırı korkuyordum ama sonra kendimi motive ettim ve asla doğumu düşünmüyorum süreç ne gösterecek bebeğim dönecek mi pozisyonu kilosu uygun olacak mı akışına bıraktım. Sen de böyle yap ve doğumun sadece bebeğine kavuşmana aracı olacağını düşün kimsenin de seni korkutmasına izin verme herkesin doğumu çok farklı çünkü

Ve daha önce 14 haftalık bebeğimi normal doğumla dünyaya getirmek zorunda kaldım doğum sancısını çekmiş, anestezisiz kürtaj olmuş birisi olarak söylüyorum bunu bütün sancılara rağmen sağlıkla evladımı kucağıma alacağımı bilsem bu sancıların on katını çekerdim dedim. İnan ki tek önemli olan onlara sağlıkla kavuşmak şekli hiç önemli değil sen de sadece o anın mutluluğuna odaklan bence

dogum gercekten kisiye ozgu. annem iki kez normal dogum yapmis cok rahat gecmis acilmasi iyi olmus hemen ayaga kalkmis neredeyse ikinmadan cocuklarinl cikivermis. ben de boyle olmayi umarken bebegim ters gelisli oldugu icin mecburi sezeryan oldum 39+5 haftaliktim. Sonrasi ayaga kalkmak normal yurumek bir haftami aldi benim icin guzel bir deneyim degildi ama cok rahat sezeryan olanlar da var. su an 2. kez hamileyim ne sezeryan korkumu asabiliyorum ne de normal doguma cesaret edebiliyorun. zaman gostersin.. siz de kendinizi akisina birakin bakalim en guzeli olsun

Kızlar ya bu kaburga ağrıları beni bitirdi artık dayanamıyorum ya acıdan ağlıyorum istemsizce gözlerimden yaşlar dökülüyor.nefes alınca batıyolar nefes alamıyorum yatamıyorum hiç bir iş yapamıyorum belim ve kalçalarımda yatınca ağrıyo çok şükür bebeğimde bende iyiyiz isyan etmek gibi olmasın ama uykusuzluğa daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum günde 1-2 saat uykuyla duruyorum

hanımlar 29. Hafta içerisindeyim kasıklarda regl öncesi ağrısı gibi - ama onun daha hafifi -bazen oluyor.Bu ne demek oluyordu konuşulduysa ben kaçırmışım ,,, telaşlanacak bir durum var mı ?

Birde bazılarında belde ağrı oluyor ama benim son bir haftadır ağırlık arttıkça özellikle dizler felaket durumda.Uzunca da oturuyorum tüm gün iş yerinde mola vermiyorum diye mi , bilmiyorum ama benim gibi olan var mı ?

Benimde dizlerimde ağrı var ama benimki sürekli temizlik yapmaktan ve aldığım kilodan dolayı

hanımlar 29. Hafta içerisindeyim kasıklarda regl öncesi ağrısı gibi - ama onun daha hafifi -bazen oluyor.Bu ne demek oluyordu konuşulduysa ben kaçırmışım ,,, telaşlanacak bir durum var mı ?
Bu bende de oluyor arada yalanci sanci mi bilemiyorum ki

bebegin kafasi yukardadir muhtemelen ya da sirti tam sizin kaburgalara gelip acitiyordur. benim de oyleydi gecen hafta hic nefes alamadim uyuyamadim dogru duzgun, simdi dondu sanirim rahatladi nefes alisimda

Hepimiz bişeylerden Korkuyoruz
Normal istiyorum dediğimden herkesin anlatacak kötü anısı oluyor maalesef hiç destekleyen yok ablam annem eşim de dahil sezeryan istiyorlar ama yavrum nasıl istiyorsa öyle gelsin yeterki sağlıkla kucağıma alayım
Sende kucağıma alacağın ana odaklan bence benim hayalimde o an var hep nasıl doğduğuna takılma kucağına sağlıkla verilen minnoşa odaklan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…