Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Kızlar doğum kadere yazılı bir şekilde olacsk
bence bu anın tadını çıkarın akışa bırakın son haftalarımız
Biz kadınlara verilmiş en güzel an bu an
Normal doğum herkeste bir olacak değil bunları düşünüp streslenmeyin çünkü bilemiyoruz ne yasayacagımızı
Sezeryanda kötü değil tabi ama bende ilk doğum toparlanması zaman aldı umarım bu ilkten daha kolay olur diyorum şimdi
Ne olduğunu bilmeme rağmen tadını çıkarıyorum tekmelerin
Yeter ki sağlıkla gelsin tüm yavrular annelik zor iş bence sonrasını düşünmek gerek

aileler ile ilgili konuşmalar geçiyor kızlar
Ben 13 yıldır evliyim aslen izmirliyim fakat Ankara’ya evlendim,tek çocuğum,eşim 4, en küçüğü eşim,kültürel fark aileler arası çok fazla
Bu yıllarda o kadar çok şey yaşadım ki
Eşim aileci idi arkamda durmadı hiç ezdirdi herkesin akılda kalıcı lafı vardır bende
Kendi aileme karşı hep soğuk mesafeli
Yani yaşanmışlıklarımın hangi birini anlatsam bilemedim
En sonunda eşim dengeyi kurarak bağımı koparttı
32. Haftamdayım kardeşlerinden biri aramadı
Kv desen ya oğluna sorularını sorup merakını gideremez beni arar yada köyünde etrafına haberi vereyim mi diye aramıştır toplasanız 3-4
Onda da vardır arama sebebi
En son iki hafta önce kv aradı açmadım dönemdim de bugün de küçük görümce aradı açmadım dönmedim
Eşime de dedim bittiler benim için dengeyi güzel kurdun diye çıt yok diyemezde
Hastaneye geldiklerin de oğlum Ege komşu akrabaların gelmiş hg de annecim diyeceğim yüz vermeyeceğim
Hakedene hakettiği değeri verin benden söylemesi fazlası size zarar
Kv haberi ilk duyduğunda erkek çocuk için künye kız olsaymış bilezikmiş muhabbeti yaptı 4 kız torun tek erkek torun bizde idi şimdi iki olacak
İlk başta anlamadım düşündüm meğer bilezik 20 bin ise künye 15 bindir dedim
E bende şimdi diyeceğim babaannesi künye üstünü nakit verirsin erkeklere hak geçmesin
Diyeceğim o ki akılda kalıcı laflarına karşılık zorla laf aranıyorlar
Hiç birini gr sevmiyorum
Çok doldurdularda değmezler

Benim şeker problemim var ama ölçüyorum şekerim düşük çıkıyor biraz netten baktım kan dolaşımı falan diyor anlamadım ya 2-3 gündür öyle çarşamba gideceğim inş Dr a
Ben her şeyi saldım artık her şeyi hormonlara ve vücuttaki değişime bağlıyorum kılımın çıkma hızı ve şekli bile hamilelikte değişti ilk gebeliğim. Hiçbir şeyi sorgulamıyorum doktora da ne sorsam normal hormonlar diyor

Aile konusunda bende çok doluyum şunun şurasında 1 yıldır evliyim ama 5 yıldır muahatabız eşimin ailesiyle 5 yıl önce tanıştım bende o zamandan beri her telefonu korkarak açıyodum kv kesim laf sokucak canımı sıkacak bi şey diyecek diye. Taki en son gidip boyumun ölçüsünü alana kadar. Karnım burnumda 2 hafta hem kocasına hem iki oğluna hemde kendisine hizmet ettim gelen misafirini karşıladım temizliğini yaptım her gün temizledim pis evini üstelik sabah erkekler evde yokken söylediği laflara sözlere karşı. Ben geçen yıl işi bıraktım kpss çalışmak için çalışmıyorum diye oğlunun parasını yiyorum ilan etti sabahtan akşama kadar diğer eltimle(memur) beni kıyasladı. Doğum parası biriktirdim bi tane ajda bilezik aldım o gözüme battı bunu görünce "eltinde ajda bilezik istiyo, kocasıda ona alır. Alsın zaten o memur" dedi. Misafir geldi içeri girmeden daha bana bir sürü laf söyledi "insanlara hoşgeldin de, bize laf getirme, buranın insanı sevmez hoşgeldin demeyeni, laf söz gelmesin baban çok kızar, gibi gibü" sanki ben ağaç kobuğunda yetiştim anam babam bana hiç bir eşy öğretmemiş gibi. Eltin ehliyet alcak o alır tabi o memur demeler. Karnım iyice aşağıya düştü çişimi tutamaz oldum artık adım atamaz oldum hizmet etmekten malun köy işleri kışlık hazırlıkları falanda yaptırdı bana ağrım sızım var diye söylediğim halde. Sırf susmamın sebebi eşim oradayken çok mutluydu zaten günde 2 işe gidiyodu yoruluyodu yıllık izinde bari mutlu olsun dedim sustum. Kadının edepsizlijlerine terbiyesizliklerine hadsizliklerine sustum anama babama laf söylemesin diye sustum. Hatta bi ara eşime trip ettım diye arkamdan söylenmeye bana laf söylemeye kalkmış eşimde söyletmeyince bana iyice sinir olmuş mutfakta bulaşıkları yıkıyodum 2 defa bilerek çarptı 2 defa karnımı kadın yüzünden tezgaha çarptım. Napıyosun anne diye suratına baktığımda yüzünde öfke vardı resmen bana snei döverim der gibi göz dağı vermeye çalışıyodu. Ama oğlunun 2 defa borsada para yemesini bizi aç bırakmasını unuttu, bileziklerimi bozdurup borsada batırdığı paranın borcunu ödediğini unuttu, evlenmeden önce eşimin 150 bin tl borcunu benim ödediğimi unuttu, evin içindeki tüm eşyaları benim aldığımı unuttu, düğünde gelinliğim dahil tüm üzerine giydiği elbiseyi bile benim aldığımı unuttu. Biz giderken 2 tane kedimiz var onlarıda götürmüştü nasıl olsa çatı katında ayrı ev var orada kalıyoruz kedilerde orada durur diye ne dert etti kedileri. Kedimin birini dövmüş biz gelemeden bi gün önce biz yokken. Kızımın yolda vurduğu yer kanamaya başlayınca farkettik ama iş işten geçmişti. Biz eve dönüncede annemi arayıp "kedi beselemek benim oğlumun yapacağı iş değil senin kızının başının altından çıkıyo, hiç yanımızda durmadı hep kedilerin yanında durdu hazır sofraya oturdu bi işin ucundan tutmadı, bizim ailemizde hayvanın bokuyla yatan yok sende varsa bilemem" demiş anneme daha bir sürü laf söylemiş kadın ağlayarak bizi aradı 2 gün tansiyonuyla uğraştı bide. Hadsiz kadının muhatabı benim annemi arayıp laf söylemesi ağlatması beni o kadar sinirlendirdiki artık telefonunu açmıyorum eşimin ailesiyle zaten hamileliğimde bile bi kere aramadılar ne eksiğin var diye sadece eltim evinde yer kaplayan çocuk eşyalarını verdi bize o yüzden hepsine mesafeleyim. Ha birde kadın özel hastanede doğuracağımı duyunca eşime "seni döverim asla özelde doğurmicak gebertirim seni" diye kavga etti eşimle eşimde bunu kararını vermek sana bana düşmez doğuracak olan karar verir dedi. Hiçbirine hakkımı helal etmiyorum. Biraz uzun oldu okuyanın zamanını çalmışım gibi hissettim ama artık içime doldu taştı kusura bakmayın

Ah kuzum kaldı mı böyle kaynanalar ya bu devirde eskilerden oluyormuş duyunca şaşırırdım hala daha varmış demek kendini hiç ezdirme hamile kadından iş beklemek nedir ya seni düşünmüyorsa torununuda mı düşünmüyor

Köyden hiç çıkmamışlar kendilerini yetiştirmemişler 50 yıl öncesinde yapılan kaynanalık ve gelinlik beklentileriyle yaşıyorlar. Ailem ve ben yaşadığımız gördüğümüz şeyler karşısında şok olduk. Evlenmeden önce asla böyle değillerdi. Allâh tan eşim ailesine karşı beni ezdirmiyo tek tesellim o oldu zaten. Daha neler neler ya beni ailemin yanına göndermemeleri kendi memleketime gittiğimde sorun çıkarmalar falan Allah tan 5 saatlik uzak mesafede yaşıyorum onlardan

Ayy bende çok dertliyim evlilikte 7. Yıl çok şey yaşadım son 1 senedir iyi ama onun da sebebi memur olarak atanmam has ona da çok lafı var öğretmenim normalde öğretmenlik rahat bu meslek zor şu bu zor bir meslek ama öğretmen olarak da atadılar da . Mi gitmedim hiçbir bir şeyden memnun değil evimi temizliğimi yemeğini beğenmez söyler birde kızlarınınöver oysaki ben onu beğenmiyorum kendini mükemmel sanıyor sürekli bizden. Beklenti içinde özellikle maddi olarak maaşa bağlayalım istiyor bizde eşim veriyor yani ger şeyleri ile ilgileniyor yine memnun değil ama ben umursamıyorum artık bu 6 senede büyü yaptı yakaladım senin annen yapmıştır dedi yeminler falan sonra yanlışlıkla herkesin içinden ağzında kaçırdı boşanmam için uğraşıp durdu eşim bana bir şey alsın onlça ve kızına da yapacak illa aala susmuyor çok yalan konuşuyor aşırı kötü niyetli biri kızları desen onlarda öyle ama artık kafam boşalmış durumda hiç duyup takılıyorum kendime odaklandım eşim deseniz huyuna gidersem iyi saman Alevi hala boşanmayı konuşuyoruz çocuk da kendim için kızım için olsun istedim ben bir daha hayat kuramam Olaki boşanırsam yalnız yaşamak isterim çocuklarımla o yüzden kızımın kardeşi olsun istedim haa muhtemelende boşanmayız ama planlarda yine var bu durumda daha çok şey varda her şey yazılmıyor yazmaklada bitmiyor

Büyü işleri benim kv kişisindede var bize yaptı mı bilmiyorum ama oğluna bu kadar düşünse boşanmamı istiyosa söylemesi yeterli valla kimsenin peşinden koşacak değilim bebeğim sağsalim doğsun oğlumada bakarım kendimede Allâh a şükür kimseye muhtaç değilim elimde mesleğimde var nereye gitsem iş bulurum ama uğraşmasın benimle yeter ya. Yalanda konuşuyo utanmadan gözünün içine baka baka yalan söylüyo kadın.dediğin gibi çok şey varda yazılmıyor. Benim annem eşimi çok seviyo kendi oğlundan ayırmaz hatta ben haklı olsam bile eşimi savunur hep kendini ayrılmış hissetmesim diye ama her anne bir değil işte evladının mutluluğunu isteyen anne bizim kv lerin yaptığını yapmaz ne biçim anne baba bunlar

Çoçukları umrunda değilki kendine baksınlar diye doğurmuş dilediği büyüyü yapabilir ben inanmıyorum o zaman da dedim zoruna giden gördüm anneme iftira atması kimsenin demesiyle De boşanmam ama işte böyle hasta psikolojideki insanların yetiştirdikleri çoçuklarda normal olmuyor eşim dahil çocuklarının her biri dengesiz saçma sapan hareketleri var bakalım zamn süreç herkesi bir şekilde bir yerlere getiriyor yaşayıp göreceğiz sana tavsiyem kendini kimse için hırpalama işine geldiği gibi davran hizmet etmek zorunda değilsin tabiki gidince yapılır ama kendini yorma ekstra olarak kafana da takma hazırcevap ol ve sinirlenmeden kavga etmeden konuş lafını söyle

Bundan sonra çok fazla muhatap olacağımı sanmıyorum inşallah bayramda seyrandada yine yapacağını yapacak dediğim gibi cevabını verip çekilirim sakin bi insanımdır zaten öyle kavga falan etmem ama dediğin gibi çocuklarıda normal değil onlar mahalle karısı gibi kavga ediyorlar kendi kendilerine bile, bide çocuklarının hepsi erkek. Kendi kendilerine ne yapıyolarsa yapsınlar Allah bana bulaştırmasın yeterki

Yazıklar olsun ya ne kadar üzüldüm sende arkadaşim bu kadar iyi olma birak gerçekten iyi olma bu ne kararmiş bir kalptir ne kötülüktür ya oğlunu evlendirmeseydi bu kdr düşünüyorsa oğlunu bizlerin günahına girmeseler keşke en azından

Ala ala be canm kac haftalık hamilesin ki
Ben hiç kaburga agrısı fln yaşamıyorum ondan sordum..
Uykusuz kalmana, ağrı çekmene üzüldüm

Ben eğilip kalkarken cok zorlanıyorum dizlerden canm normal zamanda ağrı yapmıyor ama
Bir yere çömel kalk fenaa oluyorum

Ahaha bende saldım ama bi yandan da salmıyorım gibi karşılık haldeyim
Hem bakımlı hem bakımsız gibiyim:)

Günaydın güzel anneler ah ne çekiliyor kv lerden yazılanları okudum da.. şükrettim benim ha kayınvalidem ha annem . Şansıma galiba çok iyi bir kayınvalide ve görümceye denk geldim gerçi eşimin tüm ailesi öyle . Ben açıkcası bazen diyorum kendi sülalemde gördüğüm sevgi saygı el üstünde tutulmayı eşimin ailesinde daha çok görüyorum . Gerçi hiç kayınvalide demedim hep anne derim oda kızım der gelin demez. Ne ayıp ama o kv Ler ne kadar kötü:. Sende bir annenin kızısın oğlunun eşi kıymetlis torunun annesinin . Gerçekten çok üzüldüm sizin adınıza öyle kv olmaz olsun . Onlar kv değil deccal mübarek. İyi olmak anne kız olmak varken ne gerek düşmanlığa.. madem oğluna çok düşkündün evlendirmeyecektin. Alacaktın vitrinde büyütecektin oğlunu. Büyü fazlan yazmışlar ay insan evladının yuvasını yıkar mı.. yok anam yok onlar insansa bunlar ne . Kv olunca birşey sanmışlar kendilerini otur diyecekler oturacaksın kalk diyecekler kalkacaksın öyle bir dünya yok.

Bende 2 yıldır evliyim ama eşimin ailesinden özellikle annesinden nefret ettim öyle kendini beğenmiş bencil ukala dediğim dedik bir tip ki bütün dünya etrafında dönsün istiyor kal defa eşimle boşanma aşamasına geldik ama yaşım 33 şu saatten sonra evlendim çocuğum olsun kurulu düzenim olsun istedim yok kadından huzur yok kadın iki evladını okutmuş ama eşimde görümcem de iş hayatlarında başarılı olamamışlar bende okudum ama onlar kadar mühendis yada hukuk değil ama benim okuduğum dört yılı küçümsedi baktı oğlundan kızından çok kazanıyorum evlenir evlenmez kocamın altına son model araba çektim kadın kalp krizi geçirdi sandı ki oğlu aldı sektör de beni adım var benim Namım var nasıl olur diye inanamadı kendi de çünkü ben başörtülüyüm köyde yetiştim ona göre ücretli öğretmenlik yaparken tanıştık eşimle vasıfsız atanamamıştım akşam acile gittim ağrıdan duramadım çocuk bir yerime toplandı dağılmadı ağladım bende ben bunların hiçbirini haketmedim burda kalacaklardı yardım edeceklerdi taşınmaya çocuğa bir şey olsun sorumlusu onlar diye yüzsüz babası bir de naptınız diye arıyor bende sinirlendim ben burda ölüyorum sen orda bizi yalnız bırakıp giden insanlarla konuşuyorsun kapat şu telefonu diye bağırdım babası duydu acilde bişey yok dinlen geçer dediler anası sabah namazında o kim ki sana nasıl bağırır babana bağırır bize mi sordunuz taşınırken her İstanbul’a gittiğimizde karın olay çıkarıyor yularına sahip çık kiminle konuştuğuna dikkat etsin diyor ben köpek miyim gelsin hele yeni eve gelmeye çalışacak eminim asla kabul etmeyeceğim

Selamm,
Kullandığım diğer folik asiti değiştirmiştim. 1 haftada nerdeyse değerler yarıya düşmüş. Sanırım folik asit yanında diğer bileşenler de olduğu için o etkilemiş. :)
Öyle haber vermek istedim. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…