Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Cok sevindim umarim faydasi olur ve minikomda sever🤣 uzun zamandir boyle kabiz olmamistim devam edersem yakinda kanama bile olacak bagirsak calistiran seylerde yedim ama olmuyo. Bu ilaci deneyecegim hemen tesekkur ederim canim
Böyle zamanlarda bırak zaten demir ilacını. Önce bağırsakların normale dönsün. Çünkü gebelikte kabızlık ve ıkınma durumu daha tehlikelidir. Hem de seni ekstra çok rahatsız eder. Bana kalırsa üç gün bir şey kullanma, o arada da biraz zeytinyağı, kayısı falan bağırsaklarını hareketlendir ondan sonra Fertamir’e geç canım.

Valla ben anlamadım. Eşime babama sordum okuttum onlar da anlamadı. Ama babamın dediğine göre öyle çok yüksek vermezler diyor. İnternette gördüğüm yazı şu şekildeEki Görüntüle 3481073
A yok canım bak bu attığın doğum parası ayrı bir şey, 16 haftalık rapor parası başka bir şey. Rapor parasını çalışanlar alıyor .

Eklentiler

• IMG_7419.png
    IMG_7419.png
    189,5 KB · Görüntüleme: 16
Ahahah senin normalin bu demekki 😂😂 ama ilerleyen haftalar için ara ara ölçüm yap . Ben hiç 200 leri görmemiştim bugün kahvaltıdan sonra 222 görünce oha bu neee dedim ve hemen başladım ölçümlere
Yeni normalim diyelim ya 😂 Aslında bu değerler benim için sarsıcı. Yani hissediyorum kötü olduğumu ve ölçtüğümde de kolay kolay yanılmıyorum. Benim hemen kollarımda bir güçsüzlük bir yorgunluk, hafiften baygınlık hali falan oluyor. Bir de canım çok su içmek istiyor o esnada. Bakıyorum yükselmiş. Bunları ilk yaşadığımda hastaneye götürmüştü arkadaşlarım hemen ama sonradan normalleştirdik hep beraber bu durumu 😂
200leri hiç görmedim çok şükür 181, 185 falan gördüm birkaç kez. Tamamen yediklerimizle alakalı. Bir de ilk öğünde çok yükseliyor. Yani örneğin sabah açken bir waffle ye direkt 200 bile oluyorken gün ortasında daha düşük değerlerde kalıyor.

Valla ben anlamadım. Eşime babama sordum okuttum onlar da anlamadı. Ama babamın dediğine göre öyle çok yüksek vermezler diyor. İnternette gördüğüm yazı şu şekildeEki Görüntüle 3481073
Bu AB desteklemesi konusu farklı sanırım ya. Yani İstanbul, Ankara ve İzmir’deki çalışan anneler için geçerli, çocuğu 1 yaşından küçük olması gerekiyor başvuru için falan filan bir sürü şartı vardı. Aynı şekilde bakıcılara da yapılıyordu bu ödeme. O projenin yazısını görmüş olabilirsin canım.

Bu AB desteklemesi konusu farklı sanırım ya. Yani İstanbul, Ankara ve İzmir’deki çalışan anneler için geçerli, çocuğu 1 yaşından küçük olması gerekiyor başvuru için falan filan bir sürü şartı vardı. Aynı şekilde bakıcılara da yapılıyordu bu ödeme. O projenin yazısını görmüş olabilirsin canım.
Ay böyle şeylerde var dimi. Kaçırmamak lazım ya bunları hakları iyi öğrenmek lazım. İstanbulda da belediye doğumdan sonra çocuk için çanta veriyormuş. Park yatak bile vermiş arkadaş söyledi.

Teşekkür ederim bilgi için bu arada bir soru daha sormak istiyorum geçmişte idareci olduğun için biliyorsundur belki. Bizim 16 haftadan dönüşümüz Şubat ayına denk gelecek aylıksız izin hakkımız nasıl oluyor? Ben mesela Şubat-Haziran arası 4 ay aylıksız izine çıkmak istiyorum desem sıkıntı olur mu acaba ? Bir arkadaşım farklı yerde 6 ay yada 1 sene çıkılıyormuş onlarda. Ama ben 6 ay çıksam temmuzda biter yazın iş başı yaptırırlar mı? Bu süreçler ilden ile değişir mi acaba.
hayir hayir ilden ile degismez bazi isguzar idarelr kafasina gore davraniyor sanirim. Mevzuat neyse o. Ucretsiz izne ayrildiginizda sukadar ayrilacagim diye belirtmek zorunda degilsin iznini bozup donebilirsin istedigin zaman. Ama idareye usulen soylersin hazirana sonuna kadar doye. Ben seminerlere kadar almayi dusuniyorum. Idareyi bilgilendiririm ki yerime birisi olsun diye.sadece izne ayrilmadan once soyle ki son maasi yatirmasinlar iade ile ugrasma

Yaa benim de riskli gebelik ben de öğretmenim . Heyet raporluyum . 30. Haftada izne ayrılacam . Yani bir ay daha heyet almam lazım . Sonraki aylardan düştüğünü bilmiyordum ben . Demekki ücretsiz izne daha erken ayrılmam gerekecek 🫠
Ben de heyetliyim 32. Haftadan sonra dogum izni basliyor kendinizi ona gore ayarlayin. 30. Haftada yine izin almaniz lazim

Ay böyle şeylerde var dimi. Kaçırmamak lazım ya bunları hakları iyi öğrenmek lazım. İstanbulda da belediye doğumdan sonra çocuk için çanta veriyormuş. Park yatak bile vermiş arkadaş söyledi.
Doğrudur canım veren belediyeler illa ki vardı. Bahsettiğim proje 3500 kişi içindi galiba herkesi kapsayan bir şey değildi. Valla kim ne duyarsa buraya da yazsın da biz de öğrenelim her şeyi yavaştan. Sonra kandırmasınlar 😂

Böyle zamanlarda bırak zaten demir ilacını. Önce bağırsakların normale dönsün. Çünkü gebelikte kabızlık ve ıkınma durumu daha tehlikelidir. Hem de seni ekstra çok rahatsız eder. Bana kalırsa üç gün bir şey kullanma, o arada da biraz zeytinyağı, kayısı falan bağırsaklarını hareketlendir ondan sonra Fertamir’e geç canım.
Haklisin zaten previa var ikinma belki rahim agzini acar. Dedigin gibi yapayim bisey kullanmayayim normale donsun bakalim bagirsaklar sagol canim

Rapor parası maaştan ayrı mı peki? Yoksa maaş almıcaz sadece rapor parası mı alcaz
Rapor parası dediğimiz 16 haftalık ücret. Çalışmıyorsun diyorsun ki 32. Haftamda izne ayrılmak istiyorum çalışmak istemiyorum 16 haftalık rapor hakkımı kullanmak istiyorum. Ya da 32 de başlatmazsın 37 ye kadar çalışabileceğine dair doktorrundan rapor alırsın ve bu 16 haftalık izne diyeyim artık 37 de ayrılmaya başlarsın. Bunu genelde iznini doğumdan sonrasına atmak isteyenler ve daha fazla maaş almak isteyenler yapıyor . Sen bu 16 haftada çalışmayacaksın ya yani çalışamayacaksın ya hani bunun adı iş göremezlik raporu aslında . Sen doğum yapacağın için (ölü ya da sağ farketmiyor) sgk dan bu iş göremezdik parasını alıyorsun. Ve maaş almıyorsun. Çalıştığın yer sana maaş yatırmıyor . Maaş yerine yatıyor diyebilirsin. Ama maaştan az yatıyor . Hesabı biraz karışık. Şartları da var 90 gün prim yatması vs vs gibi. Kız hiç bilgin yok muydu senin böyle bir şeyden.

Doğrudur canım veren belediyeler illa ki vardı. Bahsettiğim proje 3500 kişi içindi galiba herkesi kapsayan bir şey değildi. Valla kim ne duyarsa buraya da yazsın da biz de öğrenelim her şeyi yavaştan. Sonra kandırmasınlar 😂
Ay evet ben de doğum yapan arkadaşa sordum neler başvurmuş o iyi bilir 😁 görümcem de insan kaynaklarında çalışıyor bi de ona sorcam 😁

Haklisin zaten previa var ikinma belki rahim agzini acar. Dedigin gibi yapayim bisey kullanmayayim normale donsun bakalim bagirsaklar sagol canim
Birkaç günden bir şey olmaz öyle çok aşırı bir kansızlık oluşmaz bir anda canım için rahat olsun sen önce kabızlığı çöz ki fertamir yaramış mı yaramamış mı bilelim 🥰

Rapor parası dediğimiz 16 haftalık ücret. Çalışmıyorsun diyorsun ki 32. Haftamda izne ayrılmak istiyorum çalışmak istemiyorum 16 haftalık rapor hakkımı kullanmak istiyorum. Ya da 32 de başlatmazsın 37 ye kadar çalışabileceğine dair doktorrundan rapor alırsın ve bu 16 haftalık izne diyeyim artık 37 de ayrılmaya başlarsın. Bunu genelde iznini doğumdan sonrasına atmak isteyenler ve daha fazla maaş almak isteyenler yapıyor . Sen bu 16 haftada çalışmayacaksın ya yani çalışamayacaksın ya hani bunun adı iş göremezlik raporu aslında . Sen doğum yapacağın için (ölü ya da sağ farketmiyor) sgk dan bu iş göremezdik parasını alıyorsun. Ve maaş almıyorsun. Çalıştığın yer sana maaş yatırmıyor . Maaş yerine yatıyor diyebilirsin. Ama maaştan az yatıyor . Hesabı biraz karışık. Şartları da var 90 gün prim yatması vs vs gibi. Kız hiç bilgin yok muydu senin böyle bir şeyden.
Arkadaşa sordum maaşım neyse o yattı bana dedi. Ben de kurcalamadım. Maaştan az falan yatcak diye kimse bişe demedi. Ama doğum parası falan tek seferlik ödenen bişey falan diye var ne olduğunu anlamadığım. Maaşı az almak üzer.

Çoğul gebelikte 30 hafta sanırım.
30 hafta değil canım 16+2 hafta. Yani çoğul gebelik olursa sadece 2 hafta uzuyor raporun. Normalde 32. Haftada çıkabilirsin bu 16 haftalık rapor sürecine . Ama maaşım yatsın ben biraz daha çalışacağım hem doğumdan sonrasına kalsın izinlerim dersen doktordan 32. Haftada da değil de 37. Haftada bu 16 haftalık rapor iznine ayrılmak istediğini ve 37. Haftaya kadar çalışabileceğine dair rapor alman gerekiyor . Bu rapor olmadan işveren seni 32. Haftadan sonra çalıştırmaya devam ederse ve bu farkedilirse işverene ait olur sorumluluk suçlu olur

benim pantolon geldi. kumaşını sevdim ben çok güzel. okulda gitmek işin aldım. 64 kg 40 beden güzel oldu. tavsiye ederim

Eklentiler

• IMG_6282.jpeg
    IMG_6282.jpeg
    182,4 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_6281.jpeg
    IMG_6281.jpeg
    127,3 KB · Görüntüleme: 11
X